Zaman: 19 Nis 2024 04:48

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 03:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERHAN AKÇA
Araç: LANCER İNVİTE
Meslek: ASTSB.
Kan grubu: B+
arkadaşlar bundan yaklaşık birkaç ay önce asıl anahtarımın pili bitti ve pilini değiştirerek soruna çözüm bulmaya çalıştım
fakat pil değiştirildikten sonra uzaktan kumandam merkezi kilite komut etmez oldu aracı servise götürdüm mutIII e bağladılar 2nci anahtar ile komut gönderdiler ve kapılarım açılıp kapandı bunu mutIII cihazındada anahtar2 açıldı anahtar2 kapandı şeklinde gözlemledim fakat pilini değiştirdiğim asıl anahtar anahtar1 kumanda düğmelerine basılınca anahtar1 açıldı yazdığı halde kapılar açılmadı kilitleme butonuna basıldığında da anahtar1 kapandı yazdığı halde hiçbir şekilde kapanma olayı felan olmadı anhtar1'in immoblazer ı ile ilgili bir sorunu yok aracı çalıştırıyor fakat mutIII cihazında komutları yerine getiriyor gibi görünürken gerçekte açma kapama işlemlerini yapmıyor servis ise her zamanki gibi işi parmağının ucu ile tuttuğu için en kestirme yol merkezi kilit beyni değişecek diyor
bu konuyu birkaç arkadaşımla paylaştım ve arıza felan olmadığı sadece anahtarın pili değiştiği için aracın anahtarı (merkezi kilit için) unuttuğunu ve tanıtılması gerektiğini söylediler ve bu işlem için değişik yöntemler olduğunu söylediler mesela opellerde kumandası çalışmayan anahtar için kapılar kapalı konumda 5 defa kontak açıp kapatmak ve kontak açık pozisyonda kumanda düğmesine basılı tutmak gibi bişeylerden bahsettiler
bana bu konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 14:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
aracınızda alarm var mı? benimde başıma buna yakın bir olay geldi aracımda alarm var ve alarm kapatılmadan kontak açılmaya çalışırsa alarm çalıyor...geçenlerde anahtardan aracı kilitleyememeye başladım ne yaptım ettim olmadı. kumandanın pilini değiştirmek için anahtarcıya gittim pili değiştirdik ancak yinede açıp kapatmıyordu. anahtarı kontağa taktığın zaman kumanda işlevini görmeye başlıyor ve kapıları kilitleyip açıyordu....anahtarı sinyal cihazına bağladılar sinyal gönderiyor ancak araç kabul etmiyordu. beyin sapıttı diye akünün kutup başlarını söktük ancak olmadı. bu arada kontağı kapattığım zaman da devir saati olduğu yerde kalıyordu tekrar kontağı açtığım zaman sıfıra düşüyordu....tekirdağ daki kendi elektrikçimi aradım. Durumu anlattım sigorta kutusunun kapağının sökmemi söledi kapağı söktüm ve marşın olduğu yerden sigorta kutusuna gelen bir kablo olduğunu ve onu çıkarmamı söledi. Kabloyu çıkardım ve anahtar bir anda düzeldi ve devir saati de kontağı kapatınca eskisi gibi kapanmaya başladı...Sizinde başınıza böle birşey gelmiş olabilir. belki de atık bir sigorta olabilir. bunları da kontrol etmekte fayda varççç

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 19:26 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
anahtarı takıp marşa basabiliyor musun peki?

marşa basıyorum aracı çalıştırıyorum bununla ilgili sorun yok fakat sadece uzaktan kumanda ile kapıların kilit sistemini çalıştıramıyorum vedat'ım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 19:33 
Kullanıcı avatarı

rebeldeath yazdı:
aracınızda alarm var mı? benimde başıma buna yakın bir olay geldi aracımda alarm var ve alarm kapatılmadan kontak açılmaya çalışırsa alarm çalıyor...geçenlerde anahtardan aracı kilitleyememeye başladım ne yaptım ettim olmadı. kumandanın pilini değiştirmek için anahtarcıya gittim pili değiştirdik ancak yinede açıp kapatmıyordu. anahtarı kontağa taktığın zaman kumanda işlevini görmeye başlıyor ve kapıları kilitleyip açıyordu....anahtarı sinyal cihazına bağladılar sinyal gönderiyor ancak araç kabul etmiyordu. beyin sapıttı diye akünün kutup başlarını söktük ancak olmadı. bu arada kontağı kapattığım zaman da devir saati olduğu yerde kalıyordu tekrar kontağı açtığım zaman sıfıra düşüyordu....tekirdağ daki kendi elektrikçimi aradım. Durumu anlattım sigorta kutusunun kapağının sökmemi söledi kapağı söktüm ve marşın olduğu yerden sigorta kutusuna gelen bir kablo olduğunu ve onu çıkarmamı söledi. Kabloyu çıkardım ve anahtar bir anda düzeldi ve devir saati de kontağı kapatınca eskisi gibi kapanmaya başladı...Sizinde başınıza böle birşey gelmiş olabilir. belki de atık bir sigorta olabilir. bunları da kontrol etmekte fayda varççç

yorumun için teşekkür ederim ama aracın ikinci anahtarı her türlü işlevi yerine getiriyor 1nci anahtar sadece uzaktan kumanda ile kapıları açıp kapatmıyor anahtarın frekansı ile ilgili bir sorun yok frekanslar uyuyor sadece anahtarın uzaktan kumanda sisteminin araca tanıtılması gerekiyor bunun da değişik yolları var ilk mesajımda anlattığım gibi ama bu işlemin mitsubishide nasıl yapıldığını bilmiyorlar takıldığımız nokta burası

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 19:34 
Kullanıcı avatarı

unutmadan aracımda alarm yok

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2012 01:47 
Kullanıcı avatarı

bu gün kaynarca mitsubishi güneri kardeşlerde sorunuma çözüm bulabildim mutIII cihazına bağlanıp anahtarı tanıttılar ver iki anahtarımda şu an faal durumda güneri kardeşler otomotiv den niyazi bey ve tüm ekibine buradan bol bol teşekkür ediyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2012 22:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: yavuz
Araç: carizma
Meslek: otomotiv
Kan grubu: arh+
uzaktan kumanda pilleri degiştiginde genelde carizmalar hafizayi unutuyor o yuzden mutuc takmadan kodlama olmuyor buna dikkat tabi bir uzaktan kumanda kodlan diginda digerin siliniyor bu anaktardada ayni o yuzden kodlama icin iki uzaktan kumanda ve iki anaktar lazim o şekilde servislere gidin
tabi servise gidmedende kodlanir ? meslek sirri :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2012 23:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: alican
Araç: carisma 1.6 glx
Meslek: inşaat teknikeri
Kan grubu: a+
nette bu bilgi var kumanda kodlama sitedede mevcut .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2012 00:13 
Kullanıcı avatarı

cann67 yazdı:
nette bu bilgi var kumanda kodlama sitedede mevcut .

dostum ben bulamadım lancerın kumanda kodlamasını ne nette nede sitede link verirsen sevinirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2012 20:18 
Kullanıcı avatarı

bekliyorum ama kodlamanın netteki adresini yoksa at bir balon sonra çekil mi oldu acaba

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2012 21:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: yavuz
Araç: carizma
Meslek: otomotiv
Kan grubu: arh+
lensir kodlamasi şu şekilde eski kasadan bahsediyorum tabi mut 3 cihazini baglaman gerekiyor araca cigaz varsa yapabilirsin cihaz varmi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2012 01:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: sercan
Araç: lancer2004
Meslek: memur
Kan grubu: A(+)
arkadaşlar bende 2004 lancer var fakat aracımın kumandası sadece şöför tarafındakı camın dibinden çekiyor başka yerden çekmiyor illa cihaza bağlamak mı lazım yoksa başka çözüm var mı _?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2016 12:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Zatarra
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT
Meslek: Kamu
Merhaba Arkadaşlar,
Arabayı kitleyip açtığımda selektörler haddinden fazla yanıyor. İnternet araştırmamda kumandanın pili bittiği sonucuna vardım. Pil sipariş ettim değiştireceğim fakat, değişim sonrasında çalışmama durumu olur mu? Tekrar tanıtmam için bir formül var mıdır? İlla servise gitmem mi gerekir?
Teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2016 11:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Lütfü Özbay
Araç: Mitsubishi Lancer-2006
Meslek: Grafiker
Kan grubu: Arh+
Sercan1983 yazdı:
arkadaşlar bende 2004 lancer var fakat aracımın kumandası sadece şöför tarafındakı camın dibinden çekiyor başka yerden çekmiyor illa cihaza bağlamak mı lazım yoksa başka çözüm var mı _?

Merhaba, epey bi zaman geçmiş ama bu sorununuza çözüm bulabildiniz mi acaba, Aynı sorunu yaşıyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: