Zaman: 28 Nis 2024 07:02

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2011 15:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: YUSUF
Araç: LANCER 2005 1.6 M/T
Meslek: HASAR DANIŞMANI
Kan grubu: Brh+
kSenwS yazdı:
yildizlar_yusuf yazdı:
akerimoglu yazdı:
Elimden geldiğince yatıştım, ancak bu kadar yatışabildim ve şimdi yazıyorum. Yazmayı da kendime borç biliyorum.

Yıldızlar' ın alt katına indin mi, naneyi yedin demektir.
Bu bana 2. kazık oldu. İlk kazığın detayına girmeyeceğim.

Üst katta showroom' dan yedek parça tanzim bölümüne kadar olan aralıkta işiniz tıkır tıkır yürür. Hem de yapılan her işten müthiş memnuniyet duyarsınız. Ettiğiniz sohbet cabası... Fakat iş alt kata düştü mü, vay halinize...

Üstelik ortadaki olumsuz tablodan zerre kadar ders çıkarayım düşüncesi de yok.
Benim arabamın toplasanız 1 günlük işi ya var ya yok (direkt Irmak Oto' ya gitseydim eminim işim yarım günde hallolurdu ve kasko da delinmezdi), arabayı Cuma günü bıraktım, izleyen hafta Perşembe günü saat 14:00' da arabanı gel al dediler. Ben yine her ihtimale karşı 16:00' da gittim. Gördüğüm tablo (eğer zerre yanlışlık varsa düzeltsinler),

- Ön tamponum yamuk montajlanmış. Far ile tampon arasında aracın sol ön tarafında 1cm, sağ ön tarafında 0,5 cm açıklık var,
- Ön tampon çıtası yok (yenisi sipariş edildi, sen böyle al git dediler ama eski çıtayı biz biryerlere bırakacağız sen çıtasız halde araba çıplak vaziyette git İstanbul' da kafana göre takıl), yahu bu tamponun çıtası nerde? Buralardadır diyorlar, dedim siz bu çıtayı bu serviste bulamazsınız aramayın, muhtemelen oto king' de bırakılmıştır. (Sinirden kıpkırmızıyım)
- Ön plaka düzeltilmemiş, plakalıkla birlikte arabanın içine kaldırıp atılmış (herhalde demek istiyorlar ki birader biz o kadar uğraştık, bu plakayı da sen düzeltiver, git kendine ordan bi yerden de bi plakalık al tak defol git).

Yusuf gidip tamponu takan ustayı bulup geliyor, diyor ki ustacığım bu tamponu düzeltelim, çıtasını da takalım. Ali' yi bu halde yollayalım. USta aynen şöyle diyor,

- Yav bu tampon zaten sökülecek, sen böyle al git hiç sökmeyelim biz bunu.

Usta, tampon yamuk, üstelik çıtam kayıp, şu arabanın haline bak sen olsan bu şekilde dışarı çıkar mısın?
- Çıtayı oto king alıyor, prosedür bu şekilde.

Neyse, Yusuf' un ısrarları sonucu usta tamponu düzeltmek üzere söker, tabi benim çıtanın oto kingde olduğu ortaya çıkar. Yusufcuk da servisin aracına atladığı gibi çıtanın peşine düşer. Nihayet çıtayı bulup gelir, bu sırada usta tamponu sökünce meydana çıkar ki, tampon eğreti konmuş, içinde tahmini 20 adet vida bulunan bu tamponun vidalarından bir kısmı serviste kaybolmuş, kaybolmayan kısmı ise "Ustanın iyisi parça artırır" mantığıyla araca takılmamış, bi kenarda duruyor. Usta alır tornavidayı eline, başlar vidaları montajlamaya... Yusuf ve ben izliyoruz. Yusuf der ki, "Usta bak buralara yanlış vida takıyorsun, şu şapkalı olanlardan takılacak sanırım". USta bakar, tamam onlardan takalım der. Bu arada, şapkalı olan vidaların yerine diğer vidalar takıldığından yuvaları genişlemiştir ve bu sefer şapkalı vidalar tutmaz olur. Ben ustaya bakıyorum ama artık olduğum yerde bayılacağım.

Yarım yamalak, kayıp vidaların yerine başka tür kalın vidalar takılarak benim tampon montajlanır. Oto king' den Yusuf' un bulup geldiği çıta da yerine takılır.

Ben hasar bölümündeki diğer arkadaş (adını vermiyorum) ile durumu kritik yapayım derim. Neden bu araç 6 günde bu halde bekliyor, siz benimle dalga mı geçiyorsunuz? Aldığım cevap aynen bu,

- Bizimle bi ilgisi yok!

Ben de özür dileyerekten, afedersiniz. Bu olayda iki taraf var, biri siz, biri de ben. Sizinle ilgisi yoksa demek benle ilgisi var. Herhalde aracın tamirini ben yapacaktım, düzgün yapamamışım. Kusura bakmayın!

Velhasıl, yamuk tamponlu, kayıp vidalı, vida yuvaları bozulmuş, çıtası kayıp aracı karşılarken servisin bana fatura ettiği tutara bakıyorum, tahmin edin bakalım?

- 1.692,00 TL

Yani sözün özü şu,

Sn. Ali Kerimoğlu. Senin de, arabanın da ta a........ koyim, sen bu vesile ile şu kasko şirketinden bize şöyle en mavisinden bi 1.692,00 TL akıtıver, arabanı bi ara terkedilmişlerin içinden alıp binersin. Ok mi?

Ben yorumu size bırakıyorum...

Not: Yüzüne de söyledim, buradan tekrar söyleyeyim, Yusuf' u bu durumdan tenzih ediyorum... Bu rezaletin içinde elinden geldiğince yapıcı olmaya çalıştı, ayrıca arabi tavırlarım oldu ise kendisinden özür diliyorum.

Selamlar öncelikle; ali abi burada beni tenzih etmene rağmen paylaştığın yazı içeriği rencide edici nitelikte bu bahsettiğin yıldızlar otomotivde rızkımızı kazanmaktayız eleştiriler bizim için çok değerli saygı çerçevesinin dışına çıkılmadığı müddetçe...

şu ırmak oto diye tabir ettiğimiz fakat bizim homer olarak bildiğimiz onarım plastik onrım servisi ile senin aranda geçen görüşmede iki saatlik işi var bunun diye söylediklerinden bahsetmiştin fakat yine servis PAZARTESİ SABAHI ALDIKLARI ÖN TAMPONU ÇARŞAMBA SAAT 13:00 TE TESLİM ETMİŞTİR. burada bahsetmiştik fakat teyid için tekrar ırmak oto aranılabilir.

eksik parçası nedeniyle(ön panjur krom çıtası temsa stoğunda bulunmadığından) tekrar sökülecek olan tamponun yerine montajlanması konusundaki işçilik hatasından dolayı ve aracı perşembe günü hazır dediğimiz halde gelip tekrar sökülüp takılmasını beklediğin sürede kesinlikle haklısın.

1.692,00 tl para akıt sonrada karşılığında böylesine mağdur ol fakat temsa stoğunda bulunmayan 6400B398 nolu yedek parçanın fiyatı 1405 tl dir bununla birlikte size fatura edilen 287 tl ise tampon boyası ve tampon sökme takma işçiliğidir BUNUDA İSTEDİĞİNİZ MİTSU SERVİSİNDEN TEYİD EDEBİLİRSİNİZ.

Şunuda söylemeden geçemeyeceğim niyetim kimseyi kötülemek veya reklam yapmakta(zaten biz reklam olmuşuz) değil zaten isimde vermeyeceğim daha öncede başka bayilerde çalıştım onlarında ekmeğini yedim fakat YILDIZLAR da yanlızca yapılan işin karşılığını faturada görürsünüz. SAYGILARIMLA (Y. ŞAHİN)

2 tarafta kendince hakli biseyler soylemis cikan fatura konusunda bisey soylemem urunun fiyati nedir ne degildir bilmiyorum fakat Yıldızlarda Calisan Yusuf arkadasimiza sunu Sormak istiyorum ; hatali tampon montaji , kayip cita v.b konularda nasil bir iyilestirme yapmayi planliyorlar kendi icinlerde calisanlarina ne gibi eğitimler vermeyi dusunuyorlar yada kendi aralarinda bu konuyu konustular mi daha tampon toplamasini bilmeyen bir servise insanlar guvenerek nasil aracini teslim edebilir ?

ortada kayıp birşey yok sadece kopukluk var kayıp diye belirtilen parçada tampon ile birlikte mini onarıma gitmiştir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2011 16:39 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
@Yusufcuğum,
Kopukluk değil, bariz kayıp var.

Hatırlarsan ben aracın üzerinde çerçeveyi görmediğim zaman sordum, bu çerçeve nerde diye? Sen dedin ki burdadır abi takarız. Ben de dedim ki sana o çerçeve burada değildir, burda olmadığına eminim. Zira, dosyayı açan, bu işi takip eden her kimse o tamponun yamuk olduğunu gördüğümde işi takip etmediğini anladım. Dolayısıyla aldığı arabanın son durumundan haberi olmayan birisi, arabanın parçasının nerde olduğunu da bilmez.... Nihayetinde ben haklı çıktım, parça serviste değildi. Onarımcıda unutulmuş ve tampon gittiği gibi değil, çerçevesi eksik halde teslim alınmıştı...

İlave olarak o onarımcı tamponu Yıldızlar' ın alt katına Salı günü teslim etti diye biliyorum.
Yani Salı-Çarşamba-Perşembe... Tampon teslim alındıktan da 3 gün sonra yine araç hazır hale gelmemişti.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2011 17:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: YUSUF
Araç: LANCER 2005 1.6 M/T
Meslek: HASAR DANIŞMANI
Kan grubu: Brh+
hayır abi yanlış bilgilendirilmişsin o gün geldiğindede söyledim geçtiğimiz çarşamba hatta öğlen paydosundayken geldi tampon ben teslim aldım ve krom çıtada onarım için homer e gönderilmişti ve onarılamadığı yenisi takılması gerektiği içinde onlarda kalmıştı yani kayıp söz konusu değil. benim buradadır dediğime gelincede ali abi dosyayla ilgili arkadaşa sormamıştım yanlış bilgiyi ben sana verdim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2011 20:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
yildizlar_yusuf yazdı:
hayır abi yanlış bilgilendirilmişsin o gün geldiğindede söyledim geçtiğimiz çarşamba hatta öğlen paydosundayken geldi tampon ben teslim aldım ve krom çıtada onarım için homer e gönderilmişti ve onarılamadığı yenisi takılması gerektiği içinde onlarda kalmıştı yani kayıp söz konusu değil. benim buradadır dediğime gelincede ali abi dosyayla ilgili arkadaşa sormamıştım yanlış bilgiyi ben sana verdim.

O parça hiçbir şekilde orada kalamaz. Eğer hasarı kasko karşılıyorsa onarımı yapan servisten çıkan bütün parçaları ister. Ayrıca bu 1400 TL'lik çıta tam olarak hangisi bir foto koyun da anlayalım.

An itibariyle hangi parça olduğunu anladım şu anda ağlamak istiyorum gözlerim yaşardı koltuğa yığıldım kaldım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2011 20:49 
Kullanıcı avatarı

akerimoglu yazdı:
catalyst yazdı:
Geçmiş olsun Ali. Benim ön tampon tırnaklarında hafif esneme var çok az aralık duruyor bakıma gittiğimde bir hallediverelim dedim 2 saatlik iş dediler o zaman kalsın dedim direkten dönmüşüm demek ki :)

Git bi fakir sevindir derim, badire atlatmışsın...

Bugün aradılar aldığınız servis hizmetinden memnun musunuz diye. 1 ay sonra seni de ararlar o zaman sövüp sayarsın artık :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2011 23:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Ali geçmiş olsun anlattığın olayın neresinden bakarsak bakalım olay içler acısı.
Bizlerin bakım ve onarım için yetkili servis tercih etmemiz gereksizmiş demekki...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2011 08:11 

catalyst yazdı:
akerimoglu yazdı:
catalyst yazdı:
Geçmiş olsun Ali. Benim ön tampon tırnaklarında hafif esneme var çok az aralık duruyor bakıma gittiğimde bir hallediverelim dedim 2 saatlik iş dediler o zaman kalsın dedim direkten dönmüşüm demek ki :)

Git bi fakir sevindir derim, badire atlatmışsın...

Bugün aradılar aldığınız servis hizmetinden memnun musunuz diye. 1 ay sonra seni de ararlar o zaman sövüp sayarsın artık :D

Dün Yıldızlar' dan Hediye Hnm aradı. Ben de olayı olduğu gibi anlattım.

Bahsi geçen krom parça, hani şu sportbacklarda olan, diğer 1.5 ve 1.6' larda olmayan, tamponun önündeki geniş plastik krom parça var ya, işte o... Ben parçayı elime alıp kalitesine filan da baktım. Çok çok adi bir plastikten imal edilmiş, basit ve çok kırılgan bir parça. Yani ben yapsam daha iyisini yaparım maliyeti de 10 TL' yi geçmez. Temsa işi biliyor vallahi. Arabanın en kırılgan parçasına en sağlam fiyat...

@toşu,
Hakancığım,

Alt kata iş düşerse yolumuz kesinlikle Yıldızlar değil. Aldatmaz, Alsa ve Gül-AL gibi servisleri ben güzelce etüt edeyim. Onlardan birine karar veririz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2011 15:04 
Kullanıcı avatarı

Bilip bilmeden ileri geri konuşmak istemiyorum ama bugüne kadar en az 10 kere gitmişimdir yıldızlara Alpay usta olmasa yıldızlar kepenkleri kapatır gibi geliyo bana.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2011 15:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alperen
Araç: Giulietta
Meslek: Mimar
Kan grubu: ARh+
akerimoglu yazdı:
Bahsi geçen krom parça, hani şu sportbacklarda olan, diğer 1.5 ve 1.6' larda olmayan, tamponun önündeki geniş plastik krom parça var ya, işte o... Ben parçayı elime alıp kalitesine filan da baktım. Çok çok adi bir plastikten imal edilmiş, basit ve çok kırılgan bir parça. Yani ben yapsam daha iyisini yaparım maliyeti de 10 TL' yi geçmez. Temsa işi biliyor vallahi. Arabanın en kırılgan parçasına en sağlam fiyat...

Nediyosun :shock: Ben arabadan söküp evde saklayayım bari, başına bişey gelmesin... :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2011 16:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: suat
Araç: 2012 mitsubishi outlander
Meslek: İNŞAAT MÜHENDİSİ
Kan grubu: A +
Mythos yazdı:
akerimoglu yazdı:

Nediyosun :shock: Ben arabadan söküp evde saklayayım bari, başına bişey gelmesin... :D

:D :lol: :LOL:

Kardeşim aman ha iyi sakla çıtayı, bunu öğrenen Mitsubishiciler operasyon düzenleyebilir :evil: :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2011 17:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: 1.3 Colt AMT
Meslek: Avukat
Kan grubu: BRh+
benim tanıdığım süper bir demir ustası var, ne istersen götür aynısını yapar. (ikeadan aldığım bir zamazingonun duvar bağlantı aparatını taşınırken kaybetmiştim adam 1 saatte 2 tane yaptı paslanmazdan, ufacık eğri büğrü birşeydi hemde)
plastikleri sökün gerçek paslanmaz çelikten yaptıralım eminim çoooook ucuza gelir :D

2011 Honda PCX 125

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 09:13 
Kullanıcı avatarı

Suat abi valla şaştım bu işe :) O çıta o paraysa tampon bi 5-6 bin lira vardır heralde... Amaniin, mersedes almışız haberimiz yok :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 09:25 

Ankara' da bir yerde komple çıta + tampon vardı 550,00 TL...
Geri kalanı Temsa kazığı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 09:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Jeofizik Mühendisi
Kan grubu: BRh+
Citayi korumaya aldim az once :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 09:34 

Bahsettiğim tamponun konusu,
viewtopic.php?f=19&t=2152&p=43032&hilit=sportback+tampon#p43032

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 09:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: suat
Araç: 2012 mitsubishi outlander
Meslek: İNŞAAT MÜHENDİSİ
Kan grubu: A +
Mythos yazdı:
Suat abi valla şaştım bu işe :) O çıta o paraysa tampon bi 5-6 bin lira vardır heralde... Amaniin, mersedes almışız haberimiz yok :D

Kardeşim, ben jantları alacağım zaman 4000 TL fiyat çekmişlerdi bana, gittim 600 TL'ye hallettim. Biz parçaları direk Japonya'dan alalım, gümrük+ diğer masraflarla daha ucuza çıkarız bu işten :D

akerimoglu yazdı:
Ankara' da bir yerde komple çıta + tampon vardı 550,00 TL...
Geri kalanı Temsa kazığı.

Kesin bu dediğiniz parçalara serviste 5-6 bin TL fiyat çekerlerdi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 09:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Zaten çoğu mitsucu parçaları kendi tedarik edip servislere sadece işcilik parası veriyor. Kasko olmasaydı Ali bu işi servise yaptırırmıydı hiç. Temsa elinden geldiğince kaktırıyor maşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 10:53 
Kullanıcı avatarı

Şu jiplerde olan koruma demirinden yaptırın derim hem öne hem arkaya. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 12:52 
Kullanıcı avatarı

Tampon komple 550 lira olur, ama zaten ona dahil olan bir çıta nasıl 1400 küsür lira olur anlamış değilim... Hadi servis sigortayı kakalıyor size ne diceksiniz ama o yüzden dünyanın primini ödüyoruz be. Aynı değerdeki başka bir modelde 1000 lira çıkarken lancer için 1500-1600 lira çıkıyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2011 10:36 
Kullanıcı avatarı

Mythos yazdı:
Tampon komple 550 lira olur, ama zaten ona dahil olan bir çıta nasıl 1400 küsür lira olur anlamış değilim... Hadi servis sigortayı kakalıyor size ne diceksiniz ama o yüzden dünyanın primini ödüyoruz be. Aynı değerdeki başka bir modelde 1000 lira çıkarken lancer için 1500-1600 lira çıkıyor...

aynen. kasko da bize geciriyor. ihale donup dolasip yine bize kaliyor. hayir henim anlamadogim vw'nin parcasi mitsudan icuz degildir ama lancera celilen kasko fiyati 60bin tlye satilan jettadan 1,5 kac fazla.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye