Zaman: 28 Nis 2024 13:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2013 16:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
Anladığım kadarıyla kasnağı değiştiriyorlar. Bir şeyler hissetmemeniz normal.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013 15:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERAY
Araç: Lancer 1.6
Meslek: memur
Kan grubu: b -
eraysgt yazdı:
İmas yazdı:
eraysgt yazdı:
Bugün bende aynı problem için servise gittim.445 nolu bültende özetle şöyle diyor.
Araç kısa süreli arka arkaya kullanımlarda stop ettikten 10-60dk içinde yeniden çalıştırıldığında 2-9 sn lik geç süreyle çalışmaktadır.Bunun için de ilgili parçayı değiştiriniz diyor.Parçanın fiyatı normalde 1200 küsür lira.Malesef benim aracı ilk sahibi 30binde bakıma sokmadığı için garantiden çıkmış,değiştiremeyiz dendi.bende geri döndüm.Nadiren bu problem oluyor ama 1300 lira verip yaptıracağım bir problem değil.Araca da bi zararı yokmuş.Artık bu şekilde devam edeceğiz napalım :)

Durumun garantiyle bir ilgisi yok üretimden kaynaklı bir sorun yani sonradan parçanın arızalanmasıyla ilgiliş değil,
Forumda daha önce LPG taktırıp araç garanti dışı kalmasına rağmen parçayı değiştirenler var
Parça değişimini yapmak zorundalar, mahkeme yolu açık.

aynı fikirdeyim.yarın olmadı bir daha uğrayayım.zaten servistekilerin sanki cebinden ödüyormuşcasına yokuş yapmalarına hiçbir anlam veremiyorum,marka karalıyolar aslında farkında değiller

Arkadaşlar Temsayı arayıp durumu anlattım,bu değişimin garantiyle ne ilgisi var dedim.Bir kaç saat sonra geri döndüler kaydı oluşturduk birdahaki 10.000 bakıma gittiğinizde direk parçayı değiştireceğiz dediler böylelikle sorun çözüldü :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2013 16:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: ozan
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Öğretmen
Sorun çok sık olmuyorsa bence uğraşmayın. Ben değiştirmedim. Çok nadir yapıyor çünkü.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: GEÇ MARŞ BASMA???
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2013 20:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: ali
Araç: sunay
Meslek: hoca
Kan grubu: arh-
get1187 yazdı:
Bende şimdi servisle görüştüm gerçekten böyle bir bülten var. Egzantrik kasnağının bitarafında 2 pim varmış. Bu pimleri tutan yaylarda bir problem varmış. Marşa basıldığında pimler düzgün çalışmadığından egzosa gidecek olan atık gazlar içeriye kaçıyormuş. Dolayısı ile geç alıyormuş motor. Temsa bülteninde şikayet ile başvuranların parçalarının garanti kapsamında değiştirilmesini öngörmüş. Bu arada eski parçanın son üç rakamı 025 yenisinki 046 imiş. 2011 -2012 model ASX ve Lancer'ların 4A9 kodlu motora sahip olanlarında varmış bu sorun. Bilgilerinize....

Hocam motor kodu nasıl öğrenilebilir bende 2. el 2011 lancer bakıyorum ama siz ne dersiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 15:28 

İsim: Burak
Araç: ASX Intense
2011 asx sahibiyim aynı problem için forumdaki arkadaşların da memnuniyeti ile geçen hafta ankara şeref otoya gittim. soğuklarda sorun iyice kendini göstermeye başlamıştı. günde 1-2 kez oluyordu. durumu anlattım şeref oto sağolsun çok ilgililer hemen parça siparişi geçildi ve dün aradılar parçanız gelmiştir diye. haftasonu gideceğim montaj için inşallah düzelir

edit: parça kodu değil motor no 4A9 ile başlayan motorlarda geçerli bu sorun. motor no da ruhsatınızda yazıyor oradan bakabilirsiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 16:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: 2011 Lancer 1.6 İnvite
Meslek: Bilgi İşlem
ben değişeli baya oldu,o günden sonra geç marş basma olayı hiç olmadı,en ufak bi sorunda çıkmadı şükür

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 17:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
Meslek: yok
parhelion yazdı:
edit: parça kodu değil motor no 4A9 ile başlayan motorlarda geçerli bu sorun. motor no da ruhsatınızda yazıyor oradan bakabilirsiniz

bir düzeltme yapayım, 4A91 (1.5) motorlarda bu sorun yok. 4A92 motor kodlu (1.6) araçlarda görülüyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2013 00:53 
Kullanıcı avatarı

Araç: Lancer Sportback
Meslek: Jeofizik Mühendisi
Kan grubu: BRh+
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 1326_n.jpg

garantiden değiştirdim dün itibariyle
aynı zamanda direksiyonu cevirince ses yapan amortisor rulmanları da garantiden 2. kez değişti , bu işlemler sırasında amortisor toz körüğünü de yırtmışız arada o da garantiden halloldu :) garanti bitmesine yakın temsaya baya yara oldum yani

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2013 15:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: EMRE
Araç: MİTSUBİSHİ COLT
Meslek: MEMUR
Kan grubu: BRh+
Benim aracımda 2011 model colt elegance amt. 2011 ağustos ayında aldım. Aracı aldığım günden beri bu sıkıntıyı aralıklarla yaşıyorum. Bursa sevtaş ve Ankara şeref otoda bakımlarımı yaptırdım. Her iki servisede defalarca söyledim ama oralıklı olmadılar. Kendi tespitlerim şöyle: aracı yarım saatten fazla 3-4 saatten az park edip daha sonra çalıştırdığım zaman hemen marş almıyor. Bu her seferinde tekrarlıyor. Yani kısa süreli parklarda oluyor. akşam dan sabaha veya sabahtan akşama, hatta günlerce kapalı kaldığı zaman olmuyor. soğuk havalarla alakası yok. Bursanın enyüksek semti teleferikte oturuyorum. oturduğum sokak 40 derece eğimle çıkılan bir sokak ve kış ayları kar kalkmıyor. Kısacası uludağda oturuyorum diyeyim. Ben bu sorunu Temsayada bildirdim ama 1.5 yıldır cevap yok. Mitsubishinin global sitesine hem ingilizce hem japonca yazdım ama geri dönülmedi. Forumu uzun zamandır takip edemedim. Sebebi bu sorundur. Arabamdan nefret etmeme neden olmuştur. Şimdi forumda bültenin varlığından bahsedilmiş bende Sevtaş Otonun yolunu tutarım artık. Herkese selamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2014 14:43 

Araç: ASX Intense
arkadaşlar benim parça değişimi de 2 hafta önce ankara şeref otoda yapıldı. üzerinden zaman geçmeden yorum yazmak istemedim. sonuç olarak 2 haftadır çok memnunum marş sorunu tamamen düzeldi. bazı arkadaşların bahsettiği vuruntu, ses vs hiçbir sorun göremedim. montajı yapan murat ustaya ve ilgilerinden dolayı şeref otoya teşekkürlerimi iletiyorum :thumb: murat usta gerçekten çok temiz ve titiz çalışıyor. bundan sonra bakımları da şeref otoda yaptıracağım. azizoğlu işi yokuşa sürüyor sorundan haberleri bile yok. bunlar da fotoğraflar..

Resim Resim Resim

Resim Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2014 09:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erkan
Araç: 2012 ASX invite
Meslek: Doktor
Kan grubu: ARh+
Benim araç 20 bin km oldu. son zamanlarda sanırım aynı sıkıntı bende de var. hep tek marş ile çalışıyor ama bazen gecikmeli çalışıyor. bu katkı maddesini ben de merak ettim. benzin istasyonuna gittiğimizde adamdan ne isteyeceğiz :) ? Bi de aracım lpg li. yani çok az benzinde çalışıyor. bu durumda katkının çok da katkısı olmaz gibi geliyor bana :)
( Düzeltme: konunun 19 sayfadan oluştuğunu sonradan gördüm )

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2014 15:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: asx
Meslek: öğretmen
Kan grubu: A
bu değişim uzun sökmeler sonucu yapılan bir değişimmi yoksa daha basit bir değişimmi???. gözüktüğü gibiyse motor baya baya açılıyor problemde bende var olup olmadığından emin değilim ama motora zarar falan vermiyorsa değiştirip bu kadar motoru açmak gereksiz bence

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2014 17:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
meseckin yazdı:
bu değişim uzun sökmeler sonucu yapılan bir değişimmi yoksa daha basit bir değişimmi???. gözüktüğü gibiyse motor baya baya açılıyor problemde bende var olup olmadığından emin değilim ama motora zarar falan vermiyorsa değiştirip bu kadar motoru açmak gereksiz bence

Bu kadar insan değiştirtti hiç kimsede bir problem yok. Artık servislerde ustalaştı 1-1,5 saatte sadece yan tarafından girip hallediyorlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2014 18:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Meslek: serbest
get1187 yazdı:
meseckin yazdı:

Bu kadar insan değiştirtti hiç kimsede bir problem yok. Artık servislerde ustalaştı 1-1,5 saatte sadece yan tarafından girip hallediyorlar.

İşin yükünü ilk değiştirenler çekti :)
Servise ve Temsaya laf anlatmaktan markadan soğuduk yav. Şimdi giden müşteriler belki hiç problem yaşamadıkları için servislerden memnun kalacaklar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014 12:36 
Kullanıcı avatarı

Valla benimki 4 saatten fazla sürmüştü ama değişmişti.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2014 19:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: asx
Meslek: öğretmen
Kan grubu: A
bende özpamı bu gün aradım kaydı oluşturdular dönüş bekliyorum. özpamda yaptıran arkadaşlar emnun mu acaba önceden bahsedildiği gibi radyatör felan sökülüpte mi yoksa daha kolay mı yapıorlar. birde 12000 km kullandım motora zararı oldu mu acaba? bazı arkadaşlar is ve kurumdan bahsetmiş ondan nasıl kurtuluyorlar motorda

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2014 17:24 
Kullanıcı avatarı

meseckin yazdı:
bende özpamı bu gün aradım kaydı oluşturdular dönüş bekliyorum. özpamda yaptıran arkadaşlar emnun mu acaba önceden bahsedildiği gibi radyatör felan sökülüpte mi yoksa daha kolay mı yapıorlar. birde 12000 km kullandım motora zararı oldu mu acaba? bazı arkadaşlar is ve kurumdan bahsetmiş ondan nasıl kurtuluyorlar motorda

Benin ki Özpam'da yapıldı. Hiç bir sorun yok. Kafanızı gereksiz şeylerle boşuna karıştırmayın. Erdal Usta'ya teslim edin rahat rahat çayınızı kahvenizi için. Oraya gidince benden de selam söyleyin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2014 10:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: mürsel
Araç: asx 2011
Meslek: makine .
Kan grubu: AB
Bende ilk yaptıranlardanım Ankara şeref oto.Değiştittirene kadar göbeğim çatlamıştı artı 1,5 gün serviste kaldı araç .Artık öğrenmişlerdir herhalde işi eminim kısa sürüyordur...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2014 10:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: mürsel
Araç: asx 2011
Meslek: makine .
Kan grubu: AB
Düzeltme AZİZOGLU"nda yaptırdım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2014 10:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERAY
Araç: Lancer 1.6
Meslek: memur
Kan grubu: b -
Bende bugün için samsun kamer'den randevu aldım değişim için gidicem,gelişmeleri yazarım

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye