Zaman: 01 May 2024 04:40

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2013 23:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hasan
Araç: ASX intense
Meslek: Pilot
Kan grubu: Arh+
Sıfır aldığım aracıma Ergo Sigortadan Kasko yaptırdım, Birkaç ay sonra aracımın ön camına taş gelmesi sonucu çatlak oluştu. Çatlağı Mini onarımdan onarttım. Onarım sonucunda çatlak izi tam göz hizama geldiği için ve yeterince onarılamadığı için kasko dan yerli malı bir ön cam ile değiştirdim.

Şu an bir sonraki sene için kasko yaptırmak istiyorum diğer kasko firmalarından fiyat almak için görüştüğümde aracın hasar kaydı olduğu söylendi. Bu nedenle düşük fiyat veremediklerini belirttiler.incelemem sonucu mini hasarın (35 TL'lik) kaza gibi gösterildiğini öğrendim.

Kaza raporu dosyası tutulması gerektiğini vs vs anlattılar. Ergo Sigortada bunun kaza olmadığını bildikleri için hasarsızlık indirimi yaparak çok uygun fiyat verebiliyor. Fakat diğer firmalar hasarlıymış gibi fiyat veriyor. Sistemlerinde o şekilde gözüküyormuş.
Diğer arkadaşların mağdur olmaması için bilgilendirme ihtiyacı duydum..

bu maduriyetimin giderilmesi için ne yapmam gerekiyor? Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Teşekkürler.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay ... iyor/sxtlr

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013 00:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Yanlış bilmiyorsam on çalar hep hasar kaydına işlenir. Hasarsızlığı bozmayan arka camdır. Çünkü ön cama gelen yakar çoğu zaman sürücünün takip mesafesine uymamasından kaynaklanmaktadır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013 01:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
Dostum öncelikle ben hayatımda hiç kasko yaptırmadığım için tecrübeli bir arkadaş sayılmam. Ancak iş arkadaşlarımın tamamı kasko yaptırdığı için her araba-kasko-servis-yakıt sarfiyatı geyiğinde iç içe oluyoruz. Bildiğim kadarı ile poliçende yazıyor olması kaydı ile kaskon delinmeden yılda bir defa ön cam değiştirme hakkın olabiliyor, ancak tamirat için fikrim yok. Bildiğim şeyde bir yanlışlık yoksa ön camı değiştirmek hasar olarak kaydedilmezken 35 TL lik tamiratın hasar olarak kaydedilmesi bana mantıklı gelmiyor. Levent arkadaşımızın söylediği de mantıklı, hatta fazlasıyla mantıklı ama cam değiştirmek de hasar olarak işlenmeli o zaman. Mantıksızlık sigortanın uygulamasında. Şu an vardiyada benimle olan ve her sene kasko yaptıran arkadaşım, Ergo sigortanın seni kendilerine mahkum etme taktiği olabileceğini söyledi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2013 10:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
Meslek: yok
_opeth yazdı:
ergo müşteri bağlamanın formülünü bulmuş anlaşılan

:good: "seve seve kalmazlarsa, hasarsızlık indiriminden kalsınlar"

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013 00:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Feridun
Araç: Yaptık işte bişeyler
Meslek: Turizm
Anadolu Sigorta'da da benzer bir şey var, şöyle ki;
Benim sonradan takılan sol marşpiyeli, yerdeki taş mantara sürttüm ve kırıldı. Anadolu Sigorta'dan yaptırdığım kaskoda, yılda bir kez (bazı firmalarda buna mini onarım deniyor) hasar tamirat hakkım olduğunu biliyordum ve marşpiyeli değiştirmelerini istedim. Bu şekilde %65 (tavan) olan hasarsızlığım bozulmayacaktı. Ancak öğrendiğim kadarıyla bu durum sadece kendi kasko şirketim için geçerliymiş, yani sizin de dediğiniz gibi diğer şirketler hasarınızı görüp ona göre fiyat veriyorlar. Tabi benim hasarım sizinki kadar minik değildi :) Gerçi Anadolu Sigorta'dan ve verdiği fiyattan memnunum ama bütün piyasa gibi onlar da kelime oyunu üzerinde ciddi ciddi duruyorlar! Kasko yaptırırken buna da dikkat etmek gerekiyor artık!

Konuyla ilgili olmasa da kasko ile ilgili yeni öğrendiğim bir şeyi paylaşmak istiyorum, belki faydası olur. Karşı tarafın hasarı, sizin trafik sigortanızın karşılayacağının üzerindeyse devreye bildiğiniz gibi kasko giriyor. Benim kasko poliçemdeki karşı taraf hasar limitini 100.000 TL'dan 250.000 TL'ya çıkardım ve bana olan prim maliyeti sadece 2 (iki) TL oldu. Bilginize.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2013 05:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
Ergo 1000 liraya kadar olan hasarları mini onarım kapsamında değerlendiriyor diye biliyorum ancak tamiratin serviste degil, anlaşmalı oldugu autokinglerde yapılması kaydıyla.
Selamlar.

Sent from my iPad

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz