Zaman: 28 Mar 2024 22:11

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014 05:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Furkan
Araç: Lancer 2009
Meslek: Kalite Kontrol Teknikeri
Merhabalar;

Gecen ay kaza yapmıştım ön tampon için tavsiyelerde bulunulmuştu. Peçe otomotiv ve iba'dan fiyat teklifleri almıştım niyetim taktırmışken body kiti'de aradan çıkarmaktı fakat işlerimin yoğunluğu nedeniyle bir türlü fırsatım olup da istanbul veya ankara'ya gidemedim (body kit konusunda da hala kararsızlığım devam etmekte) bu nedenle servisten orjinal tampon ve multimedia sistemi taktırmaya niyetlendim. İlk önce Egerenk'e gittik, daha önce başka bir nedenden ötürü gittiğimden ne kadar soğuk bir firma olduğunu biliyordum, neyse girdik servise çektik kenara bir bayan ve kaporta ustası ne kadar ustaysa (resmen çocuktu ya hadi onuda geçtim) tampon yazıldı komple buraya kadar tamam sonra kaputu açtık farlar kontrol edildi buda tamam sağ farı tutan iki adet cıvatanın altında plastikten yapılma bir şey var far oynamasın diye konulmuş herhalde onlar çatlamış ustamız direk far değişimini önerdi :D hiç tamir falan yok direk değişim bu söyleyince benim sigortalar attı :evil: dedim far değişimi mi yapılacak ben mi yanlış duydum diye ustaya sordum evet dedi kötü görünmesin diye far değişimi olacak peki dedim bayana yazın onuda yazdırdık sonra ustamız kaput açılınca ses geliyor diye kaputta bulunan menteşeleri de değiştireceğiz dedi bende sinirlenince gerek yok dedim kaputu da komple değiştirelim diye bayana söyledim. Yanımda da kaportacı arkadaş var usta menteşeler deyince bi de o baktı kaput sağa doğru kaymış çamurluğun oraya sürtüğü için ses yapıyor dedi. Neyse her şey yazıldı çizildi fiyat teklifi almaya gittiğimde yedek parça da bulunan arkadaşın bilgisayarın da sorun olduğu için şuan veremiyoruz dendi telefon numaramı aldılar biz size haber vereceğiz dediler fakat salı gününden beri dönmediler. Herşeyi geçtim ustanın yeterli olup olmamasını parçaların hiç tamir olanağı olmadan direk değişimi sorun değil bunlar olacak şeyler ama bu kadar ilgisiz bu kadar vurdum duymaz bir firma görmedim müşteri ilişkileri sıfır.

Neyse bu sinirin üstüne kapanlara gittim girdiğim gibi hemen ilgilendiler sağ olsunlar, usta direk fiyatını çıkardı ön tamponun Boya işçilik dahil 2,117 TL teklif formunu bile verdiler. 75,000 bakımı sordum o yok 80000 bakımı var dediler onun içinde fiyat çıkarıp teklif formunu verdiler 964 TL :D fiyatlar yüksek mi bilmiyorum ama Kapanlar Egerenk'e göre daha iyi geldi hiç olmadı ilgilendiler :D

Egerenk'de çalışmayan sistemin Kapanlarda çalışması çok acıklı geldi bana :D daha da sadeleştirmek gerekirse ya ben seni müşteri olarak görmedim zaten yaptıracak gücünde yoktur senin teklif formu bastırmaya fiyat söylemeye gerek yok gibisinden bir şey anladım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014 12:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
bu tip insanlardan sanayidede çok var.mitsubishi servisleri henüz kurumsallaşamanış.bence sizin farı cepe atıp başka bir müşteriye satarım hesabı yapmış.bir örnek vereyim 3 ay önce volvo nun sağ arka stopu için fiyat araştırıyorum.izmir ist ank bir çok servisi aradım hepside çok nazikçe ilgilendiler hepside aynı fiyatı verdiler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014 14:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Ben size söyleyeyim. Kapanlar da Egerenk'te iyi değil. Kapanlar kötünün iyisi. Size yapacakları tamir işlemlerini de kendileri halletmiyorlar. Autoking e falan gönderiyorlar orada halledilip geliyor. Rutin bakım içinse Mutlu Oto'ya (250 TL sanırım bakım bedeli) gidin. Veya sanayide bir tanıdığınız var sa filtreleri 3. sanayi'den alın. Polen, Hava, Yağ Filtresi (Sakura marka) 40 - 45 TL'ye geliyor. Mutlu oto da bunları kullanıyor diye biliyorum. 4 litre 10/40 yaü alırsınız. Ufak bir işçilikle halledilebilir.

Şahsen ben bu sefer parçaları alıp kendim bir usta bulup o şekilde bakım yaptıracağım. İstediğim marka yağı kullanacağım. Diğerlerinde böyle bir şansınız yok. Ayrıca 4 teker aç kapa fiyatını tüm servisler dahil ediyor. Söküp taktıklarını hiç sanmıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014 23:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Geçmiş olsun.
Yetkili servisler yedek parça fiyatlarının yüksek olduğunu kendileri de kabul ediyorlar ve hatta bu konuda Temsa ile bayağı problem de yaşıyorlar. Çünkü son kullanıcı olan bizler yetkili servisin 100 dediğini, piyasada aynı marka aynı model olmak üzere 50ye bulabiliyoruz çoğu üründe. Bu sebepten ötürü zaten fiyat vercez, pahalı gelecek, gidip dışardan arayacak mantığı gütmüş olmaları bence normal. Tabii yapmış olmaları kötü bir durum, daha fazla ilgilenebilirlerdi.

Body kiti Peçe otomotivden, son zamanlarda da aracımla ilgili birçok şeyi ankara IBA Otomotivden aldığım için her ikisinin de tüccarlığına, esnaflığına kefil olurum. Aracımdaki body kit Peçe'nin malı. Ben her daim memnunum. En son arka tamponu taktım, tampon sağlam, bagaj kapağı öyle bir yamuldu ki kaskodan değiştirtmek zorunda kaldık. Tampon esnedi attı kendini bagaj kapağını kulaklardan yamultup. Bir tek montaj yerlerinden bir iki kırık oldu, onu da Autokingde tamir ettiler. Değişime bile gerek kalmadı. O derece sağlam yani. Ön tamponla da bir köpek leşine çarpmıştım. Onun hatta resimleri de var forumda. Orta kırıldı, tampon yenilendi.

IBA'nın da fiber body kitlerini gördüm. Ama aracımda olduğu için çok dikkatli bakmadım. Dediğim gibi yarın gideceğim muhtemelen birkaç küçük montaj işi için. Bakar tekrar yorum yazarım sana. Resim de çekerim olmadı. Birşey soracak olursan da bana mesaj atabilirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2014 00:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Furkan
Araç: Lancer 2009
Meslek: Kalite Kontrol Teknikeri
@Adriclarna

İlgin için çok teşekkür ederim :D İba'dan da sordum onlarınki plastik ralliart diye geçiyor onlar da çok ilgilendiler hemen maile geri döndüler sağ olsunlar peçede öyle :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2014 13:48 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Egerenk'ten her hal ü karda uzak durun. Kapanlar sadece servis hizmeti verdiği için daha hızlılar. Renault'nun da yetkil servisleri aynı zamanda. Kapanlar'ın sahibi tam bir Mitsu hayranı. İkili ilişkilerimi iyileştirmeye çalışıyorum. MCT üzerinden olmasa bile bizim dernek üzerinden bir indirim kapmaya çalışıyorum. Dikmen Usta iyi bir usta. Mitsuyu çok iyi tanıyor. Kritik sorunları derhal çözebilen biri ama özellikle kullandığı yağ bana güven vermedi. Malzemeleri biz götürdüğümüzde ise işçiliği epeyce şişiriyor. Piyasanın altında diye kabul etmekten başka çare kalmıyor. Karta taksit yapmaması da ayrıca handikap.
Sonuç: Sanayide bir laf vardır "Okşamayan usta yoktur, daha az okşayan usta vardır."
Not: orijinal sözde okşamak yerine sinkaflı bir kelime var onu da siz bulun :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2015 22:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: serdar
Araç: 2004 lancer
Meslek: kamu
Kan grubu: a+
iyi akşamlar 2004 lancerime orijinal ms851358 buji izmirde nerde bulabilirim temsayı aradım egerenk size tedarik eder dedi ama beklemek istemiyorum kargo vs için.eş değer değil orijinalini taktırmak istiyorum japon marka eş değer taktırdım araç sapıttı 2 gün sorunsuz çalışıyor 3. gün teklemeye başlıyor benzinde.lpg dede sapıtıyor arada.şimdiden teşekkürler bu arada carismayla aynı bujiymiş sanırım yanlışda olabilir tabi.iyi akşamlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2015 10:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
Meslek: yok
Selamlar, ben de İzmir'de Aradım ama en kolay çözüm bujimarket.com

siparişi veriyorsunuz, ertesi gun kapınızda. ayrıca küçük vade farkıyla taksit de yapıyorlar :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 10:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: MURAT
Araç: CİVİC Sİ
Meslek: YEDEK PARÇA
Kan grubu: ARH+
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar;

İsmim Murat, EGERENK OTOMOTİV de yedek parça bölümünün sorumlusuyum.Forumda bahsi geçen şikayetlerinizi tek bir satırını bile atlamadan ve empati kurarak okudum.Sizlerin gönlünü almak için söylemediğimi bilmenizi isterim ki; hepiniz şikayetlerinizde haklısınız. Mitsubıshi yetkili servisi olarak siz müşterilerimize olması gerektiği gibi ilgi ve alaka gösterilmemiş.Fakat şunu belirtmem gerekir ki; yeni açılmış olan bir Mitsubishi yetkili servisi olarak geçmişte hatalar olabilir.Şikayetlerinizin çoğu çalışan eleman kaynaklı şikayetler olup EGERENK otomotiv olarak bu konuda şuan için çalışanlarımızın değiştiğini ve şuan %100 müşteri memnuniyeti ile çalıştığımızı belirtmek isterim.Lütfen bir isteğiniz ve de şikayetiniz olduğunda benimle iletişime geçerseniz sizlere yardımcı olamk isterim.

Saygılarımla...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2015 22:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: suat
Araç: 2012 mitsubishi outlander
Meslek: İNŞAAT MÜHENDİSİ
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar; Geçen gün 2012 model 48000 km'deki Outlander'ımın bakımı için Egerenk Otomotiv'e gittim. Daha önceki deneyimlerim ve forumdaki yorumlardan dolayı tedirgin olsam da aracın bende ki ilk bakımını yetkili bir serviste yaptırmak adına Egerenk servise götürdüm.

Açıkcası yine eski günlerde ki gibi samimiyetsiz bir servis ortamıyla karşılaşacağımı sanarken, karşıma bambaşka bir servis çıktı. Öncelikle forumdan Murat arkadaşımız, Mesut bey, servis müdürü Aykut bey ve servis çalışanlarına ilgilerinden ve samimiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Aracı servise götürürken, eski sahibinin ne bakım yaptığını çok fazla bilmeden gittim ve karşıma ne çıkacağını bilmiyordum. Normal bakım için aradığımda iskontolarla beraber gerçekten çok uygun bir rakam verdiler. Ancak araç kontrole girince normal bakımda değişmesi gerekmeyen hava filitresi ve polen filitresinin değişimini istedim. Böylece aracın bütün filitreleri değişti ve motora 5w-30 Shell Helix yağ konuldu. Kontroller sırasında fren disklerinin bittiği ve değişmesi gerektiği ortaya çıktı. Bu değişim Peugeot aracımda da olmuş ve bana 500 TL'ye malolmuştu. Bu değişimi ve silecek değişimlerini yaptırdıktan sonra açıkçası kalın bir fatura bekliyordum, sağolsunlar uyguladıkları %30'a yakın iskonto sayesinde beklediğim olmadı ve çok uygun bir fiyata bu işi tamamladık. Fiyat vermek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama size şöyle bir kıyas yapıyım. 3 sene önce Lancer 1.6 aracımın servisine ödediğim rakamın çok az üstünde bir rakam...

Egerenk yeni kadrosuyla gerçekten kabuk değiştirmiş. Hem ilgi-alaka, hem işçilik, hem de fiyatlar gerçekten çok memnun edici. Eğer böyle devam ederlerse Mitsubishilerimiz için gerçekten düzgün bir servise kavuştuk demektir.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2015 22:44 
Kullanıcı avatarı

Hem disk hem balata bitmişti. Komple değişti. Yaklaşık 250~300 gibi bir rakama geldi. Toplam fiyattan indirim yapıldığı için tam net rakamı bilemiyorum. Ama indirimsiz rakamı 500 TL civarıydı...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2015 23:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Benim de fren balatası ve disklerin değişmesi gerek aslında hemen çorlu tufanlar a mı gitsem :)
hem disk hem balata 250 tl çok ucuz geldi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2015 13:14 
Kullanıcı avatarı

Valla ne yalan söyleyim, faturayı görünce çok mutlu oldum. Çünkü bu kadar değişen şeyden sonra fiyat çok uygun geldi bana da... Ama Murat kardeşimin ve Aykut bey'in de indirimlerdeki yardımları konusunda haklarını vermek lazım. Her ikisine de çok teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2015 13:43 
Kullanıcı avatarı

Suat beye düşünceleri için teşekkür ederim.Sizleri memnun edebildiysek ne mutlu bizlere.Umarım kazasız günlerde tekrar görüşürüz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2015 23:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: rich5053
Araç: Colt 1.3 İnvite AMT
Meslek: Kamu
Valla ne derece değişti bilmiyorum ama en son aracımda ariza ışığı yanmıştı. Dikmen ustaya götürecek vaktim olmadı. Yakınında olduğum için renk oto yu aradım 220 veya 230 + kdv istediler aracı mut 3 cihazına bağlamak için. Merakımdan kapanlar ve yükselişi aradım 150 + kdv istedi hatta denizli özpam i aradım yine 150 + kdv istediler ki erdal usta zamanında para da vermezdik cihazı bağlamaya. Hatta genel merkeze sormuştum fiyatlar neden farklı diye. Ertesi gün hem genel merkezden hem renk oto dan aramışlardı. Neticede yaşadığım olay bu . Ne derece değişti sistem bilemiyorum ama ön yargıdan kurtulmak zor

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2015 08:41 
Kullanıcı avatarı

rich5053 yazdı:
Valla ne derece değişti bilmiyorum ama en son aracımda ariza ışığı yanmıştı. Dikmen ustaya götürecek vaktim olmadı. Yakınında olduğum için renk oto yu aradım 220 veya 230 + kdv istediler aracı mut 3 cihazına bağlamak için. Merakımdan kapanlar ve yükselişi aradım 150 + kdv istedi hatta denizli özpam i aradım yine 150 + kdv istediler ki erdal usta zamanında para da vermezdik cihazı bağlamaya. Hatta genel merkeze sormuştum fiyatlar neden farklı diye. Ertesi gün hem genel merkezden hem renk oto dan aramışlardı. Neticede yaşadığım olay bu . Ne derece değişti sistem bilemiyorum ama ön yargıdan kurtulmak zor

Mehmet bey günaydınlar;

Başınızdan geçen bu olayı ne zaman yaşadınız bilmiyorum ama bizim mut3 cihaz bağlama ücretimiz bahsettiğiniz rakamlar olamaz.Çünkü bu olay 5 - 10 dk süren bir işlem.Vaktiniz olduğunda buyurun gelin bir kahvemizi için.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2015 10:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: rich5053
Araç: Colt 1.3 İnvite AMT
Meslek: Kamu
rochester35 yazdı:
rich5053 yazdı:

Mehmet bey günaydınlar;

Başınızdan geçen bu olayı ne zaman yaşadınız bilmiyorum ama bizim mut3 cihaz bağlama ücretimiz bahsettiğiniz rakamlar olamaz.Çünkü bu olay 5 - 10 dk süren bir işlem.Vaktiniz olduğunda buyurun gelin bir kahvemizi için.

Yanılmıyorsam en fazla 6 ay olmuştur bu durum olalı. Yalan söylemiyorum sonuçta ama bu durum yaşandı sizden de bir yetkili aradı belki yarım saate yakın görüştüm. Benden istenen fiyat bu. Keske görüşme kayıtları olsada size bunu sunabilsem. Belki sizin şirkette vardır bilemiyorum.
Üstelik ben güncelleme falan da istemedim sadece lpg den kaynaklı yanan ariza ışığı söndürebilecekti. Zaten lpg aldığım yeri değişince söndü ariza lambası .
Neyse yapacak bir şey yok durum bu size hayırlı çalışmalar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2015 11:16 
Kullanıcı avatarı

Mehmet bey benim size yalan söylüyorsunuz gibi bir ifadem söz konusu bile olamaz.Ayrıca yetkili servisler lpg kaynaklı arızalara bakmaz.Bir isteğiniz olursa yardımcı olabilirim.İyi günler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 11:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: fahrettin
Araç: carisma
Meslek: öğretmen
İZMİR EGERENK gerçekten tüm övgüleri hakedecek kalitede hizmet veren, geç tanıdığım ama devamlı çalışmayı istediğim bir firma. özellikle parça bölümünde çalışan Murat bey ilgi ve alakasıyla yaptığı işin hakkını fazlasıyla verip müşterilerinin derdi kendi derdiymiş gibi koşturan bir kardeşim. bundan dolayı başta Murat bey ve tüm çalışanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. ayrıca parça yanında göndermiş oldukları ve kendimi özel hissetmemi sağlayan ufak hediye de benim için çok ayrı bir güzellik oldu. İzmire çok uzak olmama rağmen arabamla alakalı her problemde ilk başvuracağım yer. Teşekkürler EGERENK :vauv: :vauv: :vauv: :vauv: :vauv: :vauv: :vauv: :vauv: :vauv: :vauv: :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2015 14:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Neeeeeeee hediye mi göndermiş??? hani bana hediye falan gelmedi yazdım bir kenara bunu...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: