Zaman: 28 Mar 2024 12:08

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2014 10:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: KORGUN
Meslek: finans
2. el araç alacaksanız hangisini tercih edersiniz?

güvercin vasıtasıyla gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2014 10:41 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Uzakdoğu ve Avrupa araçlarını,
daha araçların kapılarını açtığınızda dahi birbirinden ayırt edebiliyorsunuz.

Kullandıklarım arasında;
Avrupa otomobillerinde(Audi, Ford, Opel) kullanıcının konforunun ön planda tutulduğunu,
Uzakdoğu otomobillerinde(Mitsubishi, Honda, Kia, Nissan) ise, aracın tekniğinin ön planda tutulduğuna şahit oldum.

Bana göre bir Audi A4 veya Opel Vectra mühendisi aracı geliştirirken, aracın teknik mühendisliğine ilave olarak, sürücünün girdiği virajdaki ruh hali ile, ön konsoldaki işlevlere erişme açısını dahi hesaplamaktadır. Aynı şekilde soğuk havada yolcuların araç içindeki durumu ile yol sesinin sürücü ve yolcu üzerindeki etkisine kadar düşünmektedirler.

Buna karşın, Bir Honda Type-R veya Mitsubishi Lancer mühendisi, sürücü ve yolcudan çok aracın viraj kabiliyeti, motor performansı, sorunsuzluk yarışı gibi konularına
daha çok önem vermişlerdir.

Genel izlenimim;
Avrupa araçlarında sürücü ve yolcu konforu ön planda tutulurken, Uzakdoğu araçlarında daha çok teknik sorunsuzluk ve makina ön planda tutulmuştur...
Ben şahsen kendimi Avrupa araçlarının içinde daha değerli hissediyorum.
Uzakdoğu araçlarının içinde ise, bindiğim aracın benden daha değerliymiş izlenimiyle tasarlandığını hissediyorum.

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2014 23:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: 2004 Accord+2016 Space Star CVT
Meslek: Kötü Adam
Kan grubu: A Rh
avrupa ile japon arasındaki konfor farkı var bu kabul edilebilir.
bir avrupa otomobil markası aracın görsel mühendisliğine önem verip dış görünüşe çok para döküyor.
fakat japon mühendisler görsel kaliteden zira mekanik öneme parasını harcıyor.
avrupadaki otomobil markaları örneğin fransızlar mekanik ve ve elektirikte çok başarılı değillerdi.
almanlarda düne kadar fena değildi.fakat bu son 6-8 senedir işler çok değişti.
araçlar çok hızlı ve çok kısa sürede üretilir oldular.özellikle avrupalı markalar çok hızlı model yeniliyorlar.
bunun çok hızlı oluşu mekanik-elektirik-yeni motor.yeni şanzumanda sağlıklı test imkanı sunmuyor.
teknolojisini geliştirmeden bir çok yeni motor ve yeni şanuman sorunları var dünyada.
fakat bir mitsubishi avrupanın bu düzenine uymayıp örneğin 2008 de çıkardığı lancer segmentine hala yeni,
bir model getirmedi.mitsubishinin diğer modellerinede baktığımızda hızlı model akışınının olmadığını,
görebiliriz.zaten teknik-mekanik-atmosferik bir doğrultuda devam eden mitsubishi doğru yolda olduğunu ,
otomobilden anlayan tüm insanlara anlatıyor.geçen gün tanıdığım bir otomatik şanzumancıdaydım.
kendisine ülkenin dört bir yanından otomatik şanzuman geliyor.hatta dışarıya otomatik şanzuman yazılımı ,
yazıp satıyor.aykırı güncellemelerde yapıyor.bu konuda uzman birisi.dükkanında son gördüğüm araçlar 2012 audi q7-
son model mercedes ve volvo vardı.zaten yetkili servislerde ona gönderiyor şanzumanı.
benim kanatim.avrupa aracı alınmaz diyorum.tabi bu benim gibi otomatikçiler için geçerli.
japonlar çizgisinden sapmadıkça japon aracı haricinde uzun süre geçiş yapmayı düşünmem.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2014 23:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
Erhan Bey'e katılıyorum..
Ayrıca Type-R, Evo vs ya da o ruha yakın, pilotajın daha çok önemli olduğu araçlar daha eğlenceli daha somut ve karakterli geliyor bana.

40'lı - 50'li yaşlardan sonra Audi ondan önce ise insanı heyecanlandıran, pilotajın daha ön planda olduğu araçları isterim.
(Genelleme yapıyorum. Pilotajın daha önde olduğu çok değerli Alman araçları da var.)

Alman araçları insanı şımartır, özel hissettirir, daha ergonomiktir fakat iyi bir pilotaj istemez.
Japon ise daha mekanik hissettiriyor. Aracı, hak ettiği limitlerde kullanmayı başarı olarak görüyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 02:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: kubilay
Araç: colt 1.3 amt
Meslek: BİLİŞİM
japon araçları sorun çıkarmaz fakat konforda hiç bir zaman alman arabalarının yerini tutamaz diye düşünüyorum
bununla ilgili bi söz var alman arabası. gerisi yalan arabası :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 11:10 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Bir özlü sözde benden; Paran varsa alman yoksa japon :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2014 11:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Timuçin kardeşim naber?
param olsa da alman a binmem, benim için güvenlikten sonra yakıt ekonomisi ve araç bakım masrafları herzaman daha ön plandadır.
bu sebeple param olsa EVO alırdım,
hem BMW audi in var mı, valeler bile bahşiş beğenmez oluyor. piskolojik baskısı yeter amk :)
alman arabaları emekliliğe yaklaşınca 55 den sonra olur belki

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2014 11:52 

levent yavuz yazdı:
Timuçin kardeşim naber?
param olsa da alman a binmem, benim için güvenlikten sonra yakıt ekonomisi ve araç bakım masrafları herzaman daha ön plandadır.
hem BMW audi in var mı, valeler bile bahşiş beğenmez oluyor. piskolojik baskısı yeter amk :)

İyiyim dostum aynı bildin gibi ;) Haber ver bizim oralara geldiğinde.

Japon araçlarını seviyorum ama gerçekten gelir düzeyim daha yüksek olsa yakıt konusunu dert etmezdim heralde :D Geçen gün yeni kasa skoda octavia kiraladım (ki octavia has alman sayılmaz). Araba pamuk gibi lancerdan sonra o kadar sessiz yumuşak konforlu geldiki anlatamam :shock: Kasis varmı yokmu; arabanın duruşu kalkışı çok farklıylı...

Fakat heyecan karizma ve motor sesi için lancer tek geçer. Hatta diğer japonlarda(corolla dışında) hoşuma gider mazda 3, civic, impreza :"":

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2014 12:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
kendimi özel hissetmek istersem volvo az yaksın çok kaçsın masraf açmasın dersem japon derim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2014 20:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
Evo'nun bakım maliyetleri ve yakıtını daha çok dert edebilirsiniz Alman'a oranla :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2014 21:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
AnakinSkyWalker yazdı:
levent yavuz yazdı:
Timuçin kardeşim naber?

İyiyim dostum aynı bildin gibi ;) Haber ver bizim oralara geldiğinde.

Japon araçlarını seviyorum ama gerçekten gelir düzeyim daha yüksek olsa yakıt konusunu dert etmezdim heralde :D Geçen gün yeni kasa skoda octavia kiraladım (ki octavia has alman sayılmaz). Araba pamuk gibi lancerdan sonra o kadar sessiz yumuşak konforlu geldiki anlatamam :shock: Kasis varmı yokmu; arabanın duruşu kalkışı çok farklıylı...

Fakat heyecan karizma ve motor sesi için lancer tek geçer. Hatta diğer japonlarda(corolla dışında) hoşuma gider mazda 3, civic, impreza :"":

1 aydır senin nnconnect oradayım ama fırsat olmadı
Haftaiçi kahve içelim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2014 14:44 

levent yavuz yazdı:
1 aydır senin nnconnect oradayım ama fırsat olmadı
Haftaiçi kahve içelim

Tamamdır bekliyorum ;) Bugün geç gördüm öğle arasını kaçırdık...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2015 15:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: Bektaş
Meslek: Kimya Müh.
Kan grubu: ORh+
Golf kullanıp Lancer alan birisi olarak Lanceri daha sağlam hissediyorum. Fiyat performans açısından da daha başarılı.
Ayrıca Almanyada 5000Euroya binilen araca burada 45bin liraya binebiliyorsak bu daha da canımı sıkıyor. Evet konfor ve sürücü kokpiti başarılı Alman araçlarında fakat Japon aracına da alışınca aramıyorsunuz bile. "Alışana Japon perişana Alman.." :) buda benden bi söz olsun..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2015 14:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: twins
Araç: 2015 asx intense
Meslek: eğitim
benim kendi kullandığım alman markası için söyleyeyim: sıfır alacaksın 100 000 km yi geçirmeden en fazla 3-5 yıl bineceksin ondan sonra satıp tekrar aynı markadan sıfır alacaksın ve bu döngü böylece devam edecek.kendi fikrim olarak avrupa markalarında şöyle bir şey var 3-5 yıl sonra neresinden nasıl saçma sapan bir arıza vereceğini kestiremiyorsun.tabi bildiğiniz gibi bu birazda kısmet meselesi.ama avrupa araç kullanan ve japona geçiş yapmak üzere olan birisi olarak etrafımdaki kimseye önermiyorum özellikle kulandığım markayı.uzun lafın kısası japon diyorum başkada bişey demiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2015 00:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: Bektaş
Meslek: Kimya Müh.
Kan grubu: ORh+
twins06 yazdı:
benim kendi kullandığım alman markası için söyleyeyim: sıfır alacaksın 100 000 km yi geçirmeden en fazla 3-5 yıl bineceksin ondan sonra satıp tekrar aynı markadan sıfır alacaksın ve bu döngü böylece devam edecek.kendi fikrim olarak avrupa markalarında şöyle bir şey var 3-5 yıl sonra neresinden nasıl saçma sapan bir arıza vereceğini kestiremiyorsun.tabi bildiğiniz gibi bu birazda kısmet meselesi.ama avrupa araç kullanan ve japona geçiş yapmak üzere olan birisi olarak etrafımdaki kimseye önermiyorum özellikle kulandığım markayı.uzun lafın kısası japon diyorum başkada bişey demiyorum.

Kesinlikle katılıyorum..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2015 00:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: Colt
Meslek: Mühendis
Bir ege atasözü der ki; Paran varsa BMW, paran yoksa binmeyive! :)
İşin esprisi bir yana, Japon aracına biniyor olmak nedense bana güven veriyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2015 21:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
99 model polom ile 2011 model lancer ı karşılaştırıcam ama hiç adil olmayacak :) sert süspansiyonu dışında lancer ın konforsuz olduğunu düşünmüyorum kaldı ki bu sayede milletin yavaşlayarak girdiği virajlara ben rahatça girebiliyorum, önümde iki araç birbirine girerken ben ıslak zeminde ani direksiyon kırarak savrulmadan kendimi kurtarabiliyorum, beni gören bana nasılsın demeden araban nasıl diyor, belki bu kötü bir duygu olabilir ama Lancer kullanmanın tek bir kötü yanı var bana göre, o da arabamı sürerken dışardan arabamı seyredemiyor olmak... o köpürtüler, kabarcıklar...Anlayamazsınız.... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2015 10:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Gerçek değerlendirme, gönlünüzdeki Almanı alacak kadar paranız olduğunda göstereceğiniz tepkiyle ölçülür :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2015 11:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: KAAN
Araç: CZ3
Meslek: SMMM
Kan grubu: A Rh
Birçok araca binmiş birisi olarak yazıyorum :) ve colt cz3 ü ikinci defa almış birisi olarak ta aynı zamanda.

Japonlar mekanik olarak birçok noktada iyiler ama konfor ve ses yalıtımında ( b - c ) segmenti olark sınıfta kalıyorlar.

Evde 2010 polo 6r var 1.4 100 Hp 205/50/16 lastik + 5 cm basık araç aynı güzergahta kullanıyorum colt ile, konfor ve ses açısından mukayese bile edilemez. Ki bu araç 2 defa önden kaza yapıp toplandı.

Wolksvagen sevmiyorum ama adamlar sürücüyü mutlu ediyorlar.

2012 ve 2011 İbiza 1.4 ve 1.2 var. İkisi de sürüş konforu ve yol sesi alma konusunda fazlasıyla başarılı. İç dizaynları da göze hitap ediyor.

Fransızdan bahsedelim biraz :) 106 quick - xsara vtr ve 407 kullandım. Tasarımları hala hoşuma giden araçlar. Kullanımları keyifli.

Onlarda da içeri ses alma durumu var maalesef. 407 sınıfı gereği bu konuda daha başarılı.

2004 jazz elite vardı sunrooflu, en keyif aldığım araçlardan birisiydi.

Cvt olmasından dolayı hantal da olsa sorunsuz ve sürüş keyfi iyiydi. Klasik bir japon olarak içeri ses alıyor :)

2013 fiesta 1.6 powershift titanium x paket hanımın aracı, powershift kesinlikle çok başarılı.

Aracın direksiyon tepkileri ve ivmelenmesi cidden başarılı.

Başka modeller de var ama yazı çok uzayacak o yüzden f/p olarak mitsubishi colt tercih ettim, yüksek model ve düşük km yüzünden.

Ama bütçe daha yukarıda olsa Alman tercih ederim.

Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2015 11:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kemal
Araç: 2005 Colt 1.3 Amt
Meslek: öğrenci
bacey yazdı:
Gerçek değerlendirme, gönlünüzdeki Almanı alacak kadar paranız olduğunda göstereceğiniz tepkiyle ölçülür :D

kesilikle katılıyorum. Mesela DSG şanzıman çok iyi. Ama çıkardığı sorunlarla da ünlü. Çıkarabileceği problemleri gözardı edebilecek kadar param olsa onu seçerdim. Ama şuan alıp binsem bile sürekli kafamda soru işaretleri olur acaba sorun çıkarcakmı diye.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: