Zaman: 28 Mar 2024 14:12

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 07:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: ilker
Araç: outlander
Meslek: kamu
Kan grubu: brh+
canztr yazdı:
Coltu tercih etmeyecek olsam, eşim için micra ( 2003 yili sorası )düşünürdüm. Bir arkadaşın vardı. Kullanma şansım oldu. Görüş açısı iyi modern görünümlü kibar kullanımı kolay bi araç.eksileri colt gibi güçlü değil, geniş değil, yakıt ekonomisi colta gore kötü. Birde tutulduğu için biraz pahalı.

colt lpg uyumu nedir hangilerine bakmak lazım tavsiyeniz varmı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 08:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
2003 sonrası micrada düşünülebilir mesela :

şunu beğendim arıcam mesela :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-sahibinden-nissan-micra-1.2-manuel-en-uygun-rakam-521829763/detay

şu dört kapı :
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-motoru-ve-yuruyeni-muayyer-bayan-araci-516215253/detay

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 10:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
ilkdem26 yazdı:
canztr yazdı:
Coltu tercih etmeyecek olsam, eşim için micra ( 2003 yili sorası )düşünürdüm. Bir arkadaşın vardı. Kullanma şansım oldu. Görüş açısı iyi modern görünümlü kibar kullanımı kolay bi araç.eksileri colt gibi güçlü değil, geniş değil, yakıt ekonomisi colta gore kötü. Birde tutulduğu için biraz pahalı.

colt lpg uyumu nedir hangilerine bakmak lazım tavsiyeniz varmı?

2004 üstü coltlar lpg uyumlu değil benim bildiğim kadarıyla. Zaten daha öncesi colt ayrı bi kategori onları konuşmuyoruz. Tavsiye ettiğim colt2004-2008 yılları arası coltlardır. LPG uyumunun olmaması aracı düşünmeniz için engel teşkil etmemeli . Bunu bir sorun değil de masraf kalemi olarak düşünmeniz daha doğru olacaktır. 1-2 gün aracı bırakırsınız Supsan subapları ile araç motorunu yenilersiniz. Sonra en az 100k kafanız rahat :) Uzun vadede subap masrafı fazlasıyla yakıt ekonomisi olarak size geri dönecektir.

Colt eski kasa 2004-2008 ile yeni kasa 2009 ve sonrası kasalarını kıyaslayacağım. Önerim eski kasa bakmanızdır.
Sebep 1: Eski kasa iç plastiği daha kalitelidir.
2- arka koltuklar katlanabilir ve sw bir araçtan daha geniş bir bagaj hacmine ulaşabilirsiniz. Hatta tamamen söküp aracı büyük eşyalar taşıyabileceğiniz pikaba bile dönüştürebilirsiniz. :)
3- Kırmızı koltuklu temizini bulursanız tadından yenmez. Yeni kasalarda bu yok.
4- Bu serinin son yıllarındaki modellerini alırsanız direksiyonda görünmeyen direksiyon arkası radyo kumanda düğmeleri vardır. Direksiyon boş görünür ama değildir. Bende aldıktan sonra farkettim :)
5- yeni kasasına göre daha ucuza bulabilirsiniz.
6- Aynı boyutlarda olmasına rağmen yeni kasası küçük bu ise heybetli duruyor.

Yeni kasadan eksileri
1- birkaç önemsiz sorun giderilmiş. (Örneğin klimadan biraz sorun çıkması nedeni ile yeni kasada tamamen mitsu klima kullanılmış)
2- Daha güzel görünüme sahip.
3- cruise control yağmur sensörü vs. gibi bazı ek özelliklere sahip.

Ödeyeceğiniz fiyat ve eksilerini birlikte düşününce eski kasa yeni kasadan daha iyidir diyebilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 10:27 
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:

İddia ediyorum bir ay bekleyemeden araç alacan, çaycı hacı murat bile olsa farketmiycek en sonunda dayanamayıp alıcan :)
Twingo ile aynı boyda olsa da Erkek adama gitmez bu araçlar. Yenge binecek dersen o ayrı ama
:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 10:52 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
tilki yazdı:

İddia ediyorum bir ay bekleyemeden araç alacan, çaycı hacı murat bile olsa farketmiycek en sonunda dayanamayıp alıcan :)
Twingo ile aynı boyda olsa da Erkek adama gitmez bu araçlar. Yenge binecek dersen o ayrı ama
:)

Abi zaten aradım fiyat inmedi, sonra hesap kitap yaptım bana fiyat uymayacak. Ben gene 15-16 max gezeceğim...

Şu ankaradaki kırmızı bulduğumuz vardıya ... kafam bunda takıldı araç güzel duruyor...
https://tr.letgo.com/tr/i/renault-twingo-1998_ba80da8b-12c5-4d5b-b998-0edb790227df

Şu araç renk istediğim renk ama , jant+tente+motor üflemesi ayrı masraf...
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-az-yakan-aile-arabasi-aciklamayi-okuyunuz-518551706/detay/

Yada konyada bir tane bloğu çatlamış suzuki baleno buldum, motor için ankaradan 2.500 TL fiyat vermişler. Onu 8.000 TL'ye kapatsam masraf yapıp binsem diyorum zira resimleri güzel ve otomatik 1.6
ilan şu : https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-otomatik-vites-suzuki-baleno-523472040/detay/#

En son :
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-cihan-otomotiv-den-otomatik-vites-147bin-km-sanrooflu-masrafsiz-503683750/detay/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 11:21 
Kullanıcı avatarı

Bunların arasında bi tek ilk kırmızıyı düşünürdüm şahsen.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 11:28 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Bunların arasında bi tek ilk kırmızıyı düşünürdüm şahsen.

otomatik baleno ? Ya hanımda tutturdu şimdi otomatik alsanda bende sürermiyim diye... biliyorumki süremeyecek ama :crazy:

Balenoya sanayide bi bakacam sinmez ise içime,

Belki hafta içi perşembe-cuma gelirim Angaraya ya şu kırmızı twingoya bakmaya

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 11:35 
Kullanıcı avatarı

Takıl kafana göre ama otomatiklerden tırsıyorum ben bir arıza çıkarsa aracın yarısı kadar masraf yerlerler.

Sürmez hatunlar . bizim gibi özel şöför olduktan sonra napsınlar arabayı :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 11:36 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Takıl kafana göre ama otomatiklerden tırsıyorum ben bir arıza çıkarsa aracın yarısı kadar masraf yerlerler.

Sürmez hatunlar . bizim gibi özel şöför olduktan sonra napsınlar arabayı :D

:D haklısın abi :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 11:48 
Kullanıcı avatarı

Şu arabayı alayımda forum bir kurtulsun :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2018 08:30 
Kullanıcı avatarı

Allah nasip ederse Tenteli Twingoma kavuşmama az kaldı %90 ilerleme katettik (canztr) Can abiyle. Şimdi sorunum şu ben bu aracı ağır kış şartları yani kar çamurda kullanmayacığım. O yüzden hem tentesi hem kendi .ok zarar görmesin diye Oto branda arayışına girdim. Konya'da bulmadım açıkçası. Bildiğiniz internette iyi yer yada ANKARA'da varmı... Araç almaya gittiğimde alavırıyım ? Teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2018 09:19 
Kullanıcı avatarı

O tente yazın sıcakta güneş görürse zarar görüyor bildiğim kadarıyla. Bir de araca değerli bir eşyanızı koyarsanız hırsızın bıçak darbelerinden hırpalanıyor :) Konyada o aracın bir zarar göreceğini sanmam. Aktif oarak kullanmadığınız dönemlerde yarım brandalar var onlardan üstüne atabilirsin . Aracı bi alalımda o iş kolay koruyucu önlem alanlara danışırız vardır başka bildikleri yada önerileri.

Şunu da diyeyim geni taban jant lastik değişim sonrası jip olur o araç. Maraştayken baraj gölü kurumuştu 4x4 arazi parkuru çıkmıştı altından. Delilik edip twingoyla daldık patinaj falan derken zar zor barajın karşısındaki köye "yok artık" kahkahalarıyla çıkmıştık. Normal araçların gidemediği yollardan gider 4x4 lerin bir tık altıdır o araç test edip onayladım :crazy:

Araç içine sinerse yaz kış inmezsin üstünden onu diyeyim. Kış şartlarında da araç banamısın demez. Satma sebebimde olan en göze batan eksiği performans istediğin zaman beygiri düşük olduğundan biraz devirli kullanıp böğürtmek zorunda kalırsın. Buna rağmen 0-50 km hızları arasında tokatlamayacağı araç az çıkar :D :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2018 09:40 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
O tente yazın sıcakta güneş görürse zarar görüyor bildiğim kadarıyla. Bir de araca değerli bir eşyanızı koyarsanız hırsızın bıçak darbelerinden hırpalanıyor :) Konyada o aracın bir zarar göreceğini sanmam. Aktif oarak kullanmadığınız dönemlerde yarım brandalar var onlardan üstüne atabilirsin . Aracı bi alalımda o iş kolay koruyucu önlem alanlara danışırız vardır başka bildikleri yada önerileri.

Şunu da diyeyim geni taban jant lastik değişim sonrası jip olur o araç. Maraştayken baraj gölü kurumuştu 4x4 arazi parkuru çıkmıştı altından. Delilik edip twingoyla daldık patinaj falan derken zar zor barajın karşısındaki köye "yok artık" kahkahalarıyla çıkmıştık. Normal araçların gidemediği yollardan gider 4x4 lerin bir tık altıdır o araç test edip onayladım :crazy:

Araç içine sinerse yaz kış inmezsin üstünden onu diyeyim. Kış şartlarında da araç banamısın demez. Satma sebebimde olan en göze batan eksiği performans istediğin zaman beygiri düşük olduğundan biraz devirli kullanıp böğürtmek zorunda kalırsın. Buna rağmen 0-50 km hızları arasında tokatlamayacağı araç az çıkar :D :kart:

Zaten çılgın planlarım var abi :) :evil:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2018 10:04 
Kullanıcı avatarı

Zaten o aracı alırsan, ondan sonra ayvayı yicez sanırım :Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2018 10:21 
Kullanıcı avatarı

Mitsubishi için bez bant aldım, şoför kapı fitilinden (sanırım) az pütürlü bozuk yollarda ses geliyor uyuz oldum o sesi fitillerin etrafına bez bant yaparak kesmeyi deniyecem.

Twingo sikorta yaptırdım 900 TL :shock:

Koltukları söktüm çok cıyırdama ve sıkıntı vardı, onlara kaynak sağlamlaştıracağız.

İstanbuldan (faceden buldum) ön 2 koltuk döşemesi sipariş verdim.

Ses tesisatını düzene soktum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2018 11:53 
Kullanıcı avatarı

İkinci aracında sigorta indirimi olmaz. İndirim bir kişiye sadece bir araç için yapılır. Ha ikinci araca sigorta yaptırmışsın ha birine ilk kez sigorta fiyatları aynıdır. Bizde en son 920 ye falan yaptırdık . Normal yani. Ben ama eşimin üstüne yaptım aracı. Satarken gırtlak gırtlağa gelirmiyiz bilemem. :crazy:
Ama bundan sonraki yıllarda indirim uygulanmaya başlar. Onu düşünerek hareket ettim. Aklında bulunsun birden fazla araçları başkaları üzerine yaparsan sigortadan indirimlerin olacaktır. :MCT:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2018 15:02 
Kullanıcı avatarı

Valla olurya satış esnasında hanımı ordan oraya taşımıyım diyom, çocuklarda ufak olunca

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2018 16:15 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
tilki yazdı:
Twingo sikorta yaptırdım 900 TL :shock:

No Muska Yes Zorunlu Sigorta :D (devlet muskadan para kazanacağını bilse zorunlu Muska da alternatif olurdu belki :crazy: )

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 14:54 
Kullanıcı avatarı

Bugün bir arkadaş Nokian yazlık lastik hediye gelmiş yurt dışından 235/60 R16 , ama o dört mevsim kullandığı için takmayacakmış. nokain bayisi getir bize sat demişler. Ben alsammı ? :D 235/60 R16 önde sürtme yaparsa 2 tanesini değiştirir 225/60 R16 yaparım. arkaya gene 235/60 R16 takarım. (Not: Spacerler olmadan takacağım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 15:27 
Kullanıcı avatarı

Araca uyumlu olur mu bilemem. ama düşüncelerim şunlar kaliteli markadır iyidir.

Yaz lastiği olması sıkıntı değil araç 4 çeker. Zaten kar kış olmaz oldu memlekette . Olsada 4 çeker kurtarır agresif kullanmayacaksan .

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye