Zaman: 28 Mar 2024 19:25

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 124 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ses yalıtımı
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2011 12:56 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar benim asx de motor sesi ve yolsesi rahatsız edici şekilde içeride duyuluyor araca binenlerde aynı şeyi onaylıyor bu ses sorununa bi çare arıyorum burada bukonuya yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır umarım yapılabilecek bi şey varsa lütfen beni aydınlatın teşekkürler....

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: ses yalıtımı
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2011 13:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Bazı firmaların ses yalıtım paketleri var fiyatlarını araştırmadım ama aracın altına 200-300 tl arası zivt çektiriliyor büyük ölçüde yol sesini kesiyormuş ve paslanmaya karşı aracın altı korunmuş oluyor, ayrıca DIY tarif yapan sitelerde görmüştüm malzemesini alıp kapı içlerine tavana ve motor arkasında kendinizde döşeyebiliyorsunuz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2011 22:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Ziebart ses yalitimi yapiyor tam fiyatini su anda bilmiyorum internetten arastirabilirsiniz.

Ben fiyatindan degilim de, ne akdar fark edeceginden pek amin olamiyorum. Yoksa ben de yaptiricam. 1.8 Lancer her ne kadar yalitimi iyi olsa da bir golf-jetta gibi degil bariz fark var abi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 01:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
araç yeni sayılacağı için ziebart fiyatı uygun olabilir. ama emin değilim sonuçta kullandınız. onlarda sıfır araç, kullanılmış araç ve yenileme ücretleri farklı oluyor.
benim eski 1.5 aracımda vardı bu yalıtımdan. eski sahibi alınca ziebartta yaptırmış. fark vardı ama o kadar da değil. yalıtım iyileştirmesi öncesi lancer olmasına karşın bayi çalışanı (şimdi merso çalışanı gerçi) o zaman denediğinde yalıtımı iyileştirilmişlerden daha iyi olduğunu söylemişti. yine de rüzgar ve motor sesi geliyordu. yol sesi çok değildi. zaten yol sesi için bu yalıtımlar. bizim 1.8 araçlardaki de büyük ihtimalle kapı içlerindeki motor tarafındaki yalıtımı kalitesinden kaynaklı bir iyileşme. yol sesi tahminimce 1.5 lerle aynıdır. motor için de çok emin değilim zira bizim araçlarla sakin sürdüğünüzde zaten 3000 deviri fazla geçemiyorsunuz. motor güçlü hızlanıyor bir de cvt şanzıman oranları değiştirdiği için yüksek devirlere çıkma olmuyor. yani belki de motor tarafı da aynıdır da motor devirlenmediği için rahatsız etmiyordur. (yazmıştım yine yazayım düz yolda 3000 devirle 150 km hıza çıkıyorum benim araçla siz anlayın devir olayını)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 01:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: asx
Kan grubu: Arh+
..ben ASX de rahatsız eden bir ses almıyorum...her arabda olduğu kadar...yolu çok hissttirmiyor...hızı da hissettirmiyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 22:39 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
araç yeni sayılacağı için ziebart fiyatı uygun olabilir. ama emin değilim sonuçta kullandınız. onlarda sıfır araç, kullanılmış araç ve yenileme ücretleri farklı oluyor.
benim eski 1.5 aracımda vardı bu yalıtımdan. eski sahibi alınca ziebartta yaptırmış. fark vardı ama o kadar da değil. yalıtım iyileştirmesi öncesi lancer olmasına karşın bayi çalışanı (şimdi merso çalışanı gerçi) o zaman denediğinde yalıtımı iyileştirilmişlerden daha iyi olduğunu söylemişti. yine de rüzgar ve motor sesi geliyordu. yol sesi çok değildi. zaten yol sesi için bu yalıtımlar. bizim 1.8 araçlardaki de büyük ihtimalle kapı içlerindeki motor tarafındaki yalıtımı kalitesinden kaynaklı bir iyileşme. yol sesi tahminimce 1.5 lerle aynıdır. motor için de çok emin değilim zira bizim araçlarla sakin sürdüğünüzde zaten 3000 deviri fazla geçemiyorsunuz. motor güçlü hızlanıyor bir de cvt şanzıman oranları değiştirdiği için yüksek devirlere çıkma olmuyor. yani belki de motor tarafı da aynıdır da motor devirlenmediği için rahatsız etmiyordur. (yazmıştım yine yazayım düz yolda 3000 devirle 150 km hıza çıkıyorum benim araçla siz anlayın devir olayını)

Aydin, napsak Ziebart'i caksak mi diyorsun :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2011 17:45 
Kullanıcı avatarı

selam arkadaşlar 3 adet asx aldıktan sonta ses problemi için defalarca mitsubishi yi arayıp bir sonuç alamayınca trabzondan yola çıkıp ankara ziebart ta 3 gün önce yalıtım yaptırdım yolsesi tamamen kesildi gibi sonuç çok iyi ilgisiz temsa yüzünden bana maliyeti 500 se yalıtımı + benzin + otel şimdi 2 araca daha yaptıracağız yine aynı masraf temsa tabi burnundan kıl aldırmıyor bizim yüzümüzden aracı aldığımız bayii ye fırça atıyor ... motor sesi için bicevap veremiyor onuda kendi imkanlarımla araştırıyorum bu 3 aracı katologtan görüp test yapmadan markaya güvenip aldık bu yaptığımız masraflar onlara .......... olsun
şu anda kia sportage ile 3 aracı değiştirmek için görüşüyorum o kdar ilgili ve alakalılar ki zarar etmemem için bütün imkanları sağlıyorlar ... yazıklar olsun diyorum başka söze gerek yok.... alırken iyi düşünün............

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2011 22:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Kia sportage 120'den sonra gayet yol sesi alıyor.. Ben gelin almaya gittim.. İstanbul'dan Bolu'ya.. Birkaç gün sonra aynı yolu c-max'le gittik.. kesinlikle c-max sportage'den daha sessizdi..

Ziebart yol sesi tamaen gitti demişsiniz.. İşlem malkiyeti ne kadar ve gerçekten önerir misiniz? Ben İstanbula girerken arabadaki gürültünün %50 azaldığını hissediyorum.. Çünkü E5'te kaymak gibi asfalt var.. Eğer o oranda bir azalma yapacaksa 500tl veririm..

Bu arada ses yalıtımı için benim kafamda hep bir madde var.. Böyle köpük gibi bir madde.. sıvı halde sprey olarak sıkıyorlar.. aktif edici diğer madde sıkılır sıkılmaz.. o spreylenen şeffaf madde bir anda yalıtım köpüğü haline dönüşüyor.. Ağırlığı çok fazla değil.. normalde yapı yalıtımı için kullanılıyor.. ancak ısıya dayanıklı olduğu için bence otomobilde de kullanılabilinir..

aktif olan madde kabarıp kuruduğu zaman (ki saniyeler içinde oluyor) istenilen şekilde kesilip şekil verilebiliniyor.. Büyük alışveriş merkezlerinin klima odalarını falan bu maddeyle kaplıyorlar.. Bence kapıut altına ve ön göğüs içine bu madde sıkılabilir.. hafif traşlama ile içi boş olan göğüs kısım geri konar.. hatta kapı içlerine bile yapılabilinir..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2011 23:33 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
Kia sportage 120'den sonra gayet yol sesi alıyor.. Ben gelin almaya gittim.. İstanbul'dan Bolu'ya.. Birkaç gün sonra aynı yolu c-max'le gittik.. kesinlikle c-max sportage'den daha sessizdi..

Ziebart yol sesi tamaen gitti demişsiniz.. İşlem malkiyeti ne kadar ve gerçekten önerir misiniz? Ben İstanbula girerken arabadaki gürültünün %50 azaldığını hissediyorum.. Çünkü E5'te kaymak gibi asfalt var.. Eğer o oranda bir azalma yapacaksa 500tl veririm..

Bu arada ses yalıtımı için benim kafamda hep bir madde var.. Böyle köpük gibi bir madde.. sıvı halde sprey olarak sıkıyorlar.. aktif edici diğer madde sıkılır sıkılmaz.. o spreylenen şeffaf madde bir anda yalıtım köpüğü haline dönüşüyor.. Ağırlığı çok fazla değil.. normalde yapı yalıtımı için kullanılıyor.. ancak ısıya dayanıklı olduğu için bence otomobilde de kullanılabilinir..

aktif olan madde kabarıp kuruduğu zaman (ki saniyeler içinde oluyor) istenilen şekilde kesilip şekil verilebiliniyor.. Büyük alışveriş merkezlerinin klima odalarını falan bu maddeyle kaplıyorlar.. Bence kapıut altına ve ön göğüs içine bu madde sıkılabilir.. hafif traşlama ile içi boş olan göğüs kısım geri konar.. hatta kapı içlerine bile yapılabilinir..

E-5'in asfalti 10 numero hakkaten :vauv:

Ziebart meselesinin cok ise yarayacagini dusunsem ben bile dusunurum. Hani 1.8'in yalitimi fena degil ama biraz daha iyi olmasina kimse itiraz etmez :D

Motor sesi icin bahsettigin seyler benim de aklimdan geciyor aslinda ama birisi cikip akil edip bu isi profesyonelce neden yapmaz anlamiyorum. Metreyle bildigin doseme kecesi alip yapistirip memnun olan bile var. Ziebart felan el atsa bu ise de biz de yine risk almasak parayi bayilsak :lol:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 00:21 
Kullanıcı avatarı

Saat 21:55'te atmışım mesajı saat 23:10..

1 saaten fazladır bu ses yalıtımı hakkında okuyorum.. Bahsettiğim ürün sprey poliüretan köpük.. m3'teki ağırlığı 35kg civarıymış.. Bu 1 metre küp içini dolduracak kadar demekse çok ağır değildir..

Ancak daha sonra hemen hemen her markada bu şekilde ses yalıtımı denemelerine rastladım.. En hoşuma giden ise Ford Focus için yapılan çalışma oldu.. Malzeme ucuz.. kesinlikle işe yarayan bir malzeme ve uygulaması kolay.. Üstelik oldukça hafif.. Linkini vereceğim uygulamayı okursanız aracın sahibi ses konusunda oldukça bilimsel yaklaşıyor olaya.. Tabii ki mükemmel değil ancak en ucuz yöntemle en iyi başarıyı elde etmesi hoşuma gitti..

http://www.fordclubtr.com/forum/Ses-Yal ... html&st=60 (özellikle 4. sayfadan sonrasını mutlaka okuyun)

Farklı kişilerin uygulamaları var, benim beğendiğim uygulama Ayhan ŞENTÜRK isimli kişinin uygulama ve maddesi..

1. Aracın altıve davlumbaz içleri pütür(7tl) yada würth(25tl) ile kaplama.. 3-4 tüp gidiyor.. Ziebartın 500TL'ye yaptığı işlem..
2. Motor kaputu+çıtalara kadar tüm zeminin resimdeki malzeme ile kaplanması (metrekaresi 15tl civarı ve Focus'a 6 metrekare yetmiş)

3. Ekstra olarak yayların içlerine toklaştırıcı malzeme ve kapı içlerinin kaplanması

Resim

Ne diyorsunuz. Ben bu işte varım arkadaşlar.. 5. sayfada telefon nosunu buldum.. Ya oradan yada direk uygulamayı yapan arkadaştan bu malzemeleri alıp uygulama yaptırıcam.. Herhangi bir döşemeciye 50 kağıda arabanın içini söktürebilirim.. Sonra da uygulama yapabilirim gibime geliyor.. Pütür olayını da serviste yaptırabilirim..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 18:23 
Kullanıcı avatarı

Browni lan bu :Yahoo!:

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 18:32 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
catalyst yazdı:

Resim

:good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 19:38 
Kullanıcı avatarı

Geçin bakalım dalganızı.. :asker: Ben uygulama yapabilirsem.. yüksek hızda daha sessiz bir arabada gülücem size :dil:

Bugün malzemeyi satan yeri aradım.. resimdeki malzeme artık üretilmiyormuş.. onun yerine kauçuk ses yalıtım malzemesi üretimine geçilmiş.. 6mm liğin metrekaresi 15tl.. eğer bu civarda bulamazsam alıp uygulayacam..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 22:08 
Kullanıcı avatarı

Bu Audi A4 kullanıcısı.. Ses izolasyonu yaptırmak istiyor.. http://www.turbofsi.net/forum/a4-b8/215 ... cozum.html

Bu Ford Focus Ses izolasyonu yaptırmak istiyor.. http://www.fordclubtr.com/forum/Ses-Yal ... html&st=60

Bu Ford C-Max.. ses yalıtımı yaptırmak istiyor (yaptırmış) http://www.fordclubtr.com/forum/max-ses ... 67471.html

Bu Ford fiesta 2011.. Ses yalıtımı yaptırmak istiyor.. http://www.fordclubtr.com/forum/Fiesta- ... id=1014042

Bu Reno 9 ses yalıtımı yaptırmak istiyor (yapmış) http://renault9-11kulubu.forumotion.com ... iimi-yzmyr

:dance:

Bu Reno Clio ses yalıtımı yaptırmak istiyor.. http://www.frmcek.com/motorlu-araclar-d ... itimi.html

Bu Mercedes C200 ses yalıtımı yapmak istiyor (yapmış) http://www.mbclubtr.com/showthread.php? ... 1e9&t=3606

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 22:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Kan grubu: arh
arkadaşım sen bakma o brownicilere :) sen şu işi bir kotar ve ses yalıtım olayını yap birde başarılı olduğunu söyle ben dahil hepsi kapını çalacak, nerden aldın nasıl yaptın bende bende diye :)))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2011 11:21 
Kullanıcı avatarı

ASX ses seviyesi kesinlikle normal. Ve de motor sesi sportif. 50.000 TL verip 100.000 tl lik ses yalıtımı beklemeyin. Kimse bize ses 0 db diye satmadı. Dünya rekortmeni bir arabaya bindiğinizi unutmayın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011 00:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Ben bugün tekzen'e gittim Orda bu malzemenin aynısıda vardı.yalnız bu ürün radyatör izalasyonu olarak kullanılıyor.Peteklerin arkasına yerleştiriliyor.Kaput altında kullanılırmı bilmem.Ama Firex adlı başka bir malzeme daha vardı ses yalıtımında kullanılan, araç içi için çok iyi diyebilirim. 1m2 3,75 Tl maliyet açısından da çok iyi.Firex'i incelerken dedimki görevliye bu yanar mı? görevli şu telli çakmaklar yokmu sigarayı sanki kaynak yapan onunla yaktı asla alev almıyor.sadece o tarz çakmaklar çok güçlü ısı verdiği için kurutuyor dökülüyor.Yineliyorum gözümle görmesem inanmam asla alev almadı. 5mm kalınlığında araç içi döşeme için uygun kanımca.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011 11:39 
Kullanıcı avatarı

yba_05 yazdı:
Ben bugün tekzen'e gittim Orda bu malzemenin aynısıda vardı.yalnız bu ürün radyatör izalasyonu olarak kullanılıyor.Peteklerin arkasına yerleştiriliyor.Kaput altında kullanılırmı bilmem.Ama Firex adlı başka bir malzeme daha vardı ses yalıtımında kullanılan, araç içi için çok iyi diyebilirim. 1m2 3,75 Tl maliyet açısından da çok iyi.Firex'i incelerken dedimki görevliye bu yanar mı? görevli şu telli çakmaklar yokmu sigarayı sanki kaynak yapan onunla yaktı asla alev almıyor.sadece o tarz çakmaklar çok güçlü ısı verdiği için kurutuyor dökülüyor.Yineliyorum gözümle görmesem inanmam asla alev almadı. 5mm kalınlığında araç içi döşeme için uygun kanımca.

Firex yanmaz zaten ancak benim yukarıda paylaştığım ürün radyatör izolasyonu değil.. Radyatör izolasyon malzemesini biliyorum... Bu malzeme ses yalıtımı içindir.. orta ve alt frekans için.. yüksek frekanslar için de o öalzemenin üstüne firex kullanıcam.. Ön kaputa 20mm firex kullanıcam.. 10mm kullanan kişiler 3000 devire kadar motor sesi yok oldu diyor..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011 12:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
hadi bakalım SYnTHEjiiim,

sabırla bekliyoruz... :friends: :MCT: :Bravo:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011 12:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
catalyst yazdı:

Resim

:LOL:
Nasıl kaçırmışım bunu yaaa.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 124 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye