Zaman: 29 Mar 2024 02:01

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 2009 Lancer Body Kit Yardım !
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 14:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın Mert Koç
Araç: Lancer 2009
Meslek: Makina Mühendisi
Kan grubu: A+
Arkadaşlar Merhaba. Hayatımda ilk defa bir araba için body kit yaptıracam ve pek anlamıyorum. Aşağıdaki link de bulunan body kiti yaptırmayı düşünüyorum. Sizlere bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
1. Malzeme sanırım fiber ama esner felan yazıyor ilan da çabuk kırılırsa çıldırırım.
2. Fifty tuning ile ilgili bilgisi olan var mı?
3. Hertürlü öneriye açığım :)
Cevaplarsanız çok memnun olurum. Kazasız ve Keyifli Sürüşler. Allah tekerinize taş değdirmesin.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-pa ... 4754/detay

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 20:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Merhabalar.
Kırmızı araçtaki arka tampon orjinal body kit. Plastik olanı. Size satacakları ürün ise beyaz araçta olan fiber malzeme.

Fiyat olarak tabi bütçenizi bilmiyorum ama 2şer kez ön ve arka tamponunu kırmış eski bir fiber bodykit sahibi olarak kesinlikle tavsiye etmem. IBA otomotiv önümüzdeki ay içerisinde plastik orjinal evo 10 bodykit getirecek. Bütçenizi biraz daha zorlayarak plastik olanını almanızı tavsiye ederim. Fiyatını tam bilmiyorum. 3bin TL civarında olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Fiber'in sıkıntıları;
- Ağır olduğu için sağ sol ön çamurluklarda bükülmeye yol açabiliyor.
- Normaldan fazlaca alçalıyor araç. Bu da tümseklerde vs. de mutlak suretle sürtme yada çarpma yapıyor.
- Her ne kadar esnek deseler de sert bir malzeme. Boya sıcaklık farkından ötürü üzerinden zamanla atabiliyor.
- En kötü 3 ay sonra mutlak suretle yüzeyde boya çatlakları göreceksiniz. Onarmanız, uğraşmanız zor oluyor.
- Arka tampon yere çok yakın olduğu için özellikle park girişlerinde, kaldırım kenarı parklarda vs. takılmaya çok müsait.
- Malzeme sert olduğu için arka tampon kırılmıyor, takmanız halinde yerinden kendini atabilmek için arka bagaj kapağını yamultuyor. Değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. (1 kez değişim, 1 kez tamirim var bu konuda.)
- Fifty Tuning'in ürününü bilmiyorum. Ben daha önce Peçe Otomotiv'in bodykit ini kullanmıştım. Hala üretiyor mu bilmiyorum. Piyasadaki en sağlam ürün onun ürünüydü.
- Kalıbı hatalı olan bodykitlerin takılmasında genellikle problem çıkıyor. Ya biryerleri oymak ya da fiberi önce boya fırınında biraz ısıtıp esnetip ondan sonra monte etmek gerekiyor.

Fiber'in avantajları
+ Fiyat olarak oldukça makul
+ Araç, orjinal plastik olana göre biraz daha agresif duruyor.
+ Çevrenizde fiberden anlayan tamirci varsa, eliniz boya tutuyorsa ucuz çözümlerle onarımları yapabiliyorsunuz.

Sonuç olarak plastik orjinal almanızı tavsiye ederim. Bütçeniz uygun değil ise fiber ne yazık ki şu anda tek çözüm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 22:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın Mert Koç
Araç: Lancer 2009
Meslek: Makina Mühendisi
Kan grubu: A+
Adriclarna yazdı:
Merhabalar.
Kırmızı araçtaki arka tampon orjinal body kit. Plastik olanı. Size satacakları ürün ise beyaz araçta olan fiber malzeme.

Fiyat olarak tabi bütçenizi bilmiyorum ama 2şer kez ön ve arka tamponunu kırmış eski bir fiber bodykit sahibi olarak kesinlikle tavsiye etmem. IBA otomotiv önümüzdeki ay içerisinde plastik orjinal evo 10 bodykit getirecek. Bütçenizi biraz daha zorlayarak plastik olanını almanızı tavsiye ederim. Fiyatını tam bilmiyorum. 3bin TL civarında olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Fiber'in sıkıntıları;
- Ağır olduğu için sağ sol ön çamurluklarda bükülmeye yol açabiliyor.
- Normaldan fazlaca alçalıyor araç. Bu da tümseklerde vs. de mutlak suretle sürtme yada çarpma yapıyor.
- Her ne kadar esnek deseler de sert bir malzeme. Boya sıcaklık farkından ötürü üzerinden zamanla atabiliyor.
- En kötü 3 ay sonra mutlak suretle yüzeyde boya çatlakları göreceksiniz. Onarmanız, uğraşmanız zor oluyor.
- Arka tampon yere çok yakın olduğu için özellikle park girişlerinde, kaldırım kenarı parklarda vs. takılmaya çok müsait.
- Malzeme sert olduğu için arka tampon kırılmıyor, takmanız halinde yerinden kendini atabilmek için arka bagaj kapağını yamultuyor. Değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. (1 kez değişim, 1 kez tamirim var bu konuda.)
- Fifty Tuning'in ürününü bilmiyorum. Ben daha önce Peçe Otomotiv'in bodykit ini kullanmıştım. Hala üretiyor mu bilmiyorum. Piyasadaki en sağlam ürün onun ürünüydü.
- Kalıbı hatalı olan bodykitlerin takılmasında genellikle problem çıkıyor. Ya biryerleri oymak ya da fiberi önce boya fırınında biraz ısıtıp esnetip ondan sonra monte etmek gerekiyor.

Fiber'in avantajları
+ Fiyat olarak oldukça makul
+ Araç, orjinal plastik olana göre biraz daha agresif duruyor.
+ Çevrenizde fiberden anlayan tamirci varsa, eliniz boya tutuyorsa ucuz çözümlerle onarımları yapabiliyorsunuz.

Sonuç olarak plastik orjinal almanızı tavsiye ederim. Bütçeniz uygun değil ise fiber ne yazık ki şu anda tek çözüm.

Abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Peçede malasef kalmamış ilk sorduğum yerdi. Görüntü için arabaya zarar vermeye gerek yok plastik olanı bulmaya çalışacam artık olmadı ibayı beklerim. 3bin tl şuan için aşıyor bütçemi ama biriktiririz artık :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: