Zaman: 19 Mar 2024 10:39

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017 11:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
Dünya'nın en zorlu çarpışma testlerini yapan iihs yılın en güvenilir arabalarını seçti.

Resim

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017 12:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Umut rıza
Meslek: İnşaat mühendisi
Kan grubu: Arh+
Hyundai ve kianın mitsubishiden sağlam çıkması enteresan

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017 13:57 
Kullanıcı avatarı

Hyundai ve Kia kendini son zamanlarda motor ve aktarım olarak bir hayli geliştirdi hatta süper spor araç üretimi için düğmeye bastılar özel bir ekip çalışmalarını i30 şasesi üzerinden yapıyorlar büyük yarış pistlerinde.

Alman / Avrupa araçları geri kalmış ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017 15:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Çarpışma testleri sağlamlık demek değildir: az çelik kullanılır ama şoför koruma bariyerlerine yoğunlaşır. kaput ve çamurluk plastik olur. bu araç 5 yıldız alır. başkası genel olarak daha fazla çelik alır çamurluk tampon sağlamdır ama diğeri kadar şoför/yolcu korumaya yoğunluk vermez 4 yıldız alır. çarpışma testleri çarpışmanın araç içine hatta günümüzde yayalara olan en az zararını da hesaplar. mesela yaya çarpınca plastik çamurluk kırılır ama yaya yaranmaz/ölmez bu durum daha çok yıldız alır: yaya güvenliği sağladığı için.
aynı şekilde çarpışma testinden tam yıldız alan araç sorunsuz (az sorunlu) demek olmadığı gibi dahaz az yaktığını da göstermez.
Sonuç: mitsubishi daha iyi :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017 15:52 
Kullanıcı avatarı

Only Mitsu :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017 16:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
av.ilhami yazdı:
Çarpışma testleri sağlamlık demek değildir: az çelik kullanılır ama şoför koruma bariyerlerine yoğunlaşır. kaput ve çamurluk plastik olur. bu araç 5 yıldız alır. başkası genel olarak daha fazla çelik alır çamurluk tampon sağlamdır ama diğeri kadar şoför/yolcu korumaya yoğunluk vermez 4 yıldız alır. çarpışma testleri çarpışmanın araç içine hatta günümüzde yayalara olan en az zararını da hesaplar. mesela yaya çarpınca plastik çamurluk kırılır ama yaya yaranmaz/ölmez bu durum daha çok yıldız alır: yaya güvenliği sağladığı için.
aynı şekilde çarpışma testinden tam yıldız alan araç sorunsuz (az sorunlu) demek olmadığı gibi dahaz az yaktığını da göstermez.
Sonuç: mitsubishi daha iyi :D

İlhami Beye katılıyorum. Ayrıca şöyle bir gerçek daha var hangi en güvenli araçla olursa olsun 160 ile çarpışırsanız imam kıyma yıkayacaktır. Aslında güvenlik de sürüş ve risk alma tarzınızla ilgili bir durumdur. (İstisnai haller hariç mesela bir tır gelir dümdüz eder, smartta da olsanız volvo jipte de farketmez.) Aradığımız gösterişli, güvenli, kullanımı rahat, ucuz, az yakan ve az bakım az masraf çıkaran uzun vadede sorunsuz bir araçsa ve bu özellikleri ortak paydada bulabileceğiniz en uygun araç mitsubishi yine en ideal seçimdir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2017 20:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Kan grubu: Brh+
Bir ilave de benden... Bu testlere Mitsubishi girdi mi bakalım? Araştırmadım, bilgisi olan varsa paylaşsın. Mesela Small Car sınıfında en son Mirage/Spacestar (yada aynı şasi ve motorla diğer adı Attrage) 2014 yılında girmişti. Bu yıl da girdiğini sanmıyorum veya girdiyse de başka araçlarla girmiştir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017 07:53 
Kullanıcı avatarı

hd1985 yazdı:
Bir ilave de benden... Bu testlere Mitsubishi girdi mi bakalım? Araştırmadım, bilgisi olan varsa paylaşsın. Mesela Small Car sınıfında en son Mirage/Spacestar (yada aynı şasi ve motorla diğer adı Attrage) 2014 yılında girmişti. Bu yıl da girdiğini sanmıyorum veya girdiyse de başka araçlarla girmiştir.

iihs sitesinde attrage ile ilgili veri yok. Sanırım bu testlere girmemiş. Ama üzülerek şunu söyleyebilirim attrage nedense Colt gibi güven vermedi.
NCAP testi linki güvenliği iyi düzeyde diye tanımlamışlar.
https://www.carbase.my/mitsubishi/attra ... /237954439
Testleri incelediğimde hava yastıkları ile boyun ve kafayı eski kasa outlanderlardan daha iyi koruduğu yönünde veriler. Yine de olası bi kazada iç hacim genişliğinden dolayı colt içinde olmayı yada iç hacmine ek olarak cüssesinden dolayı eski kasa outlander içinde olmayı yeğlerim. Her aracın diğer araçlara nazaran olumlu yada olumsuz göreceli özellikleri vardır. Galiba bu attragenin dokununca esneyen kaportasına alışamadım. Bununla birlikte şehir içi için güzel teknolojik ve ekonomik yakıt tüketimi açısından ideal bir araç. :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017 07:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Kan grubu: Brh+
Bir de şu var ki, araç güvenliği demek sağlam araç demek değil. Aracın içinden insanların sağlam bi şekilde çıkması demek. Mesela araç var, kazadan sonra sağlam bir halde ama içindeki insanlar kötü görünüyor. Başka bir araca bakıyorsun, kazadan sonra mahvolmuş ama insanlar içinden sağlam çıkıyor. Bu konularda bence Mitsubishi başarılı. Evet, kaportası esnemeye meyilli (en azından benim Attrage'a bakarak kesin diyebilirim) hatta oldukça ince, ama RISE gövde ve diğer standart sunulan güvenlik özellikleriyle en azından sınıfı içinde iyi olduğunu düşünüyorum. Zira IHS de hiç fena sayılmayacak dereceler aldı. Bildiğim kadarıyla Accent Blue'dan daha iyi IHS dereceleri olduğu konusunda yorumlar okumuştum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017 10:26 
Kullanıcı avatarı

hd1985 yazdı:
Bir de şu var ki, araç güvenliği demek sağlam araç demek değil. Aracın içinden insanların sağlam bi şekilde çıkması demek. Mesela araç var, kazadan sonra sağlam bir halde ama içindeki insanlar kötü görünüyor. Başka bir araca bakıyorsun, kazadan sonra mahvolmuş ama insanlar içinden sağlam çıkıyor. Bu konularda bence Mitsubishi başarılı. Evet, kaportası esnemeye meyilli (en azından benim Attrage'a bakarak kesin diyebilirim) hatta oldukça ince, ama RISE gövde ve diğer standart sunulan güvenlik özellikleriyle en azından sınıfı içinde iyi olduğunu düşünüyorum. Zira IHS de hiç fena sayılmayacak dereceler aldı. Bildiğim kadarıyla Accent Blue'dan daha iyi IHS dereceleri olduğu konusunda yorumlar okumuştum.

Dediğin doğru olduğunu bilsemde kafam yine aynı. Ben biraz eski kafalıyım sanırım :twisted: :roll:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: