Zaman: 19 Nis 2024 12:34

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2015 23:06 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Herkese merhabalar,

Face'den videosunu koymuştum. Şimdi nasıl yaptığımı anlatmaya geldi sıra. Öncelikle bunu başarmada teknik desteğini sonuna kadar esirgemeyen IBA Otomotiv Alpaslan Bey'e, Cemil Usta'ya ve tüm IBA çalışanlara sonsuz sonsuz teşekkürler.

Resim

Sağ Motor : 7632B311
Sol Motor : 7632B312

Düğme Seti Işıklı : MR190958 - Bu parçanın internette araştırdığımda bulduğum fiyatı 68 USD ile 112 USD arasında değişiyordu. Ancak içine 8475A004 parça kodlu bir lamba da takmak gerekiyor. Allahtan bu ucuz. 2 USD civarında birşey.
Düğme Seti Işıksız : Bunun fiyatını hiç araştırmadım bile.

Resim

Fiyatlarını zaten internette araştırdığınızda görebilirsiniz. Ben parçaları Amerika'da yaşayan bir arkadaşıma getirttim. Gümrük ve kargo ödemediğim için bana toplam maliyeti 229 USD oldu.

Olayın heyecanı sebebiyle ne yazık ki fotoğraf çekmek aklımın ucundan bile geçmedi. Zaten bir noktadan sonra fotoğraf çekmek imkansız hale geldi çünkü birsürü şey ile oynamak değiştirmek zorunda kaldık. Cemil Usta'mızı baya bir yorduk.

Ancak ben işin nasıl yapıldığına dair kabaca referans olarak kullandığımız siteleri aşağıda sizinle paylaşıyorum.

Referans site 1: http://clubcj.net/viewtopic.php?t=626
Referans site 2: http://forum.lancerx.ru/viewtopic.php?t ... highlight=

Eğer internette Lancer Autofolding side mirror diye arattırırsanız daha birçok kaynak ile de karşılaşacaksınız.
Yalnız takılan araçların tamamı ya 2.0 modeller ve kablolama ve sıralamada farklılıklar olabiliyor.

İlk gün bütün kablolama vs. işlerini yaptık. Neredeyse bütün günümüzü aldı. Aynaları düğme setine bağlamadan önce test ettik ve kapatıp açılabiliyordu. Ancak düğme setine bağladıktan sonra çalıştıramadık. ETACS'a kadar söktük tekarar. Yine bulamadık. Arabayı IBA'da bir gece bıraktım.

Ertesi gün Alpaslan Bey ve ekibi tekrar uğraşmışlar. ETACS üzerinde bir rölenin eksik olduğunu fark etmişler ve ETACS üzerine ilave bir röle (yaklaşık 100 TL lehimi vs. dahil) ile sorunu halletmişler.
Referans site : http://forum.lancerx.ru/viewtopic.php?t=32606

Sonrasında araç özel yazılımlı MUT-3 cihazına bağlandı ve özellik açılarak aktif hale getirildi.

Özetle böyle. İki satırda yazdığımız iş aslında toplamda 2 günümüzü aldı.
Montaj için herhangi bir ücret ödemedim. O yüzden fiyat sormayın.

Unutmadan ilave edeyim, aynalar aynı zamanda manuel de kapanabiliyor. Yani açık bıraktınız diyelim, birisi tersten gelip çarptı, motor zarar görmüyor. Emniyet sistemliymiş. Motor çalışmasa bile kapanıp açılabiliyor yani.

Araç anahtarından iki kez Lock tuşuna basınca aynalar da kapanıyor.
Araç anahtarından unlock tuşuna basınca aynalar otomatik olarak açılıyor.
Sol taraftaki yeni düğme seti üzerinde yer alan küçük tuşa basınca aynalar kapanıyor ve açılıyor.
Araç hareket halindeyken dahi bastığınızda aynalar otomatik olarak kapanıyor.

Ve sonucun videosu:

https://youtu.be/Qd_M5QU1QJc

(daha önceden aktif hale getirilen anahtar üzerinden sunroof kapatma fonksiyonu da çalışmaktadır. Uzun basılı tutulduğunda sunroof kapanmaktadır.)

Değer değmez yorumları tabii ki herkesin kendi görüşüdür saygı duyarım. Ancak benim çok istediğim bir özellikti ve hayata geçirebildim.

Taktırdıktan ertesi gün küçük ve tatlı da bir anı yaşadım Kızılcahamam'a giderken. Bir Shirocco yapıştı arkama kaşındı. Ben de pedal commander'i spor moda alıp son ayara getirdim ve gaza yüklendim. Ara baya bi açılınca yavaşladım. Sonra bu gene kaşındı. Yanımdayken dikiz aynalarının düğmesine basıp kapattım ve kazı kökledim. Aynalar kapanırken çocuğun yüzünü görmeliydiniz. Aerodinamik moda alıyorum artık arabayı çok kaşınan olursa :)

Bu gün de şehir içi ara sokakta bir yerde iki araba geçecez ama çok dardı. Ben de düğmeye basıp aynaları kapattım, arkamdakiler kaldı, ben sağa sola aynaya vurmadan geçtim gittim :)

Hoşuma gitti yahu...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2015 23:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Eline sağlık abi.Kafam atarsa bende yaparim ilerde bi gün inşallah :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2015 23:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Çağkan
Araç: colt-lancer
Meslek: Çevre Müh.
Kan grubu: AB+
güzel olmuş elinize sağlık

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2015 23:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

sağolun arkadaşlar. Geliştirmelere devam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2015 13:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kenan
Araç: birsekiz cevete
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0rH+
keep it up good works mate :) çok mu kuul aceba, kıskandım elleam :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2015 17:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

fleshget yazdı:
keep it up good works mate :) çok mu kuul aceba, kıskandım elleam :)

thanks mate... diyesim geliyo :) hatta didim bile :)

mesut taşdemir yazdı:
Hayırlı olsun hocam lancer alsak iba otomotiv den çıkamayacağız :-)

hocam ben parça parça yaptırıyorum o yüzden zaman alıyor. Yoksa toplamda planlı programlı bir şekilde parçalar ön siparişle gelip tarihi belirleyip hepsini 2 günde yapıp çıkarlar. Bir de benim arabada iyice öğrendik artık hep birlikte sorun nerden çıkıyor, ne yapılması gerekiyor falan. Bundan sonrakiler çok hızlı çıkar yani.

_opeth yazdı:
Hayirli olsun. Aynalara kromaj kaplama mi yapildi yoksa kromaj mi geldi?

Aynalara krom kapak almıştım Başkent Otomotiv diye bir firmadan ankaradan. Hatta geçen gün yeni kapı eşiklerini de gittim ordan aldım. Bendekiler OMSA'nın malı. Bildiğin kromaj yani. Sağlam. 3 senedir aracın üzerinde hatırlarsın belki forumda ilk fotoğraflarımdan. Sahibi Gökhan Baca, 0312 378 0098 telefonu. baskentotoaksesuar.sahibinden.com veya www.baskentotoaksesuar.com dan ulaşabilirsin. Benden bahsedersen tanır siyah lancer yeni lancer yazısı aldı diye.

cagkn yazdı:
güzel olmuş elinize sağlık

Teşekkürler cagkn.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2015 22:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Hepsini geçtim araba cillop gibi parlıyor maşallah tertemiz her yeri, arka arkaya 3 defa izledim videoyu :)
Özellikler harika ya, paket program sabah invite/inform olarak bırak lancerını İBA'ya akşam intense olarak teslim al :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2015 23:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

canerk yazdı:
Hepsini geçtim araba cillop gibi parlıyor maşallah tertemiz her yeri, arka arkaya 3 defa izledim videoyu :)
Özellikler harika ya, paket program sabah invite/inform olarak bırak lancerını İBA'ya akşam intense olarak teslim al :)

canerk, bunları yaptırınca araba intense olmuyor. Bu modelin adı ADRICLARNA :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2015 18:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: Lancer 1.5
Meslek: Yazılımcı
Kan grubu: ARH+
Süper olmuş elinize sağlık :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2015 21:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

sozercem86 yazdı:
Süper olmuş elinize sağlık :vauv:

teşekkürler. darısı size inşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2015 12:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kurumahmutoğlu
Araç: Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: Arh+
Ne diyeyim bravo! :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2015 13:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: yakup
Araç: Lancer 2011
Meslek: Bankacı
Merhaba, 2011 1.6 Manuel Lancer için Yan ayna yani Sağ Sol dikiz aynaları için Işıklı ayna kapağı arıyorum. ASX Aynaları gibi sağa sola sinyal verince lambalar yanacak. Özellikle İstanbul Anadolu yakasında bulmaya çalışıyorum. Türkiyedeki herhangi bir internet sitesinde bulamadım ama perki parçacıların elinde vardır. Türkiyede bulamazsak yurtdışından DUBAİ ve Kuveytte arkadaşlarım var ordan getirtmeyi düşünüyorum ama İngilizce iyi olmadığından araştıramıyorum. Bu konuda fikir ve önerilerinizi rica ederim. Takma konusunda sorun yok ustam takabiliyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2015 11:17 
Kullanıcı avatarı

yaakops2 yazdı:
Merhaba, 2011 1.6 Manuel Lancer için Yan ayna yani Sağ Sol dikiz aynaları için Işıklı ayna kapağı arıyorum. ASX Aynaları gibi sağa sola sinyal verince lambalar yanacak. Özellikle İstanbul Anadolu yakasında bulmaya çalışıyorum. Türkiyedeki herhangi bir internet sitesinde bulamadım ama perki parçacıların elinde vardır. Türkiyede bulamazsak yurtdışından DUBAİ ve Kuveytte arkadaşlarım var ordan getirtmeyi düşünüyorum ama İngilizce iyi olmadığından araştıramıyorum. Bu konuda fikir ve önerilerinizi rica ederim. Takma konusunda sorun yok ustam takabiliyor.

Bu konuda fikriniz var mı , Özellikle Adriclarna yardımcı olur diye umuyorum :sorry:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2015 20:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
Hocam videoyu izleyince dedim ki: "benim gibi, hasta" :D çok muhteşem olmuş. üstüne Sciroccoya yapılan şekil, harbi cuk oturmuş. Bir daha köpekbalığını bırak, Mitsubishi Canter'e bile kafa tutmaz o :D :D

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2015 21:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

yaakops2 yazdı:
yaakops2 yazdı:

Bu konuda fikriniz var mı , Özellikle Adriclarna yardımcı olur diye umuyorum :sorry:

sinyalli ayna kapağı nereden bulabilirsin inan bilmiyorum. Ancak 2015 modelin aynaları sinyalli. onları biliyorum. Servislere bir sor. Muhtemelen çok pahalı fiyat söyleyeceklerdir

Bunun haricinde aliexpress.com dan yada facebook da rainbowpen diye bir lancer parça satan mağaza var. Oradan da temin edebilirsin. TR de başka bir şekilde bulabileceğini sanmıyorum. Katlanır ayna motorları falan ise istediğin onu da Ankara IBA Otomotiv Alpaslan Bey ile set olarak görüşebilirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2015 11:09 
Kullanıcı avatarı

Ankara çok uzak yoksa Alparslan bey ile görüştüm telden hız sabitleyici ve gizli özellikleri de yaptıracam ama Yolum düşerse bir gün gidicez inş. İba otodaki Katlanır ayna sinyalli mi ?
Birde Belirttiğin sitelerde bulamadım maalesef.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2015 13:33 
Kullanıcı avatarı

YouTube'da "2008+ Lancer. Auto Folding Mirror" videosunu izleyin - https://youtu.be/uqcG0DZ7XDE

YouTube'da "Lancer katlanır ayna" videosunu izleyin - https://youtu.be/0hMGO8DYUKs

Bu aynalar olabilir ama pahalı geldi bunun katlanmayanını arıyorum ben aslında bunlarda olabilir. Bu aynalaran kodunu bulmamda yardımcı olabilirmisiniz bana acaba. Bu aynalarda flaşörde var biri ankara plakalı aracın sizin oralardan :)

Birde burada yazmam yanlış mı bilemedim sizden başka cevap veren olmadı forumda nerede yazsam daha çok yardımcı olan olabilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2015 20:27 
Kullanıcı avatarı

Aslında kolay bişey ama TR bulmak ne kadar zor bu parçaları parçacı arkadaş var heryere sordu ama bulamadık. dubai ve kuveytte bulursam arkadaşlara aldırıcam ama TR bulabilirsem çok iyi olacak. Yardımcı olabilir çıkarsa süper olacak. 2010 model içim bi arkadaş bulup yaptırmıştı ama aynaları farklı resmini koymaya çalışıcam. Telefon hafızasındaki resimleri nasıl yükleyebilirim beceremedim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2015 13:30 
Kullanıcı avatarı

Merhaba , Aşağıdaki resimler (otomatik katlanMAyan) sadece LED ışıklı dış yan dikiz aynalarının resmi. Bunuda maalesef TR de bulamadım. İnternet sitelerinde falan bulamadım. Ayrıca Benim aracın kapağı farklı, Dikiz ayna kapağı düz aşağıda resmini koydum.Bunu bulabileceğimiz bir yer varmıdır acaba. Katlanır aynayıda KUVEYT de bulması için bir arkadaşla görüştüm İnşaAllah bulursa getirecek.

Başka bir forumda sormuştum bu foruma yönlendirdiler ama burda da kimse ilgilenmiyor. Çok moral bozucuk aracın piyasası olmadığı gibi ilgilenip yardımcı olan kimsede yok. Ben bu işi gözücem ama :)

Resim 1 : http://i.hizliresim.com/D99qjl.jpg
Resim 2 : http://i.hizliresim.com/rRRvlB.jpg
Resim 3 : http://i.hizliresim.com/d00E1L.jpg
Resim 4 : http://i.hizliresim.com/d00EQL.jpg

Benim Aracın Ayna Kapağı Düz :
http://i.hizliresim.com/3PjDWp.png

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2015 17:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: Lancer 1.5
Meslek: Yazılımcı
Kan grubu: ARH+
elektrikli katlanabilir, sinyalli aynaları yanılmıyorsam ali expres sitesinde görmüştüm oraya bir bakarsanız işinize yarar birşeyler çıkabilir

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: