Zaman: 15 Haz 2024 23:51

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2013 13:32 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
army167 yazdı:
ben askale de yaptırdım hiç bir masraf çıkarmadılar
çünkü aracın ne yağı boşaltıldı
ne radyatoru sokuldu,
herşey gözümün onünde yapıldı ve parça yerinden alındı
yenisi takıldı!!

yağını suyunu ben istiyorum diye değiştirdiler

tereddutte olan arkadaşlar için söylüyorum benim aracım 2011 lancer at
aracımın sadece bobinlerini soktüler yağ koydukları o kapak açıldı ve herşey orda zaten
hiç bir şekilde başka bişey sökülmedi.
kapak açılınca motorun solunda zincire bağlı dişli sağından solundan vidaların gevşettiler aldılar.
sonra takarken ince ayarla taktılar.

Her yiğidin bir yoğur yiyişi var demekki. Benimkinin sökmesi takması rahat 4 saati bulmuştu. Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2013 16:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: muammer
Araç: lancer 2011
Meslek: serbest
Kan grubu: abrh
benimkide 2011 at ama servise söylüyorum diğer servisler 4. 5 saatte degiştiriyorlar diyorum ısrarla bana öyle olmaz diyor radyötör yağ falan boşalacak sökülecek diyor oda enaz 2gün diyor parça güneri serviste napıcam bilmiyorum mecburen 3gün beklicez galiba.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2013 19:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Evrim
Araç: asx 2011
Meslek: Reklam
Benimkide aynen Armağan Bey'in anlattığı gibi yapıldı. Bugün tekrar Şeref Oto'ya gittim kontrol için çok şükür bir problem yok. Ayrıca takılan parçayla radyatörün ilgisini anlamadım. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2013 19:39 
Kullanıcı avatarı

onu sökmeden o malum parçaya ulaşamıyorlarmış......

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2013 00:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Evrim
Araç: asx 2011
Meslek: Reklam
Muammer hocam valla bizde ulaştılar. İmkanınız varsa aracın başında durabilirseniz sizde anlarsınız gerek olmadığına.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2013 08:27 
Kullanıcı avatarı

saoğol kardeşim bide temsaya sorayım vaktim varken yoksa dediğin gibi başında beklicez artık.bide kaan diye bi arkadaş vardı asx i olan o arkadaşınkide orda değişmişti baya sıkıntı yaşamıştı acaba bu parça değişikliği yüzündenmi sıkıntı olmuştu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2013 17:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Değişimden bu yana 1500 km oldu herhangi bir sıkıntı yaşamadım, performans ve yakıta da değişim göremedim. Aslında büyük bir sorun değil ama durumu iğrenç yapan motorun o şekilde dağıtılıp parçanın değişmesi ve Temsanın tutumu, Ayrıca sorunun belirsizliği.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2013 17:41 
Kullanıcı avatarı

benim parçada degişti en sonunda hissedilir bi değişiklik yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2013 17:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet Emin
Araç: 2014 Astra 1.6 Cdti Sport
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: Arh+
Bugün 3 kere marşa bastığımda aldı araba daha önceden yaptığında ilk Marşta uzun sürede alıyordu ilk defa böyle yaptı. Servis yolu göründü

Ye yağlıyı iç suyu, donarsa donsun
Ye tatlıyı içme suyu, yakarsa yaksın
Al arabayı doldur depoyu, yakarsa yaksın..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2013 19:45 
Kullanıcı avatarı

bugün aracı servise bıraktım. daha önce bu sıkıntıda bir tane lancer gelmiş yapmışlar. yağı felan boşaltıcaklarını söylediler dedim ustaya kimisi boşaltmadan yapıyor öyle bir şey olamaz 1-1.5 gün sürer diyor. Anlamadım ben bu işten bir şey.

Bir de bakımdan çıkalı 1500 km oldu 2 ay geçti. Yağını değiştireyim mi yoksa gerek yok mu ? Sıkıntı olur mu ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2013 14:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
C.Tesi ben de servise gidip siparişimi açtırdım. Parça bekliyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2013 14:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Gittim dedim böyle böyle araba 2 -3 denemede anca çalışıyor. Tek marşta bile geç çalışıyor çalışırsada toplamıyor boğuluyor dedim. Bülten varmış geç çalışmayla ilgili 445 galiba numarası zamanlama dişlisi değişecek sanırım dedim. açtı baktı. model yılı motor no kapsıyor. Garantiye yazalım dediler. şikeyet kısmına ne yazalım derken usta elinde bültenden bi sayfayı okuyor sorun açıklaması,"çalışmama, geç çalışma..." aynen öyle oluyor dedim. Aracı çalıştırmadık servis kısmına almadık bile.

Sonra sizin vites topuzu da soyuluyordu galiba diye hatırladı görevli foto çekelim dediler. Eee bakıma gelince çektiniz sonra benden istediniz mail ile çektiğim fotoları da yolladım size dedim. Biz bi daha foto çekelim dediler. Yine bi tur daha topuz fotosu km gösterge fotosu falan bakalım vites tozunu da yollayacaklar mı ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2013 15:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Ozel Sektor
Aes08 yazdı:
bugün aracı servise bıraktım. daha önce bu sıkıntıda bir tane lancer gelmiş yapmışlar. yağı felan boşaltıcaklarını söylediler dedim ustaya kimisi boşaltmadan yapıyor öyle bir şey olamaz 1-1.5 gün sürer diyor. Anlamadım ben bu işten bir şey.

Bir de bakımdan çıkalı 1500 km oldu 2 ay geçti. Yağını değiştireyim mi yoksa gerek yok mu ? Sıkıntı olur mu ?

Arkadaşım, aynı işlemi ben de yaptırdım. İşlem öyle uzun falan sürmüyor. Aynı gün sabah verseniz akşam alırsınız. Ben öyle yaptım, motor falan da indirilmedi.

Ayrıca, bu işlem esnasında kesinlikle TEK KURUŞ ÖDEMEYİNİZ. Sarf malzemesi v.s. adı altında ücret talep edebilirler. KESİNLİKLEEE... !!!... Kanuni hiç bir yanı yok.

Parça değişimi sonrası herhangibir sıkıntı henüz yaşamadım. Ayrıca, performansı v.s. etkileyen bir durum da söz konusu değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2013 20:48 
Kullanıcı avatarı

Kesinlikle olmaz abi öyle bir şey diyor anlamadım ben bir şey. Yağını değiştirmiycem zaten aynısını koydurucam. Sıkıntı olursa çökerim tepelerine ne saçma iş yap servislerin bir birinden haberi yok.

Bir de ön direkler ses yapıyordu o yapılacak. Sağ arkadan conta sesi geliyor yüksek hızda bir de ona bakılacak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2013 00:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Bende bakımdan çıkalı 2000 km oldu ondan sonra değişime gittim, aracı bırakırken servis müdürüne, bakımdan yeni çıktığımı ve herhangi bir ücret ödemek istemediğimi söyledim, o da değişimle ilgili ücret alınmayacak dedi, alınmadıda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2013 16:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: ASX
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: 0RH+
Arkadaşlar merhaba , fırsat bulup giremedim foruma uzun zamandır.

Aracım malumunuz iki kere servise girdi ( birde yıllık bakım toplam 3 kere) ilkinde egzantrik dişlisi değişti pendik güneri de ikincide çekiciyle şarj dinamosundaki rulmanlar değişti bursa sevtaşta (sevtaş araç tesliminde hiçbir belge vermedi) ayrıca çok ilgisizlerdi göster(me)dikleri ilgi için ayrıca teşekkür ediyorum.

arabamdan iyice soğudum , aracı ilk aldığımda değişik başlıklarda yorum ve sıkıntılarım vardı anlattığım hepsi devam ediyor hiçbir iyileşme yok :( ayrıca servislerin birbirleriyle olan diyalogları sanırım sadece sende şu varmı bu varmı şeklinde gerçekleşiyor çünkü hepsi farklı telden çalıyor. temsa nasıl bir işletmedir kurumdur arkadaş nefret ettim , araç sevtaştayken bir kaç kez aradım zor durumda olduğumu belirttim aracımın engelli plaka olduğunu defalarca belirttim aracın uzun süre serviste kalacağı belli bana araç verin dedim ama yok arkadaş adamlar vermediler vermemek içinde inat ettiler ulan sanki ben zevk yapacam senin kıçıkırık arabanda ........

her nasıl oluyorsa araç talebinde bulunduğum kişi serkan diye biri doğal olarak araç vermiyoruz böyle bir hizmetimiz yok geyiklerinden sonra doğal olarak sinirlerim tepeme çıktı ulan ben bu arabayı niye aldım almamdaki mantık ne ihtiyacım var görüyorsun bu kadar inat olurmu ?

neyse bu serkan dediğim şahıs temsada tekmiş tabi temsa çağrı merkeziyse orası bilemem eğer temsa servise falan yönlendiriyorsa onu bilemem . adama diyorum ki beni amirine müdürüne aktar birde onunla konuşmak istiyorum diye adam bana en yetkili kişi benim diye inat ediyor neyse sinirimle ağzımı bozmadan teşekkür edip kapattım sonra bir dahah çağrı merkezini aradım aaaa oda ne karşımdaki ses çok tanıdık az önce sizinlemi konuştuk dedim evet kaan bey dedi ikinci dumur :S tamam dedim kolay gelsin dedim kapattım o olaydan sonra ne zaman temsayı arasam hep serkan çıktı karşıma ilgiye bak beeeee ....

bu saatten sonra temsa ve bağlı bulunduğu holdinge ait hiçbir markadan alışveriş yapmam arkadaş (markalarını bilmeden yapabilirim ama onlarda haram olsun şimdiden) şu vergi ödeme dalgası olması aracı hemen satışa koycam sahibindende . bu nedir abi ne lakayit markadır bu....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2013 21:29 
kaan çelikçi yazdı:
Arkadaşlar merhaba , fırsat bulup giremedim foruma uzun zamandır.

Aracım malumunuz iki kere servise girdi ( birde yıllık bakım toplam 3 kere) ilkinde egzantrik dişlisi değişti pendik güneri de ikincide çekiciyle şarj dinamosundaki rulmanlar değişti bursa sevtaşta (sevtaş araç tesliminde hiçbir belge vermedi) ayrıca çok ilgisizlerdi göster(me)dikleri ilgi için ayrıca teşekkür ediyorum.

arabamdan iyice soğudum , aracı ilk aldığımda değişik başlıklarda yorum ve sıkıntılarım vardı anlattığım hepsi devam ediyor hiçbir iyileşme yok :( ayrıca servislerin birbirleriyle olan diyalogları sanırım sadece sende şu varmı bu varmı şeklinde gerçekleşiyor çünkü hepsi farklı telden çalıyor. temsa nasıl bir işletmedir kurumdur arkadaş nefret ettim , araç sevtaştayken bir kaç kez aradım zor durumda olduğumu belirttim aracımın engelli plaka olduğunu defalarca belirttim aracın uzun süre serviste kalacağı belli bana araç verin dedim ama yok arkadaş adamlar vermediler vermemek içinde inat ettiler ulan sanki ben zevk yapacam senin kıçıkırık arabanda ........

her nasıl oluyorsa araç talebinde bulunduğum kişi serkan diye biri doğal olarak araç vermiyoruz böyle bir hizmetimiz yok geyiklerinden sonra doğal olarak sinirlerim tepeme çıktı ulan ben bu arabayı niye aldım almamdaki mantık ne ihtiyacım var görüyorsun bu kadar inat olurmu ?

neyse bu serkan dediğim şahıs temsada tekmiş tabi temsa çağrı merkeziyse orası bilemem eğer temsa servise falan yönlendiriyorsa onu bilemem . adama diyorum ki beni amirine müdürüne aktar birde onunla konuşmak istiyorum diye adam bana en yetkili kişi benim diye inat ediyor neyse sinirimle ağzımı bozmadan teşekkür edip kapattım sonra bir dahah çağrı merkezini aradım aaaa oda ne karşımdaki ses çok tanıdık az önce sizinlemi konuştuk dedim evet kaan bey dedi ikinci dumur :S tamam dedim kolay gelsin dedim kapattım o olaydan sonra ne zaman temsayı arasam hep serkan çıktı karşıma ilgiye bak beeeee ....

bu saatten sonra temsa ve bağlı bulunduğu holdinge ait hiçbir markadan alışveriş yapmam arkadaş (markalarını bilmeden yapabilirim ama onlarda haram olsun şimdiden) şu vergi ödeme dalgası olması aracı hemen satışa koycam sahibindende . bu nedir abi ne lakayit markadır bu....

Geçmiş olsun Kaan bey
ee biz de boşa konuşmuyoz, bu forumda da Temsadan, servislerden ve araçlardan zorla memnun olan arkadaşlar var.
viewtopic.php?f=25&t=6103

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2013 21:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
Salih bey, konuyu baglamindan cikarmak icin hala zoraki bir inat gosteriyorsunuz. Kaan bey, tekrar gecmis olsun. Temsa ve servisler konusu forumdaki herkesin malumu. Eger ankaraya gelme durumunuz olursa seref ustaya gostermenizi tavsiye ederim aracinizi, gerekirse biz de eslik ederiz size. Selamlar.

Motorola ile gönderildi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2013 17:05 
Kullanıcı avatarı

Eyüp mar otoyu tavsiye ederim. Aracımı bugün aldım servis müdürü Emre bey sağolsun çok ilgili biri kendisini ve ustalara teşekkür ediyorum. Herkese de tavsiye edebilirim.

Temasdan gelen parça garantiden değişti. Şimdilik sıkıntı yok bir fark olarak anlamadım henüz. Direklerdeki sesler giderildi. Sessiz sedasız araba kullanmanın keyfini yaşadım bugün :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2013 20:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Akif
Araç: Mitsubishi Lancer Sportback 1.6
Meslek: araş. gör.
Merhaba arkadaşlar benim 2011 sportback aracımda da geç marş basma sorunu vardı. Garanti kapsamında değişimi yapildi. 3 saat içinde 40000 periyodik bakımı dahil halloldu. Deri direksiyonumda soyulma var. Resimlerini çektiler garanti kapsamında onuda ileteceğiz. Solak olduğum için tam elimin altında ki yer soyuluyor. Bütün manevraları orayı tutarak yaptiğim için soyulma giderek hem yayılıyor hemde trafikte beni rahatsız ediyor. Inşallah bir sonuca ulaşır.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye