Zaman: 28 Mar 2024 17:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: İzmir'de ekspertiz problemleri
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2012 15:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yiğit
Araç: satıldı
Meslek: Akademisyen
Bugün aracımı satmak için ekspertiz yaptıracak yer aradık. Bornovadaki servis yapmıyoruz diyince alıcı abinin yönlendirmesiyle otokent'teki Dynomoss denilen yere gittik.

Hiçbir yerinde boya olmayan (kesin) aracımın kaput, tavan ve bagaj harici kommplle boyalı imiş(!)

Boya cihazını getir bakalım dedik, 174 mikron boya kalınlığı gözüküyor kapılarda ve çamurlukta :D
dedim ki "300'ün altı nasıl boyalı diyorsun?" "bak tavanda 94 çıkıyor, kalanı komple boyalı. İmzamı rapora attım beğenmediysen mahkemeye ver" dedi :evil: bir küfür yemediğimiz kaldı. Ben de arabaya binince kendi ekspertize soktuğum "yetkili" servisi aradım. sağolsun Balıkesir'deki Mesut hatırladı aracı da beni de, boya yok arabada dedi. Aracı alan abi pek inanmadı gerçi ancak yapabileceğim bir şey yok, ben biliyorum araçta boya olmadığını.

+

Aracı cihaza bağlayıp dip gaz yaptılar, 161km yapmışlar. Ben 170'i geçtim çevreyolunda. Araç tamı tamına 102.3 HP imiş :kart: "araba 95 HP" dedim, "aldığın benzin güzelmiş, ondan böyle çıktı" diyor. içimden "hee Bozdağ suyu var içinde" dedim.

Kısacası sistemleri iyi kurmuşlar ancak ne bir saygı ne de terbiye var. Biz gayet kibardık. Allahtan 4 lastik değişmiş demediler.

Ben önermiyorum. Araçtan emin olmasam satışı da bozar, kafaları da bozar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2012 23:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
kafana takma türkiyede ne düzgün ki hayırlısı olsun ama japon arabaları genelde testlerde yüksek hp çıkıyor enteresan :))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2012 12:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Hayırlısı olsun, dert etmeyin. Otokent'e gidene kadar Kapanlar'a gitseydiniz 5 dakika :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2012 21:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: mert
Araç: colt cz3
Meslek: satıs pazarlama
Kan grubu: 0rh+
slm arkadaslar bende izmirliyim ve otokenti iyi bilirim oradaki ekspertiz yapıyorum diye milleti dolandıranlarıda iyi bilirim bence mahkemeye verseydin ama zaman lazım tabi bu serefsizlerle ugrasmak için sakın olaki öyle yerlere gitmeyin özelliklede otaraflardan sakınolaki arac satın almayın onların raporlarına bakıp...benim arkadasım var 3.sanayide tonlarca para verip bütün cihazları aldı hermarka araca bakıyor ve süpriz yapmıyor bakıyor ve ne tutar asagı yukarı fiyatını söylüyor isterseniz tavsiye ederim ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2012 21:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Coşkun
Araç: Umarım Colt olur =)
Meslek: Öğretim elemanı
Kan grubu: Arh+
Merhaba arkadaşlar bende ekspertiz yaptırmak için yetkili servisi aradım. Biz yapmıyoruz?=)
dediler. İzmir'de nerede ekspertiz yaptırabilirim?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013 14:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: -
Meslek: mühendis
monopol yazdı:
Merhaba arkadaşlar bende ekspertiz yaptırmak için yetkili servisi aradım. Biz yapmıyoruz?=)

şu an ben de aynı dertten muzdaribim. pazartesi günü alım satımı yapmak istiyoruz ama aracı expertiz için gösterecek yer bulamadım.

otolab bosch car service var 125 liraya kapsamlı expertiz yapıyormuş ama serviste bakım yaptıranların bazıları sıkıntı yaşamış.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013 15:40 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
mersahin yazdı:
monopol yazdı:

şu an ben de aynı dertten muzdaribim. pazartesi günü alım satımı yapmak istiyoruz ama aracı expertiz için gösterecek yer bulamadım.

otolab bosch car service var 125 liraya kapsamlı expertiz yapıyormuş ama serviste bakım yaptıranların bazıları sıkıntı yaşamış.

Yükseliş ve Kapanlar ekspertiz yapıyorlar diye biliyorum. Her ikisi de Bayraklı (Yükseliş Altınyol üzerinde Kapanlar biraz içeride kalıyor.) civarında bulunduğu için birinde olmazsa diğerine gidesiniz. Karataş'ta (Mithatpaşa Caddesi üzerinde Karataş lisesinin hemen karşısında) oto bakım işi yapan bir yer var ekspertiz yapıldığına dair ilanlarını görmüştüm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013 16:06 
Kullanıcı avatarı

yuxu yazdı:
mersahin yazdı:
monopol yazdı:

Yükseliş ve Kapanlar ekspertiz yapıyorlar diye biliyorum. Her ikisi de Bayraklı (Yükseliş Altınyol üzerinde Kapanlar biraz içeride kalıyor.) civarında bulunduğu için birinde olmazsa diğerine gidesiniz. Karataş'ta (Mithatpaşa Caddesi üzerinde Karataş lisesinin hemen karşısında) oto bakım işi yapan bir yer var ekspertiz yapıldığına dair ilanlarını görmüştüm.

merhaba,
yetkili servis oldukları için öncelikle onları aradım ancak her ikisi de ekspertiz yapmadıklarını söylediler. şase numarasından sorguluyorlar sadece. bornovada otolab bosch car servis varmış expertiz yapan. 125 liraya yaptıklarını söyledi. ona götürücem herhalde ama emin değilim.
:unknown:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2013 02:39 

Ben Yükselişle çalışıyorum ve yaptıklarını biliyorum. Belki yoğun bir dönemlerine gelmiş olabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2013 10:35 
Kullanıcı avatarı

yuxu yazdı:
Ben Yükselişle çalışıyorum ve yaptıklarını biliyorum. Belki yoğun bir dönemlerine gelmiş olabilir.

bugün tekrar aradım ve 101 nokta ekspertiz yaptıklarını söylediler. işgüzar birine denk geldim sanırım dün. oraya götürürüm artık olmadı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2013 02:24 

mersahin yazdı:
yuxu yazdı:

bugün tekrar aradım ve 101 nokta ekspertiz yaptıklarını söylediler. işgüzar birine denk geldim sanırım dün. oraya götürürüm artık olmadı.

Yükseliş işte! Kapanlara göre daha ilgililer ama yetmez :) En az 2 yetkili servis daha lazım İzmir'e. Bak o zaman sana bu kadar zahmet veriyorlar mı yoksa bu yazıları okuyup kendileri mi seni arıyor. İzmir grubu olarak toplu hareket edebilirsek belki servis için bir şey ifade etmez ama en azından bizler kaybetmemiş oluruz. Tüm İzmir grubu olarak bir servisle anlaşalım ve avantajlı olarak hizmet almaya başlayalım. MCTnin gücünü gösterme zamanı :twisted:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013 13:45 

İsim: serkan
Araç: mitsubishi colt
Meslek: İnşaat müh.
Kan grubu: A+
gecen sene Temsanın tüm yetkili servislerinde resmi ekspertiz raporu verilmedigi söylenmişti bana.hocam İzmir ekibi olarak nereyle anlasacagız Mitsudan baska bu arabadan anlayan güvenilir özel servis varmıdır ki?

ayrıca hocam gaza gelmeyelim yakında "MCT gücü adına" demeye başlıcan gibime geliyor :MCT:

Yerine 2008 AMT Invite alındı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013 17:13 

serkan_83 yazdı:
gecen sene Temsanın tüm yetkili servislerinde resmi ekspertiz raporu verilmedigi söylenmişti bana.hocam İzmir ekibi olarak nereyle anlasacagız Mitsudan baska bu arabadan anlayan güvenilir özel servis varmıdır ki?

ayrıca hocam gaza gelmeyelim yakında "MCT gücü adına" demeye başlıcan gibime geliyor :MCT:

Yine Yükseliş yada Kapanlar'a gideceğiz ama özel fiyatla. Düşünsene İzmir üyelerinin hepsi, diyelim 50 araç sahibi, bakımlarını orada yaptırmaya karar veriyorlar. Kim bu potansiyeli kaçırmak ister ki. Bunlar olmasa bile yine özellikle yıllık bakımlar için aynı kişi sayısı yada tüm forum da olabilir, yağı, filtreleri bir yerden alırız yine bir indirim ağlarız. Ne bileyim daha bir çok şey düşünülebilir. Bu işin içinde olmak isteyecek potansiyel müşterileri açığa çıkarmamız lazım. Şu sıralar çok boş değilim bunun detaylarıyla ilgilenmek istiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013 18:50 

İsim: serkan
Araç: mitsubishi colt
Meslek: İnşaat müh.
Kan grubu: A+
hocam bu bencede mantıklı, mümkünse konu baslıgını degiştirelim yada yeni konu açalım. İzmir grubu toplaşıp Yükseliş ve Kapanlara "şu kadar kişi abone olacagız vereceginiz fiyatlar nedir" desek bencede bişeyler yaparlar.
Haziranda Lpg taktırırken bakım da yaptırıcam, hazşrana kadar toplaşırız heralde

Yerine 2008 AMT Invite alındı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013 19:42 

serkan_83 yazdı:
hocam bu bencede mantıklı, mümkünse konu baslıgını degiştirelim yada yeni konu açalım. İzmir grubu toplaşıp Yükseliş ve Kapanlara "şu kadar kişi abone olacagız vereceginiz fiyatlar nedir" desek bencede bişeyler yaparlar.
Haziranda Lpg taktırırken bakım da yaptırıcam, hazşrana kadar toplaşırız heralde

Ben de aynı fikirdeyim. Bir başlık açalım. :good:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: