Zaman: 19 Mar 2024 11:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 130 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2013 14:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: 2011 Lancer 1.6 İnvite
Meslek: Bilgi İşlem
zemin düz ya kolaydır dediğin gibi hakan,

sercan dostum o piramit şekilde olanlar araçlar için uygun değil.ezilmemeleri gerekiyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2013 18:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Selçuk
Araç: 2009 Lancer İnvite
Meslek: Öğretmen
Merhabalar. Ben de yazdıklarınızı okuduktan sonra sizin projeye başladım:) Evvela hortumları hallettim, ardından kendim yapamayacağım iççin pütür işini hallettim. Pütür baya bi işe yaradı ama yine de çok eksik. Arabanın altı yıkandı, amonyaklı cif sıkılıp tekrar yıkandı. Kuruduktan sonra 10 şişe pütür ve ön davlumbazların altına ses yalıtım malzemesi kondu. Şimdi ön kaput altı, bagaj ve bagaj kapağı için malzeme alıp deneyeceğim, eğer ciddi bir fark oluşursa kapı içlerine o zaman geçeceğim. Kaput ve bagaj için dikkat etmem gereken hususi bir nokta var mı? Uygulama esnasında karşılaştığınız bir güçlük oldu mu? Şimdiden teşekkür ederim, selamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2013 19:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: musa
Araç: 2006 Mitsubishi Colt CZ3 1.3 AMT
Meslek: yönetici
Kan grubu: Arh+
yav bende bi türlü başlayamadım hortumları halletikte pütür. bitüself filan bir türlü başlayamadık ama süper bi çalışma

Bagaj Tampon Arası Şerit Led
Arka Cam- Fitillere İzolasyon
Aydınlatmalara Beyaz Led
Amerikan Park Modül
Açık Hava Filitresi
Kaliper Boyama
Stop Karartma
Logo Kaplama
Park Sensör
Ses Sistemi
Eibach Yay
Czt Spoiler
Cam Filmi
Xenon

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2013 00:21 
Kullanıcı avatarı

selcukatay yazdı:
Merhabalar. Ben de yazdıklarınızı okuduktan sonra sizin projeye başladım:) Evvela hortumları hallettim, ardından kendim yapamayacağım iççin pütür işini hallettim. Pütür baya bi işe yaradı ama yine de çok eksik. Arabanın altı yıkandı, amonyaklı cif sıkılıp tekrar yıkandı. Kuruduktan sonra 10 şişe pütür ve ön davlumbazların altına ses yalıtım malzemesi kondu. Şimdi ön kaput altı, bagaj ve bagaj kapağı için malzeme alıp deneyeceğim, eğer ciddi bir fark oluşursa kapı içlerine o zaman geçeceğim. Kaput ve bagaj için dikkat etmem gereken hususi bir nokta var mı? Uygulama esnasında karşılaştığınız bir güçlük oldu mu? Şimdiden teşekkür ederim, selamlar.

hadi bakalım :

Dikkat etmen gereken şey kaputun altındaki süngeri çıkartırken pense kullanman.dibinden bastırıp çekince kolayca çıkıyor.yoksa zorlarsan pin kırılıyor.birde kullancağın yalıtımı kalın tutmaya bak.2 cm falan.ince olunca pek işe yaramıyor.hazır motora girmişken 2 katta motor kapağının altına yalıtım atın.

forumdaki oktay abi ile araçlar yan yana iken denedik.onun coltunun motor sesi benim lancer i bastırıyordu :

bu akşam amcaoğlunun julyetindeki yalıtıma dikkat ettim.yol sesi benden fazla,ancak hiç rüzgar sesi yok

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2013 10:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
selcukatay yazdı:

Hiçbirini yapma direk kapıları yap en fazla fark ettiren kapılar benden söylemesi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2013 14:24 
Kullanıcı avatarı

Sağolun. Malzemeleri alma işini bugün hallettim. bitüself ile termaflexi birbirine tutturmak için yapıştırıcı seçimi baya bi zorladı. Her ikisinin de yapısını bozmayacak bir şey aldım. En yakın zamanda başlayacağım, gelişmeleri buradan yine bildiririm. Bi taraftan da aklımda olan şu: Arabam her ne kadar bakımlı ve güzel olsa da sıfırını ve otomatiğini alayım, ne yapacaksam ona yapayım, diyorum. Eşim de otomatik space star istiyor. O da muhtemelen aynı sorunlarla gelecek. En iyisi buna yapıp, en azından elimizdeki ile acemiliği atmış olarak diğerlerini daha profesyonel hallederiz:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2013 09:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
selcukatay yazdı:
Sağolun. Malzemeleri alma işini bugün hallettim. bitüself ile termaflexi birbirine tutturmak için yapıştırıcı seçimi baya bi zorladı. Her ikisinin de yapısını bozmayacak bir şey aldım. En yakın zamanda başlayacağım, gelişmeleri buradan yine bildiririm. Bi taraftan da aklımda olan şu: Arabam her ne kadar bakımlı ve güzel olsa da sıfırını ve otomatiğini alayım, ne yapacaksam ona yapayım, diyorum. Eşim de otomatik space star istiyor. O da muhtemelen aynı sorunlarla gelecek. En iyisi buna yapıp, en azından elimizdeki ile acemiliği atmış olarak diğerlerini daha profesyonel hallederiz:)

bitüself ile termaflexi birbirine tutturmak için herhangi bir yapıştırıcıya gerek yok termaflexi kapının içindeki yerlere sıkıştırarak monte edebiliyorsunuz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2013 15:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
sadece kapı fitillerine 4mm akvaryum hortumu taksak ne olur? beni rahatsız eden tek şey rüzgar çünkü. motor ve lastik sesimden memnunum :)

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2013 21:51 
Kullanıcı avatarı

Yok abi, o kadar faydası olmuyor. Ben kendim taktım, uğraştım. Muhakkak bi fark oldu ama o kadar belimi ağrıtmaya, kış günü sokakta arabanın başında durmaya değdi mi dersen, ona bile değmeyecek kadar küçük bi faydası oldu. Bu arabanın olumsuz yanlarından biri bu sesler. Ancak kapılardan gelen rüzgar sesi bir çok arabada var. Gerçi bu bizi rahatlatmaz, daha doğrusu rahatlatmamalı. Çünkü kapıdan gelen rüzgar sesi arabanın aerodinamiğinin iyi olmadığını gösterir. Kapı bunun ilk aşamasıdır. Daha kapıların ve kapı bağlantılarının açılarını, rüzgar mukavemetini oturtamamışsan çok işin var demektir. Gerçi lancer c segmenti. aerodinamik ve sessizlik en az d segmentinden başlar ve segmenti olmayan üst sınıf arabalarda tam anlamıyla vardır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2013 23:58 
Kullanıcı avatarı

şunu söyleyeyim,bu yapılanların hepsi bir etken ses yalıtımı için. diyelim bu hortum 1db ses kesti,yeni lastikler 2db ,pütür 2db,kapı içleri ve döşeme 3db,motor kaputu çamurluklar 1db gibi gibi.bunların toplamı farkı oluşturuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2013 12:18 
Kullanıcı avatarı

hazır yaz ayındayken, vaktim varken, belki deneyebilirim. eminim az da olsa farkedecek.
birde Tekzen'de, ses kesici sünger köpük levha firex buldum.
5mm - 4 TL,
10 mm - 7,5 TL,
15 mm - 11,25 TL,
20 mm - 14,75 TL

10 yada 15 mm olandan alıp bagajı kaplayayım diyorum. ne dersiniz?

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2013 17:25 
Kullanıcı avatarı

5 mm, 10 mm ve 15 mm olarak 3 adet firex aldim. el freni tutamagi ve kolcagin oldugu bolumu sokmustum, onun icini kapladim. ayrica onu koydugumuz yerin tabanina da yerlestirdim. ondeki kullugu sokup, ordaki bosluga kivirarak biraz yerlestirdim. arkadaki samandira-filtre elektrik viziltisi veriyordu, kapaginin altina 5mm firex koydum, o ses de azaldi. koltuklarimin bagaja bakan arka kismina koyuyorum suan. ardindan yedek lastik alti, davlumbazlara koyucam insallah. arka tarafta ayak basilan kisima, onde direksiyin altina, bagajin kartonpiyeri onunla kaplamayi dusunuyorum ve son olarak on kaput altinda bazi yerlere. bakalim...

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2013 22:58 
Kullanıcı avatarı

bugun bircok yeri hallettim. kaput altinda amortisorle aracin ic kismi arasinda baya bosluk vardi, oraya tiktim. camurluklara cok fazla sokamadim ama elimden geldigince oraya da koydum. direksiyonun oldugu bolume baya koydum, kullugun altina, gosterge paneline kadar kolumu uzattigim her yere koydum. motor sesi azaldi resmen :) arkada ise arka koltuklarin ayak koydugu yere ve ayak-diz arasi olan bolume koydum. yedek lastigin oldugu bolum icin kestim ve silikonla yapistirdim. ustune gazete koyup sokak taslarini yerlestirdim agirlik yapsin, tam yapissin diye :D arkadaki camurluklarin oldugu yerlere zorlandim ama oralara da biraz 15 mm koydum. artan parcalari ordaki bosluga doldurdum, hala daha orda yer var. suan elimde son olarak 20 mm lik 1 top kaldi. onu da bi yerlere koyucam insallah...

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2013 17:32 
Kullanıcı avatarı

dostum birazda görselle desteklesen :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2013 22:05 
Kullanıcı avatarı

hanım geliyor diye alel acele aracı topladım. bayramdan sonraki hafta hanım tekrar memlekete gidince, bende kaldığım yerden devam edicem inşallah. üstelik bol resimle destekliycem çalışmalarımı :)

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2013 19:00 
Kullanıcı avatarı

bayramda boş boş oturmaktansa aracın tabanınıda bitüself+fireks kapladım.

koltuklar 4 vida ile kolayca çıkıyor.altındaki elektrik bağlantısı var 2 adet,birini sökmek ölüm.şoför tarafında ayak dayamayı sökmek için bayağı uğraştım bi acayip yerde vidası var.birkaç yerde pimler kırıldı ancak sorun olmadı.taban yükselince debriyaj tam basmadı.2 kat paspas var birini çıkartacağım.kot farkından dolayı kotukların vida kısımları örten bazı plastik kapaklar yerine oturmadı,bagaja attım.

Resim Resim Resim

burda boş bir soket var,ne işe yarıyor acaba.kablo bağlantısı mevcut
Resim

En son mustafa_a tarafından 16 Eki 2013 19:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2013 19:00 
Kullanıcı avatarı

[Resim Resim
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2013 19:01 
Kullanıcı avatarı

kesinlikle lazım olan alet edevatı unutmayayım

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2013 20:55 
Kullanıcı avatarı

bi önceki sayfada ön koltukların altınıda döşedim ya 1 metrecik kaldı,ama her bulduğum boşluğu doldurdum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2014 12:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Osman
Araç: 2004 Toyota Camry v6 3.0L
Meslek: Mühendis
Kan grubu: B+
catalyst yazdı:
cihan841 yazdı:
bende böyle bir malzeme düşünüyorum
http://www.ode.com.tr/page.tr/urun.hvac/urun.nfaf.html

Bu malzeme sesin yansimamasi ve homojen dagilmasi icin. İsiya dayanikliysa sadece kaput altinda ise yarayabilir. Yoksa ezip doseme altina koyarsan herhangi bir sungerden farki yok.

Bu ürünün ses "yalıtımı" ile hiç alakası yok. Tamamen "akustik" çalışmaları için kullanılır. Sesin bir yerden baska bir yere geçişini engellemez bir yuzeye carpan sesin yankilanan kisminin dagilarak yankilanmasini saglar. dolayisi ile ses kaynağınin bulundugu yere geri yansiyan ses siddeti duser.

Araclarda yapilmasi istene yalitim akustik uzerine degil "sesin bloke edilmesi" ve "genis yuzeylerde titreşimden kaynaklanan ses buyumesinin engellenmesi" uzerine olmalidir.
Bituself'i titresimi onleyecek kadar alanda uygulamak yeterli. Tum yuzeyi kaplayinca etkisini degil sadece maliyetini arttirirsiniz.

Diger taraftan bituself uzerine yapistirilacak malzeme "sesi bloke" etmeyi saglayacak türden olmali.

Ben aracimin bagajina detayli bir uygulama yapmistim.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Toyota Corolla 1.6 Sol, M/T, 2004, 02.2008 - 11.2009

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 130 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye