Zaman: 15 Haz 2024 23:57

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2013 11:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: ASX
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0RH+
Arkadaşlar aracımla ilgili son gelişmeler şöyle ;

Dün servisi arayarak son durum hakkında bilgi almak istedim , Bursa Sevtaş'tan Mustafa bey araç hakkında bilgi verdi. Dediğine göre şarj dinamosunda 2 parça değişecekmiş bunlardan biri Temsanın elinde varmış fakat diğeri yokmuş dolayısıyla yurt dışından gelecekmiş , bende bunun üzerine dedim ki o zaman araç 15-20 gün daha sizde kalacak herhalde dedim (şuan itibariyle tam 1 haftadır serviste) kısa bir sessizlikten sonra Mustafa bey isteksizce onaylar bir ses tonuyla parçanın gelmesi ve gümrük işlemlerinin uzun sürebileceğinden bahsetti ve *yasal olarak 30 günlerinin olduğunu ekledi , nihayetinde aracın hemen servisten çıkamayacağını en kısa sürede aracı toplayıp teslim edilmesi için ellerinden geleni yapacağını söyledi.

Bende bunun üzerine mağduriyetimin engellenmesi açısından bana araç verilmesini rica ettim , durumumun farklı olduğunu tekrar izah ettim kendisi de durumun bilincinde olduklarını fakat geçici araç temin edemediklerini söyledi . Bunun üzerine Temsa ile görüşmemin bu durumu değiştirip değiştirmeyeceğini sordum kendisine oda Temsayı aramamı ama sonucun değişmesinin zor olduğunu söyledi.

Görüşmemiz bittikten sonra Temsa diyaloğu aradım bir kaç defa fakat hatların yoğun oluşundan dolayı hep yol yardım operatörüne yönlendirdi santral. Bende biraz bekleyip tekrar ararım derken Temsa'dan Serkan bey beni aradı ve aracımla ilgili bilgi vereceğini , ilgili parçanın şuan gümrükte olduğunu ve TSE şartları gereği (Artık ne kadar doğru bilemiyorum heralde Türk Standartları Enstitüsünden yetkililer gelip parçaya tamamdır :vauv: onayı veriyorlar :LOL: :LOL: ) onay sürecinin biraz uzun olduğunu bu işlemlerin ardından parçanın servise iletileceğini ve aracın onarımının yapılacağı hakkında bilgi verdi.Bende bunun üzerine araç istediğimi bildirdim ve aynı red cevabıyla karşılaştım.Israr etmeme rağmen olumsuz yanıt almaya devam edince bende daha üst bir makamla görüşmek istediğimi söyleyince kendisi " zaten şuan görüşüyorsunuz" şeklinde yanıt vererek olumsuz talebimin kayıtlara alınarak iletileceğini söyledi. Ben yine daha üst bir makamla amiri veya müdürüyle görüşmek istediğimi yineleyince tekrar Serkan bey kendisinin üst makam olduğunu ileterek talebimi onaylamadı ve herhangi bir yönlendirme yapmadı bunun üzerine ben de sinirlenerek teşekkür edip telefonu kapattım. Hemen ardından tekrar Temsa diyaloğu bir daha aradım amacım daha üst bir makamla görüşme ümidiydi fakat oda ne santralden Temsa diyalog operatörü ile görüşmek istiyorsanız 2 yi tuşlayınız demesinin ardından benimde 2yi tuşlamamın ardından aaa karşımda tanıdık bir ses :S Az önce sizinle görüşmedikmi dedim evet Kaan bey dedi bir dumur daha adımı söylemeden bildi valla müneccim bu Temsa ve sayın yetkilisi :S Adamlar tekrar arayacağımı tahmin edip benim numaraya otomatik yönlendirme vermişler :kart: Bende baktım ki ne yapsam olmayacak kapattım telefonu.

Abi Temsa bitmiştir gözümde hem aracım üretim hatasıyla ard arda serviste kalıyor hemde cezasını ben çekiyorum , arkadaş zaten durumum belli araç benim elim ayağım benim engelli bir kardeşim var araba engelli plaka ben kendim için değil durumumun buna zorunluluk arz ettiği için araç istiyorum senden zaten benim bu aracı alma sebebimin kardeşim ve ailemin zorunlu ihtiyacından dolayı olmasıdır. Beni zaten marka istemeden de olsa mağdur etmiştir , her ne kadar garantiden mağduriyetimi gidermeye çalışsa da neticede ben burada araçsız kaldığımdan dolayı zaman,para ve en önemlisi hareket kabiliyetimi (kardeşimden dolayı) yitirmiş oluyorum.
Aracı ilk alırken başlayan sıkıntılı süreç garanti süresinin dolmasına 6 ay kala patlak vermeye başladı. Nasıl güvenip kullanayım bu arabayı ben.Hani taş gibi arabaydı Mitsubishi ?

Birde asıl merak ettiğim aracı ben 17232 km de (Verdiğim linklerde ve youtube daki video kayıtlarındada görülüyor) hadi 3km de benden olsun 17235 kmde Bursa Sevtaş servisine çekici sırtında gönderdim yarım depo benzinle beraber , bakalım serviste nasıl bir km ve benzin göstergesiyle karşılaşıcam çok merak ediyorum?

Aracı aldığım ilk günden beri beni üzen MITSUBISHI markasına beni bu kötü durumlarla karşılaştırdığı ve bana tatsız sürprizler yaşatmaya devam ettiği ve beni ilk günden beri haklı çıkardığı için çok teşekkür ederim. Ve engelli plakam'dan kaynaklı yasal kullanım zorunluluğum olduğundan bu araca yaklaşık 2,5 yıl daha katlanma zorunluluğum bittiği (03.01.2015) günden satacağım ana kadar buna katlanıp sattığım gün bir daha asla MITSUBISHI markalı bir araç almayacağımı şimdiden buradan beyan ediyorum. Bu markaya binmeye ısrarcı olan arkadaşlara da hem şans hemde sabır diliyorum.6 ay sonra garantisi dolduğunda ne yapacağımı da bilemiyorum açıkçası , garantisi dolduğunda araçta başka sıkıntılar çıkar mı çıkarsa ne olur garantiden kaynaklı bir arıza olsa bile acaba bana garantiden değiştiricez derler mi yoksa cepten mi isterler açıkçası bilemiyorum ama tahminimce artık hiçbir parçası garantiden değişmez eee servise para lazım malum garantiden parça değişirse çok az para alıyor servisler ama biz enayiyiz ya biz cepten veririz 10 liralık işe 1000 lira. :kır:

*Yasal tamir süresi 30 iş günü. Haftada 5 iş günü olduğundan 6 hafta gibi bir süreleri var yani. :kır: :kır: :kır:

Herkese keyifli kazasız belasız arızasız sürüşler dilerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2013 13:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: 2011 Lancer 1.6 İnvite
Meslek: Bilgi İşlem
şu ellerinde olmayan parça olayını anlamıyorum.satıyosun desteğinide versene arkadaş.yıllar önce kia da aynı duruma denk gelmiştim.adama gözümün önünde 3 ay sürer gelmesi denmişti.adam küplere bindi.sonra ne oldu bilmiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2013 19:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Ozel Sektor
Merhaba Arkadaşlar,

2 konu hakkında size önemli bilgiler vermek istiyorum.

1. si yukarıda arkadaşın yanıldığı bir konu var. Sanayi Bakanlığı Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelikte Onarım Süresi 20 iş günüdür.
Garanti ve Tamir Süresi
Madde 6 Malın arızasının 10 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

2. si ise araçlarımızdaki "Geç Marş Basma" ve benzeri Kullanım hatası haricindeki Garanti Kapsamına giren durumlar.

Yine aynı yönetmelik, 13. Madde...

Ücretsiz Tamir Yükümlülüğü
Madde 13
— Satıcı, malın; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.
Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığı servis istasyonları, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; bu malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisi tarafından düzenlenen raporla belirlenir.
Tüketiciler, bu maddenin ikinci fıkrasında belirtilen rapora ilişkin olarak bilirkişi tarafından tespit yapılması talebiyle ilgili tüketici sorunları hakem heyetine başvurabilir.

Dolayısı ile sizden servislerin şarf malzemesi v.s. adı altında hiç bir ücret talep etmemeleri gerekmekte. Haklarınızı sonuna kadar arayınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2013 19:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: ASX
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0RH+
Teşekkürler verdiğin bilgiler için Murat kardeş.

Ayrıca 30 işgünü bildiğim tamir süresi aracın kendisi için geçerli olan süreymiş , şarj dinamosunun tamir süresi seninde söylediğin gibi 20 işgünü olarak belirlenmiş.

Bir başka yanlış bildiğim konuda haftanın kaç günü iş günü olduğuymuş , meğer pazar hariç haftanın 6 günü iş günü olarak geçiyormuş , yani bu durumda 3 hafta ve 2 gün içinde aracın tamir işleminin bitmesi gerekiyor.

Teşekkürler ...

SANAYİ BAKANLIĞI'nın belirlediği kanun ve hükümler aşağıdaki linkte yer almaktadır herkesin okumasını rica ederim , zaten çok uzun değil.Ayrıca sayfanın altında LİSTE başlıklı linke tıklarsanız detaylı açıklamalarda bulunuyor.

http://www.sanayi.gov.tr/Pages.aspx?pageID=625&lng=tr

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2013 21:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Meslek: serbest
Kaan hocam geçmiş olsun sizin başınıza gelen herkezin gelebilirdi bende olsam birdaha mitsubishi almam..

Benim coltun parçası gelmiş değişim yapacaklar. İçime hiç oturmasada sorunlu araç kullanmak istemem.
Temsayı aradım nedir bu olay hiç bilgi veren yok, forumlardan öğreniyoruz diye, telefondaki arkadaş bunun bir sorun olmadığını sadece motorla ilgili bir güncelleme olduğunu söyledi. Arkadaşlar bizi kekliyor mu bu adamlar, hadi ben bilmiyorum, bu forumda otomobil doayeni arkadaşlar var, siz söyleyin aracın defalarca marş yapması sorun değilmidir.??

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2013 11:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış
Araç: ASX 1.6 INTENSE
Meslek: Memur
Kan grubu: A+
denizhanxx yazdı:
colt yazdı:
sirens yazdı:
Arkadaşlar iş dolayasıyla Ankaradayım. Gelmişken bu parça değişimini yaptırmayı düşünüyorum. Ama hangi servise gideceğime karar veremedim. Azizoğlu, Şeref oto, İba. Sizce hangisi?

2 hafta önce Azizoğlu'nda bakımdayken marş şikayetimi dile getirdim ve bültenden bahsettim. Servis Müdürü öyle bir bülten olsa haberim olurdu dedi ve merak ettim bir bakayım deyip depodaki bilgisayarın başına gitti, bülteni buldu. Bana aracınız LPG li, inşallah Temsa garantide sorun çıkartmaz, biz elimizden gelen yardımı gösteririz dedi. Temsa ile gerekli görüşmeleri yapıp izin alınca bana döneceklerini söyledi. Bu gün aradılar, garantiden parça değişimi yapılacak, inşallah yarın sabah 9'da aracı götüreceğim. Akşam 4-5 gibi bitermiş. Önceki 2006 Coltumda geri vites sorunu, bunda da marş sorunu... İyi ki garantideyken ortaya çıktı.

Barış Bey, değişimden sonra yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim. Ben de sizden gelecek bilgiler olumlu olursa o servisi tercih edeyim.

Değişimden bu yana marş sorunu yaşamadım. 1000-1500 km sonrası kontrole çağırdılar. Azizoğlunda iş yoğunluğundan dolayı işlemim uzun sürdü, evimin yanı diye burayı tercih ettim. İba yakınsa orası da sizi üzmez.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 09:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: armagan
Araç: 1.5 invite 2011
Meslek: öğretmen
parçam dün aksam gelmiş bugün aracı bırakacağım.

beylikdüzü askale servise bırakacağım.

hayırlısı inşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 14:48 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar dediğim gibi benim araç da bugün servisin yolunu tuttu

girmişken 50 bin bakımında yaptırmak istiyorum ancak kafama takılan bir şey var

yağ değişiminde 5-30 mu kullandırayım, yoksa 10-40 mı?

tavsiye verebilir misiniz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 14:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: önder
Araç: Mitsubishi ASX İNTENSE 1.6 M/T
Meslek: Araştırma Görevlisi
Kan grubu: ARh+
Merhaba arkadaşlar, ben de asx'imi götürdüm marş sorunu yüzünden. Düşünün 2011 model 2012 8. ay trafiğe çıkmış 25000 km bir araç bir sabah 5 kez marş bastım. Yani rezil oldum. anadol bile tek marşta çalışırken :LOL: Diyarbakır Elif-Üge sağolsun tek olsalarda sangi rakipleri varmış gibi ilgililer. Araca hemen garanti kaydı oluşturup parça istediler ancak 2 ayı bulur dediler. Bende iş dolayısıyla adanaya gidecektim zaten işime geldi. 2 hafta sonra aradılar parça geldi aracı getirin diye. verdim ve aynı gün aldım aracı. Hem ilgilerinden hem de her türlü konuda yardımlarından çok memnunum. araçta büyük ölçüde değişim var sev- devir- yakıt bunlar ilk gözlemleyebildiklerim belki de motor açıldı ya bi temiz hava girmiştir :Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 15:26 
Kullanıcı avatarı

birde benim merakım bu parça değişiminde sonra motor için carbon clean yada manifolt temizliği gibi şeyler gereklimidir sizce?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 15:33 
Kullanıcı avatarı

army167 yazdı:
arkadaşlar dediğim gibi benim araç da bugün servisin yolunu tuttu

girmişken 50 bin bakımında yaptırmak istiyorum ancak kafama takılan bir şey var

yağ değişiminde 5-30 mu kullandırayım, yoksa 10-40 mı?

tavsiye verebilir misiniz?

umarım sorunsuz hallolur.bide 50 bin bakımına nekadar istediklerini yazabilirmisiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 16:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: muammer
Araç: lancer 2011
Kan grubu: abrh
bu parça değişimi 2. 3 gün sürermi servis öyle dedi aynı gün değiştirenler var anlamadım gitti.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 19:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Evrim
Araç: asx 2011
Meslek: Reklam
Benim parça değişimi yaklaşık 3 saat sürdü. O da sohbet ederek yani. Çok sıkıştırsanız benim tahminim 2 saatte de bitebilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2013 19:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: muammer
Araç: lancer 2011
Kan grubu: abrh
bu değişim çok hassasmiş onun için çok özen gösterilmeliymiş sonradan problem yaşarmışım.servis öyle diyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013 00:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Değişim için aracı sabah bıraktım ve akşam aldím.Usta değişen dişliyide gösterdi,herşeyi aynı sadece toleransları farklı dedi. Araçta eskiye göre hiç fark hissetmedim coltlarda böyledir belki.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2013 16:31 
Kullanıcı avatarı

bugun bende aracımı öğlen 12 de teslim aldım dün öğleden sonra 3 te askaleye teslim etmiştim.

parça değişirken aracın başındaydım ve radyator sökülmedi yada boşaltılmadı hatta motor yağı bile boşaltılmadı.
çok basit bir şekilde dişli söküldü ve yenisiyle değiştirildi.

bu arada 50 bin bakımınıda yaptırdım;
yağ (5w30 castrol magnatec a1)
yağ filtresi
hava filtresi(60bin k da değişiyormuş normalde yineede değiştirdim)
polen filtresi
fren tertibatı bakımı ( el freni ayarı ve arkda disklerin ve balataların detaylı temizliği yapıldı)
ufak tefek çizkleri pastalandı
falan filan bisüürü iş daha yapıldı.

şu an ne olacak bilmiyorum nasıl devam edecek ?
bir daha çalışmamazlık yaşayacakmıyım? bi süre kullanmaya devam bakalım ne göreceğim inşallah tekrarlamaz

ama ama sanki çok çok azcıkda olsa avans sesi gibi ses duyar gibiyim yada ben duymak için mi uğraşıyorum bilemiyorum.

1 hafta sonra kontrole gidicem

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013 20:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: mürsel
Araç: asx 2011
Meslek: makine .
Kan grubu: AB
Aracın parçası geldi 1 gün aracımı servise bıraktım ve parça değişti Şu an için herhamgi bir sorun görünmüyor bakalım insallah tacıkmaz ilerleyen zamanda belli olacak

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013 23:34 
Kullanıcı avatarı

army167 yazdı:
bugun bende aracımı öğlen 12 de teslim aldım dün öğleden sonra 3 te askaleye teslim etmiştim.

parça değişirken aracın başındaydım ve radyator sökülmedi yada boşaltılmadı hatta motor yağı bile boşaltılmadı.
çok basit bir şekilde dişli söküldü ve yenisiyle değiştirildi.

bu arada 50 bin bakımınıda yaptırdım;
yağ (5w30 castrol magnatec a1)
yağ filtresi
hava filtresi(60bin k da değişiyormuş normalde yineede değiştirdim)
polen filtresi
fren tertibatı bakımı ( el freni ayarı ve arkda disklerin ve balataların detaylı temizliği yapıldı)
ufak tefek çizkleri pastalandı
falan filan bisüürü iş daha yapıldı.

şu an ne olacak bilmiyorum nasıl devam edecek ?
bir daha çalışmamazlık yaşayacakmıyım? bi süre kullanmaya devam bakalım ne göreceğim inşallah tekrarlamaz

ama ama sanki çok çok azcıkda olsa avans sesi gibi ses duyar gibiyim yada ben duymak için mi uğraşıyorum bilemiyorum.

1 hafta sonra kontrole gidicem

inşallah sorundan kurtulmuşsunuzdur.bu arada bakım masrafınız ne kadar tuttu acaba.malum bizimkide kapıda

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2013 09:51 
Kullanıcı avatarı

ben askale de yaptırdım hiç bir masraf çıkarmadılar
çünkü aracın ne yağı boşaltıldı
ne radyatoru sokuldu,
herşey gözümün onünde yapıldı ve parça yerinden alındı
yenisi takıldı!!

yağını suyunu ben istiyorum diye değiştirdiler

tereddutte olan arkadaşlar için söylüyorum benim aracım 2011 lancer at
aracımın sadece bobinlerini soktüler yağ koydukları o kapak açıldı ve herşey orda zaten
hiç bir şekilde başka bişey sökülmedi.
kapak açılınca motorun solunda zincire bağlı dişli sağından solundan vidaların gevşettiler aldılar.
sonra takarken ince ayarla taktılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2013 11:29 
Kullanıcı avatarı

her yiğidin yoğurt yiğişi farklıdırda,servislerin bu işi aynı şekilde yapması lazım değilmi.Armağan çok kolay halletmişler ozaman diğer arkadaşlara göre

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye