Zaman: 29 Mar 2024 00:55

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2018 14:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
av.ilhami yazdı:
tilki yazdı:
Ellerinize sağlık

seninde :)
Yağışlı havalarda torpido altına sabahları yarım çay bardağı kadar su akıyor araç hareket edince
sileceklerin ordaki ızgaranın tahliye kanalları tıkalı deniyor. dün akşam porçöz döktüm sonra da 4Litre su. sağ ön tekerin davulumbaz kısmından sular döküldü. Ancak o bölgede davulumbazda çatlak gördüm. ya sıkıntı geçti yada çatlak bölge tıkalı. gerekirse bu sefer lavabo açıcı kullancam olmadı fren teli vs.

Abi ben onu yalıtım ve araç toplayan ustaya sordum. O kanal V şeklinde olur, tıkanmaz kolay kolay dedi bende torpidoda sorun yok ama sen deyince aklıma kurt düştü yapsammı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2018 17:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Ustanın tecrübesi bizi bağlamaz; sen ben çamurdan çıkmıyoruz :D Ayrıca bir sürü toyota sedan bu konudan muzdarip olmuş. sorunun sebebini toyotacılardan tahmin ettim. işin garibi HB kasalarda bu sorun olmamış: demekki sadece arka tarafta fark olmuyor.
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=26688.0
Bu arada aracın iç havalandırmasına da Dixi6 yaban gülü kokulu yüzey temizleyici döktüm biraz : araç miss gibi oldu :P
Bence sen deterjanlı bişey kullan neticede sökmene gerek yok: ortadaki ızgaraya kimyasalı (porçöz, jel lavobo aç vs) dök 5 dk. bekle arkadan da 5 litrelik bidondan suyu boca et yeter.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2018 09:51 
Kullanıcı avatarı

:D ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2018 09:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Bugün azıcık antifiriz ekleyek dedim. Mavi antifiriz beklerken yeşilimsi çıktı. Mavi ile pembenin çakıştığını biliyorum da bu yeşil ne ayak içini görseydim almazdım. İnternete bakıncada kafam daha da karıştı. Mavi yeşil çakışmaz diye varsayıp ekleme yaptım bu konuda tecrübeniz varsa yazar mısınız ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2018 10:44 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bi arkadaş bu konuda forumda paylaşım yapmıştı yakın zamanda.forum içi bi ara derim.
antifirizi isterken ne diye istiyonuz? ben kırmızı diyorum içinden hep kırmızı çıkıyor. bu arada aracı aldığımdan beri -14 ayda- araca +10 Litre antifiriz almışımdır. yok sistemi temizleyeyim yok termostat değiştir, yok kalorifer peteği temizle... netice de hep kırmızı kullandım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2018 13:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: Kamu
Kan grubu: Arh+
bugün birşey yapmadım yapacaklarımı hayal ettim ortaya nefis birşeyler çıkıcak ah ah para para para yokluğu yaraaaa :) bi ay sonra belki direksiyonu alacantra yapacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2018 15:25 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
bi arkadaş bu konuda forumda paylaşım yapmıştı yakın zamanda.forum içi bi ara derim.
antifirizi isterken ne diye istiyonuz? ben kırmızı diyorum içinden hep kırmızı çıkıyor. bu arada aracı aldığımdan beri -14 ayda- araca +10 Litre antifiriz almışımdır. yok sistemi temizleyeyim yok termostat değiştir, yok kalorifer peteği temizle... netice de hep kırmızı kullandım.

İlhabi o kırmızı değil pembe . Erkek adam mavi antifriz gullanır .... :crazy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2018 16:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

sizin oralarda pembe olabilir buralarda kırmızı :P
torpidodan gelen suya porçöz çare olmadı akşama ızgarayı sökeceğiz: benim tahminim davulumbaz arkasında kalan kısımda çatlama ve tıkanıklık olduğu. İnşaallah sadece temizlik yeterli olur.
araca şunları sipariş ettim;
zaten tavan tutamağı yerinde tutamak yok montaj yeri var: tam oraya uyar diye düşünüyorum. hem gece hem güneş gözlüğü var ön göğüste kalabalık oluyor özellikle kışın.
https://tr.aliexpress.com/item/RIMIDI-A ... 4c4dFctTTL
siparişten sonra da şunu görüp sipariş ettim:
Ikisi bir arada; gece gunduz tek gozluk! Hep aradim boyle bisey. Iki gozluk cok zor oluyodu; tak cikar, önde kalabalik vs.
https://tr.aliexpress.com/item/Al-minyu ... 4c4dOwPPWD
uzun süredir böyle 2 si 1 arada bişey arıyordum. iyi oldu. tavan gözlük kılıfına gözlüğü koysam bile lastik basınç sensörü ekranı, telefon tutucu vs. ön tarafı dolduruyordu. yani gözlüğü teke düşürmek daha avantajlı olacak.
Bir de kablo toplayıcı sipariş ettim;
https://tr.aliexpress.com/item/8-ADET-G ... 4c4dV0Zgli
aracın önünde: kamera kablosu, 3 başlı telefon sarj kablosu, lastik basın sensörü kablosu- bunların hepsini besleyen 4 çıkışlı çakmaklığa takılan sarj aleti- ile OBD soket uzatma kablosu var
ne dediğimi anlamanız için ön göğüsün kalabalıklığını görmeniz lazım : tam tecizatlı Cevat Kelle gibiyim :D
Not: Eğer gözlük biraz anlatıldığı gibiyse şiddetle tavsiye ederim!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2018 17:47 
Kullanıcı avatarı

Abi sarı gözlük iyidir. Bende de var ışığın şiddetini kırıp dağılmasını engelliyor. Gündüz pek işime yaramıyo ama gece baya iş görüyor. Göz yormuyor. Tavsiye ederim.

Pembe gözlük bulamadın heralde :) Mavi olaydı bu gözlük daha eyiydi :crazy: :LOL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2018 10:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Abi sarı gözlük iyidir. Bende de var ışığın şiddetini kırıp dağılmasını engelliyor. Gündüz pek işime yaramıyo ama gece baya iş görüyor. Göz yormuyor. Tavsiye ederim.

Pembe gözlük bulamadın heralde :) Mavi olaydı bu gözlük daha eyiydi :crazy: :LOL:

Hayata pembe gözlükle bakıyorum zaten O:-) yoksa bu dünyanın kahrı çekilmez :kır:
sarı gözlük gündüz daha doğrusu güneşli günde işe yaramıyor hatta fazla parlama yapabiliyor. o yüzden linkdeki ışığa göre kararan (fotokromik) sarı gözlük sipariş verdim: gündüz kahverengi gece sarı olacak. güneşte en iyi güneş gözlüğü açık kahverengidir, yani siyahtan daha sağlıklıdır. siyah gözlük daha çok, hava atmayı sağlar 8)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2018 10:50 
Kullanıcı avatarı

Benim araçta sürekli kapalı garajda olduğu için bu sene kırmızı istemedim hazır alacaktım ama bakım yapan ustam saf mavi renkti sanırım antifrizi döktü şimdilik sikinti yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2018 16:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Benim araçta sürekli kapalı garajda olduğu için bu sene kırmızı istemedim hazır alacaktım ama bakım yapan ustam saf mavi renkti sanırım antifrizi döktü şimdilik sikinti yok.

çok da renk değiştirmemek lazım: kırmızı, mavi, yeşil renk olması meşrubat zannettirmesin :P
aracın garajda olması önemli değil; Tekrar vurgulayalım ki antifirizin kalitesi Yaz aylarında da harerete karşı önemlidir! Ayrıca antifirz oranında ideal su karşımı 50/50 yada 40(su)/60(antifirz) civarıdır. 100% antifiriz olması da kötüdür.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2018 06:28 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
tilki yazdı:

çok da renk değiştirmemek lazım: kırmızı, mavi, yeşil renk olması meşrubat zannettirmesin :P
aracın garajda olması önemli değil; Tekrar vurgulayalım ki antifirizin kalitesi Yaz aylarında da harerete karşı önemlidir! Ayrıca antifirz oranında ideal su karşımı 50/50 yada 40(su)/60(antifirz) civarıdır. 100% antifiriz olması da kötüdür.

O zaman ben döküp hazır yeşillerden döküyüm kendim bir ara

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2018 10:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kırmızı kullan dicem şimdi biri çıkıp "o kırmızı değil...." diyecek. sen en iyisi "kırmızı kapaklı" antifiriz kullan :D
https://www.google.com/search?q=k%C4%B1 ... 66&bih=626

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2018 09:27 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Kırmızı kullan dicem şimdi biri çıkıp "o kırmızı değil...." diyecek. sen en iyisi "kırmızı kapaklı" antifiriz kullan :D

kırmızı kapaklı antifiriz bana çok iyi anılar hatırlatmıyor, subaru foresterda ve pejo 307'de geçmişde radyatöre zarar vermişti... Yeni radyatör takılıp ilkinde kırmızı ve akabinde devam edilir ama ben o riski alamam :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2018 09:57 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:

Kırmızı da koyu pembedir :crazy:

Peki aracım bugün benim için ne yaptı....
Azcıkda bunu sorgulayak :crazy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2018 14:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Eşşek gibi seni sırtında taşıdı, ev gibi yağışlardan korudu, soba gibi içini ısıttı.... Daha naaappsın dimi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2018 15:01 
Kullanıcı avatarı

Valla dün Sille mevkiinde arabada 6 kişiyi karlı yolda vıccık vıccık yerde yolda koymadı getirdi ya... başka ne yapsın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2019 14:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

araca -gene- neler yaptım;
1- gene LPG enjekörlerini değiştirdim; 2 ohm luk performans enjektörleri arızalıydı garanti kapsamında değiştirdik. (iyi ki eski enjektörleri bagajımdan eksik etmiyorum)
2- K&N kapalı kutu filtre taktım (aslında eskisini modifiyeledik :D )
3- otomatik şanzıman yağını tıpadan (yani %50) değiştirdik. yaklaşık 2 Bin km. sonra muhtemelen yarıyıl tatilinde memleketten dönüşte kalan kısmını da değiştireceğim.
4- kapı fitillerini Best cr34 silikon spreyle donmaya karşı ve genel bakım yaptım. Ancak direk sıktım evvelinde bezle silmedim. belki bu yüzden olsa gerek donmaya karşı tam etkili olamadı. sanırım şunu kullansam daha iyi olurdu. zira spreyler hemen bitiyor;
https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/li ... P267174091
5- silikon spreyin kalanı ile de emniyet kemerlerine sıktım. arabadan inince nispeten daha iyi kendini toparlamaya başladı. önceden kapıyı kapatırken arada kalıyordu.
6- Aracımı meg. sarı şampuanla köpürttüm. Normalde araç yıkamanın haber değeri olmaz ama bana gelince olur. :D köpüklü halde bıraktım, durulamadım fırçalı yıkamaya müsait bi zamanda gircem. fırçalı yıkama hava muhalefeti nedeniyle donmuş. sarı meg şampuanın da aracın üzerinde kalma yeteneği olduğu için sorun yok. Sarı Meg şampuan Meg ürünlerinin belki de en iyisi. Diğer Meg ve başka şampuanlardan çok iyi. ilk yıkamada etkisini gösterdiği gibi daha sonraki yıkamalarda araca boya koruma/cila yapılmış gibi oluyor. özellikle koyu renk araçlara tavsiye ederim.
Aracın subap ayarlarına baktırana kadar şimdilik bu kadar :kart:
Haaa... bide 4 adet bobin (Voyer marka) siparişi verdim :roll:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2019 09:17 
Kullanıcı avatarı

Kapı fitilleri benim eskiden donardı ama bu araçta hiç donmadı, birde ev değiştirince bu evde kapalı garajda hiç başıma gelmemişti, ama eski aracımda slikon spreyi sıktım bekledim sonra tekrar sıkıp pamukla yedirdim ve donma yaşamamıştım.
Emniyet kemeri benimde ilk aldığımda sarmada problem var gibiydi, yükseklik ayarını kendime göre ayarladım düzeldi.

Bende silecekleri değiştireyim dedim kar kış soğuk canım çekmedi.. :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye