Zaman: 28 Nis 2024 13:11

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 22:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Sevgili arkadaşlar,
Cumartesi günü apar topar hastaneye giderken biraz aceleci davrandım. Öğle saatleri olmasına rağmen gerçekten yoğun bir trafik söz konusuydu. Zaten planım alt üst olmuş ve herşey üst üste gelmişti. Sanırım bunların stresinden olacak ki, dur kalklarla ilerdiğimiz bir yolda, bir kalkışta biraz seri kalktım sanırım. Önümdeki araca vurdum. Harbiden paaat diye vurdum yani. Arkada oturan kuzenim çenesini ön koltuğa çarpmış o derece yani.

Neyse gayet soğuk kanlılıkla kemerimi çözdüm, vitesi boşa aldım, aracı stop etmeden indim arabama baktım. Benim tamponumda çizik dahi yok. Sadece plakalığın plastik kenarı kırılmış düşmüş. Çarptığım aracın arka tamponuna baktım. Onda da birşey yok. Ne çizik ne de başka birşey. Fakat ben vurunca araç ileri doğru hareket etti. Yani araçtan indiğimde öndeki araçla aramda 1 - 1,5 metre mesafe vardı. Ben bu kontrolleri yaparken öndeki araç sahibi de aracından indi. Ne yapıyorsun sen falan filan bir sürü bağırmaya başladı. Bende aracınızda birşey yok dedim. O sırada çarptığım aracın önündeki araç sahibi de indi bize doğru geldi. Kendi aralarında konuşmaya başladılar. Farkettim ki benim çarptığım araç da gitmiş kendi önündeki araca çarpmış.

Onlar konuşurlarken gittim baktım hasarları nedir ne değildir diye. Benim çarptığım aracın ön tamponu ezilmiş. En öndeki aracında arka tamponu ezilmiş. Tekrar aracıma doğru yürürken aracına çarptığım şahıs nasıl araba kullanıyorsun falan diye konuşmaya devam etti. Bende sanki kaza yapmak istiyorum dedim ve arabama bindim gayet soğuk kanlı şekilde. Sonra hafif geri çıktım. Sol şeritten kendimi sağa atarak çıktım. Çarptığım araç sahibi dur dur nereye diye geldi yanıma bende durdum camı açtım. Ve dedim ki "Benim size çarptığım yerde hasar var mı, yok. Bende her hangi bir hasar var mı, yok. Neden duracağım." derken en öndeki araç sahibi "Plakasını al plakasını al" diye sesleniyordu. Bende "Plakamı al, hade eyvallah." deyip oradan uzaklaştım.

Çarptığım arabanın cinsi neydi ne değildi inanın hatırlamıyorum. O kadar kargaşanın; kafamdaki binbir düşüncenin arasında hiç birşey hatırlamıyorum.

Her türlü yoruma açığım. Sizce doğrumu yaptım, siz olsaydınız ne yapardınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 22:20 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
geçmiş olsun kardeş. ama keşke bekleseydin orada. ben sende de kusur var diye düşünüyorum. sonuçta olaya sen sebep olmuşsun. senin önündeki araç o sırada frene basmıyormuş anlaşılan. ama en öndeki frene basıyordu muhtemelen. senin önündeki frene basıyor halde olsa senin aracın önü ve önündekinin arkası da senin önündeki araçlar gibi olurdu. hafif yollu işi pişkinliğe vurmuşsun sanki.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 22:24 
Kullanıcı avatarı

Aydın abi, aslında acelem vardı. Hastanede yatan bir kan kanseri kardeşimize kan verdirmek için bir arkadaşımı götürüyordum. Bunların dışında kendi şahsi işlerimde vardı. Zaten hiç birini yapamadım o gün.
Kafam bir dünyaydı. Neyse artık Allah'a bıraktım herşeyi. Olan oldu. Beklemedim bastım, gittim. Güdüsel bir davranıştı benim yaptıklarım. Arabaların cinslerini bile hatırlamıyorum baksanıza...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 22:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Geçmiş olsun.. Benim yaptığım kazaya benzemiş.. Şimdi en öndeki sen olsaydın ve hasarın olmasaydı sorun yok bas git.. Ancak orada olaya sen sebep olduğundan kalman gerekirdi.. Sonuçta sende hasar yok (yine de ön tamponun kliplerine serviste baktır) o yüzden kaskon devreye girmeyecek.. Karşı tarafa sigortanın bir örneğini verirsin.. Sigortandan yaptırırlardı..

En öndeki arabanın yerine kendini koy.. arka tampon durduk yerde ezilse ve adam kaçsa ne yaparsın yada ortadaki adamın suçu ne.. O yüzden plakanı aldılarsa ve sana ulaşırlarsa bu kez daha yapıcı davran bence..

Bu arada sadece plaka alarak nasıl bir işlem yaptıracaklar bilmiyorum..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 22:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
Evet ben de merak ediyorum plakadan size ulaşabilirler mi? Ulaşsalar ne diyecekler bu adam benim araba mı çarptı ee hani kanıt vs. nasıl olacak acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 22:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Biraz enteresan bir durum olmus.

Oncelikle sunu belirteyim Colt'un on tampon harbiden cok saglam. Saglam derken baya bir esneme payi var ve darbeyi guzel absorbe ediyor. Ben de Colt'umla 2 defa ondekine carpmistim dun gibi hatirliyorum 2'sinde de benim aracta cizik bile yoktu birisinde ondeki kangoo idi ve onun aptal ici bos plastik tamponu baya gocmustu. Digeri getz idi ve ona da birsey olmamisti.

Simdi sizin konuya gelirsek, ondeki arac nedir bilmiyorum ama 2 ihtimal var: 1- Tahmin ettiginiz kadar cok suratli carpmadiniz ama o da onundekine yakin seyrediyordu ve o carpti. 2- Siz oldukca suratli carptiniz bu esnada o frene basmiyordu. 2. durum daha muhtemel cunku freni basili olsa o araci kolay kolay 1-1,5 metre oynatamazdiniz diye dusunuyorum. Ayrica da hasar kacinilmaz olurdu.

Simdi eger olusan durum 2. durumsa kanunen birsey olmasa da vicdanen siz sorumlusunuz diye dusunuyorum. Kanunen niye birsey olmaz cunku aracinizda hasar belirtisi olmadigina gore nasil kanitlayacaklar durumu. O an orada 2 adet gorgu tanigi imza attiysa o ayri. Ama sonucta cok ugrasirlar mahkeme falan o kadar sey icin eger akli basinda insanlarsa ugrasilmaz. Kaldi ki arabalarinda ciddi birsey oldugunu sanmiyorum. Eger boya hasari yoksa tamponun duzeltilmesi kolay is. Hatta kaskolari varsa mini hasarla bile halletmis olabilirler veya sizin carptiginiz (ortadaki) aracin sahibinin cebinden 100 TL kadar para cikmis olabilir en fazla.

Ben olsam da muhtemelen ayni seyi yapardim ama insan sonradan dusunuyor kul hakki var, bu is biraz zor is. Simdi pisman da olsaniz bile adam size nasil ulasacak bu da zor. Ha siz o anda alttan alsaniz ne olacakti, buyuk ihtimal bir suru lafla sizden para koparmaya calisacaklardi ya tutanakla ugrasmayalim nakit halledelim falan filan. Tutanak tutsaydiniz da buyuk ihtimal sonuc degismeyecekti cunku ne olursa olsun ortadaki arac ondekine arkadan carptigi icin ondekinin hasari onun sigorta karsilayacak, ancak onun kendi hasarini kimse karsilamayacakti. Cok dusuk bir ihtimal size kusur yazilirdi.

Netice itibariyle ucuz atlatmissiniz, gecmis olsun, Allah beterinden saklasin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 22:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Uğur D.
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT 2011
Meslek: Y.dışı eğt. dan.
Ali Bey bence de beklemeniz daha doğru olurdu, yine anlayışlı davranmışlar, benim başıma gelse daha hiddetli olabilirdim. Plakanı alsalar da bir şey isbat edemezler ama sonuçta ikisi de mağdur.
Herneyse geçmiş olsun, umarım bir daha başınıza böyle şeyler gelmez.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 22:53 
Kullanıcı avatarı

Bende kendimce o anda şunu düşündüm. Adamın arabasından iner inmez tavrı olumlu değil ki. Sonuç itibariyle kimse kaza yapmak için trafiğe çıkmıyor. Bende bunun için çıkmadım o gün yola. Ama bunlar oldu. Çarptıktan sonra adamın aşırlı sinirli ifadesi ve tavırları beni orda durmaya sevk etmedi. Tam aksine uzaklaştırdı. Geçen sene de işyerinin aracıyla bana çarptılar, ben kalkıp bağırıp çağırmadım ki. Sakin sakin olayı çözmeye çalıştım. Dediğim gibi bazı davranışları güdüsel yaptım o anda, zaten ondandır ki arabaların markası modeli vs hiç birşey hatırlamıyorum.

Yorumlarınızdan dolayı teşekkürler..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 23:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Geçmiş olsun kardeş. (hem kaza için hemde hasta yakının için)
olan olmuş artık fazla düşünmeye gerek yok.
Güdüsel olarak daha sonra pişman olacağımız şeyleri yapabiliyoruz.
Sonuçta hepimiz insanız.

Allah c.c. hepimize sağlık versin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 23:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
keşke bu şekilde davranmasaydın, kazanın sebebi sensin ve plakanı aldılarsa telefonuna kadar bulunabilirsin(denedim biliyorum)
bu olayda tutanak tutturamazdın, çünkü olay içinde 3.bi araç var.yapacağın polis beklemek ve ona rapor tutturmaktı.keşke 5 dakika ayırıp kaza taraflarına uygun bi dille 5 dakikada anlatıp numaralarınızı alsaydınız, sonra hallolurdu herşey(bana çarptıklarında soğuk kanlı olup bu şekilde ertelemiştik) tek yapacağın şey o an için kazanın resimlerini çekmek olurdu.

not: arkadaşlar aklınızda olsun, böyle bi durumda içinden çıkamadıysanız işin sigorta acentesini arayın.size gerekli desteği vermek mecburiyetindeler.

tekrar geçmiş olsun :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 23:20 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Trafik olarak hiçbişey yapamıyolar plakanı alsalarda. Bildiğiniz gibi benim araba şerefsizin teki çarpıp kaçmıştı plakayı almamıza rağmen polis hiç ilgilenmedi mahkemeye başvurun dedi. Trafik suçları mahkemesine başvurmaları gerekiyor falan filan uzun iş...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2010 23:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
dostum,

geçmiş olsun...olan olmuş...ama olur da seni arar bulurlarsa, vicdanın da rahat değilse, prosedüre uydurabilirseniz yani sanki kaza taze olmuş gibi uydurun, senin sigorta ödesin...

Allah hepimizi her türlü beladan korusun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010 00:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Janissary yazdı:
Trafik olarak hiçbişey yapamıyolar plakanı alsalarda. Bildiğiniz gibi benim araba şerefsizin teki çarpıp kaçmıştı plakayı almamıza rağmen polis hiç ilgilenmedi mahkemeye başvurun dedi. Trafik suçları mahkemesine başvurmaları gerekiyor falan filan uzun iş...

nasıl bulamadılar ya :S ben otoparktan çıkışımı engelleyen aracın(başka ilçe plakalı) bile numarasına erişebildim :unknown:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010 08:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
Evet bencede beklenmesi gerekir, fakat şuda bir gerçekki kazadan sonra (kaza yapmak için elinden geleni yapan züppelerden bahsetmiyorum) aşağıya inipte saçma sapan laflar söyleyen, vay dikkat etsene vay bilmem ne gibi cümleler sarf eden, tartışma ortamı yaratarak stresi artıran insanlara bende dayanamıyorum. Bu sebeble belki bende aynını yapardım ama sırf konuşan adama gıcıklık olsun diye.

Sonuçta kazadır, Allah cana gelecek hasarlardan korusun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010 09:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Kardeş artık olan olmuş. Artık arar bulurlarsa ne ala. bir yarın bir gün plakanı tanıyıp pislik bile yapabilirler her şey olur onu da söyleyeyim. Adamlar ters çıkmış bile olsa durmak gerekirdi o ayrı ama bu durumlarda sakin olmak iyi oluyor. ben colt aracımla öyle 3 kaza yaptım. birinde geri geri çıkarken arkadan gelene vurdum. coralla idi araç. adam indi baktı. ikimizde de vardı bişiler. sırtımı sıvazladı olur birader böyle şeyler dedi. bastık gittik. ondan sonra da biri bana land cruser ile arkadan dokundu. indik adam bir sürü özür diledi. kartını verdi. ben de ona dedim olur böyle diye. en son da köşeden önüme fırlayan bir palio araca ortadan gömmüştüm. onun kapı filan içeri gömüldü. bizim de ön tampon gitmişti. o kadar hasar da bile ses yükseltmedik. ama ben şanslıydım herhalde hep. çünkü ne dallamalar duyuyorum. bir kere de arkadan hyundai taksi gelip dokundu ışıkta. ben farkedince adamın duramayacağını ayağımı frenden çekmiştim bişi olmadı. ama taksici mesela çirkefti var sarı yanıyordu ne duruyorsun filan diyecek oldu. sarı yanarken durulmaz diye bir şey yok, sen takip mesafesine dikkat edeceksin dediğimde sustu kaldı. zaten olan onun ön tampona olmuştu. her türlü adam var piyasada. adam çirkef de olsa senin biraz da haksız olduğun için bekleyip sineye çekmen gerekirdi.
umarım hak geçmemiştir. bu tip adamların hakkının geçmesi daha da kötü koyuyor adama.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010 09:28 
Kullanıcı avatarı

Valla o anda olan oldu. Kazaya sebebiyet verdim ve uzaklaştım. Dediğim gibi adamın tavırlarından olsa gerek böyle birşey yaptım. Sağlık olsun. Allah'a havale ediyorum ben. Varsa bir borcumuz öderiz bir yerlerde.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010 10:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Geçmiş olsun Ali, çarptığın araçta ve sende birşey olmasa da nezaketen sorun çözülene dek orada kalmalıydın bence, neticede kazaya mahal veren taraf sensin...
İşin hakikaten acil ama bunu kibarca izah edip ayrılmaya çalışsan daha yapıcı olurdu, bu durumda kaçmak gibi olmuş seninkisi, tabii içinde bulunduğun durumun verdiği stresten dolayı, anlıyorum...

Geçen hafta da birisi bana çarptı, indim sakince yeni yetme bir eleman direkt - naaaapıyosun abi yaa niye duruyon önümde birden öyle diyor, bakakaldım, dedim hem hatalısın hem bide konuşuyorsun, önümüzdeki araba durunca bizde durduk, yanında 2 arkadaşı - ahmak arkadaşlarını uyarıyorlar, sonra birisi müdahil oldu öküzlük parayla değil birader bin arabana boşver dedi...
Arkada hanım - çocuk ve arabada birşey yok, olsaydı artık...

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010 11:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Alim geçmiş olsun kardeşim kazanın olması kötü olmuş, ayrıca arkadaşınada Allah inşallah acil şifalar vermiş ama göstermiş olduğun içgüdüsel tepkide gerçekten çok hoşuma gitti komik olması ile beraber tam bir reklam filmi konuluk olmuş :) Allah tekrarından saklasın kardeşim Allah'a emanet olalım hepimiz inşallah. Amin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010 12:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
çok geçmiş olsun. numara verip ayrılmak durumunda olduğunu söylemek en doğru hareket olurdu. bir de foto çekseydiniz daha sonra bir araya gelip meseleyi hallederdiniz. tekrar geçmiş olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2010 13:11 
Kullanıcı avatarı

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok saolun abilerim. Ne bileyim, o gün kafamda binbir tane düşünceden olsa gerek nasıl bir araca çarptım rengi neydi ne değildi hiç hatırlamıyorum. :) Çok büyük bir bela olmadan atlattık yaa buna da şükür. En azından cana bir şey olmadı.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 75 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: