Zaman: 24 Nis 2024 14:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2013 13:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emre
Araç: Mitsubishi Carisma GLX
Meslek: Gazeteci
Kan grubu: 0(+)
akerimoglu yazdı:
İzmir' de montaj yapacak arkadaşın adı Soner, telefonu 0531 320 47 67. Siz aradığınızda Mali Müşavir Sadık Bey' den numarayı aldığınızı söyleyeceksiniz. Benim size attığım fotoğrafları da gösterirsiniz, fikir olur. Bu işi bu arkadaş güzelce yapar inşallah.

Eğer isim olarak hatırlamakta güçlük çekerse Pioneer 9700 model teyp taktırmış size deyin, o zaman kesin hatırlar.

Fiyat olarak da hesaplı bir arkadaşmış, bilginiz olsun.

Montaj günü geldiğinde arayacağım bu arkadaşı. Çok teşekkür ederim.

Şimdi bazı arkadaşlar 3 yol komponent sistem al diyorlar (Amfi olarak hertz EP5 aldım 2. el)

Hertz HSK 163 öneriyorlar. Ancak montajda sıkıntı çıkabilir.

16.5 cm'lik hoparlörü kapıya taktık.(Kırmızı çerçeve) Tizleri de kapı aynalarının arkasına taktık(Mavi çerçeve) diyelim. Diğer küçük hoparlörü sanırım 8 cm ya da 10 cm nerye takacağız? Ön konsoldaki orjinal yere taksam kapıdaki büyük hoparlörle çakışır mı ses. Bana sanki sesler çarpışıp bozulabilir gibi geliyor. Ön konsoldaki orjinal yere takmam uygun olur mu sizce?

Ya da kapıyı delip buraya mı takalım? (sarı çerçeve)

Resim

Ya da hiçbirini yapmayım 2 yollu güzel bir sistem mi alayım (Hertz HSK 165 mesela)

Selamlar :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2013 14:29 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
3 Yol alacaksanız Hertz ESK 163L tavsiye ederim. Ayrıca 3 yollu mid takımlarının midleri 10cm oluyor. Montaj yeri konusunda ise, sarı alana 10cm midler konsa çok iyi olurdu fakat orası bombeli bir alan olduğu için midler kapıyı öpmez, kenarları açık kalır eğreti durur. Bu nedenle orjinal ön konsoldaki 10cm yerlere konmak zorunda kalınıyor. Ön konsoldaki bu bahsettiğimiz yer ise akustik için hiç iyi değil bence. Çünkü yüzü şöförün yüzüne değil, ayaklarına bakıyor. Ben bunu önemserdim, fakat siz önemsemiyorsanız bu uygulamayı yapabilirsiniz. Ben de bir dönem size anlattığım bu yerleşim şeklini yapmayı düşünmüştüm, ama kulak zevkime göre 3 yollu mid takımı bulamadığım için vazgeçmiştim. Hertz ESK 163L' nin basları çok iyidir, o kadar iyidir bu arada...

Şimdi sarı alana 10cm koymaktan vazgeçtiğimize göre bence mavi alana hiç bulaşmadan, tıpkı benimki gibi sarı alana tizleri koyalım derim. Sisteminiz iki yol olsa da, 3 yol olsa da bence dizilim bu şekilde olsun.

Aldığınız amfi içi açılmamışsa çok iyi bir amfi, güle güle kullanın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2014 18:47 
Kullanıcı avatarı

akerimoglu yazdı:
İzmir' de montaj yapacak arkadaşın adı Soner, telefonu 0531 320 47 67. Siz aradığınızda Mali Müşavir Sadık Bey' den numarayı aldığınızı söyleyeceksiniz. Benim size attığım fotoğrafları da gösterirsiniz, fikir olur. Bu işi bu arkadaş güzelce yapar inşallah.

Eğer isim olarak hatırlamakta güçlük çekerse Pioneer 9700 model teyp taktırmış size deyin, o zaman kesin hatırlar.

selam izmirde ego müzik diye bir yeri aradım 3. sanayide. tüm parçalar benden dememe rağmen 350 tl dedi. gidince arabayı kaptırırım falan diye düşündüm teşekkür edip kapattım. bu soner usta nerede yeri? bir de kapı kesildikten sonra kasnak falan yapabiliyor mu kapıya tam oturması için. .)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2014 11:21 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Hocam yaptirmak icin can atmayip heralde gonul aliyorsunuz. Telefon numarasindan kendisini arayip yerini soruverin. İstanbuldaki adam burdaki tanidiklari vasitasiyla usta soruyor bir de yerini ogrenmek icin tekrar mi ugrassin.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Gönül aldığımı da nereden çıkardınız? Hem bu terimi ne manada kullandınız? Bence oldukça gereksiz bir tavır olmuş. Burada kimsenin kimseyi fırçalama, hor görme gibi bir hakkı yok. Lütfen üslubunuza dikkat ediniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2014 12:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Tanıdık tesisat işi yapan kişi bulunmuş numarası iletilmiş. Tarif edildiği şekilde şu kişiden aldım numaranızı yeriniz nerede bir görüşelim bir kaç işim var hem tanışmış oluruz falan demek çok mu zor birşey. Ah keşke oto lastiği reklemındaki gibi olsa "- ben geldim : - tamam takıl sen" denildiğinde oluverse o iş.

Size kişinin telefonuna kadar söylendikten sonra halen daha iş yapacak kişi aramak, hatta verilen numarayı hiç aramamak kusura bakmayın ama dalga geçmek kafa bulmak olarak yorumlanır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2014 20:34 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Sulphur yazdı:
akerimoglu yazdı:

selam izmirde ego müzik diye bir yeri aradım 3. sanayide. tüm parçalar benden dememe rağmen 350 tl dedi. gidince arabayı kaptırırım falan diye düşündüm teşekkür edip kapattım. bu soner usta nerede yeri? bir de kapı kesildikten sonra kasnak falan yapabiliyor mu kapıya tam oturması için. .)

Emre Bey yazdığınız mesajı iyiye yormak için 3 defa okudum. Ben sizin şu yukarıdaki davranışınızdan müspet bir alamet çıkaramadım. Şöyle yapalım, siz bana benim işim için zaman harcayıp 3-5 mesaj yazın. Sonra ben size teşekkür edip bu işi İstanbul' da yapanı nerdne bulayım diye sorayım. Siz bana burada usta da bulun. Hatta ve hatta arada da hatırlı bi tanıdık olsun, bu adamın selamını ver işin 4/4' lük hallolsun deyin. Sonra ben size diyeyim ki 3. sanayide bir yere gittim, bilmem kaç para fiyat aldım. Senin bana şu tarif ettiğin ustanın yeri nerde? Bu işi becerebilir mi?

La havle!

@Vedat, @Emin,

Abi yorumlarınızın altında ÇOK BEĞEN diye buton aradım, maalesef bulamadım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: