Zaman: 14 May 2024 03:33

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ŞANZIMAN PROBLEMİ
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2010 13:54 
Kullanıcı avatarı

Araç: 1,3 Invite Colt
Kan grubu: 0rh+
arkadaşlar merhaba;
1 haftadır farkettiğim bir problem var.colt aracım boşta iken şanzıman tarafından gelen bir ses var. debriyaja basınca ses tamamen kayboluyor bırakınca aynı ses hatta 4, 5, ci viteslerde giderken vıck vıck gibi sesde duyuyorum servise gitmeden önce çok araştırdım debriyaj bilyası yada prizdirek bilyasından sorun olabileceği hakkında bilgi aldım fakat servisin bana dediği bu normal bilya sesidir her colt ve diğer mıtsu araçlarında duyacığın sestir dedi bana pek inandırıcı gelmedi sizden sadece ricam coltu olan arkadaşlar için sessiz bir ortamda şöför kapısı açık vites boşta iken debriyaj pedalına basıp bırakmanız motor sesinin dışında anormal bir ses varmı yokmu (metalin metala sürtünmesi gibi bir şey) vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler
2009 model colt 1,3 invite düz vites 18.000 km(eski kasa)

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: ŞANZIMAN PROBLEMİ
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2010 14:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Ben öyle bi ses duyduğumu hatırlamıyorum olsaydı ses kesin duyardım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2010 15:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: onur
Araç: lancer 2009
Merhaba ,

Aynı sorun benim 2009 lancer da var.Bu konuyu forumda 09 nisanda yazdım.Arkadaşlar saolsunlar yardımcı olmaya çalıştı.iki farkli serviside götürdüm , aldığım cevap şanzumanın çalışma sesi...fakat bende başka bir otomotiv firmasında çalışmaktayım.Bu ses şanzuman bilyası yada düşük ihtimalle prizdirekten gelmektedir.Şu an 30000 bakımı için çamlıca otoya gideceğim ve peşinden temsayı arayıp durumu bildireceğim.Gelip aracı incelesinler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2010 16:37 
Kullanıcı avatarı

bu mıtsu servisleri ya tamir etmekten kaçınıyorlar yada işi bilmiyorlar tabi hepsi için öyle konuşmak yanlış olur. özel mıtsu servisi var oraya götürecem sorun veya tamir neyse sizinle paylaşacağım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2010 19:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: evren
Araç: colt czt
Meslek: öğretmen
bende de var benzer bişi ama rahatşız edici bi şeş değil hatta şervişte şordum yok bişey dediler..
zaten pşikolojik olarak şeşe kulak verirşen daha çok rahatşız olurşun :)
yine bi şervişe göşter ama muhtemelen bişey yok diyecekler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2010 21:20 
Kullanıcı avatarı

kendi yaptığım meslek serviscilik olduğu için ne kadar yok deselerde seni rahatsız eden bir durum varsa bunu açıklamak zorundadılar.aksi halde yetkili olmalarının anlamı nedir.adamın varsa her işi çözdürürsün.bende bakım için götürdüğümde sizlere sorunun çözümünü paylaşırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2010 23:13 
Kullanıcı avatarı

bugün servise götürdüm ve 30000 km bakımını yaptırdım.ayrıca sanzumandan gelen sesi gösterdim.temsadan yetkili gelip aracı inceledi.en sonunda bana bunun prizdirek çalışma sesi olduğunu söyledi.sıkıntı olmazmış.yinede içime sinmedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2010 10:40 
Kullanıcı avatarı

bende 3 gün önce götürdüm benimde prizdirek bilyasından sesin geldiğini söyledi bu bilya şanzımanın içinde onun maliyeti 70-80 civarı ama sökmesi takması işçilik 300 tl tabi garantili ise araç, garantiden değiştirilebilir. bu bilya mıtsubishi araçların kronik hastalığı imiş. değiştirirsen belli bir süre (aşağı yukarı 10.000-20.000 km arası) yine aşınıyor buda kullanım tarzına göre değişir. valla kimileri diyor hemen değiştir.kimileri diyor prizdirekse hiç uğraşma taki sesi iki porselen tabağının arkasını birbirine sürersen çıkan ses gibi olursa değiştir. benim araç garantili ben değiştirecem herhal öyle görünüyor.başka yere zarar verir bide onla uğraşmayalım sana tavsiyem sende değiştir.senin araçta 2009 model garantisi var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2010 21:01 
Kullanıcı avatarı

garantisi varda temsadan teknik eleman bu ses normal diyor.sen değiştirebilirsen bilgim olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2010 00:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doruk
Araç: 1991 Eclipse
Kan grubu: arh+
mitsuların genel kronik sorunu doğrudur. :) benim eclipsede de vardı, şanzumanı yeniletince geçti daha sonra tekrar yapmaya başladı , bilyeyi değiştirdim. Şimdi gene çok inceden gelen bir ses var, bakalım yükselecekmi :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 01:27 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
bende 2001carisma 1.6 otomatik var. aracı 9 ay kadar önce 190bin km. de aldım. vitesin ileri geri konumlandırmasında problem oldu bazen takılıp kımıldamıyordu. otomatikçiye gittim. hareket sensörü gibi birşey dedi ve 300 e hal oldu. dedi ki bu araçların otomatiği bozulmaz sadece bu hareket sensörü kroniktir dedi. asıl meseleye gelince bazen ilk hareketlenmelerde sanki buji ateşleme sırasında problem var gibi hissettiriyor. ateşleme bobini arızası olanlar bilir. ama araç hemen kendini toparlıyor. bilgisayarda bazen vuruntu sensörü arızası veriyor. sorun sensör mü otomatik vites midir?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 16:40 
Kullanıcı avatarı

sorun her ikiside olabilir sensörleri zaten değişmişsin değiştiğin yere götür sorunun giderilmediğini söyle en azından ek bir masraf çıkartmasın sana

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2010 19:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: gökhan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: kuaför
Kan grubu: 0+
arkadaşlar benim aracımdada hareket halindeyken ıslık sesi gibi bi ses geliyor arkadan itişli araçlarda defransiyel öterya onun gibi bi ses ama vitesteyken yapıyor bunu aracı boşa alınca ses kesiliyor yardım öneri ve görüşlerinizi bekliyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2010 16:10 
Kullanıcı avatarı

araç hareket halindeyken gelen sesler hava akımından dolayıda olabilir ama sesnin durum biraz farklı bildiğim kadarıyla 70 ve daha sonrası hzda giderken viteste sesi duyuyor boşa alınca ses kesilirse difransiyelde sorun olabilir ıslık sesi gibi birşeyden bahsetmişsin aynen o sesten yapar ama dediğim gibi rüzgar seside olabilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2010 14:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: gökhan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: kuaför
Kan grubu: 0+
ilk hareketten itibaren ses duyuluyor rahtsız oluyorum inş önemli bi sorun değildir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2011 15:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: alg
Araç: mitsubişhi lancer2011
arkadaşlar aynı ses benim lancer da var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2011 15:49 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar aynı ses benim lancer da var araba aşırı ısındığı zaman ses daha fazlalaşıyor.farları ve arka cam reziztansını açtığımda sesin ne kadar anormal seviyeye çıktığını çok rahat duyabiliyorum ve ben bu ses için defalarca servise şikayetimi bildirdim. temsadan bilir kişi inceledi ve sonuç alamadım . sonuç alan arkadaşlar var ise banada birdiriseniz sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2011 16:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
benim 2010 lancer da öyle bir ses duymadım ama dikkat etmemişte olabilirim.birazdan iş çıkışı binince dinleyeceğim.ama öyle bir ses olsa duyardım çünkü bende sese karşı pimpirikliyim.daha eski modellerde hadi neysede 2011 lancer da bile ses varmış.gerçi 2011 lancer i olan arkadaşın duyduğu sesin hava emiş sesi olduğunu düşünüyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2011 16:28 
Kullanıcı avatarı

değerli arkadaşım lancer lerdeki hepsinde olan bir ses aşırı ısındığı zaman (aracı gündüz 1 ila 2 saat trafikte kullandıktan sonra ) farların ve arka cam ısıtmalarını actığında o sesin ne kadar cok cıktığını farkedeceksindir.ben arkadaşlarımın lancer larını kullandım ve onların araclarındada aynı sesin olduğunu farkettim dediğim gibi yaptığın taktirde sesin şanzuman tarafından geldiğini farkedeceksin ve debriyaja bastığındada sesin kesildiğini duyacaksın ve servis ve temsadan gelen kişiler bunlar uzman kişiler bana bu sesin normal olduğunu söylediler ve bu sesin ne kadar rahatsız olduğunu bilemezsin,umarımda hiç duymazsın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 May 2011 13:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
bende böyle bir ses yok motor sıcakkende soğukkende duymadım farklı rahatsız edici bir ses.cam rezistansını ve klimayı çalıştırdığınızda bir çat sesi gelir devreye girdiğinden dolayı.sonrasındada motor devri yükselebilir.bunlardan kaynaklı bir ses değişikliği olsada bu süreklilik göstermiyor.tam 10 aydır biniyorum bu arabaya bende seslere karşı pimpirikli biriyimdir olsa kesin farkederdim.dünde kullandım böyle bir ses yoktu.bundan sonrada dikkat edeceğim.ama bahsettiğiniz bayağı rahatsız edici bir sesmiş herhalde duyardım.araçların versiyon farkındanmı oluyor acaba.bendeki 2010 model ve 2010 kullanan arkadaşlardan böyle bir sesten bahseden olmadı.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: