Zaman: 28 Mar 2024 20:52

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 2011 Ssangyong Actyon Sport
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2010 09:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Dün bi arkadaşa bakmak için maslak'taki ssangyong bayiine gittik.
gitmişkende bi test sürüşü yapmadan olmaz tabii :)
Action Sport modelini denedim.

Arkadaşlar tek kelime ile harika araçlar ben bukadar performans beklemiyodum çok şaşırdım açıkcası.
Söylediklerine göre mercedes motoru ve şanzımanı kullanılıyormuş.
Araç 2 ton - 2000 motor 141 beygir ve dizel. Yakıt tüketimi şehir içi 11lt şehirler arası 7lt civarıymış.

Sırasıyla yaşadıklarımı anlatiim.

*Öncelikle tasarımı beni çok etkiledi kamyonetten daha çok bir Jip gibi
*Motor sesi yok denilebilecek kadar az. (sonra colt'a binmek çok zor oluyor)
*Şanzıman çok etkileyici Vites çok şık ve geçişlerini hiç anlamıyorsunuz. manuele aldığınız zaman hem vites topuzunun yanındaki küçük düğmeden hemde direksiyon üzerindeki tuşlardan vites yükseltip düşürebiliyorsunuz çok zevkli.
*Donanım yeterli sayılabilir yol bilgisayarı hariç eksik yok havayastığıda 2 tane. (sonuçta kamyonet)
*fren mesafesi güzel direksiyon ve pedallar çok hafif.
*performans gerçekten güzel bastınmı uzuyo araç.
*malzeme kaliteside gayet iyi iç tasarımda etkileyici.
*Son olarak sürüş çok çok zevkli.

Kısacası ben çok beğendim arkadaşlar mutlaka bi test sürüşü yapın ne demek istediğimi anlarsınız.
o boyutlarda bi araç almak isteseydim emin olun ilk tercihim bu araç olurdu.

Şimdi diceksinizki hiçmi eksisi yok aracın.
Mutlaka vardır ama aracın eksileri biraz kullanılınca ortaya çıkar sanırım sonuçta 10-20 dakikalık bir test sürüşünde gözüme çarpan önemli bir sorun yoktu.

Bu boyutlardaki bir araçta arka koltuk diz mesafesi biraz daha fazla olabilirdi. arkadada oturdum belki ben biraz uzun olduğum içindir önümde kullananda uzundu dizlerim ön koltuğa değiyordu.

En büyük eksisi markası Türkiye'ye gireli çok olmadığı için herkes önyargı ile bakıyor bu yüzden 2.eli çok düşük olduğunu düşünüyorum ama dün test sürüşüne gelen 2 kişiyi daha gördüm herkes çok beğeniyor aracı fakat bir türlü karar veremiyorlar.

2. el alınabilir aslında zaten değer kaybetmiş hali ile alınırsa satarkende çok zarar edilmez heralde,
2. elde 2-3 binlira zarar edeceğimi bilsemde bence bu aracı kullanmaya değer arkadaşlar.

Fiyatımı 4x2 AT 38.000TL park sensörü ve half top hediye.
Vergisi 6 aylık 480TL
Kaskosuda 1200TL

2. el vardı bitane 2009 model 47.000de 30.000TL istiyorlardı ama pazarlıkla 28 e falan indirilebilir.

Biraz reklam gibi oldu umarım sayın yöneticimiz banlamaz beni :D
ama gerçekten çok etkilendim ve sizinlede paylaşmak istedim.

Saygılar...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: 2011 Ssangyong Actyon Sport
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 11:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: 4D55
Meslek: Stud.
Bende ön yargıyla yaklaşmıştım, taa ki arkadaşımın Kyron'una binene kadar. A/T olmasına rağmen güzel performansı vardı. Devir de 4000'i geçmediği sürece ses adına bir şey yoktu. 4500 civarında tatlı bir ses veriyor. Rahatsız etmiyor. Konforu, donanımı, ferah ve geniş iç hacmi. Gerçekten çok iyiydi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2010 11:45 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Dayım da var ve gerçekten çok güzel araç.(Tasarım hariç) :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2010 10:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Bende tasarımına bayıldım nedense.
Nezamandır kullanıyo dayın ciddi bi preoblem yaşamamıştır heralde?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2010 16:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: aa
Araç: ASX 2010
Meslek: aa
Kan grubu: Arh+
Kısa bir sürüş izlenimi olmuş ben 3 gün boyunca arkadaşımla birlikte kullanarak yol aldık. İş gezisiydi istanbul-yozgat arası yol yaptık. Süspansiyondan mütevelli konfor berbat. Offroad da tekerler arası koordinasyon zayıf. Yozgatın birkaç köyünde denedik 20-40 derece arasındaki arazilerde. Islak zeminde ön patinaja kalırken arka stabil kalıyor. Ancak öyle güç yere aktarması sıkıntı. Arka koltuk diz mesafesi kısa. Mercedes motoru olması çok güzel. Bunun dışındaki sürüş izlenimlerimde sıkıntı olmadı (frenaj, güç aktarımı, yol tutuşu güzeldi. Yakıt tüketimi idare eder.) Ancak fiyat olarak bana uyumlu görünmüyor. Eski ssangyongları çok severdim belkide ondan olsa gerek :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2010 09:31 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar sakın böyle bir hata yapmayın şanzumanları ve arka kapakları sorunlu ... araç 25000 de 2009 mode acton sport ve titriyor hemde öle böle değil yetkili servise gittim evet bu araçların şanzumanı böyle hatalı çıktı dediler. Şanzumanınız degişecek sipariş verdik dendi. bir hafta sonra bir telefon şanzumanınızın parçaları geldi buyrun degiştirelim dendi. hani şanzuman degişecekti şahsuvaroglu ile görüştüm hayır efendim parçalar degişecekmiş. internette araştırısanız göreceksiniz herkes şanzumandan dert yanıyor. arka kapak su alıyor dedim biz ayar yaptık dediler birde baktımki ayar süper olmuş gene su alıyor. sonra tekrar sordum fazla kurcalamamak gerek bunları bu modeller bu şekilde ama yenilerde böyle degil dediler. bagaj havuzunun lastik baglama kopcaları yok ona da şöyle dediler havuzu oturturamamışlar o yüzden yok çok ugraşmak lazım sökmek gerek oda uzun iş çok lazım degilse böyle kalsın bu cevapları veren servis ejder otomativ

Sakın almayın interneti araştırın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2010 19:32 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
sezerr80 yazdı:
Arkadaşlar sakın böyle bir hata yapmayın şanzumanları ve arka kapakları sorunlu ... araç 25000 de 2009 mode acton sport ve titriyor hemde öle böle değil yetkili servise gittim evet bu araçların şanzumanı böyle hatalı çıktı dediler. Şanzumanınız degişecek sipariş verdik dendi. bir hafta sonra bir telefon şanzumanınızın parçaları geldi buyrun degiştirelim dendi. hani şanzuman degişecekti şahsuvaroglu ile görüştüm hayır efendim parçalar degişecekmiş. internette araştırısanız göreceksiniz herkes şanzumandan dert yanıyor. arka kapak su alıyor dedim biz ayar yaptık dediler birde baktımki ayar süper olmuş gene su alıyor. sonra tekrar sordum fazla kurcalamamak gerek bunları bu modeller bu şekilde ama yenilerde böyle degil dediler. bagaj havuzunun lastik baglama kopcaları yok ona da şöyle dediler havuzu oturturamamışlar o yüzden yok çok ugraşmak lazım sökmek gerek oda uzun iş çok lazım degilse böyle kalsın bu cevapları veren servis ejder otomativ

Sakın almayın interneti araştırın.

desenize song yog alınacak tarafı yok: AL MİTSUBİSHİ BİTİR İŞİ :Yahoo!:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz