Zaman: 29 Mar 2024 09:34

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2013 09:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seçil
Araç: yok
Meslek: Müşteri İlişkileri
Şahin Bey,
Şuanda faturanız elimde inceliyorum...
Filtre Yağ (Temsa tedarik)
Filtre Polen (Temsa tedarik)
Helix HX7 10w40 (Temsa Dışı tedarik)
Camsuyu
Safsu
Tapa.Karter (Temsa tedarik)
Conta,Karter Tapası (Temsa Tedarik)
Balata Sipreyi
Colt, 75.000KM BAKIMI

yazıyor... Helix HX7 10w40 yağınız.. Colt 75.000km bakımı yazan ise işçiiğiniz...

İşemreindede Aracın bakımı yapıldı.. Motor yağı, yağ filtresi,polen filtresi, tapa contası değiştirildi... Hava filtresi kontrol edildi.. Genel kontrolu yapıldı yazıyor..

inanın nasıl fotoğraf koyacağımı bilmiyorum yoksa tarayıp paylaşacağım isterseniz fax numarası verin gönderim birisi paylaşsın yoksa anlatın rica edeceğim ben paylaşayım..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2013 09:37 
Kullanıcı avatarı

İmas yazdı:
_opeth yazdı:
yağ olayı uzar gider. ama kitapçıktada yağ çizelgesi denen bir olay var. Önceden kullandığım colt aracım 10-40'dan 5-40'a geçmemle farketmiştim. lancer'da çok farketmedim ama 5-40 tam sentetiğe devam. belki otostarttan 5-30 alabilirim ama bu ara. kampanya var çünkü.

yarı sentetik yağ tam sentetiğe göre daha fazla aşındırıcılığı olduğu için ilk iki bakımda konabilir. sonraki bakımlarda tam sentetiğe geçerek aşınmayla motorun alıştığı silindir yolunu daha rahat gidip gelmesini sağlayarak kompresyonu artırmaktadır. Bu da aracın gerçek beygir değerine yaklaşması demek.

İşin özeti: yağ deyip geçmemek lazım.

Aynen öyle...
Zaten 10-40 değil ayçiçek yağı koysan yine bu motor çalışır, işin uygunluk seviyesi var en kaliteli ve en kalitesiz nasıl olur o belli.
Bizim mahallede bir amca vardı daha hiç motor yağı değiştirmemiş, neden değiştirmiyon amca dedim, motor yağı değişmez ki eksilirse eklerim, sürekli kontrol ediyorum dedi. Şimdi bu amcaya yok işte yağ viskozitesi yada tam sentetik nedir diye anlatmaya çalışırmısın..?

Benim bir müşterimde L300 panelvan araç var.. Gaddar araç yanık yağla bile çalışıyor diyor :) :) Yılların emektarı :) :kart: :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2013 12:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sami
Araç: Colt 2011
Meslek: serbest
SEÇİL MUSLU yazdı:
Şunu söyleyeyim Temsa'nın programını kullanıyoruz.. Orada da bu yağ yazıyor..

Temsanın programı herhalde 2005 yılında yapıldı ve 2014 yılına geldik halen aynı programı kullanıyor galiba, teknoloji gelişiyor buna ayak uydurmak lazım ,
Artık sanayide doğanların, şahinlerin motoruna tam sentetik yağ koyan ustalar var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2013 13:08 
Kullanıcı avatarı

İmas yazdı:
SEÇİL MUSLU yazdı:
Şunu söyleyeyim Temsa'nın programını kullanıyoruz.. Orada da bu yağ yazıyor..

Temsanın programı herhalde 2005 yılında yapıldı ve 2014 yılına geldik halen aynı programı kullanıyor galiba, teknoloji gelişiyor buna ayak uydurmak lazım ,
Artık sanayide doğanların, şahinlerin motoruna tam sentetik yağ koyan ustalar var.

:cry: bilemiyorum ama bütün bayiler otosoft'u kullanıyor. Bu programı kullanan baya servis ve marka var.. Bizim Otosoft'u Programı Temsa güncelliyor Servis Fiyatlarını Parça Fiyatlarını onlar giriyor hatta Bakım için bile paketler oluyor dediğim gibi aracın hangi bakımı yapılacak ise şu filtreler bu yağlar şeklinde orada yazıyor bizde ona uyuyoruz.. uymakta zorundayız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2013 21:43 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Seçil Hanım, benim için konu kapandı. Daha fazla bir şey söylemeye gerek yok. Yağ konusundan devam edilebilir. Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2013 11:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: erkan
Araç: erman
Meslek: işçi
Kan grubu: a
mrb arkadaşlar bende yükseliş devrettikten sonra egerenk ten randevu almıştım sonra kapanları önerdiler ki kapanları bilmiyordum ben oraya gittim 20000 bakım için gayette memnunkaldım her şeyle ilgilendiler cam suyu koyacaklardı şahin arkadaş gibi koymayın dedim koymadılar ve faturada görmedim .tabiki arkadaşların dedigi gibi sanayide bir ustaya gidersen fiat daha ucuz ama yenilenen parçanın garantisi yok bozuldu git tekrar yeni al tak gibi şeyler de var ve aracın garantisinin bozulmaması sorunuda ayrı konu bence tabikii bu arada aracım (2011 lancer invite)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2013 03:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: rich5053
Araç: Colt 1.3 İnvite AMT
Meslek: Kamu
Bi kaç gün önce Lancer test sürüşü için Renk otoya gittim. Beğenirsem Colt ile takaslamak veya direk kendime almak niyetim vardı.
Öncesinde Avensis Elegant Extra test sürüşü yapmıştım İzmiri bilenler için söylüyorum Gaziemirden Özdereye doğru yaklaşık 25 km gidip geldik test boyunca. Akabinde Renk otoya gidip Lancer için test talebinde bulundum bayii de test aracı yok dediler. Yapacak bişey yok deyip çıkacak oldum çalışan arkadaş araç için anlaşırsak bayiideki sıfır aracı kullanabilirsiniz dedi. Tebessüm edip ayrıldım bayiden. Akabinde Hondaya uğradım Civic HB 1.6 Dizel test sürüşü için. Aynen Toyotada olduğu gibi Gaziemirden Balçova gişelere gidip geldik Otoyoldan.

Lancer Civic HB Avensis. Bu 3 araç içinde piyasası yok denebilir. Diğerleri her türlü aracın test aracını bulunduruyor Mitsubishi burnundan kıl aldırmıyor. Aynı bayiye space star incelemeye gitmiştim arkadaş liste fiyatından 1 kuruş aşağı inemem demişti.

Hayır sen zaten piyasa olarak Honda Toyota gibi değilsin. Bir Corollayı veya Civic aracı herkese satarsın ama Lancer marka aracı sadece bilen kişiye satarsın herkes alıcı olmaz. Ha diğerlerinden eksik yanı varmıdır bence fazlalığı bile vardır. Senin zaten piyasan kötü satışların dipte bu neyin kafasıdır anlamıyorum. Renk oto 41500 TL den kaç tane satacak Space Star merak ediyorum açıkcası.

Servis olayına gelince ben Coltu aldığımda 15-30-45 bakımları Denizli Özpamda yapılmıştı. 60 bakımı geldiğinde o dönemdeki Yükseliş ve Kapanlardan fiyat aldım Özpam gibi fiyat veren olmadı. Bi bakım için Denizliye gidilirmi demeyin oralıyım zaten bakım zamanı memlekete gidip yaptırdım bakımı. 75 bakımında Yükseliş 350 Kapanlar 280 derken Özpam 210 TL fiyat verdi. Aynı markanın servisinde bu kadar fark olurmu?

Tesadüfen yolda gördüğüm Colt sahibinin önerisiyle Bornovadaki Dikmen Otoyu buldum ve 75 bakımını orda yaptırdım çokta memnun kaldım.

Koskoca İzmirde güvenebileceğimiz bir tane yetkili servis olmaması insana garip geliyor...
Kusura bakmayın biraz fazla yazdım. Benim açımdan İzmir için durum bu...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: