Zaman: 28 Mar 2024 15:22

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2014 22:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Vay arkadaş bugün telefon açıp aracımın resimlerinin çekilmesinin gerektiği söylendi, hemen temsa yı aradım, lpg işlemi yapılıp yapılmadığının tespiti için bunun gerekli olduğu söylendi. Bende tekirdağdan istanbula fotoğraf çekimi için gidemeyeceğimi, lpg işlemi olmadığını söyleyince beyanınız üzere işleme alıyoruz ancak parça değişimine gittiğinizde lpg kullandı iseniz garanti kapsamı dışında kalır dendi. Allahtan lpg yok. birde azar yedik, forumlara güvenmeyecekmişiz herkes heşeyi söylermiş, forum olmasa bu sorundan bile haberimiz olmayacak sanki araçları geri çağırıyorlarda... Neyse yine de ilgilenip işleme aldıkları için teşekkür :)

Bu arada dediklerim bu kadar kolay olmadı tabi 5 saatlik telefon trafiğinden ayrıntılı bahsetmiyeyim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2014 23:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: muammer
Araç: lancer 2011
Meslek: serbest
Kan grubu: abrh
Benim araçta LPG vardı değiştirdiler hiçde uğraştırmadılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2014 09:52 
Kullanıcı avatarı

Sonunda parça değişti, şimdilik bir sıkıntı yok. Mar-Oto'ya (İbrahim ve Yakup Usta'ya) teşekkürler... İnşallah yeniden tekrarlamaz. Bu arada baskı balatanın değişmesi, disklerin tornalanması gerekiyormuş, arabanmı var derdin var arkadaş :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2014 17:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sinan UZUN
Araç: Mitsubishi ASX Invite
Meslek: .
Kan grubu: 0+
canerk yazdı:
Sonunda parça değişti, şimdilik bir sıkıntı yok. Mar-Oto'ya (İbrahim ve Yakup Usta'ya) teşekkürler... İnşallah yeniden tekrarlamaz. Bu arada baskı balatanın değişmesi, disklerin tornalanması gerekiyormuş, arabanmı var derdin var arkadaş :)

hayırlı uğurlu olsun hocam. güle güle kullanın. diskleri tornalatmak bence sakıncalı bir işlem. baskı balata için bana da değiştirmekte fayda var dedi. ama işin ehli taksici bir abim "kavraması gayet iyi ama biraz sertleşmiş" dedi. bi 15.000-20.000 km daha götürse yeter :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2014 17:44 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler. Konu dışı olacak ama cevap vereyim :) bir sonraki bakımda baskı balatayı değiştireceğim kısmetse (yan sanayi mi olur orjinal mi karar veremedim orjinal olan 1.700 - yan sanayi 500-600 TL imiş), tornalatma "araç üstünde" olursa sıkıntı olmaz dediler ama tabi orjinal gibi olmaz. Baskı balata içinde "ani kalkış yapmazsan sıkıntı olmaz, zorlama yeter" dedi usta, baskı balatanın kötü olduğunu debriyajın sertliğinden anladı zaten.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 00:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Eyüp
Araç: ASX 2011
Meslek: Öğretmen
Arkadaşlar 2011 model araç aldık. 2011 8. ayda almış sahibi. Aldığından beri servis bakımlı. Aldığım kişi sadece binici arabadan hiç anlamıyor. Doğal olarak böyle bir sorundan da bihaber. Garanti süresi 3 ay önce dolmuş. Üretim hatası olan bir parçayı ben şimdi cebimden mi değiştirmek zorundayım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 00:42 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
Hayır sonuçta ayıplı mal ve bu konuda mitsubishi yayımlama yapmış gidin görüşün servis ile olmazsa Temsa en olmadı tüketici mahkemesi.

Saolun Mesut Bey. Hafta sonu servise gidip bir görüşelim ne diyecekler bakalım. Birde mitsubishilerda garanti uzatma olayı varmı. Forumda aradım ama bulamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 14:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: mitsubishi ASX
Meslek: bankacı
Merhaba,

Eyüp Bey sizinle aynı durumdayız, hatta sizden 2 tık öndeyim :)

Yaklaşık 6 ay önce 2011 model servis bakımlı ASX araç aldım, bütün bakımları tam. aldığım kişi zaten çok az kullanmış. geç marş alma sorunu bende nadir oluyor ama sıkıntı ortada. durumu aracın bakımlarını yapan yetkili servise bildirdim. Hani araçtaki problemi servise anlatırken problem hiç yaşanmaz ya burda tam tersi oldu araç marşı geç aldı, iş emri girildi garantiden değişim için Temsa ya kayıt açıldı. Gelen cevap olumsuz. Genel merkezlerine şikayet kaydı açtırdım. Aradılar aracın garantisi dolduğu için değiştirmeyiz dediler. Bende şikayetvar sitesinde durumu paylaştım.

şimdi bu parça debriyaj ya da fren balatası gibi kullanıma bağlı aşınan zarar gören bir parça değil, kullanıcının bu parça üzerinde etkide bulunması imkansız. Bülten yayınlayıp değişime onay veriyorsunuz, değiştirdiğiniz parça bir öncekinin düzeltilmiş hali oluyor bunlara rağmen garanti süresi dolduğu gerekçesiyle parça değiştirilmiyor.

Temsanın kaç kere servise bakıma girmişsiniz şimdiye kadar bu problemli parçanın değiştirilmesi gerekirdi demesi gerekirken müspet bir konuda garanti süresinin dolmasının arkasına sığınması çok hatalı.

Şunu da belirtmek isterim, araçtan son derece memnunum ama bu yapılan haksızlık ve müşteriyi önemsememekten başka bir şey değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 15:42 
Kullanıcı avatarı

Bence Temsa'yı müşteri hizmetlerini falan sürekli arayarak sıkıştırırsanız garanti kapsamı dışında bu parça değiştirilir, uğraştırarak, bıktırarak yaparlar ama yaparlar, yapmak zorundalar... Ben aldığım gibi servise 50 bin bakımını yaptırdım, önceki sahibi 2 defa servis dışında bakımını yaptırmış, imza attırdılar, servis dışında bakım yaparsanız garanti dışı kalır diye, ama buna rağmen değişim yapıldı henüz garanti süresinde olduğu için, yazdan beri herhangi bir sorunla karşılaşmadım, önceleri haftada bir yapardı geç marş olayını. Müşteri odaklı olan nadir firmalar var, temsa ne yazıkki bunlardan biri değil, inşallah olumlu sonuç alırsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2014 19:47 
Kullanıcı avatarı

FSM otomotiv Fatih Hocamın selamıyla Güneri ye gittim. Değişim kaydı açtılar ama %99 kabul etmezler dedi. Aracı aldığım kişi hataydaki serviste yaptırmış bakımları. Hataydaki servis aracın kayıtlarını adam gibi girmemiş. 46000 km deki araba servise bir kere girmiş görünüyor. Hataydaki servis arabayı gösterdiğimde 15000 bakımını ücretsiz yaptığımızdan kayıt girememiştik demişti . 30.000 bakıma girmiş görünüyor araç sadece.

Artık temsadan gelen yanıta göre Tüketici mahkemesine başvuracağım. Bu arada hataydaki servisten aracın bakımlarının düzenli yapıldığıyla ilgili kağıt almaya çalışacağım.

Garanti uzatma olayı yokmuş dediğiniz gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2014 20:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
2014 ASX Intense 1.6 sahibiyim. Bir buçuk ayda 1000 km yol yaptım. Geç çalışma yada çalışmama sorunu henüz başıma gelmedi yada hatırlamıyorum. Motor seri nosuna baktım 4A92 ile başlıyor. Aracım 2014 Ocak ayında Türkiye' ye giriş yapmış. 2014 modellerde bu sorunu yaşayan var mı arkadaşlar? Şu an yaşadığım iki sorun var. İlki trafikte AS&G nun kararsızlık yaşaması yani motor tam durmak üzere olduğu an debriyaja basınca alarm verip motorun geç çalışması. İkinci sorunsa dik rampalarda yokuş kalkış desteğinin 2 saniye aracı bırakmayıp beni beklemek zorunda bırakması. Hala ayaklarım buna alışamadı ve rampalarda sık sık stop ettiriyorum yada dik rapmalardan kaçıyorum. Herkese iyi sürüşler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2015 12:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: Lancer Sportback
Meslek: JeoMüh
En son dişli değişimi yaptıracaklardan biriside benimdir sanırım :) Kışın artan geç çalışma olayı çok canımı sıkmaya başlamıştı artık km 50bin'i de aştı, garantinin de son demleri. Dün Ankara Şeref Oto dan garanti kapsamında değişim istedim, Temsa dan onay istediler biraz bekliyoruz bakalım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2015 15:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: çağan
Araç: mitsubishi
Meslek: memur
merhaba. 2011 model asx 1.6 aldık. garanti süresi dolmuş. marş sorunu bizim aracımızda da var. sabahları ve soğuk havalarda sıkıntı yaşatıyor. araba ilk kalkışta da eğer geç çalıştıysa hızlanmakta sıkıntı yaşatıyor. servis sorun yok dedi.ancak bence sorun var. garanti süresi dolmasına rağmen fabrika çıkışlı sorun olduğu için bizim araçta bahsedilen parça değiştirilir mi sizce. bu bahsedilen bültene nasıl ulaşabilirim. servisin vereceğini zannetmiyorum da

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2015 20:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
_opeth yazdı:
2014te olmaz

Bu sabah aracım 3-4 saniyede çalıştı. Bu kadar uzun sürede marj alma hatırladığım kadarıyla böylesine bariz bir şekilde ilk kez oldu. Hayırlısı bakalım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2015 20:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Meslek: JeoMüh
Sorunlu olan araçlar için dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum:
viewtopic.php?f=12&t=9873

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2015 13:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: sefa
Araç: ak
Meslek: mühendis
Kan grubu: 0Rh-
2012 lancer 1,6 larda varmı arkadaşlar problem acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2015 13:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Meslek: çiftçi
Motor koduna gore kontrol edebilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2015 18:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sinan
Araç: 2012 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite Mt
Meslek: Öğrenci
levent yavuz yazdı:

Nasıl kontrol edeceğiz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2015 21:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Meslek: çiftçi
2012Lancer yazdı:
levent yavuz yazdı:

Nasıl kontrol edeceğiz

Konunun basinda hangi motor kodunda sorun olabilecegi yaziyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2015 22:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sinan
Araç: 2012 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite Mt
Meslek: Öğrenci
levent yavuz yazdı:
2012Lancer yazdı:
levent yavuz yazdı:

Nasıl kontrol edeceğiz

Konunun basinda hangi motor kodunda sorun olabilecegi yaziyor

Bütün 1.6 motorlar 4a92 değil mi zaten

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 431 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye