Zaman: 19 Nis 2024 21:38

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2013 15:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: E.Serkan
Araç: Colt 1.3 Invite 2010
Meslek: Pazarlama
Kan grubu: BRh+
Selamun Aleyküm arkadaşlar.
Bir süredir forumdan uzak kaldım, işlerim çok yoğun olduğundan giremiyorum.
Sizlere birşey danışmam gerekiyor. Colt aracımın ön tamponu diş attı. Ayrıca sol çamurlukla cam çıtasının birleştiği yer hafif içeriye girmiş ve hafif çökmüş. Ufak bir olay geçti de, zamanım olunca anlatırım.
Tahminimce tamponun ve çamurluğun sökülüp geri takılması gerekiyor, kırık vs görünmüyor.
Servise gittim, her zamanki gibi yok parçada işlem yapılacak yok boyanacak vs atıp tuttular..

Bana önerebileceğiniz, aracımı gönül rahatlığıyla götürüp teslim edebileceğim ve fiyatı da servise göre uygun olan usta önerilerinizi bekliyorum. rebeldeath Koray abi bir öneride bulundu, fırsat bulursam yarın orayı ziyaret edeceğim.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim, selametle..

Düzenleme:
Tekrardan Selamun Aleyküm arkadaşlar.
Yine imdadıma Koray Abi yetişti ve işimi gördüm nihayet, yarın da ilk işim arayıp teşekkür etmek olacak :) Sizlere de buradan teşekkür ediyorum.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Dolapdere Sanayi Sitesi'nde "Çakır Oto Servis" (Harun Çakır)e aracımı teslim ettim. Kendisi hoş sohbeti olsun, ilgi alakası açık sözlülüğü olsun, el işçiliği olsun dört dörtlük ve efendi birisi.

Yapılan İşlemler;

Ustamız aracımın ön tamponunun takan kişi(ler) tarafından (Avcılar Askale yetkili servis) yanlış takıldığını, dişlerim tam oturtulamadığı için taşlama yaparak bir şekilde tutturulduğunu bakar bakmaz söyledi. Sonrasında "bunun parçasını bulabilirsem değiştireceğim, bulamazsam da kaynak yapmak zorundayım" dedi. Şansım yaver gitti ve birbirine geçmeli dişleri bir şekilde temin etti.

1- Sağ tarafından 3 diş atan tampon tamamen söküldü. Servisin tamamen kırılmış, değişmesi gerek dediği tampon içindeki plastik iskele, yuvasına yerleştirildi (sadece yuvasından çıkmış).

2- Taşlama yapıldığı için zayıflayıp, yerinden atan tampon dişlerinin yenisi takıldı, sağ çamurluğa da ayar yapıldı.

3- Sol çamurluk söküldü ve 1 karış kadar olan çöküntü, içeriden müdahale ile neredeyse tamamen (%90) giderildi.

4- Sol çamurluktaki kırık klips yerine, iş görecek bir parça yerleştirildi.

5- Sol çamurluk, tampon farlardan ve ön kaputtan hiza alınarak tekrar orjinaline göre monte edildi.

Klipsleri dışarıdan temin etme ve işçilik dahil toplam 2,5 - 3 saat içerisinde aracım hazır hale getirildi.

Tüm işlemleri tek tek takip ettim. Tekrardan bahsettiğim gibi, çalışması olsun, hoş sohbeti olsun bu işi gerçekten iyi yapan birisi. Ayrıca yolunuz düşerse mekanda tamir gören bmw, mercedes, audi gibi lüks araçları da görebilirsiniz..

4gün öncesinde randevu alırken 150-200tl civarı tutar demişti. Kendisini nereden bulduğumu sordu, buradan bahsettim. "Forumda benim için birkaç cümle yazarsan sevinirim" dedi ve istediği ücret 100tl :) Servisin, onu değiştirmem gerek, şu kırılmış, bu boyanacak ve 1600tl civarı tutar dediği hasara ödediğim ücret bu.. Beni bu dertten böyle bir ücret karşılığında kurtardı ya, Allah razı olsun..

Kişinin kartvizitinde yazan bilgileri paylaşıyorum, inşallah ihtiyacınız olmaz ama yine de aklınızda bulunsun.

ÇAKIR OTO SERVİS
Harun Çakır

Adres: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Dolapdere Sanayi Sitesi. 12.Ada No:42 Başakşehir / İSTANBUL
Mail: harun_cakir3452@hotmail.com
Tel: 212 671 52 54
535 322 68 60

Benim 2. Oğlum : )

En son STaspinar tarafından 07 May 2014 12:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 7 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2013 10:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
aleyküm selam özel servis demişsin ama aldatmaza gittim ben oranın kaporta bölümü çok iyi hasarda özgür bey var baya ilgili ve yardımcı oluyor.
istersen git bir görüş ufak tefek işler için can yakmazlar sanırım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2013 16:03 
Kullanıcı avatarı

Insallah gerek kalmaz ama, son care olarak tavsıyenı degerlendırebılırım. Tesekkurler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2013 11:04 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
STaspinar yazdı:
Selamun Aleyküm arkadaşlar.
[b]Colt aracımın ön tamponu diş attı.

Tahminimce tamponun ve çamurluğun sökülüp geri takılması gerekiyor, kırık vs görünmüyor. [/b]

Ben de böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Ön tamponu söküyorlar tamponu gövdeye tutturmak için tamponun iç yüzeyinde tırnaklar var. O tırnaklarda kırık yoksa oyuncak arabanın parçasını takar gibi yerine oturtuyorlar. Eğer tırnak kırıldıysa oraya plastik kaynak yapacaklar. Ustaya sormuştum kırık olsa fiyat ne olur diye boya falan filan bir sürü iş sayıp 800 TL demişti. (Hem de 2 sene önce).

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2013 11:22 
Kullanıcı avatarı

Off cok ya.. Ne yapayım, nereye gotureyım bılmıyorum. Sımdı soktukten sonra kırık cıkarsa gerı eskısı gıbı takamaz da, mecbur yaptırmak zorunda kalırım.. Servıs de gereklı gereksız bırcok sey sayıp 1600 lıra cıvarında bır fıyat cıkardı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2013 15:18 

STaspinar yazdı:
Off cok ya.. Ne yapayım, nereye gotureyım bılmıyorum. Sımdı soktukten sonra kırık cıkarsa gerı eskısı gıbı takamaz da, mecbur yaptırmak zorunda kalırım.. Servıs de gereklı gereksız bırcok sey sayıp 1600 lıra cıvarında bır fıyat cıkardı.

Şimdi bir arkadaşla konuştum onun da başıan gelmiş. Onunkisinde bir iki diş kırıkmış. İstenen fiyat tüksek çıkınca o da yaptırmamış. Sağlam dişlerle gövdeye tutturtmuş 1-1,5 senedir öyle kullanıyorum diyor. Ön tamponun şöför mahalli tarafında, çamurluk üstüne gelen kısmı kırıkmış. O bölge sabitlenemediği için dışarı doğru çıkma yapıyormuş. Dikkatli bakmayınca sorun olduğu anlaşılmıyormuş. Yağmurda, süratli rüzgarda kullandım ama herhangi bir sıkıntı yaşamadım dedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2013 16:15 
Kullanıcı avatarı

Aynı sorun abı benım de. Sag tampon dıs attı, sol camurlugun ustu, dısa cıkmadı da ıcerıye gırdı. Oradakı dıste kırık olabılır, bırısı tekme atmıs camurluga.. Bır de aynı camurlukta ıcerden cekıclenmesı gereken gocuk var

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2013 16:24 

-Sanayide tampon işi yapan ustalar -varsa tabi- araştırılabilir.
-Tampon plastik türevi bir madde olduğuna göre sanayide plastik kaynağı yapan yerler forumlardan yada başka yollarla öğrenilebilir.
-Autoking'e bakılabilir. Belki mini onarıma girer, girmezse belki bir çözüm yolu sunarlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2013 22:03 
Kullanıcı avatarı

Yorumlarınız için teşekkür ederim, işimi hallettim. Konuyu düzenleyerek yapılan işlemler, ücret ve yaptırdığım yer konusunda bilgi veriyorum. Faydalanabilirsiniz..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2013 00:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
harun usta gerçekten işini çok iyi yapıyor...hatta şöyle bir örnek veriyim size bütün sanayi kapalıyken adam her gece en erken saat 01 de kapatıyor dükkanı ve dükkan sürekli dolu...Serkan ın da bahsettiği gibi gelen araçlarda range jeep ten tutun mercedes bmw gibi kalite araçlarla dolu...bende burasını karambole keşfettim baska bi iş için sanayi sitesine gittik orda konusu oldu çok iyi ustadır diye sonra bizim arkadaşın aracı gösterdik adam bir bakmayla aracın direk olarak kaporta boya kusurlarını ve işlemleri söyledi ve yapılması gerekenleri söyledi...fiyat konusunda belki daha uygun yerler de bulunabilir ancak harun usta işini gerçekten hakkı ile yapıyor ve temiz iş çıkartıyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2013 18:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
böyle ustaların olması sevindirici bizler için sevindim tekrar geçmiş olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2013 21:30 
Kullanıcı avatarı

Koray abi hazır burda görmüşsün madem, merakını gidermiş olduk :) Teşekkürler tekrardan.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2013 21:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
STaspinar yazdı:
Koray abi hazır burda görmüşsün madem, merakını gidermiş olduk :) Teşekkürler tekrardan.

rica ederim kardeşim önemli olan senin işinin görülmesi...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: