Zaman: 07 May 2024 02:29

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: KAPORTADAKİ GÖÇÜKLER
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2010 13:37 
Kullanıcı avatarı

Araç: 1,3 Invite Colt
Kan grubu: 0rh+
arkadaşlar merhaba
sabah işe giderken kaput üstünde ufak bir göçük farkettim büyük ihtimalle top veya başka bir cismin etkisinden olsa gerek canımı çok sıktı servise götürdüğümde usta hallederiz dedi 1-2 kuru çekiçle halletmişler eskisine göre çok iyi durumda fakat akşam ışıkları altında o bölümün işlem gördüğü belli birebir eskisi gibi değil
sorum, sizinde başınıza böyle bişey geldimi veya bu beliren izi yok edebilecek başka bir çözüm yokmu
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: KAPORTADAKİ GÖÇÜKLER
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2010 14:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
tüm kaput işlem görmeden tamamen gitmez, hele boya hasarlıysa rötuş fln fasa fiso. elimde olsa bende olan ufak tefek hasarlar yüzünden tüm arabayı boyatırım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2010 21:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Enes
Araç: 2000 Model Space Star 1.3 motor :))
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
çok pahalı ama abi ya aslında aklıma gelmiyo değil alacan boyayı sen boyuyacan :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2010 00:09 
Kullanıcı avatarı

ya arabana kıyamayıp boyatıyorsun komple sonra 2-4 milyar arası değeri düşüyor neymiş efendim aarba pertmişte ondan kople boyalıymış satarken perişan oluyorsun kaza yok diye anlata anlata bence sen sadece kaprtayı boyat ya da işlem görmüş yere lokal boya yaptır belki çözüm olur ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2010 10:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: fuat KEHRİBAR
Araç: COLT 1.3 Invite
Meslek: tasarımcı
Kan grubu: 0RH+
türkiyede araba boyatmayın sakın (eğer satacaksanız tabii) pert muamelesiyle direk karşı karşıya kalıyosunuz,aslında ne güzel işte araba pırıl pırıl olmuş ama anlayana diyceksin :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2010 11:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
thatsmyname yazdı:
ya arabana kıyamayıp boyatıyorsun komple sonra 2-4 milyar arası değeri düşüyor neymiş efendim aarba pertmişte ondan kople boyalıymış satarken perişan oluyorsun kaza yok diye anlata anlata bence sen sadece kaprtayı boyat ya da işlem görmüş yere lokal boya yaptır belki çözüm olur ;)

kefu yazdı:
türkiyede araba boyatmayın sakın (eğer satacaksanız tabii) pert muamelesiyle direk karşı karşıya kalıyosunuz,aslında ne güzel işte araba pırıl pırıl olmuş ama anlayana diyceksin :)

Yanlış anlamayın size söylemiyorum
ama bu şekilde piyasaya empoze edilen fikirden dolayı piyasada yamalıklı eşşek şeklinde gezen tonla araç var, adamın 20 yaş civarındaki arabasının boyası güneşten solmuş hatta astarı çıkmış araba beyazlamış halen boyat(A)mıyor, sürtmüş - çarpmış aksamın şakülü kaymış adam düzelttirmiş, yada macunlatmış boyat(A)mıyor...

Boyalı arabaysa yaramaz
1,4 çekmez - 1,6 iyidir - 1,8 - 2,0... çok yakar (ideal değer ile alt ve üst değerler arasında 200 cc fark varken biri çekmiyor diğer çok yakıyor mantığı anlayan varsa banada anlatsın)
Otomatik vites sakın alma
SW tutulmaz satamazsın (sırf bunların etkisinde ister istemez kaldığım ve denk te gelmediği için alamadım SW)
HB tutulmaz satamazsın
..................................

Nefret ediyorum bu önyargılardan, otomotiv camiasında çok doğru bir söz var:
TR de tutulmuyor diyen aracı alacaksın

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2010 21:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
bu ülkede yıllardan beri sahin ,kartal,toros piyasası olduğu sürece anlatamazsın bizim insanımıza.kim ne derse inanır bu halk.kendi tecrube, mantığına bakarak hareket etseydik.şuan ülkedeki kullanılan aracların benim tahminim %50 si hurdalıkta olurdu....
ben insanların dediğine baksaydım altımda ya reno yada fiat alurdu.cünkü piyasası acayip????
boş verin insanların dediğini aklınıza mantığınıza yatanı yapın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 11:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
yahu bu ülkede kim arabadan anlıyor ki lafını dinleyelim :) teyzeoğlu bana zamanında çok para yer bu araba derdi 90 model lancer varken kendinde de 99 model opel vectra vardı harcadığı parayla lancerdan alırdı 1 tane :D şimdi yeni lancer a laf atamıyor aksine gözleri kayıyor :D boyafobi yavaş yavaş bitiyor piyasada modelli arabalar yükseldikçe göçük macunlu halde dolaşmıyorlar :) örneğin şu an 2009 modelde bile boya değmemiş araç bulmak zor, benim için büyük kazası yoksa boyanın bir mahsuru yok alıp satarkende kimseye çemkirmedim boyalı diye arabanın genel durumuna bakarım daha çok, arkadaşım hatasız boyasız diye 98 model bir bmw 3.20 ye 23 bin tl verdi 1 ay sonra motor 8 bin tl yedi bu arkadaş bize akıl veriyordu zamanında :) şimdi keşke senin arabadan alsaydım diyor :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: