Zaman: 27 Nis 2024 14:51

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2011 14:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alperen
Araç: Giulietta
Meslek: Mimar
Kan grubu: ARh+
Demek ki temsa sabıkalı bu konularda... %65 indirimli kaskosu 650 lira tuttu...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2011 14:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: GULEC
Araç: Colt
Meslek: Kalite
Kan grubu: 0+
Mythos yazdı:
Demek ki temsa sabıkalı bu konularda... %65 indirimli kaskosu 650 lira tuttu...

kac modeliki araciniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2011 14:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alperen
Araç: Giulietta
Meslek: Mimar
Kan grubu: ARh+
2011... Kasko önceki araçtan indirimli devam etti...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2011 08:51 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Nihayet aracın tüm eksikleri tamamlandı.
Yıldızlar' ın For-Men' i (anladığım kadarıyla ilk ve son kontrol ustası) benim olaydan sonra kadrodan çıkarılmış. Yerine gelen Mustafa Usta oldukça ilgili...

Meşhur 1.400,00 TL' lik krom kaplama plastik çerçevemizi de taktık. Tamponun içindeki uydurma vidalar Mustafa Usta nezaretinde değiştirildi. Tamponun bir köşesi yine oturmamıştı orayı daha ben söylemeden farkedip düzelttirdi.

Yusuf yine her zamanki gibi servisin içinde dönüp durdu :)

Her işte bir hayır vardır derler. Yıldızlar' ın bu vesile ile kadrosunda yapmış olduğu bu değişiklik bence alt kata hayat öpücüğü olmuş. Tabi, çok geç kalınarak yapılmış bir değişiklik olduğunu buradan söyleyelim.

Hasar bölümündeki dosyayı açan ve "biz ilgilenmiyoruz, bizim sorunumuz değil" gibi laflar eden diğer arkadaş ise gittiğim gün oralarda yoktu.

Ne diyelim, umarım Yıldızlar yaşanan bu can sıkıcı olaylardan sonra alt katın müşteri memnuniyeti konusunda daha titiz davranma kararı almıştır diye umuyoruz... En azından atmış oldukları bu For-Men değişikliği adımı iyiye işaret... Kontrollü olmak kaydıyla Yıldızlar' ın alt katına bir şans daha verilmesi gerekir diye düşünmeye başladım. Zira, son uğramamda yapılan herşeyden memnun kaldım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2011 09:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Geçmiş olsun Ali abi...

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2011 11:07 

efecelebi yazdı:
Geçmiş olsun Ali abi...

Sağolasın Yasin Abi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2011 11:10 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
Herkes alışmış hakkını bilmeyen, sorun çıktığında görmezden gelen vatandaşlarımıza.Hal böyle olunca nasılda irkiliyorlar.
Ali bey bu hassasiyetinizle bence bir amme hizmetide yapmış oldunuz.
O servisten sorunsuz hizmet alan vatandaşların memnuniyetinden hissedar olacaksınız biiznillah.
Tebrik ediyorum.

http://www.mscsi.net/destek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2011 19:36 

umera yazdı:
Herkes alışmış hakkını bilmeyen, sorun çıktığında görmezden gelen vatandaşlarımıza.Hal böyle olunca nasılda irkiliyorlar.
Ali bey bu hassasiyetinizle bence bir amme hizmetide yapmış oldunuz.
O servisten sorunsuz hizmet alan vatandaşların memnuniyetinden hissedar olacaksınız biiznillah.
Tebrik ediyorum.

Güzel düşünceleriniz için Allah sizden de razı olsun Bahattin Hocam.
Benzer durumlara elimizden geldiğince müdahale etmeliyiz. Etmeliyiz ki ehil olmayan kimselerin sorumlu atanması yüzünden kimsenin canı yanmasın, aynı zamanda milli servetimiz zayi olmasın.

Esasında ben bu tarz durumlarla çok karşılaşırım. Küçükken çok şanssız olduğumu düşünürdüm fakat şimdi ise benzer vesilelerle Allah C.C.' nun hayır işleme fırsatı sunduğunu düşünüyorum. Yeter ki göz yummadan hukuk çerçevesinde hakkımızı aramayı bilelim.

Bir de Bahattin Bey siz muhakkak daha iyi yorumlarsınız, ehil olmayan kimselerin iş teslim alması kıyamet alametlerindendir diye bilirim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2011 22:20 
Carisma Uzmanı

akerimoglu yazdı:
umera yazdı:
Bir de Bahattin Bey siz muhakkak daha iyi yorumlarsınız, ehil olmayan kimselerin iş teslim alması kıyamet alametlerindendir diye bilirim...

Aynen öyle Ali bey.
Özetle hadisleri alıntılayacak olursak:
Kıyâmetin küçük alâmetleri ile ilgili hadîs-i şerîflerden ba'zıları şöyle:

(Ticaret çoğalır, izinsiz ticâret yapılmaz.) [Müslim]

(Erkekler azalır, kadınlar çoğalır, zinâ artar.) [Buhârî]

(Çalgı her yere yayılır, zaptiye, gammaz ve gıybetçi çoğalır.) [Beyhekî]

(Câmiye giren iki rek'at namaz [tehiyyet-ül mescid] kılmaz.) [Taberânî]

(Sadece tanıdıklara selâm verilir. Yazarlar çoğalır.) [Hâkim]

(İlim kalkar, cehâlet, anarşi ve ölüm çoğalır.) [İbni Mâce]

(Zengine malı için ta'zim edilir. Esnaf, ölçü ve tartıda hîle yapar. Köpek beslemek, evlâd yetiştirmekten câzip gelir. Veled-i zinâ çoğalır.) [Taberânî]

(Fırat'ta bir altın define çıkar. Görenler ondan bir şey almasın!) [Buhârî]

(Ehli olmayana iş verilir.) [Buhârî]

(Ulema, halkın istediği yönde fetvâ verip, helâla haram, harama helâl derler, Kur'ânı ticârete âlet ederler.) [Deylemî]

("Şu kabirdeki ben olsaydım" denmedikçe Kıyâmet kopmaz.) [Müslim]

(Kötü iyi, iyi kötü gösterilmedikçe, Kıyâmet kopmaz.) [Harâitî]

(Zelzele, fitne, katillik artmadıkça, Kıyâmet kopmaz.) [Buhârî]

(Lûtîlik mubah sayılıp, taş yağmadıkça Kıyâmet kopmaz.) [Deylemî]

(Kardeşler farklı dinden olmadıkça Kıyâmet kopmaz.) [Deylemî]

(Şerliler dünyaya hâkim olmadıkça Kıyâmet kopmaz.) [İbni Mâce]

(Müslümanlarla Yahudiler savaşmadıkça Kıyâmet kopmaz. Yahudilerin gizlendiği taş ve ağaç, "Yahudi arkamda gel öldür" diyecektir.) [Müslim]

(Yırtıcı hayvanlar, insanlarla konuşmadıkça Kıyâmet kopmaz.) [Tirmizî]

(Allah diyen müslüman kaldığı müddetçe Kıyâmet kopmaz.) [Müslim]

(Kıyâmet, yalnız kötüler üzerine kopar.) [Buhârî, Müslim]

Malesef sıkça görülen alametlerden birisi bahsettiğiniz konu.
Bu vesile ile "sebep olan işleyen ile aynıdır" kaidesi gereği sebep olduğumuz her hayırlı işten hissedar oluruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2011 08:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Kaporta - boya dedinmi irkilirim, tüylerim diken diken olur, hele kaza dedinmi psikolojim bozulur, ALLAH en iyi servisin bile eline düşürmesin, netice can sıkıcı şeyler bunlar, Ali abi seni de hakkını arama konusunda bir kez daha tebrik ediyorum ;)

Bahattin hocam hadis-i şerifleri okuyunca fena oldum, ama acı gerçekler...
ALLAH razı olsun.

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2011 21:16 
Carisma Uzmanı

efecelebi yazdı:
ALLAH razı olsun.

Amin!
Hepimizden inşaAllah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2011 16:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: 3008
Meslek: Information Technology
Aslında ufak şeyler için servise gitmeyeceksin. mali olarak kazanclısın. Çünkü benim aracıma sağ arka çamurluğu gece vakti dokundurmuşlar boyası kazınmış ve hafiften yamulmuşdu ek olarakda ben arka tamponu plaka altından çatlak şeklinde kırmışdım. servis 1600 yakın maliyet çıkardı kaskodan yaptırısınız dendi. kaskoyu bozmak istemediğimden çevreden fiyat aldım. 450,400,350, 300 fiyatlarını aldım 300 fiyat aldığım ver bir akaradaşın tanıdığıydı 250 bağladık işi ve yaptırdım. diğer bir olay debriyaj setini değiştirmek için fiyat aldım oda 1600 dediler internet debriyaj setini bulup satın aldım servisede gösterdim doğru setmi diye doğru dediler dışarda 150 liraya takılması için fiyat aldım fakat 2 gün sonra uzun yolaçağımda özel servis yerine yetkili servide takdırdım sadace işcilik ve sanzıman yağı parasını verdin toplam maliye 630 tl geldi. özel servisde yaptırsam 400 olacakdı. sonuç itibariyle 1000 tl cebimde kaldı. Makul fiyatlar verilse çıkarılsa inanıyorumki herkes en ufak bir sorunda bile yetkili servisin yolunu tutar altarnatifler aramaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2011 21:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
iDEA yazdı:
Aslında ufak şeyler için servise gitmeyeceksin. mali olarak kazanclısın. Çünkü benim aracıma sağ arka çamurluğu gece vakti dokundurmuşlar boyası kazınmış ve hafiften yamulmuşdu ek olarakda ben arka tamponu plaka altından çatlak şeklinde kırmışdım. servis 1600 yakın maliyet çıkardı kaskodan yaptırısınız dendi. kaskoyu bozmak istemediğimden çevreden fiyat aldım. 450,400,350, 300 fiyatlarını aldım 300 fiyat aldığım ver bir akaradaşın tanıdığıydı 250 bağladık işi ve yaptırdım. diğer bir olay debriyaj setini değiştirmek için fiyat aldım oda 1600 dediler internet debriyaj setini bulup satın aldım servisede gösterdim doğru setmi diye doğru dediler dışarda 150 liraya takılması için fiyat aldım fakat 2 gün sonra uzun yolaçağımda özel servis yerine yetkili servide takdırdım sadace işcilik ve sanzıman yağı parasını verdin toplam maliye 630 tl geldi. özel servisde yaptırsam 400 olacakdı. sonuç itibariyle 1000 tl cebimde kaldı. Makul fiyatlar verilse çıkarılsa inanıyorumki herkes en ufak bir sorunda bile yetkili servisin yolunu tutar altarnatifler aramaz.

İşçilikle parçayı ayrı değerlendirmek gerekir genelde yaşanan problem bana göre parça fiyatları ya da işçilik sorunları ile alakalı. Bir kere servisteki usta usta değil, çırak da birşeyden anlamıyorsa bedava bile olsa uzak durmak lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2011 23:35 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
iDEA yazdı:

İşçilikle parçayı ayrı değerlendirmek gerekir genelde yaşanan problem bana göre parça fiyatları ya da işçilik sorunları ile alakalı. Bir kere servisteki usta usta değil, çırak da birşeyden anlamıyorsa bedava bile olsa uzak durmak lazım.

işcilik önemli bir konu fakat abartılmamalıda.debriyaj setini servis parça + işcilik 1.600 TL diyor ben parçayı dışardan tedarik ediyorum servise sadace işçilik parası veriyorum toplam maliyet 630 TL yaklaşık 1000 TL fark nereye gidiyor?Özel servise takdırmış olsaydım toplam maliyetim 400 TL olacaktı sırf servis takılsın diye 230 TL fazladan verdim ayrı bir konu ama 1600 TL vermedim ve gerçekden büyük bir para.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2011 09:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alper
Araç: Colt 1.5 DI-D AMT
Meslek: Memur
Kan grubu: 0+
Geçmiş olsun Ali.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2011 14:45 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Ali geçmiş olsun. Biraz canın sıkılmış ama yeni bir başlangıca da vesile olmuşsun. İnşallah tekrarını yaşamazsın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2011 23:07 
Kullanıcı avatarı

iDEA yazdı:
catalyst yazdı:
iDEA yazdı:

işcilik önemli bir konu fakat abartılmamalıda.debriyaj setini servis parça + işcilik 1.600 TL diyor ben parçayı dışardan tedarik ediyorum servise sadace işçilik parası veriyorum toplam maliyet 630 TL yaklaşık 1000 TL fark nereye gidiyor?Özel servise takdırmış olsaydım toplam maliyetim 400 TL olacaktı sırf servis takılsın diye 230 TL fazladan verdim ayrı bir konu ama 1600 TL vermedim ve gerçekden büyük bir para.

Balatanın kendisi 1000 liradan fazla ayrıca yaptırcak olsanız işçilikten işskonto yaparlardı aynı hesaba gelirdi. Kısaca o 1000 TL orijinal balatanın parası.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2011 16:42 
Kullanıcı avatarı

1000 TL dediğin baskı setinin orjinali sachs marka aşağıdaki linkten fiyatına bakabilirsin oradaki internet fiyatı yerine gidip peşin para ile aldığınızda daha indirim yapmaktalar.
http://www.otomobilyedekparcalari.com/M ... 12313.html

yetkili servise göstererek aldım orjinal parçadır. yan sanayiside var valeo fransız malı o daha ucuz.

sonuçda nereden bakarsanız bakın yaklaşık o 1000 TL nereye gittiği belli değil. istenildiği kadar isçilikde indirim yapılsın 1000 TL bir açığı kapatamazlar.

Aynı malı daha ucuza başka biryerden alıp temin edebiliyorken neden daha fazlasını verelimki.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2011 17:03 
Kullanıcı avatarı

iDEA yazdı:
1000 TL dediğin baskı setinin orjinali sachs marka aşağıdaki linkten fiyatına bakabilirsin oradaki internet fiyatı yerine gidip peşin para ile aldığınızda daha indirim yapmaktalar.
http://www.otomobilyedekparcalari.com/M ... 12313.html

yetkili servise göstererek aldım orjinal parçadır. yan sanayiside var valeo fransız malı o daha ucuz.

sonuçda nereden bakarsanız bakın yaklaşık o 1000 TL nereye gittiği belli değil. istenildiği kadar isçilikde indirim yapılsın 1000 TL bir açığı kapatamazlar.

Aynı malı daha ucuza başka biryerden alıp temin edebiliyorken neden daha fazlasını verelimki.

Elbette zaten o parayi servise verin demiyorum ama 1000 TL de direk servisin cebine gitmiyor buyuk bir kismi mitsu ve temsaya gidiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2011 12:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: ufuk
Araç: carisma
Meslek: mobilyacı
Kan grubu: ab
HALA O SERVİSE GİDEN VARMI ACABA

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye