Zaman: 19 Nis 2024 03:11

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2015 03:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: Lancer 1.5
Meslek: Yazılımcı
Kan grubu: ARH+
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımda spoiler mevcut değil önceden spoiler olmayan lancerlere pek sıcak bakmazdım lakin gözüme şimdi hoş geliyor neyse konuyu toparlayayım :)
Ön tampon - arka tampon ve spoiler uygulaması yaptırmak istiyorum bu konuda istanbulda önereceğiniz yerler mevcut mu acaba ?
forumda peçe otomotiv ile ilgili çok fazla öneri var ilgili firmanın sitesinde 2 aydır mekik dokuyorum sanırım fiyatlara ciddi bir zam yaptılar ve body-kit uygulaması 3.600 gibi bir rakama varmış.

sahibindede ortalama 1500 lira gibi fiyatlara (LANCER EVO 10 -BODY KİT SET- ÖN TAMPON+ARKA TAMPON+YAN MARŞPİYEL+YÜKSEK SPOYLER)
yazdığım uygulamaları yapıyorlarmış, kalitesi hakkında bir bilgim yok bilgi sahibi arkadaşlarımın yardımcı olmasını istiyorum

Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2015 11:49 
Kullanıcı avatarı

Anladım üstadım teşekkür ediyorum değerli yorumun için bu body kit meselesini biraz daha düşünmem gerekiyor aldığımda parça pinçik olacak dağılacak birşey bana daha fazla masraf çıkartır farklı alternatif olarak neler var diye merak etmiyorda değilim doğrusu. Bu sebepten ötürü bu başlığı açıp sizlerin görüşlerini almak istedim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2015 12:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Peçe otomotiv Hidayet Bey'dir sahibi. Selamımı söyleyebilirsin. Arcan dersen bilir zaten.
3 kez aldım, 3ünde de memnun kaldım. Diğer firmaların ürünlerini kullanmadım ama kullanan arkadaşlardan duyduğum şikayetler ağırlıklı olarak çok çabuk kırıldığı, boyanın bir müddet sonra çatlama yaptığı, montajında birçok sorun ile karşılaştıkları için montajın sıkıntılı olduğu, özellikle ön tamponun çizgisinin tam oturmadığı yönünde.

"ucuz ve kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim" felsefesiyle harcama yapan birisi olarak uygun şartlar olduunda yine gidip Hidayet Ağabey'in kapısını çalacağım. Çocuklar biraz büyüsün hele :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2015 22:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: zafer
Araç: lancer 1.8 instyle ozel uretim.
Meslek: ticaret
Bende yaptirmayi dusundum ancak orjinal gibi saglikli olmaz dediler ondan iyice arastir derim ...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2015 12:51 
Kullanıcı avatarı

Herkese Merhaba,

Bugün peçe otomotivden bir yetkili ile görüştüm body-kit için karbon fiber kullandıklarını ve set halinde forumdan arkadaşlara 3.200 lira istediklerini belirttiker fakat açıkcası body-kit malzemesi biraz kafamı karıştırdı x yerden 1.500 lira fiyat aldım kendileri body-kiti fiberglassdan yaptıklarını belirttiler.

İki malzeme arasında bildiğim kadarı ile çok büyük farklar mevcut değil, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım beni aydınlatırsa sevinirim paralarım gittikçe eridi biran evvel halledeyim şunu :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2015 14:48 
Kullanıcı avatarı

Edindiğim bilgilere göre karbon fiber ve fiberglass çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra çelik, titanyum vb. den daha sağlam ve daha hafif olacağını her iki ürününde araba kaputu, tamponunda kullanılabileceği bilgilerine eriştim.

Benim gibi meraklı arkadaşlar için bilgi kaynağı ;) ;

http://karbonfiber.nedir.com/

http://fiberglas.nedir.com/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2015 16:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Aklima gelmisken soyleyeyim tabi hepsinde ayni durum olmayabilir. Fiber kaliplarin sorunu mudur yoksa baska bir durum mudur bilemiyorum tamponun arkasindaki koruma barini sigmadigindan soktuklerini gordum. Bu da otomatikman aracinin guvenliginin azalmasi, motora hasarin daha dusuk hizlarda gelebilecegi riskini olusturuyor.

Peçeninkinde sökmedim ben. Direk taktık orjinal tampon gibi tam oturdu arka tampon. Çizgisi bombesi vs. herşeyiyle tam oldu. Ön tamponda zaten mecburen tamponun altında bir demir var onu söküyorsun ama. Orjinal evolarda da zaten o demir parça yok. İnce bir çubuk sadece.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2015 17:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

sozercem86 yazdı:
Herkese Merhaba,

Bugün peçe otomotivden bir yetkili ile görüştüm body-kit için karbon fiber kullandıklarını ve set halinde forumdan arkadaşlara 3.200 lira istediklerini belirttiker fakat açıkcası body-kit malzemesi biraz kafamı karıştırdı x yerden 1.500 lira fiyat aldım kendileri body-kiti fiberglassdan yaptıklarını belirttiler.

İki malzeme arasında bildiğim kadarı ile çok büyük farklar mevcut değil, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım beni aydınlatırsa sevinirim paralarım gittikçe eridi biran evvel halledeyim şunu :)

Normalde insanlar arabayı satarken bilinmesin diye koymaz ama ben bir köpek leşine çarpmıştım. O konuyu buldum senin için. Resimleri de görebilirsin. Köpeğe çarpmış fiber bir ön tampon. Ben bir kaza yapmıştım. Köpek leşine çarpmıştım. O zaman arabada Hidayet Ağabey'in yani Peçe'nin tamponu vardı. Resimlerin olduğu konu bu viewtopic.php?f=12&t=8062
bak istersen.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2015 14:28 
Kullanıcı avatarı

Adriclarna yazdı:
sozercem86 yazdı:
Herkese Merhaba,

Normalde insanlar arabayı satarken bilinmesin diye koymaz ama ben bir köpek leşine çarpmıştım. O konuyu buldum senin için. Resimleri de görebilirsin. Köpeğe çarpmış fiber bir ön tampon. Ben bir kaza yapmıştım. Köpek leşine çarpmıştım. O zaman arabada Hidayet Ağabey'in yani Peçe'nin tamponu vardı. Resimlerin olduğu konu bu viewtopic.php?f=12&t=8062
bak istersen.

Teşekkür ederim hocam,
daha önce foruma üye olduğumda sizin konu gözüme çarpmıştı, büyük geçmiş olsun.
Şuan ki düşüncem şöyle aracımda spoiler mevcut değil, spoiler taktırmak istiyorum birde ön tamponu değiştirme ihtimalim var gerek fiberglass gerek karbonfiber külfetli ve maliyetli olacak istanbulda en uygun bulduğum body kit fiyatı boya + montaj 2.300 lira... body kit arabanın havasını çok değiştiriyor fakat şuanda ikilemde kaldım.
gerigörüş kameralı navigasyon taktıracağım belki pintilik etmezsem body kit.. pintilik edersem spoiler ile işi şimdilik bitireceğim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2015 16:58 
Kullanıcı avatarı

internette biraz araştırma yaptıktan sonra paşa dizayndan evo body kit yaptırdım umarım birkaç güne takacağız ortaya nasıl bir iş çıktı çok merak ediyorum. :hot:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2015 17:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Resimleri bekliyoruz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2015 17:25 
Kullanıcı avatarı

canerkaraman yazdı:
Resimleri bekliyoruz...

muhtemelen pazar günü veya en geç önümüzdeki çarşamba günü işlemi tamamlayıp fotoğraflarını yükleyebilirim. Olumlu yorumları referans alarak böyle deneysel bir karar aldım eğer memnun kalırsam sizlerede öneririm ama beğenmezsemde burda yerden yere vururum artık :LOL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 11:47 
Kullanıcı avatarı

Sonunda kavuştum;
:Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!:

Resim

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 11:56 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Hqyirli olsun

Sağolun hocam malzeme beklediğimden daha kaliteli çıktı henüz bir darbesi vs.. yok fakat malzeme ağır duruyor,
ps dizayn 'a gittiğimde orada birçok lancerci arkadaş gördüm body kit taktırmak için bursadan gelecekler vs.. var bence ps dizaynıda alternatifleriniz arasına alabilirsiniz fakat henüz sağlamlığı hakkında birşey söylemek için erken

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 12:26 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Hayırlı olsun :) Darısı benim arabanın başına :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 21:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Çok güzel olmuş, bu arada senin arabanın rengini çok seviyorum, beyazdan sonra en yakıştırdığım renklerden biri...
Bir köpek balığı anteni lazım yalnız...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: