Zaman: 28 Mar 2024 14:13

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: İstanbul ekspertiz yardım
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2014 13:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: serdar
Araç: aksu
Meslek: elektrik
Kan grubu: a+
arkadaşlar herkese merhaba 27.03.2014 çarşamba günü 2004 model bir outlender alacağım fakat almadan önce ekspertiz yaptırmak istiyorum yetkili servisleri aradım artık ekspertiz yapmadıklarını söylediler bağcılar ve çevresinde mitsubishiden anlayan ekspertiz yaptırabileceğim yerler için tavsiye verecek arkadaşlar varsa sevinirim

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: İstanbul ekspertiz yardım
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2014 14:50 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
firemandeviltr yazdı:
arkadaşlar herkese merhaba 27.03.2014 çarşamba günü 2004 model bir outlender alacağım fakat almadan önce ekspertiz yaptırmak istiyorum yetkili servisleri aradım artık ekspertiz yapmadıklarını söylediler bağcılar ve çevresinde mitsubishiden anlayan ekspertiz yaptırabileceğim yerler için tavsiye verecek arkadaşlar varsa sevinirim

İstoç'da ümran oto'ya götürün. Computest ile A-Z ye inceliyorlar aracı...

http://umranoto.com/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2014 00:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Enis
Araç: Erkul
Meslek: Content manager
Alacağım arabanın galeriside çok yakın oraya. Aralarında bir anlaşma olabilir mi acaba? Yanmayalım sonra :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2014 00:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: ömer
Araç: lancer 2006
Meslek: serbest
bu ümran oto bağcılar otomall sitesindeki mi? eğer oysa tek kelime GİTME..???

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2014 00:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Enis
Araç: Erkul
Meslek: Content manager
Evet, o. Neden gitmeyeyim peki?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2014 01:35 

WEZANGO yazdı:
Alacağım arabanın galeriside çok yakın oraya. Aralarında bir anlaşma olabilir mi acaba? Yanmayalım sonra :D

Walla her türlü numara dönüyor bu piyasada olabilir tabiki. Ben örnek olarak verdim aslında firmayı tanımıyorum. O bölgede bu tarz başka firmalarda var. Yetkili servislere göre çok daha iyi test ettiklerine eminim. Çünkü aracın motor gücüne kadar kontrol ediyorlar. TÜV benzeri aletleri var. Yetkili servisler periyodik bakım şeklinde kontrol ediyorlar daha az etkili bence. Ustanın gözünden kaçan birşey olabilir. Fakat bu computest yapan yerlerde araca resmen yükleniyorlar çeşitli cihazlarla... Tek fark yetkili servis aracı daha iyi tanır dicem ama gidenler bilir yetkili servislerdeki "bazı" ustalarda tartışmaya açık...

Gidin görün içinize sinmezse yaptırmayın zaten :) Ben yetkili serviste yaptırdım ekspertizi; böyle yerler olduğunu bilmiyordum o zaman ve pişman oldum sonra...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2014 01:39 

zuroha yazdı:
bu ümran oto bağcılar otomall sitesindeki mi? eğer oysa tek kelime GİTME..???

Bir bildiğiniz varsa paylaşın bizde bilelim demi ? Bu cümleden kimse bir anlam çıkaramaz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2014 00:43 
Kullanıcı avatarı

ben 20 eylülde lancer aldım,orada ekspertiz yaptırdım,sonuç olarak dediklerinin dışında 3,500-4000 TL gibi bi masraf yaptım arabaya ve dahada bitmedi,varın kararını siz verin.

üyelik tarihimdende belli 21 eylülde kayıt olmuşum siteye :=))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2014 01:13 

zuroha yazdı:
ben 20 eylülde lancer aldım,orada ekspertiz yaptırdım,sonuç olarak dediklerinin dışında 3,500-4000 TL gibi bi masraf yaptım arabaya ve dahada bitmedi,varın kararını siz verin.

üyelik tarihimdende belli 21 eylülde kayıt olmuşum siteye :=))

Daha çok ayrıntı verebilir misiniz? Hangi kusurları buldular? Bulamadıkları neler oldu ? Tecrübe açısından paylaşmanızda yarar görüyorum :)

Yalnış anlamayın ama aklıma araç expertiz yapılırken düzgün olup daha sonra kullanıma bağlı olarak da sorun yaşanmış olabileceği gibi milyon tane soru işareti geliyor çünkü. 3500-4000 TL çok ciddi rakamlar şakası yok... Birde bu ekspertiz işlerini benimde bildiğim kadarı ile garantili ve belgeli yapıyorlar. Hakkınızı aramanız gerekmekte...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2014 14:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: serdar
Araç: aksu
Meslek: elektrik
Kan grubu: a+
arkadaşlar herkese tekrar selamlar 2004 model outlander ı almış bulunuyorum alırken izlediğim yolu sizlerler paylaşmak istedim belki benden sonra alacak arkadaşlarada bir faydam dokunur. Öncelikle en güvenilir yer servislerdir diyerek bir bir tüm yetkili servisleri aradım hepdi de artık ekspertiz hizmetini vermediklerini söylediler.Bende aracı görmek için araç sahibinin yanına gittim araç Bağcılardaydı oraya en yakın mitsibushi yetkili servisine (Aldatmaz) gittik servis yetkililerine aracın ön takımdalarından bir ses geldiğini ( ama öyle bir ses yoktu:) ) ve ayrıca araca check up yaptırmak istediğimizi söyledik yarım saat bekledikten sonra servis yetkilisi elinde bir raporla birlikte geldi araçta ne var ne yoksa yazmışlar sağolsunlar (bu arada alt takımın düzgün olduğunu sesinde lastiklerin sert olmasından kaynaklana bileceğini söylediler :) ) neyse sonuç olarak araçta ufak tefek şeyler hariç bi masraf çıkmadı benimde aklıma yattı araç. Ama kaportayıda göstermek gerekiyor tabi ki yetkili servis sadece motor elektronik ve mekanik aksama baktı bende aracı aldım güvendiğm bir kaporta ustasına götürmeye karar verdim yolda gördüğüm 2 kaportacı ya da girdim ikiside araçta 2 parça boya olduğunu değişen parça olmadığını söylediler kendi ustamda bunları onaylayınca içime sine sine aracı aldım bende çok çükür sorunda görünmüyor şimdilik keyifle biniyorum.

ikinci el araç alacak arkadaşlara da böyle bir yol izlemeleri tavsiyemdir ben böyle yaparak içime sine sine aldım aracımı biniyorum umarım herkes temiz güzel araçlara dürüst satıcılar denk gelir keyifle içine sinerek aracına biner ..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2014 15:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
hayırlı olsun..
içine sindiyse problem yok.. güle güle kullan.:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2014 23:45 
Kullanıcı avatarı

benimde elimde rapor var allaha havale ettim nasıl uğraşayım şimdi onlarla bu işi yapanlar alavere dalavere işlerinide çok iyi becerir zaten bi ara iyice zıvanadan çıktım bi tel açıp sövmek geldi içimden onuda yapmadım lanet olsun onlara haram zıkkım olsun verdiğim para.
arabada terleme var dediler,direksiyon kutusu artı conta patlak çıktı,abs ışığı yandı,frenler iyi dediler ne disk kalmış ne balata vs vs ertesi gün yağ kartını gördüm 5 bin km geçmiş böyle bir araba denk geldi işte ama bitti sonuna geldim artık...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2014 09:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
bir beddua daha :) .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2014 00:03 
Kullanıcı avatarı

Haketmesin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2014 11:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: Lancer
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0+
Bende 2006 model lancer buldum kağıthanede bi galericide,aracı kağıthaneden libadiye'deki ulugöl yetkili servise kadar kullandım (conta yakmış ve daha binlerce lira masrafı olan araba) yolda bana hiç bir şey hissettirmedi sonunda servise geldik usta bu sorunları şiir gibi okurken (galericilerin suratına baka baka) ben boşa giden expertiz parama üzülmek yerine lancer a bir kerede aşık oldum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 15:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hüseyin
Araç: 2009 Colt 1.3 Invite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: 0RH+
Merhaba arkadaşlar. Nacizhane tavsiyemdir. Aracı almadan önce özellikle kendi servisine baktırın (servis kaydı, motor vb.). Eğer servis iyidir derse istediğiniz yerde expertiz yaptırın (burada servisin artısı hem kayıtlara bakmak hem de ileride yapabileceğiniz masrafları önceden bilmektir, tabi garanti vermeden ön bilgi gibi öngörü sunarlar).

ben yıldızlar servisinde baktırdım ilk önce. sonra Ümran Oto'ya gittim. Orada da farklı bişey çıkmadı. Mesafe yakın zaten.

Evet biraz masraf oldu, servis 70 TL, expertiz 150 TL ama eğer sorun yaşamak istemiyorsanız paradan feragat edilmeli bence.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: