Zaman: 28 Mar 2024 17:52

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2013 13:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta kadar önce nihayet navigasyon cihazıma kavuştum. Izlenimlerimi aktarıyorum;
Cihaz işlemci ve ram olarak çok güçlü, igo'nun son versiyonu ile geldi. Başarsoft'tan 5 yıl ücretsiz güncellemesi mevcutt (yasal değişiklik nedeniyle artık yeni cihazlarda güncelleme hep 5 yıl.)
Ilk gün cihazı açtım, rotayı yazdım. Bildiğim rüyanın sırasında bir yerlere götürdü. Paso ara sokaklar, dönüşler falan. Hem yavaş gitmek hem de dur-kalk bolluğundan çok yakıt yakmak zorunda kaldım. Biraz kurcalayınca rota seçeneklerinde "HIZLI-KOLAY-KISA-YEŞIL" seçeneklerini gördüm. Bende kısa rota seçiliymiş. Dolayısıyla alet hangi yol kısa ise ona döndürüyor. Şuan HIZLI ROTA seçili ve o sorun kalmadı.
Aletin rota hesaplaması çok hızlı. Yalnis bir yöne döndüğünüzde dahi 1-2 saniyede yeni rotayı hesaplıyor ve sizi yönlendiriyor. Hız açısından beni oldukça tahmin etti.
Aletle birlikte TBS kablosu geliyor. Hem askeri şarj ediyor hem de güzergâhtaki trafik sıkışıklığını özel bir sistem sayesinde haritaya aktarıyor. Sıkışıklık yolu uzatacaksa sizi alternatif rotaya yönlendiriyor. Geçen bir yere geç kalıyordum. Bu özellik sayesinde en az 10-15 dakika kazandım. Bu sistem yalnız şuan sadece Istanbul, ankara, izmir, bursa ve adanada çalışıyor. Bu nedenle diğer illerden arkadaşlar bu özellik için boşa para ödemesin, bir alt model olan 5015'i düşünsün.
Aletin ses seviyesi gayet yeterli Fm transmitter mevcut ancak ben kendi sesi yeterli diye boş Fm bandı aramaya uğraşmadım.
Poiler haddinden fazla yeterli. Bunlardan istemediğinizin haritada görünmesini engelleyebiliyorsunuz (örneğin benzinliklerden istemediğiniz markayı göstermiyor)
Cihazın eksiklerine gelirsek Bluetooth yok ama benim amacım zaten iyi bir navigasyon lmak olduğundan bunu önemdendim. Aynı şekilde arka görüş kamerası da baglanamiyor. Bir de su TBS kablosunu tümleşik yapsalar daha iyi olurmuş.
Bu arada cihaz 5" ekrana sahip (bence yeterli). Mp3 player, video oynatıcı, e-book reader, main taksi gibi oyunlar, of yu ice dosyası açmaya yazılım mevcut. Fm transmitterden teybe bağladınız mi ses tatmin edici, mp3 dinlenebilir. 16 Gb micro Sd kart destekliyor.
Ben cihazı 277 TL'ye 12 taksitle aldım. Ilk navigasyon cihazım olduğundan başka cihazlarla kıyaslayamam ancak beklentimin üstüne çıktı. Tavsiye ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2013 15:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
güle güle kullan Levent hocam...sana bahsettiğim siteden hız kameraları ve radar noktaları ile ilgili dosya yı da alıp cihazın içine atarsan uzun vade de faydasını görürsün...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2013 16:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: levent
Araç: Colt 1.3 AMT 2011, ASX Intense 2011
Meslek: Avukat
Kan grubu: ARh-
Sağol Koray. O konuyu biliyorum da daha cihazı güncelleme fırsatım bile olmadı. Pazartesi o işi de halledeceğim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: