Zaman: 18 Nis 2024 08:31

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Kia Cerato Koup
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011 00:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Bugün dershaneye gitmeden önce,Facebook'tan önceden haberini okuduğum KIA'nın Adapazarı AVM'deki kurduğu standa uğradım.Aşağı yukarı tüm modelleri vardı ve kayıt yaptırarak kısa bir test sürüşü ve eşantiyon veriyorlardı.Eşantiyon dediklerim ;2 adet KIA amblemli cam güneşliği,bir adet yelpaze ve çocuklar için kalemtraş+boya kalemleri.Bunların hepsini cebe attıktan sonra.Esas maksadım yeni Picanto'yu test etmekti fakat içine binip çok dar olduğu görünce caydım açıkcası.İçine binince Colt'un gözünü seveyim dedim :D
Hemen gözüm tabi Cerato'nun Koup versiyonuna kaydı.Benden öncede biri test sürüşü için kayıt yaptırdığı için için ilk o arkadaşlar arka koltukta bir süre yolculuk yaptım.Araç coupe olduğu için diğer coupe araçlarda olduğu gibi arka taraf biraz basık.Bu yüzden uzun boylu insanlar için biraz kafayı eğipde yolculuk etmek gerekiyor
İlk binen arkadaş hemen gaza asılınca ,gözüm yan koltukta oturan görevliye takıldı,fakat o da halinden memnundu :D Çevre yoluna çıktından sonra arkadaş gaz pedalına baya bi kökledi fakat ivmelenmesi sahip olduğu 1.6 126 hp/156 nm'lik motor yüzünden pekte şaşırtıcı gelmedi bana.Turbo beslemeli bir motor konulsaymış daha iyi olur dedirtiyor bu yüzden.Arkadaş sürüşü bitirdikten sonra koltuğuna geçmekte tereddüt ettim açıkcası,malum test aracı ve Sakarya trafiği:D Bir cesaretle koltuğuna geçtim.Bende biraz gaz pedalına bastım durdum bu yüzden :D Motor sesine pek dikkat edemedim.Açık camların uğultusundan dikkatim dağıldı.
Güvenlik olarak araçta ABS + ESP + TCS donanımları bulunuyor.Çevre yolundan dönerken,gazı asılmamla beraber göstergede kayan bir araç simgesi gördüm.Sanırım TCS devreye girmişti :D
Dış tasarım gerçekten çok hoş ona lafım yok.Yurtdışındaki Honda Civic Coupe'yi anımsatıyor bana.Koup'a en fazla yakışan renk kırmızı bu arada.Kullandığım araç beyazdı bu arada.İç kısımda ilk dikkatim,Lancer'da çok şikayet edilen kısımdı,Plastik mi değil mi ? :D Yumusak bir plastik kullanılmış ve radyonun olduğu kısımda Piano black diye tabir edilen parlak siyah renk hakimdi.Döşemeler ise siyah renk ve kırmızı dikişli olması ayrı bir hava katmış.Koltuk ise vucudu komple saracak sekilde dizayn edilmişti.İç kısımda fazlada dikkatimi çeken bir şey olmadı açıkcası
Sport bir araç olmasından dolayı süspansiyonları biraz sertti.Web sitesinden bakıldığında arka kısmın torsiyonlu olduğu yazıyor teknik özelliklerde.

Kısacası sadece görünüm olarak aklımın kaldığı bir araçtı ama performans olarak biraz daha iyileştirilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. :MCT:

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Kia Cerato Koup
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011 00:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
eline sağlık yakışıklım ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011 01:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
eline sağlık yakışıklım ...

Eyvallah abi.Bu arada ilk test araç tecrübem bu :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011 10:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Bizim buradaki Ford Satıcısında yeni focus gelirse deneyeceğim bende :D

Paylaşım için teşekkürler :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2011 11:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
venga yokmuydu?

Venga'da vardı.İçine bindim sadece.Colt kadar geniş içi : )

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: