Zaman: 29 Mar 2024 04:44

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2011 21:19 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
Arkadaşlar bugün chevrolet opak yetkili satıcısında iki aracı da detaylı inceledim ve test ettim. Açıkcası beklentimi yüksek tutmuşum. İki araçta çok yakından incelemezseni çok albenili bir iç mekana ve güzel bir dış tasarıma sahip. Sürüş ve malzeme kalitesi olarak değerlendirmek gerekirse

Öncelikle Fuarlarda ki japonlar gibi arabanın tüm ayrıntılarını detaylı olarak inceledim. İki aracında iç mekan işciliği ve sağlamlığı berbat ötesi. Kapı fitilleri iç mekan koltuk kalitesi plastik aksamlar gerçekten kötü. Özellikle cruze da kapıların üst tarafları ön güneşliklerin üst tarafları yerlerinden çıkacakmış gibi oynuyordu. Yeni aveo cruze hatcbackten kapı fitilleri konusunda çok daha başarılıydı. İki aracında benzin kapakları kilitli değil. Oyuncak gibi açtığınızda saha sola oynuyor. Ön göğüse baskı uyguladığınızda takır tukur sesler geliyor. Bunun dışında tuşlar kapı kolları kırılacak narin plastikten yapılmış. Direksiyon kolları da aynı şekilde. Ben mitsubishi colt ile kıyasladığımda bu iki araçta iç mekan malzeme kalitesi açısından sınıfta kaldılar. Şöyle ki en basitinden dikkatimi çeken arka bagajın kapandığı klipsi plastik yapmışlar :) kısa sürede dağılıp kırılack gibi duruyordu. İlk defa da bir aracın bagaj kapanma klipsinin plastik olduğunu görüyorum. Ancak iç ve dış tasarım açısından çok başarılılar. Yani albenisi yüksek ama kalitesi çok düşük çin malı gibi bir araç olmuş.

Sürüş açısından değerlendirmek gerekirse yeni aveo 1.4 LTZ otomatik modelini test ettim. Aracın hızlanması vasat süspansiyonlar yumuşak yalıtım colttan iyi. Ancak direksiyon elektro servo olmadığından dolayı yeni colt ve lancera göre çok daha sert. Yakıt tüketimini söylememe bile gerek yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2011 22:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Dizel AT 37 olsa ben düşünebilirdim. Ama benzinli Chevrole evlerden ırak.

Şimdi forumlarına baktım da.. Bu bayram şehir dışı yapanlar 7lt ortalam yapmış. Şehir içi ise 8.1.. Bu değerler sanırım manuel vites için. Bence çok.

Bu yalıtım olayı da beni gıcık etmeye başladı.. Verece 1000TL'yi sökterecem herbişeyini.. Al sana D sınıfı :D

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2011 01:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: Astra H
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
Barışım çok yerinde bi tespit
colttan sonra bende bindiğim aracın göğüs malzemesini sürekli kontrol ediyorum
yok arkadaş bu kadar mı dandik olur
punto evo da dahil (sadece renkli yaptıkları kısım yumuşak diğer yerler sert) :)
ama giderek yükselen bir trend halinde araçların iç mekan kaliteleri düşürülüyor
mesela polo kullanıcılarıda eski pololarda iç mekanın daha kaliteli olduklarını söylüyorlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2011 12:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan
Araç: 2015 Attrage CVT Plus
Meslek: Yazılım
cruze bende baktım coltu almadan önce aynen dediğiniz gibi dokunmadan bak harika görünüyor dokununca ne olduğunu anlıyorsunuz. içine binince az bi baktım sonra geri indim aynen sizin gibi çok beklentiyle oturmuştum tam zıttını hissedince fazla kurcamadan inmiştim.
zaten chevroletin bakım ücretleri çok pahalı birde millet mitsubishi'ye laf atıyor. hatta birkaç okuduğum yazıyı aynen kopyalıyorum..

Alıntı:
arkadaşlar bugün itibariyle 16,02,2011 30000 km bakım yaptırdım 440 tl ödedim lpg takılı yapılan işlemler bütün yağ,hava,polen filtreleri degişti + yağ 0/40 bujileri degişti kredi kartına 6 taksit yaptırdım fakat 30000 km oldugu için ön fren balatalarım bitmek üzere disk zarar görmesin diye degiştirirsem iyi olucagını söledir fakat sadece balataları 242 tl+ işcilik 290 tl sölediler şok oldum sadece balata degişimi için 290 tl istediler dışarıda bulamıyacağım sölendi balata orjinal balata bulmam konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim biraz araştırdım 70,80 tl arasında cruze ön fren balataları diyolar ama nettekiler ne kadar orjinal bilemiyorum.

Alıntı:
arkadaşlar üzülerek bildirmek istiyorum bizim araçların lpg'li 15,000 km bakım ücretleri 600 tl gibi bir rakama dayanmış durumda bugün serkan arkadaşımız servisi sorup, rakamı duyunca beni aradı bende ufuk beyden bilgi istedim yrn net bilgileri veririm ama 2 katı zam yapmış gm işçilik ve parça başına haberiniz ola

Alıntı:
447 TL bakım mı olur. Böyle kazık olur mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2011 13:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
1.4 AT LTZ 16 VALVE : 37.614 TL...COLT haala bedava :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2011 17:21 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
34 e birakiyolar :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2011 23:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
chevrolet ben onlara çakma amerikan arabası diyiyorum bildiğiniz kia yada hyundai şase olayaı sıfır amerikalılar bunların üretildiklerinden haberleri bile yoktur sırf ortadoğu piyasası için üretilmiş kalite 10 üzerinden 1, 2 yıllık cruze e ön kaputa taş fırlamış paslanmış

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2011 20:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
dizel aveo bayağı satılır gibime geliyor.dua edinde cruze dizel çıkmasın piyasaya.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: