Zaman: 29 Mar 2024 08:45

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2013 22:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Meslek: serbest
Güvenmediğiniz servislerde bakım yapılırken aracın başında durun bence, olmadı değiştirilen her malzemenin boş ambalajını isteme hakkınız var,
Egerenk belki birşeyler yapmaya çalışarak forumdan ilgilenmeye çalışıyordur ama olay bu seviyeye gelmemeliydi, bende olsam egerenke gidersem aracın başında bekler ustanın neler değiştirdiğine tek tek bakarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2013 00:11 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Bugün Seçil hanım beni aradı. Üzgün olduğunu söyledi. Çıkan parçaları vermemelerinin hata olduğunu söyledi. Benim için gelecek bakım için şimdiden indirim sözü almış. Bu konuyu şahsi menfaat elde etmek için yada onları karalamak için açmadığımı söyledim. Benim için konu kapandı. Bir daha ki bakıma araba hala bende kalırsa Kapanlardan orijinal filtreleri alıp, Alperen'in tavsiye ettiği ustaya gideceğim.

Edit: Seçil Hanım bu başlığa yazmak istemez düşüncesiyle onunla olan diyaloğumun özetini aktardım. Özeli afişe etmek değil amacım, herkes konuya bir yere kadar müdahil oldu. Neticeyi de öğremeye hakkı var. Yanlış anlaşılmasın. (Nokta)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2013 18:22 

walla üstadlar... bu faturalardaki 60bin bakım, 75bin bakım diyerek yazılan işçilik ücretlerini çok bulduğum için yetkili servise gitmez oldum.. zaten gitmem gereken sorunda gideceğim ve parça fiyatından dolayı yamulacağım..

bu yüzden geçen hafta yağ ve filtre değişimlerini sanayide yaptırdım.. aracın da başında durdum...

castrol 4 litre 10-40 yağ.... 65 lira
hava filtresi....25 lira
yağ filtresi....10 lira
temizleme spreyi.. 5 lira

usta da 200 gram yağ ilave etti.. castrol 5-40 bidonundan...

toplamda 130 lira verdim, çıktım...

10-20 daha verip filtreleri mitsubishiciden alırdım ya, acildi, aklıma gelmedi... filtreler endonezya malıydı...

amaaan... kız gibi baksam n'olcak... yollar katır kutur...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2013 19:23 
Kullanıcı avatarı

Fiyat süper, şu fiyata yetkili servisler yapsın 7500 de bir servise giderim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2013 10:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seçil
Araç: yok
Meslek: Müşteri İlişkileri
Yetkili Serviste yapılan işlemler ve takılan parçalar garantilidir.. Sonuçta karşılığında faturada alıyorsunuz.. Aynı şekilde aracın başında beklemenizde ve değişen parçalarıda almanız en doğal hakkınız bütün servislerin yapması gerek. (Bu konuda Şahin Bey'e değişen parçalarını vermememiz bir eksikliktir.Tekrar özür diliyorum Servisimiz adına.. Ama şu da var ki kullanılan yağdan ve değişen parçalardan hiç bir şüphesi olmasın iç rahatlığı ile aracını sürebilir ki en ufak sorunda bile nezaman isterse bana ulaşabilir.. Faturada yazılan 75.000km ise işçilik fiyatıdır.. Şahin Bey Yükseliş pahalıydı ama güveniyordum yazmıştı. Şunu da söylemek isterim ki ben dahil ustalarımızda Yükseliş Servisinden geliyoruz. Danışmanımız ve Şener ustamız hariç Satış sorumlumuz ve müdürümüze kadar hepimiz Yükselişten geldik ) Ben Yetkili Serviste çalıştığım için reklam yapmak amaçlılı değilde Müşterilerimizi daha yakından tanımak için ve sıkıntılı olan konularını daha iyi görmek için sitenize üye olmuştum fakat yanlış anlaşıldım sanırım.. Ben Şahin Bey'e de söyledim Sanayide Dikmen Ustayla bende Yükselişte çalıştım Ayrıca benim babamlada sürekli görüşürler Ustalığı çok iyidir ve gerçekten çok ilgilidir Dikmen Abim :) :) :) :) Benim babamında sanayide 2tane dükkanı vardı :) yani hem Yetkili servis için hemde Sanayi içinde isterseniz yardımcı olurum Arkadaşlar :) Sanırım çok uzattım kusura bakmayın :) İyi günler :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2013 12:01 
Kullanıcı avatarı

SEÇİL MUSLU yazdı:
Ama şu da var ki kullanılan yağdan ve değişen parçalardan hiç bir şüphesi olmasın iç rahatlığı ile aracını sürebilir ki en ufak sorunda bile nezaman isterse bana ulaşabilir..

Şu anki kullanılan yağdan benim şüphem var, artık hiçbir marka 10-40 yağ koymuyor ve tavsiye etmiyor. Bildiğim bütün japon motorlarında 0-20 , 5-30 , 5-40 tam sentetik yağlar kullanılıyor. Yetkili servis olarak siz daha iyi bilirsiniz belki. Kalitesiz yağ demek daha kısa motor ömrü ve daha fazla yakıt demek. Yine iş dönüp dolaşıp Temsa ya geliyor, adamlar gitmiş BP ile anlaşmışlar. Kamyonlara, otobüslere koydukları yağı, binek araçlarınada koyuyorlar,,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2013 14:35 

_opeth yazdı:
turizmpsikoloğu yazdı:
walla üstadlar... bu faturalardaki 60bin bakım, 75bin bakım diyerek yazılan işçilik ücretlerini çok bulduğum için yetkili servise gitmez oldum.. zaten gitmem gereken sorunda gideceğim ve parça fiyatından dolayı yamulacağım..

bu yüzden geçen hafta yağ ve filtre değişimlerini sanayide yaptırdım.. aracın da başında durdum...

castrol 4 litre 10-40 yağ.... 65 lira
hava filtresi....25 lira
yağ filtresi....10 lira
temizleme spreyi.. 5 lira

usta da 200 gram yağ ilave etti.. castrol 5-40 bidonundan...

toplamda 130 lira verdim, çıktım...

10-20 daha verip filtreleri mitsubishiciden alırdım ya, acildi, aklıma gelmedi... filtreler endonezya malıydı...

amaaan... kız gibi baksam n'olcak... yollar katır kutur...

10-40 yağın üstünde 5-40 yağ koyan ustaya bi daha gitme derim. yağ fiyatı da 5-40 yağ fiyatına yakın bir fiyat gibi geldi. sanayii de daha ucuza veya aynı fiyata 5-40 yağ alabilirdin.

hacı, 4 litre yağ eksik geldi.. filtre de değişince 200 grama daha ihtiyaç var.. eleman bana 1 litre yağ aldırmak yerine elindeki bidondan doldurdu sanırım.. bidonun üzerinde de castrol 5-40 yazıyordu... belki sadece aynı bidonu kullanıyordur ve içi 10-40'dır, sormadım artık... 95 oktan benzine 5 liralık da 97 koyduruyormuşum gibi düşündüm..

10-40'a .. 5-40 ekleyince ne ola ki?sıkıntı olur mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2013 14:43 
Kullanıcı avatarı

İmas yazdı:
SEÇİL MUSLU yazdı:
Ama şu da var ki kullanılan yağdan ve değişen parçalardan hiç bir şüphesi olmasın iç rahatlığı ile aracını sürebilir ki en ufak sorunda bile nezaman isterse bana ulaşabilir..

Şu anki kullanılan yağdan benim şüphem var, artık hiçbir marka 10-40 yağ koymuyor ve tavsiye etmiyor. Bildiğim bütün japon motorlarında 0-20 , 5-30 , 5-40 tam sentetik yağlar kullanılıyor. Yetkili servis olarak siz daha iyi bilirsiniz belki. Kalitesiz yağ demek daha kısa motor ömrü ve daha fazla yakıt demek. Yine iş dönüp dolaşıp Temsa ya geliyor, adamlar gitmiş BP ile anlaşmışlar. Kamyonlara, otobüslere koydukları yağı, binek araçlarınada koyuyorlar,,

Şakir Bey, bizim shell ile anlaşmamız var.. Onların yağını kullanıyoruz..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2013 18:10 
Kullanıcı avatarı

SEÇİL MUSLU yazdı:
İmas yazdı:
SEÇİL MUSLU yazdı:

Sadece marka olarak eleştirmedim ki, mesela 2011 colta shellin hangi yağını koyuyorsunuz.?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2013 19:10 
Kullanıcı avatarı

Bugün yoğunluk vardı kusura bakmayın yeni gördüm yazınızı..:( yedek parçadaki arkadaşım çıktı ama yarın mutlaka geri dönüş yaparım size..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 11:21 
Kullanıcı avatarı

Sadece marka olarak eleştirmedim ki, mesela 2011 colta shellin hangi yağını koyuyorsunuz.?[/quote]

Merhaba..
Yedek Parça Deparmanındaki Arkadaşım ile görüştüm.. 10-40 shell yağ kapalı olarak kullanıyor.. Kendimde gördüm.. Sizde yağ değişimi yapılırken bakabilir siz açabilirsiniz ilk olarak :) Birde eğer isterseniz Yetkili Serviste bile yağınızı dışarıdan getirebilirsiniz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 12:29 
Kullanıcı avatarı

SEÇİL MUSLU yazdı:
Merhaba..
Yedek Parça Deparmanındaki Arkadaşım ile görüştüm.. 10-40 shell yağ kapalı olarak kullanıyor.. Kendimde gördüm.. Sizde yağ değişimi yapılırken bakabilir siz açabilirsiniz ilk olarak :) Birde eğer isterseniz Yetkili Serviste bile yağınızı dışarıdan getirebilirsiniz :)

Ben aracımda 5-30 yada 5-40 tam sentetik yağ kullanıyorum, dışardan getiririm o zaman. Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 12:44 
Kullanıcı avatarı

İmas yazdı:
SEÇİL MUSLU yazdı:
Merhaba..

Ben aracımda 5-30 yada 5-40 tam sentetik yağ kullanıyorum, dışardan getiririm o zaman. Teşekkürler.

sizin için hangisi uygun olursa o şekilde yapmanızda fayda var :) ama ozaman işemrinize yağı kendinizin getirdiğini ve ileride onunla ilgili arıza çıkar ise servis garantisini biz veremeyiz :( ... dediğim gibi diğer türlü bizim kullandığımız her malzemenin garantisi vardır faturanızıda saklamanızda fayda vardır.. :oops:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 13:39 
Kullanıcı avatarı

Yağın garantisi nasıl oluyomuş ki, şimdiye kadar kaç servis, garantiden yağ değiştirmiş,
Zaten motorda bi sorun çıksa yağdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını dahi anlamak zor,
Diyelim ki sizin yağınızı koydum ve motor sübap yaktı ve ben size gelip koyduğunuz motor yağından dolayı sübaplarım yandı dersem sizde kabul edecekmisinmiz?
Size şunuda söyleyeyim Almanya ve İngiltere Mitsubishiye mail attım ve cevap olarak Colta 5-30 tam sentetik yağ koyduklarını söylediler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 15:00 
Kullanıcı avatarı

Türkiye standartlarına göre ve sistemde kayıtlı olan verilere göre 10-40'dır... Ben zaten yağ garantiden değişir demedimki size..Sadece yağın dışarıdan gelmesiyle kaynaklanan sorunlar için garanti verilemez dedim.. Hani sorun olur olmaz gibi garanti verilemez şeklinde..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 16:38 
Kullanıcı avatarı

Şunu söyleyeyim Temsa'nın programını kullanıyoruz.. Orada da bu yağ yazıyor.. Bizde shell ile anlaşma yaptık hangi araç için hangi yağ yazıyorsa onların siparişini veriyoruz.. Ama ben aradığım müşterilerde hiç yağ ile ilgili bir tepki almadım açıkçası.. Hem Yükseliş hemde Egerenk içinde aynı şekilde..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 16:39 
Kullanıcı avatarı

sizler sıkıntı yaşadıysanız paylaşırsanız sevinirim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 19:20 
Kullanıcı avatarı

Resim
Resim
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2013 21:48 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
yağ olayı uzar gider. ama kitapçıktada yağ çizelgesi denen bir olay var. Önceden kullandığım colt aracım 10-40'dan 5-40'a geçmemle farketmiştim. lancer'da çok farketmedim ama 5-40 tam sentetiğe devam. belki otostarttan 5-30 alabilirim ama bu ara. kampanya var çünkü.

yarı sentetik yağ tam sentetiğe göre daha fazla aşındırıcılığı olduğu için ilk iki bakımda konabilir. sonraki bakımlarda tam sentetiğe geçerek aşınmayla motorun alıştığı silindir yolunu daha rahat gidip gelmesini sağlayarak kompresyonu artırmaktadır. Bu da aracın gerçek beygir değerine yaklaşması demek.

İşin özeti: yağ deyip geçmemek lazım.

Aynen öyle...
Zaten 10-40 değil ayçiçek yağı koysan yine bu motor çalışır, işin uygunluk seviyesi var en kaliteli ve en kalitesiz nasıl olur o belli.
Bizim mahallede bir amca vardı daha hiç motor yağı değiştirmemiş, neden değiştirmiyon amca dedim, motor yağı değişmez ki eksilirse eklerim, sürekli kontrol ediyorum dedi. Şimdi bu amcaya yok işte yağ viskozitesi yada tam sentetik nedir diye anlatmaya çalışırmısın..?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2013 02:00 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
SEÇİL MUSLU yazdı:
Noktayı koymuştum, yazmayayım dedim ama bakımda aracıma konan yağ "TEMSA dışı" tedarikti ve Shell değildi. Faturayı bulsam da koysam şuraya.
. Değişildi denip temizlenen filtreyi nasıl verecektiniz.
. Ayrıca 75 bakımı ibaresi işçilik yerine yazılır mı yapmayın rica ederim. Gittiğim servislerde, işçilik her defasında "işçilik" diye faturada yer almıştı. Her detayıyla saflığımın kurbanı olduğum bir servis deneyimi oldu, hata tamamen 3 kuruşluk indirime tevessül eden, "yeni servistir, müşteri kazanmak için ihtimam gösterirler"(saflık burada) diye düşünen zatıma aittir, daha da bişeye gerek yok :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye