Zaman: 29 Mar 2024 03:40

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: MAZDA 3 2012 MODEL İMPRESSİVE
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2012 12:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
araç beraber çalıştığımız avukatın aracı birkaç kere kullanma fırsatım oldu otomatik vites 1,6 motor 105 beygir aracın içine binerken sanki f16 uçak kokpitine binmiş biri gibi hissetim koltuk tek kelime ile süper yormuyor öncelikle hatcback arabaydı. tasarım çok güzel yalnız araçla arka arkaya gidince üst dikiz aynasından tam gözükmüyor arkanız yan aynalara bakmakta fayda var. Araç diğer rakiplerinle kıyaslamak gerekirse honda civic, mitsu lancer ve diğerlerinden çok üstün araç tek eksiyi yakıt biraz fazla geldi yol sesi yok motor sesi yok hatta çamurluk aralarında keçe vardı radyo ve müzik sistemi tel kelime ile harika zaten bose ses sistemi var radyo genelde bulunduğum ilçede çekmez ama mazda 3 te en az 4 yada 5 radyo çekti vites geçişlerini hissetmeyi bırakın vites olduğundan bile şüphe edersiniz o kadar harika hızlanması iyi honda civic ten çok ama çok üstün araç özellik ve donanım olarak hız konusu ve yakıtta sadece eksiktir. arka görüş kamere sistemi var hatta colt ile tam direksiyom kırdığım halde dönemediğim yerden mazda ile daha rahat döndüm tek hareket ile şaşırtısı kafam halen orada zaten nasıl oluyorda öğle dönüş açısı vermişler kafam almadı aracı sürürken kaputu görmüyorsunuz meganelar gibi aptal araç değil colt dada bu var hoşuma gidiyor araba sürerken görmek istediğim tek nokta yol olmasını istediğim içindir heralde. Hızlanma fazla yapamadım ama yeterli geldi bana hayatımda sürdüğüm arabalar arasında en iyi direksiyon simidiydi diyebilirim. Birde iç malzeme kalitesi rakiplerinden çok ama çok üstün anlatılacak çok özelliği var ama sayfa yetmez heralde allah nasip ederse yılbaşından sonra almayı düşünüyorum beni cezbetti zaten dünyada ün salmış birçok ödülü toplayan araç olma özelliğine sahip 2. el fiyatları uygun bence nasip ama %100 safkan japon olması yeterli bence

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2012 15:13 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
0-100 ü kaç saniye Hacım bunun ? :D Bir de dip gaz yapınca AMT kudurması duygusu yaşatıyor mu ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2012 16:56 
Kullanıcı avatarı

cihat hocam kudurması yok varsa da içeriye ses vermiyor bu melet 0-100 km hızlanması bildiğim kadarı ile 13,6 felandı ama performans aramak zor ama colt 1,5 ile kıyaslanamaz zaten dün mercedes sprinter minübis benle dalga geçeyim dedi dip gaz bi yaptıkk adam abartısız 300 metre geride kaldı basıyor ama nafile

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2012 17:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Şu anda C sınıfında kafama göre araç yok be kardeşim...AMT tadında LAncer ekonomisinde Civic performanslı Mazda 3 tasarımlı bir araç varsa gidip onu alacağım söz ! :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2012 17:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
bacey yazdı:
Şu anda C sınıfında kafama göre araç yok be kardeşim...AMT tadında LAncer ekonomisinde Civic performanslı Mazda 3 tasarımlı bir araç varsa gidip onu alacağım söz ! :D

böyle bir araç varsa C sınıfında ben de isterim. bu aralar volvo s40'lara kayıyorum gözüm, hadi hayırlısı...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2012 10:20 
Kullanıcı avatarı

bencede alınacak en iyi araç volvo s40 ama onunda dizel otomatik düşük motorlusu yok ne yazık ki ama mazda 3 2013 yılında dizel otomatik getirecek eğer skyactiv teknoloji olursa süper olur

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2012 11:46 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
ben sıfır araç alma çalışmaları esnasında yeni mazda3 dizeli incelemiştim. açıkcası iç mekan kalitesi belli başlı düğmelerin verdiği his bir opel ya da vw tadında değildi. daha iyi olduğu yerler de yok değildi ama sanki aracın tamamına yayamamışlar kalite hissini. açıkcası ben çok ısınmadığım için düşünmemiştim. Bunda en full donanımın dizelde olmaması da bir etken tabi. aracın gidişi ve yol tutuşu ise güzeldi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2012 12:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: eNes
Araç: colt 2012 amt
Meslek: ziraat müh.
Kan grubu: BRh+
eşime manuel vitesli araç kullanmayı öğretmeye çok uğraştım ama sonuç hüsran oldu hep :D yoksa colt yerine s40 alıcaktık colttan yana bi memnuniyetsizliğim yok iyiki colt almışız dedirtiyor insana ama s40 ta hala gözüm var allah kısmet ederse alıcam ileriki yıllarda bi tane :P

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2012 09:38 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
ben sıfır araç alma çalışmaları esnasında yeni mazda3 dizeli incelemiştim. açıkcası iç mekan kalitesi belli başlı düğmelerin verdiği his bir opel ya da vw tadında değildi. daha iyi olduğu yerler de yok değildi ama sanki aracın tamamına yayamamışlar kalite hissini. açıkcası ben çok ısınmadığım için düşünmemiştim. Bunda en full donanımın dizelde olmaması da bir etken tabi. aracın gidişi ve yol tutuşu ise güzeldi.

katılıyorum mesela ön konsol çok kullanışlı ve kaliteli ancak koltuk tasarımı değişik ve yan taraflar kalitesiz gibi geldi ama kullanılan malzemenin yumuşaklığını hissediyorsunuz bastırınca aracın gidiş ve yol tutuşu gerçeken iyi direksiyonu çok dişli olması yolun durum ve hızına göre değişiyor ancak ön görünüşü gülen mazda tarzında lancer daki gibi agresiflik yok ama benim kendi kanaatim civic ve lancer dan çok üstün araç 2. elinin ucuz olması bence alınabilecek araç sınıfında

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2012 09:41 
Kullanıcı avatarı

enesenes yazdı:
eşime manuel vitesli araç kullanmayı öğretmeye çok uğraştım ama sonuç hüsran oldu hep :D yoksa colt yerine s40 alıcaktık colttan yana bi memnuniyetsizliğim yok iyiki colt almışız dedirtiyor insana ama s40 ta hala gözüm var allah kısmet ederse alıcam ileriki yıllarda bi tane :P

dizeli alınabilir 1,6 motoru mesela çok az yakıyor ve konforlu araç sonuçta volvo dikkatimi çeken birşey var volvosu olan çok km yapıyor 2010 ,2011 modelleri bile sahibinden.com 100 bin km üstünde otomatik dizel düşük motor olmaması yüzünden eleniyor birde biraz pahalı segment araç onun yerine nissan juke yada qashqai cvt şanzıman alınır şuan en iyisi bunlar gibi geliyor bana

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: