Zaman: 28 Mar 2024 20:27

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2013 02:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
catalyst yazdı:
Gobegi donmeyen direksiyon :kır: :kır:

Evet :) Ama reelde çok şık. Halbuki bunca yıl eleştirmiştim. Alışınca çok güzel. O değil de klima kontrolü ve iç sirkülasyon kontrolü bile var direksiyonda :)

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2013 18:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ömer
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3İnvite GP KP-AMT
Meslek: İnşaat Mühendisi
SynTheSizer yazdı:
catalyst yazdı:

Evet :) Ama reelde çok şık. Halbuki bunca yıl eleştirmiştim. Alışınca çok güzel. O değil de klima kontrolü ve iç sirkülasyon kontrolü bile var direksiyonda :)

Aldığınız aracın piyasası ne kadar acaba? Ve tabii Sizin aldığınız fiyat ne kadar?

Skoda Roomstar Sizin aracın segmentine yakın olur mu yoksa ancak Scenic veya peugot 4008-5008 vb. araçlar mı aynı sınıf?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2013 20:29 
Kullanıcı avatarı

sevgibilgi yazdı:
SynTheSizer yazdı:
catalyst yazdı:

Aldığınız aracın piyasası ne kadar acaba? Ve tabii Sizin aldığınız fiyat ne kadar?

Skoda Roomstar Sizin aracın segmentine yakın olur mu yoksa ancak Scenic veya peugot 4008-5008 vb. araçlar mı aynı sınıf?

Hocam roomster bildiğim kadarı ile b sınıfı. Aynı zamanda skoda forumunu da takip ediyordum bi ara.. skoda ilginç bi marka.. polonun golfun daha boş halleri gibi.. örneğin superb için esp standart değil yol sesi standart esprisi yapıyorlar.

Picasso kompakt mpv sınıfı. 3008 5008, grand scenic, ford s max, 7 kişilik verso bunlar var.

5008 ve grand picasso iki kardeş. 5008 daha klasik formatta. Göstergeler on direkler klasik c sınıfı araç gibi ama aslında kocaman araç. İç malzeme daha kaliteli.yeni bi model ve 2.eli yüksek. Picasso ise 2007den beri var ve 2009 ÖTV indiriminden millet 44bine almış.

Ben 39500 e aldım. 2009 model 78binde.

Note 2 ile gönderildi

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2013 16:18 
Kullanıcı avatarı

Merhaba Hocam. Ah Sizin gibi öncüler ve bilgililer olmasa ne yapacağız?

Şimdi Hocam bende artık yavaş yavaş daha geniş araç bakmaya başladım. İlk başlarda golf, astra, i30 vb. hb düşünüyordum sonra yine yeterli gelmez diye bir ara sedan düşündüm ama onlarda bağaj giriş şekliyle aileler için kullanışsız. Zaten SW düşünmüyorum çok farklı bana tren vagonu gibi geliyor. Ardından Clio Grand Tour gibi birde sanırım skoda vardı buna benzer, yeni yeni gelişen küçük SW tarzı...

İşte bunlar arasında gidip gelirken öğretmenin arabasınada bir bakayım dedim, ne de olsa Colt'larımızı aklın yolu bir şeklinde seçip karar verip aldık.

Bu arada başladım Citröen C4 Picasso'yu incelemeye ve gerçekten hayran kaldım bir aile arabası olarak inan ailelerin beş yıldızı oteli gibi bir ad verdim kendim .Sonra Renault Scenic aynı sınıf diye onu da biraz inceledim. Ve alacağım arabanın bu sınıf bir MPV olacağını kararlaştırdım.

İşte Renault Scenic ve Citröen C4 Picasso arasında gidip geliyorum. Tabii bu arada yavaş yavaş Colt'umu satılığa çıkaracağım. İnşallah değerinde satabilirim.

Şimdi Sizden ricam, fiyat olarak en fazla 30bin TL'ye kadar düşünüyorum. Bu aralıkta 2004-2008 Scenic ve 07-09 Picasso mevcut genelde dizel.İçimden görünüş ve iç tasarım olarak Picasso geçiyor ama diğer konularda 2000'lerden beri Scenic bu sınıfta baya önde ve yine aileler için çok güzel iç hacim ve özellikleri var.

Sizin değerli fikirlerinizi ve açıklamalarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler Hocam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2013 11:24 
Kullanıcı avatarı

Tekrar Merhaba Hocam.

İşler yoğun bu aralar sanırım. Yoksa yine sınavlar dönemi mi başladı?

Bende Sizden gelecek açıklamaları dört gözle bekliyordum.

Size iyi çalışmalar. Herkese kolay gelsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2013 01:56 
Kullanıcı avatarı

sevgibilgi yazdı:
Tekrar Merhaba Hocam.

İşler yoğun bu aralar sanırım. Yoksa yine sınavlar dönemi mi başladı?

Bende Sizden gelecek açıklamaları dört gözle bekliyordum.

Size iyi çalışmalar. Herkese kolay gelsin.

Öncelikle ben bu mesajı okuduğumda cevap yazdım diye hatırlıyorum. Mobildim belki de gönderemedim.

Haketmediğim bazı iltifatlarınız var. Estağfirullah. Ben de 30bin civarında araç bakarken başladım ama bi şekilde buralara geldi olay.

Scenic 30bin civarında eski modelini bulabilirsiniz. Onun dizel otomatiği yok diye biliyorum. Yeni kasası da çok pahalı.

Golf falan size küçük gelir. Daha dün 2013 Golf 1.6 TDI DSG kullandım. Çok dar bir araç. MAlzeme kaliteli ama özellikle bagaj colt GP'den sonra sizi kesmez..

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2013 13:15 
Kullanıcı avatarı

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Acaba Sizde bir miktarını kredi mi çektiniz? Gerçekten çok para.

Yalnız gördüğüm kadarıyla Renault EDC şanzuman ile baya ün ve değer arttırmış durumda ki 65-75 bin TL'ye Scenic satılıyor. Megane ise yine EDC'nin gücüyle Golf'e alternatif C4' ün ise önünde duruyor. Ve baya tutuluyor. Eğer MPV sınıfı tutulmuyor düşüncesiyle karar değişikliği olursa. Yani 25-30 bin TL arası dikkatli araştırarak 2007-2009 Renault Scenic alınabilir. Yalnız yeni yani 2013 modelleri gerçekten çok güzel. Beş yıldızlı otel tabirini kullanıyordum bu araç için ama artık boing uçaklarının business sınıfı tabirini kullanacam. Çok kaliteli ve gösterişli ve dizel otomatik hem de EDC şanzuman etiketiyle.

Yalnız bu arabalara bu paralar kredi çekilerek alınmaz. Yoksa altından kalkamayız bu yüzden eski model, temiz, az km dizel-manuel bulup, alıp kullanmak lazım.

Herkese iyi çalışmalar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: