Zaman: 27 Nis 2024 15:42

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Spacestar direksiyon çok sert
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2013 20:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: barış
Araç: Mitsubishi spacestar
Meslek: memur
Arabayi yeni aldım. Onceki aracim corolla idi 2004 s.star ın direksiyonu çok sert geldi bana. gecen sabah garajdan cikarken tüy gibi hafifti sonra yeniden ağirlasti acaba normalde sert mi yoksa sorun mu var.

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk 2

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2013 21:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
Meslek: yok
Garaj çıkışınız yokuş yukarı ise on tekerlere binen yük azaldığı için hafiflemiş olabilir. Ama normal zamanlarda nasıl olması gerektiğini bilemiyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2016 12:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Mitsubishi space star cvt 1.2 invite
Meslek: Surucu
Ayni sekilde 2015 model spacestar aracimin direksiyonu diger elektirik destekli direksiyonlara gore cok sert bunun sebebini temsadan arastirdim söyle bir cevap aldim attrage modeliyle ayni donanim ve ozelliklere sahip olmasina ragmen spacestarin direksiyonu attrage in direksiyonundan bariz farkla sert bunun sebebi spacestarin karakteristik özelliginden doylayi imis sase ve dingil mesafesi spacestardan farkli oldugundan direksiyon motorunuda farkli takmislar sebebi bu. Servisten yumusattirmaya calistim boyle biseyin olmayacagi soylediler yani sert direksiyona devam. Harici en buyuk sikinti direksiyonda derinlik ayarinin olmamasi araba beni sehir ici cok yoruyo dizlerim direksiyon kolonuna carpmasin diye koltugu geri cekince haliyle kollarimi direksiyona uzatmak zorunda kaliyorum buda dogal olarak sirt omuz agrilarina sebep oluuo ha ne diye aldin bu arabayi diye sorarsaniz esim minyon tipli ve arabaya oturdugu gibi almak durumunda kaldim yani esimi kiramadim arabayi cok seviyo tam bir bayan arabasi erkek kesimin alacagi araba degil acikcasi donanim cok iyi ama konfor sifir..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2016 18:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: Mitsubishi Space Star 2003
Meslek: Makine operatörü
Kan grubu: ABRH
Ben başka arabayla kıyaslama fırsatı bulamadım ilk aldığım arabam olduğu için ancak benim kanaatimce direksiyon en azından bana göre o kadar sert değil. Gerçi şahin gibi arabaları kullandıktan sonra bu arabaya geçmenin etkisi olacaktır bu fikrimde. O da hidrolik direksiyonluydu ama bu arabada o kadar sıkıntı yaşamadım. Bende MPV var. Direksiyon konusunda hemfikirim derinlik ayarının olmaması eksi yönü ancak benim araçta koltuk yüksek bilmiyorum normal spacestarda aynı mı sanki fiorino yada connect kullanıyomuşum gibi yüksek koltukta oturuyo hissi veriyo. Uzun yolda koltuk dediğiniz gibi biraz yorgunluk hissini özellikle bacaklarda hissettiriyo. İlk zamanlar yüksek banklara oturursun ayakların havada kalır aynı öyle hisse kapıldım kasislerde araç ileri zıplıyodu tam ayarlayamadığım için koltuğu...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: