Zaman: 29 Mar 2024 16:51

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 124 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: ses yalıtımı
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2012 14:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
SynTheSizer yazdı:
Arkadaşlar Ziebart'ta yapılan uygulama sadece araç altına kaliteli bir pütür uygulamasıdır. Eğer bu konu başlığını baştan okursanız. Gürültüyü engellemede bu işlemin çok zayıf kaldığını görebilirsiniz.

Gerçek ses izolasyonu için aracın alt döşemesinin sökülüp, metal kısma tamamen yapışan ve rezonansı yok etecek bir uygulamanın şart olduğunu görürsünüz. Ne yazık ki her firma bu işe girmiyor.

Ben şimdi maslakta NEAT CAR adında bir yerle görüştüm. Orada istediğiniz bölüme istediniz uygulama yapılıyor.
http://www.neatcar.com/oto+koruma+fiyatlar.html

Bizim araç Mini+ grubundaymış.

Ziebart gibi sadece alt yapılırsa 350TL
kapı içi yapılırsa 230TL

İkisi beraber 530TL.

Ancak dediğim gibi aracın ön gövde altından tüm döşeme altı sökülürse.. altına ve kapılara da uygulama yapılırsa 1100TL gibi bir rakama çıkıyor.

Anca telefonda değilde direk yüz yüze gelirsek ikramda bulunacağını söylediler. 3-4 araç gidersek ona göre de bir fiyat verebilirmiş.

Araçlar 2 gün kalıyormuş. P.tesi sabahtan verirsek salı akşamı alabilirmişiz. Yer maslak oto sanayii de ve kalite ödüllü iyi bir yer.

Sahibi Uzman TV'de motor üzerine soruları cevaplayan kişi..

Bilmiyorum fiyat kaça iner ama biraz daha düşse ve 2 gün bırakma olayı mesele olmasa çok iyi bence.

birinin yaptırıp gerçekten ses kesildi demesinden sonra bu parayı verecek çok lancer sahibide olur biride benım :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2012 22:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: demirhan
Araç: skoda
Meslek: öğretmen
yaf tamda lancer alma arefesinde nedir bu kadar ses sorunu anlamadımki bütün sayfaları okudum... cok merak ediyorum bu arabalardaki ses sorununu.. İstanbula gectigimde hemen bir mitsubishi bayisini ziyaret edip test araçları varsa deneyecegim. Bu bahsi gecen çalışmalarla ilgili ses sorunu çözülecekse lancer i alırım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2012 22:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: lancer 1.5 invite AT
Meslek: memur
Kan grubu: 0rh+
demirhan yazdı:
yaf tamda lancer alma arefesinde nedir bu kadar ses sorunu anlamadımki bütün sayfaları okudum... cok merak ediyorum bu arabalardaki ses sorununu.. İstanbula gectigimde hemen bir mitsubishi bayisini ziyaret edip test araçları varsa deneyecegim. Bu bahsi gecen çalışmalarla ilgili ses sorunu çözülecekse lancer i alırım

Eğer ses sorunu istemiyorsanız alman tercih etmenizi öneririm. Yoksa sadece mitsu değil tüm japon arabalarında aynı problemle karşılaşırsınız. 2000 km'de 2012 model civic'de yol sesi alıyor ve iç mekan tıkırtısı yapıyor maalesef.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 08:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
sırf ses için de Alamnlara binilmez ki canım,10000 Tl fark vermektense taş çatlasın ver 1500 Tl yalıt yalıt dur arabanı,woswoslar nereee lancer nereeee :)
Bence değmez sırf ses için Almana para gömmeye =@

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 124 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye