Zaman: 19 Nis 2024 13:33

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2016 11:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
Değerli arkadaşlarım merhaba. Babam malesef 4 yıla yakın zamandır kanser hastalığı nedeniyle tedavi görüyor. Geçtiğimiz süreç içerisinde yavaş yavaşta olsa hastalık ilerledi ve artık bazı ihtiyaçlarını kendisi zar zor yapıyor olsa da günün büyük bölümünü yatarak veya dinlenerek geçiriyor. Artık ağrıları nedeniyle birinin yakın refakatine ve yardımına ihtiyaç duyuyor. Ben sık sık ziyarete gitsem de mesleğim gereği malesef sürekli yanlarında kalamıyorum. Akdeniz Üniversitesi çoğu branşta olduğu gibi onkoloji branşında da iyi olduğundan Antalyayı terk edip Aydına gelmeyi en azından şimdilik düşünmüyorlar. Babamın hastalığı malesef her gün yavaş yavaşta olsa ilerliyor. Ne olacağı, ne zaman olacağı belli değil. Babam ve annem zaten %45-50 oranlarında bedensel engelliler. Yürüme de babam koltuk değneği ve annem koltuk değneği ve bacağına takılı bir cihazdan destek alıyor. Bugüne kadar ikisi de birbirlerini idare ettiler ama artık hem babamın bakımı, hastaneye götürülüp, getirilmesinde hemde ev işlerinde anneme yardım etmek amacıyla bayan bir yardımcıya ihtiyaç duyuyoruz. Bu işle profesyonel olarak ilgilenen firma ve bakıcılar var ancak 1700-2000 tl civarı hatta daha fazla ücret isteyenleri duydum. Malesef bizimkilerin maddi durumu bunu karşılayacak durumda değil. Devletin evde bakım parası ile ilgili kanununa göre eve giren gelir, hanedeki kişi sayısına bölündüğünde ortaya çıkan miktar evde bakım parası alma kriterinin üzerinde kaldığından bundan da faydalanamıyorlar. Arada belediyeden sağlık ekibi gelip muayene ve hastaneye ulaşım vb. işlerde yardımcı oluyorlar ama hastaneye götürüken de yanında refakatçi olmasını istiyorlar. Şuan haftada iki gün (günde 5 saat) ev temizliği, çöp dökme, pazar, market alışverişi, ütü yapma vb. konularda günlüğü 50 tl ye gelen bir yardımcı bayan var. Ancak o sürekli gelemiyor. haftanın altı günü yanlarında olacak günübirlik veya kalacak yeri olmayan biri olursa bir oda da verebileceğimiz yukarıda belirtilen konularda yardımcı olacak güvenilir bir bayana ihtiyaç duyuyoruz. Malum, ücret konusunda çıkılabilecek miktar 1200-1300 tl gibi bir miktar. Yeme-içme hatta barınma konusunda sorun yok. Allah ne verdiyse, evde ne piştiyse hep beraber yerler. Yatılı kalmak isteyen olursa yani ben bu işi yaparım, kalacak yerim de yok, bana bir oda da verin diyen biri olursa o açıdan da sorun yok. Evde kalmak isteyene verecek oda var. Tabi burada önemli olan belirttiğim ücrete bu işi yapabilecek birinin bulunması. Antalya merkezde olup, günübirlik bu kriterlerde çalışmak isteyen, çevrenizde tanıdık güvenilir bir bayan varsa çok makbule geçecek. Eğer il dışında olup, gelip yatılı kalırım diyen olursa o şekilde de olur. Biraz başınızı ağrıttım, gözlerinizi yordum belki ama içinde bulunduğum sıkıntı bu durumu sizlerle paylaşmak istedim. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2016 11:58 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Korhan Hocam öncelikle Babamıza Allah'tan acil şifalar diliyorum.
Allah sizlere de güç ve sabır versin...

Bu konuyu, Antalya'da ki bu konularda yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir Arkadaşımıza yönlendiriyorum şimdi (Cihat)...

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2016 12:08 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Ben özelden irtibata geçiyorum inş...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2016 12:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Çok teşekkür ederim. Sağolun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2016 13:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
Abi Allah yardımcınız olsun. Allah şifa versin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2016 14:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Amin kardeşim. Sağol, Allah razı olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2016 23:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Bir arkadaşım vasıtasıyla aradığımız yardımcıyı bulduk. İlgilenen, iyi dileklerini sunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: