Zaman: 16 Nis 2024 23:21

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Ankara servis önerileri
MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2014 00:09 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Ankara Şeref Oto'ya gittim. Fatih Bey çok yardımcı oldu sağolsun. Ramazanın ilk günüydü gittiğimde cumartesi. Normal insani haller ama sağolsun çaycı teyze üst kattan aşağı çay getirdi.
Fatura biraz kabarık çıktı mı bilmiyorum ama huyumdur, helali hoş olsun. Pazarlık pazarlık, sonunda hediyemi de kaptım.
Faturanın fotoğrafını da ilk fırsatta koyacağım.
En güzel tarafı ise temizliği ve güler yüzüydü. Binek araçların bakıldığı yer ile kamyon-kamyonetin bakıldığı yer farklı. Bu fark bile yeterli bence. Tavsiye ederim. Ama sıkı pazarlık yapın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2014 22:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

40 bin bakım Şeref Oto yapılmış fiyat listesi:
Filitre Hava - Temsa Tedarik - 101,08 TL
Polen Filtresi - Temsa Tedarik - 61,20 TL
Hidrolik (Fren) - Temsa Dışı Tedarik - 21,58 TL
Antifiriz (l234 Coolant - 1 LT) - 43,32 TL
Yağ Filtresi (Temsa Tedarik) - 29,65 TL
40Bin bakımı (2.9 saat*65 TL) - 188,50 TL
(yağı kendim almıştım 5-30 Magnatec)
TOPLAM : 460 TL Kredi kartı tek çekim.

Bilginiz olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2014 01:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: 2011 Lancer 1.6 invite
Meslek: Diş Hekimi
Bugün Şeref Oto da ben de 40.000 bakımı yaptırdım. Hava filtresi, yağ, yağ filtresi, hidrolik yağı değişimi, polen filtresi değişimi. Antifriz değişimi de rutin bakımda varmış ancak ben istemedim. (Bakımı yapan ustaya antifrizi ölçtürdüm -40 derece çıktı :) )

Çok sıkı pazarlıkla ve nakit ödemeyle 450 TL ye zar zor anlaştık. Arabanın garantisi zaten bitmiş. Bir daha servise gider miyim bilmiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2014 16:42 

şeref usta değil de orada çalışan personel diyordur ki: yavv hep pazarlıkçılar mı bize gelecek... yok mu hiç kimse hiçbir şey sormadan etmeden al şu kartı.. çek neyse borcumuz.. ah bi diyebilsek...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2014 20:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan ATMAN
Araç: 2010 Mitsubishi Lancer 1.5 İnvite
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: BRh+
Güleryüzü kibarlığı için Şeref Otoya gidilir 800 küsür lira kar ettirdi bana :) . Kahramanmaraştaki tamirhane araca biner binmez abi 4 amortisörün patlak demişti tatilden sonra uğrayın yapalım bende Ankaradayken birde burda gösteriym dedim Şeref otoda test sürüşü yapıldı , lifte çekildi uzun uzun kontroller yapıldı sonuç amortisörler sağlam ve bir kuruş para bile almadılar. Sonraki ihtiyaçlarımda Ankarada isem gitmeyi düşünüyorum tekrar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014 13:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: turgut
Araç: 2013 lancer 1,6
Meslek: doktor
Kan grubu: ARh+
20000 bakımını ve bir hafta sonrada benim kuruntularımı güler yüz ve sabırla giderdikleri için Şeref Oto ya teşekürler. Arcan kadar şanslı olup Fatih Beyden hediyemi alamadım ama kısmet belki bir sonraki sefere. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2014 08:58 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ALMADAN ÇIKMAM ABİ :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2014 10:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: ali
Araç: aslan
Meslek: işletmeci
Kan grubu: 0rh+
şeref usta kesinlikle fiyatlarda şişirme yapmaz yeri gelir gidip hurdacıdan bile aldıgınız parçayı arabaniza takar yetkili servis istese takmaz.arada giderim ufak tefek islerden ücret bile almıyor yazdiginiz fiyatlar yetkili servis icin normal zaten yedek parcalar temsanin belirlemis oldugu fiyattir servis bu konuda bisry yapamaz hangi yetkili servise giderseniz aynidir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2014 12:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
Resim
uzman japon ozel servis carisma colt lancer ergin abi itina ile butun islerinizi cozer 0555 965 06 49 bu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2015 09:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkan
Araç: lancer
Meslek: sağlık memuru
Kan grubu: 0 +
Siteyi olabildiği kadar kullanan birisi olarak bu sayfaya bakmadan, direk Google dan aratarak özel servis bakıp Ankara ya kadar gidip 150 tl harcayıp bir netice alamayan forumdaş olarak deneyimlerimi paylaşayım.
Geçen cuma günü Ankara ya gitmem gerekiyordu. Ben de aracın ne zamandır sönmeyen arıza lambasını gösterteyim dedim. Googledan arattığımda ilk başta HALİL OTO ikinci sırada ise EYÜP USTA çıkıyor. Neyse iksinin de adreslerini aldım ve şaşmazda halil otoya gittim. Dışarıda Mitsubishi ile ilgili hiçbir şey yazmıyordu. Sordum adamlara bilgisayarla arızayı tespit ettiklerini söylediler ve 150 lira fiyat verdiler. Serviste 200 liraya bakmışlardı. Neyse yaklaşık 45 dakika boyunca bilgisayara takılı kaldı ve sonuçta supaplarda sorun olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Buraya kadar herşey normal gözükebilir fakat ben bilgisayar ekranında araca bağlanabildiklerini nedense göremedim. Benim gördüğüm bilgisayarın araca bağlanamadığı, 'çünkü ekranda hala bağlan ibaresi vardı' ve adamların benim anlattıklarıma göre bir teşhis koydukları hissi. Arızanın çıktısını istedim vermediler sildik dediler ve arıza lambası anca yarım saat sonra söndü.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 11:06 
Kullanıcı avatarı

seskin yazdı:
Siteyi olabildiği kadar kullanan birisi olarak bu sayfaya bakmadan, direk Google dan aratarak özel servis bakıp Ankara ya kadar gidip 150 tl harcayıp bir netice alamayan forumdaş olarak deneyimlerimi paylaşayım.
Geçen cuma günü Ankara ya gitmem gerekiyordu. Ben de aracın ne zamandır sönmeyen arıza lambasını gösterteyim dedim. Googledan arattığımda ilk başta HALİL OTO ikinci sırada ise EYÜP USTA çıkıyor. Neyse iksinin de adreslerini aldım ve şaşmazda halil otoya gittim. Dışarıda Mitsubishi ile ilgili hiçbir şey yazmıyordu. Sordum adamlara bilgisayarla arızayı tespit ettiklerini söylediler ve 150 lira fiyat verdiler. Serviste 200 liraya bakmışlardı. Neyse yaklaşık 45 dakika boyunca bilgisayara takılı kaldı ve sonuçta supaplarda sorun olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler. Buraya kadar herşey normal gözükebilir fakat ben bilgisayar ekranında araca bağlanabildiklerini nedense göremedim. Benim gördüğüm bilgisayarın araca bağlanamadığı, 'çünkü ekranda hala bağlan ibaresi vardı' ve adamların benim anlattıklarıma göre bir teşhis koydukları hissi. Arızanın çıktısını istedim vermediler sildik dediler ve arıza lambası anca yarım saat sonra söndü.

2 gün önce aracımı sattım. Ankaraya geldiler aracı görmeye ve gelenler de Ankarayı bilmediklerinden rastgele usta aramaya başladık. Yine şaşmaza gittim ve rastgele Şeref Oto yu gördüm. Aracın motoruna ve servis kayıtlarına baktırdık çok da uygun bir fiyata. Motorunda hiçbir sıkıntı çıkmadı ve gayet de güzel ilgilendiler sağ olsunlar. Bu durumda ben bu halil otoyu şikayet etmek istiyorum. Bildiğiniz bir merci var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2015 19:18 
Kullanıcı avatarı

ersinnsahin yazdı:
Muhtemelen tüketici hakem heyeti gibi kurumlar size destek olacaktır ama öncesinde bir hukuk bürosuna danışmanızda fayda var. Bir keresinde internetten rastgele bir hukuk firmasından fikir istemiştim hemen yardımcı olmuşlardı.

Bilim ve Sanayi Bakanlığını aradım yardımcı olamadılar, çevre ve Şehircilik Bakanlığını aradım hiç yardımcı olmadılar, en iyisi tüketici hakem heyeti sanırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2015 00:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Elinizde resmi bir makbuz vs. yok ise kimsenin yapabileceği birşey yok ne yazık ki.
Konu ankara servisleri olduğu için yazma ihtiyacı hissettim.
Gittiğim iki usta var.
Birisi IBA otomotiv kaldı ki aynı zamanda şahsi çözüm ortağım ve aracım da IBA otomotivin elektronik geliştirmeler ile ilgili ilk uygulama aracıdır. (yanlış anlaşılmasın, uyguladıklarının parasını da ödüyorum)
İkincisi de uzman japon ergin ustadır.
ikisini de tavsiye ederim Ankara içerisinde.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2015 11:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: Bektaş
Meslek: Kimya Müh.
Kan grubu: ORh+
Arkadaşlar Hafta sonu Allah nasip ederse İstanbuldan Ankaraya gelip IBA OTOMOTİVe Alparslan ustaya uğrayacağım. Lancer'ımda kapalı olan özellikleri açtırıp aracımı IBA OTOMOTİVe 1 hafta kadar bırakıp pasta,cila ve boya korumasının ve bazı fikirlerimin uygulanabilirliği hakkında konuşup yapılması için bırakacağım.
Alparslan Bey ile Telefonda görüştüm. İlk izlenimim olumlu ve kendilerine güvenen bir müessese olduğu yönünde oldu. Servise uğradıktan sonra da görüşlerimi ve yapılan işler hakkındaki yorum ve fotoğrafları da paylaşmaya çalışacağım.
Hazır Ankaraya gitmişken Lancer için yaptırılması ve uğranması gereken aklınızda biryer varsa belirtirseniz sevinirim. Herzaman gidemiyoruz ve Ankaradaki arkadaşlar kadar şanslı olamıyoruz.
Şimdiden teşekkürler..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2015 00:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
blackberry06 yazdı:
Geçenlerde Bir aracın(Lancer 2009) şase numarasından sorgusunu yapmak için ibayı aradım fakat o şekilde bakamadıklarını söylediler.Bende içimden dedimki Şereften niye şaşarsın aradım arabanın ciğerine kadar söylediler.

Müşterilerimize ait herhangi bir bilgiyi telefon ile 3. şahıslar ile paylaşmamayı, yine siz değerli müşterilerimizi güvenliği için ilke edinmiş bir firmayız. Servisimize bıraktığınız araçların güvenliği nasıl bize ait ise bilgilerin güvenliği de aynı şekilde bize aittir ve aracınızı servisten aldığınızda bu sorumluluk kaybolmaz unutulmaz! Fakat satın almak için 2.el bir aracı servisimize getirirseniz aracın DNA'sını okur söyleriz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2015 13:48 

Murat-1 yazdı:
blackberry06 yazdı:
Geçenlerde Bir aracın(Lancer 2009) şase numarasından sorgusunu yapmak için ibayı aradım fakat o şekilde bakamadıklarını söylediler.Bende içimden dedimki Şereften niye şaşarsın aradım arabanın ciğerine kadar söylediler.

Müşterilerimize ait herhangi bir bilgiyi telefon ile 3. şahıslar ile paylaşmamayı, yine siz değerli müşterilerimizi güvenliği için ilke edinmiş bir firmayız. Servisimize bıraktığınız araçların güvenliği nasıl bize ait ise bilgilerin güvenliği de aynı şekilde bize aittir ve aracınızı servisten aldığınızda bu sorumluluk kaybolmaz unutulmaz! Fakat satın almak için 2.el bir aracı servisimize getirirseniz aracın DNA'sını okur söyleriz :)

murat bey merhaba.. 2005 model colt.. sol ön tekerden parkeli taşlı yolda düşük süratte bile inanılmaz takırtı gelmeye başladı.. kışın zaten amörtisör kulesi katır kutur çalışıyor.. bu kadar takır tukur sesin kaynağı ne olabilir acaba? söküp bakmamız gerekir diyeceksiniz biliyorum ama sökmesi bile zahmetli iş.. önceden maliyet kestirmesi yapmak zorundayım.. direksiyon milinden böyle sesler gelebilir mi bozuk yolda?.. rot başı-rot kolu-viraj denge çubuğu rotilleri-amörtisör takozu- amörtisör yayı alt lastiği/takozu neyse artık önden bir takım bilgi vermeniz mümkün müdür?

sorun neyse yaptıracağız tabi ki ama sökünce de 1000 liraları bulan maliyetle karşılaşınca ne yapacağız bilmiyorum!! saygılar..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2015 23:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
turizmpsikoloğu yazdı:
Murat-1 yazdı:
blackberry06 yazdı:

murat bey merhaba.. 2005 model colt.. sol ön tekerden parkeli taşlı yolda düşük süratte bile inanılmaz takırtı gelmeye başladı.. kışın zaten amörtisör kulesi katır kutur çalışıyor.. bu kadar takır tukur sesin kaynağı ne olabilir acaba? söküp bakmamız gerekir diyeceksiniz biliyorum ama sökmesi bile zahmetli iş.. önceden maliyet kestirmesi yapmak zorundayım.. direksiyon milinden böyle sesler gelebilir mi bozuk yolda?.. rot başı-rot kolu-viraj denge çubuğu rotilleri-amörtisör takozu- amörtisör yayı alt lastiği/takozu neyse artık önden bir takım bilgi vermeniz mümkün müdür?

sorun neyse yaptıracağız tabi ki ama sökünce de 1000 liraları bulan maliyetle karşılaşınca ne yapacağız bilmiyorum!! saygılar..

Ankara'daysanız buyurun gelin maliyet çıkaralım değilseniz. İyi bir ön düzen ayarı yapan lastik sevisine giderek arızalı parçaları tespit ettirin bu tespit üzerinde maliyet çıkaralım. Bahsettiğiniz yerde ses yapabilecek çok fazla aksam var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2015 11:46 
Kullanıcı avatarı

Ben o zaman 2 el araç alacaktim araba ankara disinda idi.haliyle sms sorgusunda herhangi bir kayit gozukmuyordu fakat bende servis kayitlarini ogrenmek istedim.kac km hangi bakim yapilmis arac kaporta boyaya girmis mi yani satici dogru mu soyluyor vs vs 3. sahis gibi dusunmenizi gerektiren ne olabilir.saticidan arabanin sasesini almisim plakasi belli sadece kayit istiyorum.misal 50.000 km bakima girmis boya islemi vs var diye bunda aranilacak bir tehlike kesinlikle yok.bu olayin uzerine bu 3 mitsubishi aracim.Ve son aracimi trabzondan aldim.Gene bu aracin sase ve plaka sorgusunu seref otoda rahatlikla yaptirdim.En azindan buradaki arkadaslar icin yani mitsuyu seven ve vazgecemeyen insanlar icin bu tarz isleri yapmaniz gerekirdi.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2015 17:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: Bektaş
Meslek: Kimya Müh.
Kan grubu: ORh+
Aracımda kapalı olan bazı yazılımsal sistemleri açmaları, aracımın pasta cila ve tamponda bir çatlağı vardı, onu da onarmaları için İBA Otomotivdeki arkadaşlara bıraktım. Lüleburgazdan Ankaraya gelmiştim. sağolsunlar işçilik ve hizmetten memnun kaldım.
Bu arada ilgili özelliklerin açılması modele ve arabadaki donanıma göre değişiyor. yani her araçta alarm olamayabiliyor yada camlar kumandadan açılamayabiliyor. ama işe yarar birçok özellik mut3ten açılabiliyor. Bu konuda da İBA otomotivin tecrübesine güveniyorum ki yıllardır bu işi yapıyor adamlar. Bir sorunum olsa ve Ankarada olsam ne olursa olsun tecrübe benim için önemli ve tercih sebebi olduğu için aracımı buraya teslim ederdim. Memnuniyetimi ve tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim.
Araç bilgilerinin paylaşılması konusunda da ben de aracımın bilgilerinin servis tarafından verilmesini istemem. Sonuçta servis "gelin aracınıza bakalım ve size nesi var nesi yok yardımcı olalım, alınır mı alınmaz mı ederi nedir ne değildir" diye yardımcı oluyorsa o servisi bilgileri vermiyor diye yadırgamamak lazım. bu düşünce işini kuralına göre yapan her serviste gizlidir ve paylaşılmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2015 18:47 
Kullanıcı avatarı

Ali bey aracin sahibi butun sase plaka bilgilerini bana vermis yani ortada sakli gizli yapilan bir is yok servis mi birseyler gizlemek zorunda.Yazdigimi anlamadiniz galiba.Örnegin hepimizin basina gelebilir.Van dan araba alacagim saticidan bilgilerini aldim servis kayitlarini ogrenmek istedim.adam dediki butun bakimlari serviste yapildi vs tamam dedim.Servisi aramadan gittim van a servise girdik hicbir kayit yok bakima girmemis triger degismemis vs vs vs ne yapacaksiniz soylermisiniz ama ben yola cikmadan saticidan gerekli bilgileri alip buradaki servise sorup kayit olmasa gitmem dimi.Anlatmak istedigim bu.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye