Zaman: 28 Mar 2024 18:18

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Özpam otomotiv izlenimim
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2016 22:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Himmet
Araç: Mitsubishi ASX
Meslek: Memur
Kan grubu: 0Rh-
Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta asx alarak aranıza katılmıştım. 2. el araç aldığım için bulduğum ilk fırsatta bakım yapmak için servise gitme isteği duydum. Daha önceki araçlarında hiç yetkili servis kullanmadım ama ASX için kendime söz verdim yetkili servis kullanmaya. Neyse çıktım vardım Özpam otomotive. Aracı 2. el olarak yeni aldığımı periyodik bakım yaptırmak istediğimi söyledim. 45 bin bakımı için 425 TL fiyat verdiler kabul dedim verdim servise. Tam öğle yemeği saatinde varmıştım ki berber yemek yemek için beni yemekhanelerine davet ettiler. Çok güzel yemekleri vardı canınız çekmesin bi güzel afiyetle yedim. Yemekten sonra bakım devam ederken fren balatalarının bitik durumda olduğunu söylediler ve diskin torna edilmesi gerek dediler. Peki dedim ama benim emniyette işim var gitmem lazım. Sağolsun benin emniyete bıraktılar başka bir araçla. İşimi hallettim geri geldim aracın bakımı devam ederken yedek parça ile muhabbet ettim biraz özellikle blaupunkt marka multimedia cihazı tedarik edip edemeyeceklerini tedarik edebilirlerse fiyatının ne olacağını sordum internette sıkıntı vardı temsaya mail atamadılar ama bana geri dönüş yapacaklarını söylediler. Elinde şu anda bir tane kenwood marka multimedia cihazının olduğunu piyasasının 2 den fazla olduğunu (ki baktım gerçekten 2.000 den fazla) ama montaj dahil bana 1750 tl ye takabileceğini söyledi. Blaupunkt markanın fiyatına göre düşüneceğimi söyledim. Bu arada çay muhabbet derken aracım hazır hale geldi. Bilgisayardan en güncel yazılımı da yüklediler hatta yazılımı yüklerken muhabbet açmak için bu kapalı özellikler açılıyormuş nasıl oluyor diye sordum. Bana orjinal yazılımın sadece olan özellikleri ayarlamak için kullanıldığını dediğiniz işlem için farklı yazılımlar kullanıldığını söyledi. Ekranda bana olanları gösterdi isteseniz bunları değiştirebiliriz dedi basit şeylerdi sadece kapıyı kapatınca araç içi lambasının sönme süresini bir tık kısalttım. Sonra test sürüşü yaptık ve bakımı bitirdik.

Yapılan işlem ve kullanılan parçalar

Hava polen yağ filtresi
Klima sistem temizleyici
Temizleme spreyi
Cam suyu
Magnatec 5.30 yağ (4.5lt)
Ön fren balataları
Ön fren diski torna
Fren pabucu

İşçilik dahil 800 TL

Bütün parçalar orjinal. Yetkili servisi kullanmanın verdiği rahatlıkla bana fiyat uygun geldi.

Ayrıca ustadan lastikler için önerebileceği yer istemiştim. Continental e yönlendirdi ve önerisine uyarak gittim. Şansıma mı diyim bilmem sıfır Nissan alan birinin aracı bayiden alıp Continental e kadar getirilen kullandığı bir lastik takımı vardı. Bir boy büyük çelik jant almış ve lastikler kendi jantlarından bile daha çıkarılmadan oraya bırakılmış. Sıfırı 1260 lira olan 4 lastiği sıfırdan farksız olarak 900 tl ye aldım. Lastikler Continental Contiecocontact 5 215 65 16.

Buradan da güleryüzle ayrılarak günümü bitirdim ve aracı biraz test ettim. Lastikleri değiştirince aracın yol tutuşu bayağı arttı ve yol sesinde belirgin azalma oldu. Lastik değişimi yalıtım yaptırmış havası kattı.

Ben Özpam otomotive ilgi alakaları için teşekkür ederim özelikle her soruma sıkılmadan güleryüzle yanıt veren yedek parça sorumlusu Abdullah beye ayrıca teşekkür ederim. Herkese Özpam otomotivi tavsiye ederim

Mobilden yazdım yazım hatam varsa affola.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Özpam otomotiv izlenimim
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2016 22:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
MCT forumunu söylediniz mi ? İndirim yaparlardı.
sadece yağ filtre değişimleri için 425 çok demişler bence heryerde 350tl yapıyorlar biraz pazarlıkla 300 e yapıyorlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2016 22:32 
Kullanıcı avatarı

Hava filtresi temsa tedarik olmazsa 340 civarı olacaktı ama ellerinde sadece orjinal vardı belki ordan farketmiştir. Bilmiyorum fren balatalarını da orjinal tercih etmese idim 300 tl daha kar edecektim ama ustanın tavsiyesiyle onu da orjinal kullandırdım. Bilmiyorum belki daha uygun olabilirdi ama ben genel olarak memnun kaldım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2016 22:34 
Kullanıcı avatarı

Ama daha yolum düşer elbet. MCT ailesi olarak kimin selamı ile kime gidersem biraz daha fiyatları aşağı çekerim :-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2016 23:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Benim selamımı söyleseydin bedavaya yaptırırdın :)

Aracımı Özpam'dan Sabit Der kardeşimden aldım. 10 yıldız 10 numara yerdir. 2012'den bu yana tüm kasko ve sigorta işlerimi onlarla çözerim. Fatih kardeşim her daim destekçidir. 7/24 telefona çıkar, hiç üzmez. En güzel fiyatı verir. Bu sene yine onlardan yenilenecek.

Yemekleri hele 10 numaradır. Arabayı aldığımda Afyon'da yaşıyordum. 10bin bakımını Afyon'dan Denizli'ye gittim sırf Özpam'da yaptırmak için. Keza 20bin bakımım da orada yapıldı.

Benim için Tüm türkiyede 2 servis var gözüm kapalı canımı dahi emanet edebileceğim. Biris ÖZPAM, diğeri IBA Otomotiv.

Vesileyle tüm Özpam çalışanlarına da sevgiler, saygılar, hürmetler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: