Zaman: 28 Mar 2024 13:33

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Mitsubishi Yetkili Servisler bakım kampanyası başlatsa n'olur?
Anket 04 Mar 2018 15:01 tarihinde bitecek
Süper olur 33%  33%  [ 1 ]
Bunların tuzu kuru, beklemesen iyi olur 67%  67%  [ 2 ]
Toplam oy : 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2018 15:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: 2011 Lancer Sportback
Meslek: Elektronik
Kan grubu: B +
Herkese selamlar,
Aracımı alalı 1 ay oldu. Geçen hafta park ettiğim yere geri döndüğümde aracımın 4lülerinin sürekli yandığını gördüm. Aracı çalıştırıp kullandıktan sonra 1 hafta boyunca aynı problemle karşılaşmayınca pek üzerinde durmamıştım. Dün geceden sabaha kadar aracımın 4lülerinin yandığını söyleyen komşumun uyarısıyla aracın kapılarını aç kapa yaptıktan sonra 4lüler söndü fakat 15-20 dk. sonra tekrar 4lüler yanmaya başladı. Bu şekilde birkaç defa kapıları aç-kapa yapınca geçiştirdim. Sonunda dayanamayıp aracın sürücü koltuğuna oturup içeriden aracın kapılarını kilitledim. 15-20 dk. araç içinde oyalanıp alarmın aktif olmasını bekledim, alarm aktif olmayınca da çıktım. 3-4 saattir gözlemliyorum 4lülerde herhangi bir yanma emaresi yok. Düzeldi gibi gözüküyor şimdilik.

Anladığım kadarıyla sesten etkilenen alarm aktif oluyor fakat hoparlör bozuk olduğundan ses değil de sadece 4lüler yanıyor.

Sorum şu: Alarmın giderilmesi için ne yapmalıyım??? Sürücü koltuğuna oturup kalkmamla(sürücü koltuğundaki sensörle) :D ve içeriden kapıları kilitlememle alarmın periyodik süreler içerisinde aktif olmasını sonlandırması hususunda bir alakası var mı? Aküm boşalacak diye endişeleniyorum.

Aracım:2011 Lancer 1.6 MT invite Sportback

Menzil neredir?
Şehadettir!
Vuslat kimedir?
Vatanadır!
Vatan neredir?
Tüm cihandır!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2018 15:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
uzaktan kumanda/alarm sisteminizi ve sigortaları kontrol ettirin. bence bağlantı sorunu var yada alarmın beyni/anakart bozuk

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2018 15:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: 2011 Lancer Sportback
Meslek: Elektronik
Kan grubu: B +
Anahtarda sadece aç-kapa tuşları var. Alarm kesici tuşu yok. Özellikle sürücü koltuğuna oturduktan sonra bu sorunun gideriliyor olması dikkatimi çekiyor. Alarm hassasiyet ayarını yapabilir miyim? Yoksa servise götürmek elzem mi?

Menzil neredir?
Şehadettir!
Vuslat kimedir?
Vatanadır!
Vatan neredir?
Tüm cihandır!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2018 15:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
alarmınız nasıldır hassasiyeti nasıl ayarlanır ayar yapılır mı bilmiyorum ama aklıma şöyle bir durum geldi:
aracınızın alarm vermesi kendi programına göre normal tepki olabilir ama hatalı bir uyarıcı söz konusu olabilir. mesela aracınızın kapıları açık kaldığında belli bir süre alarm vermeye programlıdır ama kapılar kapalı olsa bile açık algılayıp alarm devreye giriyordur vs. alarmın çalışma prensiplerini kılavuzdan bir inceleyin derim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2018 21:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Ya bu acemi elektrikçilerden çektiğimiz nedir. Benim de alarmı yaptı merkkezi kilit sistemini ters bağladı. Ben şuan içerden kapıları kitleyemiyorum. ama önemsemediğimden aynen devam ediyorum. Sizin de anlattığınızdan bağlantısını becerememiş olacaklar. Ayrıca alarmın hassasiyet düğmesi vardır. Orayı artırıp azaltarak hassasiyet ayarı yapabilirsiniz.
İşini bilen bi otoelektrikçiye görünmenizde fayda var burdan nokta atışı yardımcı olma şansımız biraz zor genel olarak tahminlerde bulunabiliyoruz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: