Zaman: 28 Mar 2024 12:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Ankara servis önerileri
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2010 14:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: ziya
Araç: 2000 1,8 gdi ls
Meslek: inşaat teknikeri
Kan grubu: brh+
Ankara için önerebileceğiniz en iyi servis ve ustalar kimlerdir. ? Elektrik , mekanik , kaporta. özellikle carizma ve gdi motorlar.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ankara servis önerileri
MesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2010 14:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Lancer bakım için Azizoğluna gittim ilgi alaka güzeldi, fakat sonradan bir kaç mitsu kullanıcısı şaşmazdaki şeref otoyu tavsiye ettiler tecrübe bilgi açısından ustası şeref usta, bir sonraki bakıma oraya gitmeyi planlıyorum bakalım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2010 08:52 
Kullanıcı avatarı

düşüncelerinizi bizede aktarırsanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2010 10:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ergin
Araç: Mitsubishi
Meslek: Oto Teknik
Kan grubu: B+
ankarada başkent san sit sitesinde mitsubıshi servisinden ayrılan ustalar var ben gittim menmun kaldım 2780775 sizede önerrim su anda kendi bilgisayarından yazıyorum :roll: :vauv:

Japon Kore Araç Tamirinde Tek Adres

http://www.uzmanjapon.net/
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2011 14:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: jaymz
Araç: 2005 Outlander turbo
Meslek: muhasebe
Bende 2005 lancer sonra 2009 lancer 1,5 ınv mt vardı sattım outlander turbo aldım 2008 den beri servise azizoğluna gidiyorum ilgi alaka güzel işçilikleride fiyatlarıda gerçekten iyi ulaşımıda kolay sanayinin içinde adres aramam gerekmiyo

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2011 02:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkn
Araç: mıtsubıshı
Meslek: uzman teknısyen
ANKARADA 10 YILLIK MISUBISHI TECRUBEMIZLE ALMISOLDUGUMUZ EYTIMLERIMIZLE MITSUBISHI TEMSADA UZMAN TEKNISYEN TURKIYE OLIMPIYATLARINDA ALDIGIMIZ 3CULUK VE BIRANSLARIN AGORE BIRINCILIKLERLE ANKRDA YNI ACTIGIMIZ ÇETİNLER MITSUBİŞHİ ÖZELSERVISIMIZ BAŞKENT OTO SANAYİ SİTSİ 248 CAD 3 CU SOK NO98 DE HIZMETE BASLAMIŞTIR TEL 0312 278 0252 0532 692 32 41 0534 769 09 91 SERKAN ÇETİN 8 YIL SEREF OTO 2YIL AZIZOGLU CALISTIGIMIZ SERVISLER

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2012 22:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: sezai erdioğlu
Araç: Lancer 1.6 2004
Meslek: sağlık memuru
Kan grubu: 0 +
merkez sanayi de oto japon eyüp ustayı taviye ederim, japonda uzman.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2012 13:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ertuğrul
Araç: ASX
Meslek: Barkod
Kan grubu: A+
ASX aracımın ilk 15.000 bakımını ve otopark kapanının aracımda oluşturduğu hasarı Şaşmaz da ki Şeref Oto'da yaptırdım. Gerek rutin bakımda gerekse kaskodan aracımın onarılmasında çok yardımcı oldular. Aklımıza gelen her soruyu cevaplamak için uğraştılar. Ayrıca aracımı onarım için bıraktığımda beni Batıkent metrosuna kadar da bıraktılar. İlgi alaka, servis bilgisi çok iyi. Hatta bu forumda okuduğum aracımın yazılım güncellenmesi işini de bizzat Şeref usta kendisi ilgilenerek yaptı. Üstelik aracmızı teslim alırken de gayet nazik bir şekilde davrandılar.

Hep kötüleri konuşacak değiliz ya, ben bu iyi servis örneğini de anlatmak istedim. Daha önce Opel ve Honda arabam vardı ve hepsini de garantilerinde sorun yaşamamak için kendi yetkili servislerine götürüyordum. Onlarda bile bu kadar pozitif bir yaklaşım görmemiştim.

Gerek Şeref Usta' ya, gerek Burcu hanıma gerekse tüm servise çok teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2012 16:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
Ankara'dakiler sanırım servis konusunda pek sıkıntı yaşamıyorlar. Günsa ve Azizoğlunda ilgi ve alaka hat safhada. Bir de birbirlerini de pek sevmiyorlar sanırım, ben sıfır araç alırken fiyat konusunda birbirlerini kırdırtmıştım bunları, oradan biliyorum. :lol: En nihayetinde bu rekabet, mitsuseverlere yansıyor. selamlar... :MCT:

En son ekhnaton tarafından 28 Ağu 2012 16:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2012 22:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ergin
Araç: Mitsubishi
Meslek: Oto Teknik
Kan grubu: B+
mıtsubıshide tek adres uzman japon olarak herzaman hizmetinizdeyiz 0555 965 06 49 0536 612 66 78

Japon Kore Araç Tamirinde Tek Adres

http://www.uzmanjapon.net/
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2012 22:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: carisma 1999
Meslek: maden mühendisi
Ankarada uzman japonu tek geçerim hızlı,güvenilir,ucuz ve oldukça ilgili bir servis.Herkesin dünya para istediği bakımı ucuza ve güvenli bir şekilde yaptı kendisine tekrar teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2012 15:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
Değerli Dostlar,
Benim araç 13000'e gelmiş ve malum bakımı da yaklaşmış iken Ankara'daki diğer yetkili servisleri de göreyim diye bir süredir düşünüyordum. Kapıdaki cam düğmesinden gelen sesi de bahane ederek bugün Şeref Otoya gittim; iyi ki de gitmişim. Öncelikle adı forumda da sıklıkla geçen Şeref Usta ile tanıştım; kendisi kalender bir insan olduğunu hemen belli ediyor. Araçlar üzerine bir süre konuştuk, forumdan bahsettik; arada baktığını, yapılan yorumlara bazen gülümsediğinden falan bahsetti. Sonra aracımda soruna ilişkin Ömer ustayı (sorun küçük olmasına rağmen, Azizoğlunun yaptığı gibi kalfa/çırak düzeyindekilerden birisini değil, işinin ehli bir ustayı) yönlendirdi. Ömer usta, detaylı bir müdahale ile araçtaki ses sorununu çözdü. kapı döşemesini söktü, hazır sökmüşken cam krikolarını falan da sıkılaştırdı. sonra şeref ustaya, bakımda yağı yanımda getirsem 5-40 kullansak örneğin olabilir mi, diye sordum. hangi yağı kullanmak istersen elbette onu koyarız, problem olmaz, diye yanıtladı. ez cümle, azizoğlunda olduğu gibi sizi kapıda karşılayan birisi olmasa da, ben hem ilgi-alaka ve samimiyet hem de servis mekanı açısından Şeref Oto'dan memnun kaldım. 15 bin bakımını orada yaptırmayı planlıyorum. olası problemlerde de ilk başvuru mekanım bir süre burası olacak gibi gözüküyor. Özellikle ankara'daki dostlara aktarmış olayım.
selamlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2012 11:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: metin
Araç: MITSUBISHI CARIZMA 1.9 DID
Meslek: tekniker
Kan grubu: a+
2005 1.9 DID carizma sahibiyim ve ankarada servis olarak şeref oto'yu ( şeref ustayı) tavsiye ederim adam bu işi biliyo ben çorumda yasıyorum forumdada paylaştıgım aylarca kimsenin anlayamadıgı ( 2 tane yetkili servis dahil ) sorunumu şeref usta telde sorunu anlatır anlatmaz neden kaynakladıgını söyledi :) bende sabah yanındayım usta dedim :) sonuc olarak aynen şeref ustanın söyledigi arıza varmış aylarca araştırdıgım sorunu bi kaç saatte çözdü ve şuan canavar haline geri döndü arabam :) bunun yanı sıra arabayı cihaza bagladıgında bi kaç tane arıza varmış örnegin : ekzantirik mili sensörü arızası falan gibi 3 tane arıza vermiş valla burda çorumda olsa abi senin motor gitmiş komple indirmemiz gerek derlerdi ve ciddi ciddide motoru indirirlerdi maliyet sonucunu düşünün artık konuya geri döneyim şeref usta benim arabanın bakımını yapan ustaya şu kabloların içinde kısa devre var kabloları aç izole et geri kapat dedi ve aynen dedigi gibi kablolar kısa devre olmus :) o yüzdende arıza verdiriyormus valla ben çok şaşırdım burda şeref usta'ya saygılarımı sunuyorum HELAL OLSUN USTAM BÜYÜKSÜN :) artık yag degişimi için bile çorumdan kalkıp seref ustaya kadar giderim gercekten işinin erbabı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2012 16:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kerem
Araç: Yok
Meslek: Muhasebeci
Kan grubu: 0+
Bende 2009 Lancer 1.5 invite sahibiyim. İnternette bir kaç forumda okuduktan sonra bende hazır Ankara'da iken bende aracımı göstermeye gideyim dedim. Yerleri baya bir uzakta (ben dikmen'de, servisleri sincan yolu üzerindeki şaşmaz oto sanayisinde). 45 dakikada zor buldum oto sanayisini.

Bir kere çok bilgili olduğu apaçık. Aynı zamanda sorunu bezginlik göstermeden, ilgiyle anlatıyor. Yola gideceğim için rica ettim; bugün akşam çalışır, yarına yetiştiririm dedi. Bu da artı bir detay; çoğu serviste bir şey yapamayız lafını çok duydum... Motor rektefiyesi olduğu için esaslı bir masraf çıkacak. Bu masraf konusunda ne kadar yardımcı olurlar bilmiyorum ama işlerini çok iyi yapacakları yönünde bir kanaate vardım.

Aracı aldığımda benim sorunumu iyi mi kötü mü çözdüklerini ayrıca yazarım ama dediğim gibi çok iyi bir ustaymış hissiyatına kapıldım bende.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2012 10:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kerem
Araç: Yok
Meslek: Muhasebeci
Kan grubu: 0+
metteeren yazdı:
2005 1.9 DID carizma sahibiyim ve ankarada servis olarak şeref oto'yu ( şeref ustayı) tavsiye ederim adam bu işi biliyo ben çorumda yasıyorum forumdada paylaştıgım aylarca kimsenin anlayamadıgı ( 2 tane yetkili servis dahil ) sorunumu şeref usta telde sorunu anlatır anlatmaz neden kaynakladıgını söyledi :) bende sabah yanındayım usta dedim :) sonuc olarak aynen şeref ustanın söyledigi arıza varmış aylarca araştırdıgım sorunu bi kaç saatte çözdü ve şuan canavar haline geri döndü arabam :) bunun yanı sıra arabayı cihaza bagladıgında bi kaç tane arıza varmış örnegin : ekzantirik mili sensörü arızası falan gibi 3 tane arıza vermiş valla burda çorumda olsa abi senin motor gitmiş komple indirmemiz gerek derlerdi ve ciddi ciddide motoru indirirlerdi maliyet sonucunu düşünün artık konuya geri döneyim şeref usta benim arabanın bakımını yapan ustaya şu kabloların içinde kısa devre var kabloları aç izole et geri kapat dedi ve aynen dedigi gibi kablolar kısa devre olmus :) o yüzdende arıza verdiriyormus valla ben çok şaşırdım burda şeref usta'ya saygılarımı sunuyorum HELAL OLSUN USTAM BÜYÜKSÜN :) artık yag degişimi için bile çorumdan kalkıp seref ustaya kadar giderim gercekten işinin erbabı

Şeref ustadan aracımı, Cumartesi günü teslim aldım. Arabam resmen yeniden doğmuş gibi... Geçen sene yapılan onarımda, subap yuvası ters takılmış ve öndeki zincirden dolayı tam oturtulmadan bırakılmış. Bu da sübapların havada asılı kalmasına ve sallanmasına sebep olmuş. Haliyle sübap yuvası aşınagelmiş.

Sonuç; sübaplar değişti, motor taşlandı, egzos sübapları yenilendi, motor yağı değiştirildi. Önceden 500-1.000 devir aralığında sürekli oynayıp duran ibre araç boşta iken sabit duruyor. Önceden lpg'den ötürü bu asla düzelmez denmişti... Aracın ivmelenmesi, motor sesi, lpg'deki performansı tamamen değişti, 10 numara oldu...

Yakıt tüketimim inanılmaz düştü. Önceden 32-33 litre lpg ile şehir içi-şehir dışı karışık 310-320 km giderken şimdi tam tamına 400 km gidiyor. Aldığımdan bu yana tam 2.100 km yaptım ve sadece 5 defa lpg aldım. Bu sabah yine aldım ve km'yi sıfırladım. Sonucu biliyor olsam da her lpg boş sinyali duyduğumda yol bilgisayarında 400 km yazısını görmek nedense mutlu ediyor.

Bedellinin 2. taksidi için aracı satmayı düşünüyordum ama 1-2 sene daha binmeye karar verdim.

Şeref usta gibi bir bayiye sahip olduğu için Temsa çok şanslı. 13-14 araç değiştirdim, sanayiden yetkili servislerine varıncaya dek onlarca usta ile tanıştım, iş yaptım. Ömrümde ilk defa yaptığı işi bu kadar seven, bu kadar bilgili ve bu kadar profesyonel bir adama denk geldim. Kesinlikle ama kesinlikle, mitsubishi kullananlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim birisi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2012 22:02 
Kullanıcı avatarı

Gerçekten başlığı açan birisi olarak şeref usta ve ekibi bu aracı ve markayı çok iyi tanıyor işinin erbabı tam profesyonel gerçekten çok teşekkür ediyorum kendisine.Ergin ustayıda küçümsememek gerekli.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2012 03:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
Belash yazdı:
metteeren yazdı:

Şeref ustadan aracımı, Cumartesi günü teslim aldım. Arabam resmen yeniden doğmuş gibi... Geçen sene yapılan onarımda, subap yuvası ters takılmış ve öndeki zincirden dolayı tam oturtulmadan bırakılmış. Bu da sübapların havada asılı kalmasına ve sallanmasına sebep olmuş. Haliyle sübap yuvası aşınagelmiş.

Sonuç; sübaplar değişti, motor taşlandı, egzos sübapları yenilendi, motor yağı değiştirildi. Önceden 500-1.000 devir aralığında sürekli oynayıp duran ibre araç boşta iken sabit duruyor. Önceden lpg'den ötürü bu asla düzelmez denmişti... Aracın ivmelenmesi, motor sesi, lpg'deki performansı tamamen değişti, 10 numara oldu...

Yakıt tüketimim inanılmaz düştü. Önceden 32-33 litre lpg ile şehir içi-şehir dışı karışık 310-320 km giderken şimdi tam tamına 400 km gidiyor. Aldığımdan bu yana tam 2.100 km yaptım ve sadece 5 defa lpg aldım. Bu sabah yine aldım ve km'yi sıfırladım. Sonucu biliyor olsam da her lpg boş sinyali duyduğumda yol bilgisayarında 400 km yazısını görmek nedense mutlu ediyor.

Bedellinin 2. taksidi için aracı satmayı düşünüyordum ama 1-2 sene daha binmeye karar verdim.

Şeref usta gibi bir bayiye sahip olduğu için Temsa çok şanslı. 13-14 araç değiştirdim, sanayiden yetkili servislerine varıncaya dek onlarca usta ile tanıştım, iş yaptım. Ömrümde ilk defa yaptığı işi bu kadar seven, bu kadar bilgili ve bu kadar profesyonel bir adama denk geldim. Kesinlikle ama kesinlikle, mitsubishi kullananlara gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim birisi.

Benim aracin devir saati de rolantide 600-900 arasinda gidip geliyor. Kesin olarak enjektorlerde sikinti oldugu anlamina mi geliyor. Ustelik LPG li de degil araç (simdilik)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012 00:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Baycan
Araç: Colt 2012 Elegance MT
Meslek: Özel
Bugun Ankara Şeref Oto da 15000 bakımı yaptırdım.
aracım 7900km de idi yıldan dolayı bakıma girdim..
Önce aracım lifte alındı altına bakıldı yağ ve filtre değişimi yapıldı.Polen filtresi kapkara olmuş hafif nahoş kokular geliyordu zaten son zamanlarda.o da değişti.
Şeref usta çok içten ve bilgili bir insan,aracımın yazılımına kendisi bizzat baktı,aklıma gelen soruları sordum hepsinı sıkılmadan yanıtladı.
Konforlu sinyal sayısı 5 e çıkarttık.
bu arada yağ olarak varilde değilde sıfır 4lt lik ambalajdan yağ konulması hoşuma gitti.
bp visco 5000 10/40 (fabrika dolum yağı).
as&g den start konumuna geçince abs ve fren işikları bir süre yanıyordu.
bakımdan sonra düzeldi.en son test sürüşü yaptık Şeref usta ile herhangi bir sorun yoktu aracımda.
Herkese tavsiye ederim ben memnun kaldım Şeref Oto dan.

bakım tutarı: 250TL

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2013 12:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
Şeref abim için yapılan yorumlar gerçekten çok güzel,kendisini abim gibi severim 8 senedir Mitsu kullanıcıyısım ve 8 senedir tüm araçlarımla sadece Şeref Oto ilgilenir.Şeref ve Enver abi dünyalar tatlısı insanlardır kendilerine hep söylerim TEMSA sizin gibi bir servisi olduğu için 40 defa yunup yıkanmalı yoksa bu adamlardan araba felan alınmaz diye,heleki son sübap yanması olayında Şeref abi benden daha çok sinirlenip tepki göstermişti ama yapabileceği bişey yoktu haliyle. Ergin Usta için servis&bakım konusunda yorum yapamam çünkü kendisi ısrarla araçları bakıma getir demesine rağmen hiç gitmedim:) ancak ben kendisine 1.9 DID carisma aracımı sattım ve şunu anlamıştımki Mitsubishi'nin ciğerini biliyor:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 05:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: ozaN
Araç: 2011 CoLT 1.3 AmT
Meslek: memur
Selam arkadaşlar ankarada bir araca ekspertiz yaptırmak gerekiyor.nereyi önerirsiniz? Araç colt...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye