Zaman: 18 Nis 2024 15:19

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 16:13 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Selam arkadaşlar,
Uzunca bir süredir yapmayı düşündüğüm incelemeyi şimdi yapıyorum. Aracını kendi yıkamayı düşünen arkadaşlar için faydalı olacağına inanıyorum.
Ürünü 10 ay kadar önce Bauhaus'dan 250 Lira'ya 12 taksitle almıştım. Marka bu işin en bilinen ve iyi markalarından birisidir. Bosch, B&D filan da benim bildiğim iyidir.
Neyse ben fotoları ve altına yorumları ekliyorum.

Resim
- ürün resmi. Makina, basınçlı su hortumu, tetik ve iki tip namlu.
Resim
- ürünün arkadan görünüşü, deterjan haznesi ve arkadaki namlu koyma gözleri. (ben elektrik kablosunu dolayıp oraya yerleştiriyorum)
Resim
- arabanın yıkanmadan önceki görünümü
Resim
- yıkama tetiği (100 bar)
Resim
- darbeli yıkama tetiği. suyu darbeli olarak gönderiyor. bu şekilde %50 fazla basınçla (150 bar yapar) gönderdiği söyleniyor. ben genelde jantlarda kullanıyorum.
Resim
- yıkamaya başladık
Resim
- yukarıdan başlamak lazım
Resim
- kaba yıkama sonrası görünüm (sadece su tutulduktan sonra)
Resim
- namlu çıkarıldıktan sonra yağmurlama ile deterjanlı su gönderiyor. basınçlı olarak değil.
Resim
- deterjanla yıkama
Resim
- yıkama sonrası, jantlar fırça ile temizlendi. başka hiçbir yere dokunulmadı.
Resim
- suyunu çektirmek için silikon çekçek
Resim
- çekçek yapıldıktan sonra kalan kir
Resim
Resim
Resim
- yaklaşık 1 litre deterjanlı su tüketildi
Resim
- bezle kurulamadan sonra
Resim
- bezle kurulamadan sonra. tekerleri herhalde arapsabunu ile filan silmek lazım. parlamıyorlar.

görüldüğü gibi büyük kolaylık. tabi burada benim evimin müsait olması da bir etken.
-elektrik kablosu kısa (3 m).
-yıkama hortumu ise 5 metre ve biraz dolaşma gerektiriyor araç etrafında.
-kovadan su çekme özelliği bulunduğu için elektirk sorununu hallden birisi başka bir mekanda da yıkama işlemi gerçekleştirebilir.
-deterjan çbs'nin köpüklü konsanrtre (1'e 20 diyor ama ben biraz daha fazla sulandırıyorum) köpüklü yıkama deterjanı. çok köpürmüyor. zaten köpüklü yıkamada hava da giriyor işin içine. bu bitince başka bir marka deneyeceğim. sonax'ı övmüşlerdi ama o da süngerle yıkama için. hele bitsin de. gerçi 5 litre deterjan ne zamana biter ki?
- yıkama sonra ne yaparsanız yapın toz şeklinde kir kalıyor. o sebeple mutlaka bez ile silmek gerekiyor.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. sorusu olan varsa sorabilir.
umarım faydalı olmuştur.
saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 17:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
İnceleme için teşekkür ederiz.. Bende bugün parçalı bulutlu bir pazar gününe denk gelmişken şu 1 ay önce aldığım sonax şampuanla bir yıkama yapayım demiştim. yorgun bi şekilde forumu açınca ilaç gibi geldi bu inceleme..

250/12=20TL.. araba kırmızı olursa benzincide yıkama bahşişine denk gelir heralde:)

Neyse, sözünüzü ettiğiniz Sonax cilalı şampuanı kullandım bugün ben, özellikle boyanın sağlam olduğu yerlerde müthiş bir parlama ve tabaka oluşturuyor bunu gördüm.. yağmuru iyi kaydırıyr diye de ön camı bol bol süngerledim.. ama su taşıma sistem olunca hiç güzel olmuyor ben yaklaşık 30lt su harcadım ve hala etek altları, ve jant lastik bölümü istediğim gibi değil..

Ellerim berbat.. Ayrıca oldukça yorulldum.. iç- dış neresi varsa sildim.. yine de jantlara falan su tutulmadığı için çok kötü görünüyor :fool:

Sakarya'da olsanız ben şampuanı getirirdim, haznsini doldurur iki arabayı da yıkardık :friends:

Bu K-2 16 Modeli.. 150TL.. bu da 100barmış ama sanırım daha ufak bişey ve su haznesi yok.. kovadan su çekeniliyor. sizce bu işimizi görür mü?
Resim

http://www.hepsiburada.com/karcher-k2-1 ... -16i&mr=46

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 18:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
abi bu makinadan benim bajanakta da var...babasının arabayı yıkadık beraber, koca Audi A4ü sallıyor basıncı...köpük vs de yapıyor gyet işlevsel....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 19:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
İnceleme için teşekkür ederiz.. Bende bugün parçalı bulutlu bir pazar gününe denk gelmişken şu 1 ay önce aldığım sonax şampuanla bir yıkama yapayım demiştim. yorgun bi şekilde forumu açınca ilaç gibi geldi bu inceleme..

250/12=20TL.. araba kırmızı olursa benzincide yıkama bahşişine denk gelir heralde:)

Neyse, sözünüzü ettiğiniz Sonax cilalı şampuanı kullandım bugün ben, özellikle boyanın sağlam olduğu yerlerde müthiş bir parlama ve tabaka oluşturuyor bunu gördüm.. yağmuru iyi kaydırıyr diye de ön camı bol bol süngerledim.. ama su taşıma sistem olunca hiç güzel olmuyor ben yaklaşık 30lt su harcadım ve hala etek altları, ve jant lastik bölümü istediğim gibi değil..

Ellerim berbat.. Ayrıca oldukça yorulldum.. iç- dış neresi varsa sildim.. yine de jantlara falan su tutulmadığı için çok kötü görünüyor :fool:

Sakarya'da olsanız ben şampuanı getirirdim, haznsini doldurur iki arabayı da yıkardık :friends:

Bu K-2 16 Modeli.. 150TL.. bu da 100barmış ama sanırım daha ufak bişey ve su haznesi yok.. kovadan su çekeniliyor. sizce bu işimizi görür mü?
Resim

http://www.hepsiburada.com/karcher-k2-1 ... -16i&mr=46

valla o model de fena değil gibi. hem küçük bagaja bile girer sanırım. ama hem şampuan haznesi yok hem darbeli ucu yok sanırım. hem de basınçlı su hortumu 3 metre filan yanılmıyorsam. kısa gelir durmadan yer değiştirirsiniz.
yakında olsaydınız gelirdiniz beraber yıkardık araçları. ben keyif alıyorum açıkcası. bazen uğrayan arkadaşlarınıkini de yıkadığım oldu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 19:50 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
abi bu makinadan benim bajanakta da var...babasının arabayı yıkadık beraber, koca Audi A4ü sallıyor basıncı...köpük vs de yapıyor gyet işlevsel....

valla kardeş püskürtme gücünde bir sorun yok. ben ilk başlarda acaba bu benim araçtaki bodykilerde açma yapar mı diye de korkmadım değil. elini önüne getiremiyorsun. ama inatı kirlerde yaınlaştırmak gerekiyor. boyaya bişi yaptığı yok. ama belki boyada hasar filan varsa sökebilir. benim hanımın r12 aracının bagaj kapağında bant yapıştırılmıştı söktü aldı. elimizle sökemiyorduk fena yapışmıştı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 20:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
google dns'tenmiş

ayrıntılı olmuş teşekkür ederiz. 250 lira 25 kere kullansan kendini amorti eder. bakalım kısmet. kovadan şu çeken iyi dediğin başka veya kendi su haznesi olan bir ürün var mı? yıkama sonucunda ne kadarlık su harcıyorsun onu hesapladın mı?

açıkcası denemedim. ama zaten saatte 300 küsür litre su basabildiğine göre. ben toplasan ancak 10-12 dakika çalıştırıyorum. o kadar bile değildir belki de. 50-60 litre yapar bu durumda. yani 4 kova su diyelim biz.
kendi su haznesi olan bir tane bilmiyorum kardeş. kovadan su çekme özelliğini de sormak lazım. ben o kadar inceleyerek almadım. gittim karcher aldım. fiyata bakmıştım zaten. bosch çok pahalı gelmişti. eh bu da işinin en iyisi bir marka. zaten daha uygun olanlar çin malı olanlar. onlarında pompasına güvenilir mi bilmem. bir de bu aletlerde filtre olayı önemliymiş. şimdi alıp filtresini bulamamak da var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2010 22:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
yıkadığın iyi oldu yağmur başladı :lol:

ula kaç zamandır istiyordun diye hava da güzel diye yaptık bir iş pişman etme şimdi. hem araç yarın akşama kadar yerinden oynamayacak. yarın da yağarsa o zaman nanay.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011 11:20 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

benimkini satayım sana. yeni taşındığım yerde kullanamıyorum :D öyle duruyor. gerçi bir servise götürmem de lazım. tetik sisteöinde bişi oldu gibiydi sonra kullanmayınca kaldı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011 18:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Valla kaça veririm bilmiyorum ki. şu an kaça para bakarız. her sene için %20 düşerim :D
zaten sene anca oldu olmadı. ilk mesajda yazdığıma bakılırsa nisan 2009 da almışım. garantisi sürüyorken bir servise göstermem lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2011 00:46 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bakarım bi ara. bu sıralar hiç boş vaktim yok. sınav dönemi hafta arası izin filan da kullanamıyoruz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: