Zaman: 27 Nis 2024 18:58

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2016 19:17 

kaç gündür gözlerim patladı okumaktan... açıkçası kaan20 arkadaş bayağı bir anlatmış.. kendisine çok teşekkür ediyorum.

* yetkili servisde bir abi sen sat bunu dedi... moralimi çok bozdu... yani kredi kartını verip al çek 3bin lira diyemiyoruz diye böyle mi söylenir.. aynı servisdeki mekanik ustası yeni baskı balata, aktivatörün içindeki dişlileri kırıyor dedi...
* istanbul'dan sizlerin de bildiği ustamız aktivatörü de değiştirmezsen bir anlamı olmaz dedi.. teknik bir şeyler de söyledi ama hatırlamıyorum..
* yine istanbuldaki japon parçacımız, usta doğru söylüyor dedi.... sağolsun yardımcı da oldu.. 550 tl sachs debriyaj seti, 900 tl de aktivatör... taksit de yaparız dedi , çok sağolsun...
* ankara'daki ustam yine sizlerin tanıdığı ustam aktivatör bozuk değilse neden değişiyor dedi... baktı ki ben çok soruyorum, şimdi böyle dedik ya senin aktivatör de bozulur 3-5 sonra dedi...

çok yere danışmak, araştırmak iyi olmuyormuş, bunu anladım... keşke son 3 yıldır hergün bir köşeye 100 lira sırf bu iş için atsaydım diye düşündüm... ama kredi ödüyorum... şimdi de zaten bu iş için kredi kartı limiti yükselteceğim... tek maaş, aile geçindiren, kirada oturan birisiyim.. mecburum, uygun fiyat aramaya...

sonuç: son maddedeki ustama sadece baskı balata değişimi için anlaştık.. orjinal sachs.. yağı ve işçilikle birlikte 1150 lira falan... bakalım ne olacak?? araç bu arada 145 bin km'de... saygılar.. selamlar... ustam okursa ona da selamlar.. valeo yu kabul etseydim 850-900 lira arası bitecekti.. istemedim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2016 19:55 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
iki fiyatta çok fazla.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2016 12:32 

son gelişmeleri yazayım..

ankara'daki ustam bu forum sayesinde tanıdığım iba otomotiv'den alparslan abi... aracı dün öğleden sonra bırakmıştım.. bugün sabah geldiğimde araç bıraktığım yerdedir diye düşünüyordum ki baskı balata çoktan değişmiş, şanzıman yağı konuluyordu... mutlu oldum.. kötü haber, aktivatörün için plastik parçaları dökülmüş. tahribat var. iyi haber, eee zaten benim içime sinmemişti, beraber değişsin diye düşünüyordum. iyi haberin kralı istanbul fiyatına ankara'dan tedarik ediyorlar sağolsunlar... akşama doğru araç gıy gıy edecek inşallah...

masraf durumu: sachs debriyaj seti ve sachs aktivatör toplam 1700... 112 tl şanzıman yağı.. 300 lira işçilik.... inşallah aracım sorunsuz bir şekilde performans gösterir, onu da ileride gelir burada yazarım...

forum sahiplerine teşekkür ederim.. buralardan bu bilgileri toplamasak bu ustalara da ulaşmamız belki mümkün olmazdı...

iba otomotive de peşinen bi teşekkür edelim... bayram bitmeden son cumartesi gelmiştim.. klima kaçağımı bedelsiz tespit etmişlerdi... bugün tesisi daha dikkatli inceledim.. alt kat üst kat çalışan personel sayısı, malzeme, yedek parça, bayağı full bir yetkili servis mantığında devam ediyorlar.. daha önce yetkili servislermiş... şu an iyi ki değiller dedim.. çünkü temsanın yedek parça fiyatlarıyla bu iş nasıl olacak abi... aracı satsan 18-19 bilemedin 20 bin... temsa fiyatlarıyla 2 amörtisör değiştirsen, bir full debriyaj seti, bir akis hadi bir de katalizör desek gitti aracın yarı fiyatı...

haaa bir de burada -sen sat bunu- diyen olmadı....:))saygılar alpaslan abi ve tüm aile ekibi... tüm ustalar dahil...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2016 23:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
Güle güle güzel günlerde kullanın :) Memnun olmanız bizi 2 kat daha memnun ediyor.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: