Zaman: 27 Nis 2024 12:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 01:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Akşam haberlerini izlerken karlı bir yol gordum. Burada araba kullanmak ne keyiflidir dedim. Demez olaydim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 03:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Meslek: memur
Kan grubu: Brh+
Ben aracı çoğu zaman kendim yıkamaya vakit bulamayıp ücretli yıkattığımdan, diğer ufak tefek işleri hallederken de eşim görmediğinden,
kendisi aracıma çok özenen birisi olmadığımı düşünüyor. Ama titizimdir.
Fakat bizde şöyle bişey var, benim Attrage aracımı eşim ile beğenerek aldık ama eşim "canım bu araç çok tutulan bişey değil emin misin yani iyi mi?" dediğinde ben "Mitsubishi'ye güveniyorum ve araç çok donanımlı" demiştim. Şimdi çok çok memnunuz. Fakat etraftan "Bu araç alınır mı?, Satamazsınız, Mitsubishi klima markası, çok tipsizmiş beaa vs vs vs" birçok laflar duyuyor. (Benim hiç umrumda olmayan laflarlar, hiçbirine kanmıyorum) O yüzden eşimde tereddütler oluşmaya başladı. Bana "Acaba kötü mü ettik, sence arabamız kötü mü bizim?" gibi cümleler duydum. Fakat ona gerekli açıklamaları yaptım :) Hoş, kötüleyenlerin araç markaları da Volvo, Mercedes yada Subaru olsa içim yanmayacak :) Piyasa markaları...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 10:31 

İsim: Ömer
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 İnvite AMT 2006
Meslek: Serbest
''Arabana özendiğin kadar eve özenmiyorsun''
''Evin tozunu alalım desem almazsın''

:D :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 10:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: selim
Araç: lancer glx
Meslek: bilişim
Ben de lancer sahibi iken(keşke satmasaydım) eşimle çok yaşıyorduk bu durumları ki oldukça titiz(genel olarak her konuda titizimdir zaten) biriydim arabama karşı, artık hyundai accent era sahibiyim ancak araca halen ısınamadığımdan dolayı elimi bile süresim gelmiyor bir yerine. Lancerım 90 modeldi, elimden gelen bütün işlerini ben yapardım, haftada en az 1 kere kendim yıkardım, pasta cilasını günlerce özenerek yapmıştım(toplamda 28 saatten fazla), isofix bağlantısını kendim yapıp araca monte etmiştim, daha sayamadığım pek çok emeğim vardı üzerinde, şimdi ki aracım ise 2011 model ve alalı 1 aydan fazla zaman oluyor, daha yıkamadım bile:) mitsubishi başka bişeymiş ben bunu bilir bunu söylerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 11:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Mitsubishi Lancer ı olup da eşi kıskanmayan yoktur bence :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 11:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
Bekar olsak da anne laf ediyor :)

Çok gezdiğime ayrı laf ediyor(haklı da bütün paramı lpg'den geçiriyorum), pasta cila yaparken veya balkondan elektrik çekip ev süpürgesiyle arabanın altını üstünü getirdiğim için ayrı laf ediyor. Ancak can alıcı noktadan vurdum; alkol sigaram yok bari arabama karışmayın ne zararı var ki dedim, ondan sonra rahat bırakır oldu. :D

En son otoparkta 4 kapı döşemesini söküp evde kesip biçip hertzleri taktım, geri araca monte ettim, amfi bağladım, bütün gün arabayla uğraştım hiçbir şey demedi, sadece beceremeyip bi şeyleri bozacağımı düşünüp gidip ustaya yaptırsana demişti :D

scream3057 yazdı:
artık hyundai accent era sahibiyim ancak araca halen ısınamadığımdan dolayı elimi bile süresim gelmiyor bir yerine. mitsubishi başka bişeymiş ben bunu bilir bunu söylerim.

Kesinlikle katılıyorum. 2.5yıl önce accent admire vardı, arabayı son bir yıl çok binmedim, araba resmen kendinden soğutmuştu. arabayı sevmediğim ve çok yaktığı için tek gideceğim yerlere bazen otobüsle gidiyordum. Coltu aldığımdan beri 1kere otobüse bindim onda da tamirden almak için :D

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 11:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: selim
Araç: lancer glx
Meslek: bilişim
kaan20 yazdı:
Bekar olsak da anne laf ediyor :)

Çok gezdiğime ayrı laf ediyor(haklı da bütün paramı lpg'den geçiriyorum), pasta cila yaparken veya balkondan elektrik çekip ev süpürgesiyle arabanın altını üstünü getirdiğim için ayrı laf ediyor. Ancak can alıcı noktadan vurdum; alkol sigaram yok bari arabama karışmayın ne zararı var ki dedim, ondan sonra rahat bırakır oldu. :D

En son otoparkta 4 kapı döşemesini söküp evde kesip biçip hertzleri taktım, geri araca monte ettim, amfi bağladım, bütün gün arabayla uğraştım hiçbir şey demedi, sadece beceremeyip bi şeyleri bozacağımı düşünüp gidip ustaya yaptırsana demişti :D

scream3057 yazdı:
artık hyundai accent era sahibiyim ancak araca halen ısınamadığımdan dolayı elimi bile süresim gelmiyor bir yerine. mitsubishi başka bişeymiş ben bunu bilir bunu söylerim.

Kesinlikle katılıyorum. 2.5yıl önce accent admire vardı, arabayı son bir yıl çok binmedim, araba resmen kendinden soğutmuştu. arabayı sevmediğim ve çok yaktığı için tek gideceğim yerlere bazen otobüsle gidiyordum. Coltu aldığımdan beri 1kere otobüse bindim onda da tamirden almak için :D

Bendeki era dizel, çok yakmıyor(lancere göre çok yakıyor orası ayrı) ancak sevemedim bir türlü, muhtemelen de sevemeden yaza kadar kullanır yeni bir mitsubishi sevdasına yelken açarım diye düşünüyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 12:18 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Geçen yıl 2014 nisan ayında lancer'ı satmışdım (herkez gibi bende çok pişman oldum). Piyasa çok yükseldiğinden alternatiflere yöneldim. Hani vereceğim paraya değsin çok değer kaybetmesin alacağım araç diyerekten... Toyota auris, corolla, Subaru impreza, Mazda 3, VW Golf, Polo v.s. 2010-2012 modeldi baktıklarım bu arada. Hiçbirimi insana sürüş zevki yada haz vermez. Vermedi arkadaş... 2014 aralık ayında baktığım 7. colt'u aldım :)

Kıskanma olayına gelince bizde durumlar sizinkinden farklı. Haftasonları hava iyi olunca araçla ilgileniyorum hepimiz gibi. Eşim evden çıktığım için memnun kalıyor hatta beni teşvik ediyor :D Evde forumada bir yandan çocukla oyun oynuyorum bir yandan okuyorum. Bizde herşey yolunda gibi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 15:23 

Aynen öyle aldığım colt'tan önce tam 6 tane daha baktım. Hepsinin bir kusuru vardı temiz bişi bulmak için özenli baktım... Evim ataşehir de. Metrobüs ile 3 defa beylikdüzü torium yanındaki otoport ve askale ye gittim. Yaklaşık 1.5 saat gidiş sürüyor öyle diyeyim. Bu iş manyaklık değilde nedir :)

Şimdi asx, lancer ve outlander üçünden temiz bütçeme uygun bişi bulursam artık bakıyorum... Az önce maltepe de lancer sportback baktım. Takasa coltumun fiyatını öldürdüler anlaşamadık gibi bakalım hayırlısı :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 15:45 
Kullanıcı avatarı

AnakinSkyWalker yazdı:
Geçen yıl 2014 nisan ayında lancer'ı satmışdım (herkez gibi bende çok pişman oldum). Piyasa çok yükseldiğinden alternatiflere yöneldim. Hani vereceğim paraya değsin çok değer kaybetmesin alacağım araç diyerekten... Toyota auris, corolla, Subaru impreza, Mazda 3, VW Golf, Polo v.s. 2010-2012 modeldi baktıklarım bu arada. Hiçbirimi insana sürüş zevki yada haz vermez. Vermedi arkadaş... 2014 aralık ayında baktığım 7. colt'u aldım :)

Kıskanma olayına gelince bizde durumlar sizinkinden farklı. Haftasonları hava iyi olunca araçla ilgileniyorum hepimiz gibi. Eşim evden çıktığım için memnun kalıyor hatta beni teşvik ediyor :D Evde forumada bir yandan çocukla oyun oynuyorum bir yandan okuyorum. Bizde herşey yolunda gibi...

Sıkı bi Mitsubishi sevdanız var. Fakat Mitsubishi dışında baktığınız araçlar da hiç fena değil hani, bi Subaru İmpreza ve Mazda 3 mesela.
En azından onlar tereddüt ettirmez miydi acaba? Diycem ama ettirmemiş işte :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 16:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: rich5053
Araç: Colt 1.3 İnvite AMT
Meslek: Kamu
Eskiden Colt ile deli gibi uğraşırdım. Fırsat buldugumda yıkar her denizli ye gidişimde pasta cila atardım. Haliyle kıskanırdı hatun. Bizimle bu kadar ilgilenmiyorsun derdi sürekli. Şimdi kendime nissan primera special aldım. Şehir içinde hala fırsat buldukça colt kullanıyorum. Ama sürekli tavır yapıyor hatun. Bazen anahtarı sakladığı oluyor şansıma yedek anahtar var da problem çıkmıyor.
Git kendi aracınla uğraş colt a dokunma dediğini çok duydun. Ama benzin ve gaz bittiğinde veya araç iyice kirlendiginde hemen bi ara şuna bi el atta temizlensin kendine gelsin diye anahtarı kendi verdiği de olmuyor değil.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 17:13 

hd1985 yazdı:
Sıkı bi Mitsubishi sevdanız var. Fakat Mitsubishi dışında baktığınız araçlar da hiç fena değil hani, bi Subaru İmpreza ve Mazda 3 mesela.
En azından onlar tereddüt ettirmez miydi acaba? Diycem ama ettirmemiş işte :D

Şöyle anlatayım. Geçtiğimiz autoshow fuarında golf gti, mazda 3-5, bmw m serileri, mercedes amg v.s. hepsinin içine girip inceledim. Süremedim bu araçları tabi... Yakınlarımda yine üst segment araçları olanlar var kullandığım (audi, bmw v.s.). Takıntı oldu heralde mitsubishi kullanırken arabayla bütün hissettiriyo. Aklınızdakini arabayla yapabiliyorsunuz ve üzmüyor. Sorunsuz yakıtıda az daha ne ister işte insan. Mühendis kafası birazda mekanikleştiğimizden midir nedir... O motorun sesi, hava filtresinin nefes alışı anlayamazsınız :LOL:

Bugün baktığım sportback'in içine oturduğumda kendimi yine çok mutlu hissettim. Lancer'ı sattığıma ikinci bir pişman oldum. Başka araçlar var onlara bakarmısınız dedi. Adama pis bir gülümsemeyle baktım; anladı zaten :D

Yanlız colt tam bir mitsubishi yada japon karakteri taşımıyor onuda belirtmeden edemeyeceğim. Yeni mitsubishi bakmamdaki sebep bagajının benim için küçük olması (ilk başta yeterli olacağını düşünmüştüm). İkinciside yukarıda bahsettiğim duyguları tam olarak bana hissettirememesi 8)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 17:37 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
No Woman No Cry :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 18:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Zafer hocam, "Don't Worry Be Happy" o zaman :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2016 11:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: Lancer 1.5
Meslek: Yazılımcı
Kan grubu: ARH+
Eşim arabamı kıskanıyor kıskanmaz olur mu.. sağını solunu paspasını temizlediğimde hemen başlıyor bana bu kadar ilgi göstermiyorsun vs.. ki külliyen yalan :D Kendiside gıcıklık olsun diye yapıyor ama bu bi gerçek ki arabam ile aşk yaşıyorum :D

Otoparka aracı parkettiğimde dönüp arkama 2-3 kere bakıyorum ve kapıyıda 2-3 kere kilitliyorum sonum pek hayra alamet gözükmüyor... :P

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2016 12:02 
Kullanıcı avatarı

sozercem86 yazdı:
Eşim arabamı kıskanıyor kıskanmaz olur mu.. sağını solunu paspasını temizlediğimde hemen başlıyor bana bu kadar ilgi göstermiyorsun vs.. ki külliyen yalan :D Kendiside gıcıklık olsun diye yapıyor ama bu bi gerçek ki arabam ile aşk yaşıyorum :D

Otoparka aracı parkettiğimde dönüp arkama 2-3 kere bakıyorum ve kapıyıda 2-3 kere kilitliyorum sonum pek hayra alamet gözükmüyor... :P

Sonunuz şöyle hayra alamet olmaz, bi sonraki aracınız EVO olmak zorunda yoksa kesmez sizi :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2016 12:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: Lancer 1.5
Meslek: Yazılımcı
Kan grubu: ARH+
hd1985 yazdı:
sozercem86 yazdı:

Sonunuz şöyle hayra alamet olmaz, bi sonraki aracınız EVO olmak zorunda yoksa kesmez sizi :)

Bakalım kısmet olursa evo düşünüyorum ama bakalım yapılması gereken çok şey :)
Hocam öyleyse reçeteme bi evo rica edeceğim : :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2016 13:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
Kız arkadaşım arabamdan nefret ediyor.
Üstelik ben öyle sürekli araba yıkayan biri olmamama rağmen.
Sat diyip duruyor :)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2016 17:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Sezdemir yazdı:
Kız arkadaşım arabamdan nefret ediyor.
Üstelik ben öyle sürekli araba yıkayan biri olmamama rağmen.
Sat diyip duruyor :)

Şöyle birşey var.
Evlenene kadar hafta 3 - 4 kere kendim yıkardım temizlerdim.
Evlendikten sonra arabaya daha fazla zaman ayırmak istediğinizde cıngar çıkarabiliyor :D
o sebeple ayda bir 15 günde bir temizlerim :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2016 00:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
ersinnsahin yazdı:
Eşim de Jdm ci olduğu için çok şükür bir sıkıntı yaşamıyorum. Hatta bir keresinde beraber cila attık :-)

Abi büyük bir nimet bu kıymetini bil :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz