Zaman: 29 Mar 2024 00:42

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 11:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Arkadaşlar aracımızda sözkonusu düğme 3 yöne çalışıp sağa doğru yönlendirme yapmıyor. Oto elektrikçiye bakıttım o da elektronik aksamı hasar görmüş diyor. Kırk yılda bir kullanacağım bir düğmeye servet ödemek istemiyorum. Çıkmacılara da baktım işi iyi abartmışlar 100 den aşağıya söyleyen yok. Aliexpresste bu parçaların fiyatları 10 -20 dolar civarında yani doğru parça kodu ile sipariş verilirse 40-80 TL arasına yenisini araca takabileceğim.
Soru 1 - Bu parçanın kodu nedir ? Yada diğer mitsubishi yada araçlarda aynı muadili var mıdır ?
Soru 2 - Bu parça dediğim gibi çok az kullanılan bir parça önceki sahibi bu düğmeyi nasıl oldu da bozdu sorusunu sordum kendime. Bulduğum yanıt şu oldu eğer dar yerlere geri geri gitmeye ihtiyaç duyduysa aynayı aşağı sıklıkla oynatmak zorunda kalmıştır. Aynayı yeterli bulsam da çok geniş bir görüş açısı sunmuyor. Bu 2003 modelindeki aynalarla 2011 model aynalar arasında çok büyük farklar var. Görüş açısını genişletmek için kör nokta aynası gibi basit çözümler dışında uğraş veren arkadaşlar oldu mu ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 14:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
1- aliexpress linkini verirsen oradan oem numarısı üzerinden google da aratarak bulunabilir.
2- benim safran E kasa olmasına rağmen aynaları çok küçük C sınıftan bile küçük. bu yüzden belkide aynalar bana fazla fazla yetiyor. sol taraf çok hafif aşağı gibi bu nedenle ne yolda ne de park ederken açısını değiştirme ihtiyaç hissetmiyorum.
sizin araçta belki çocuk yada usta- tamir ederken- kırmış olabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 15:02 
Kullanıcı avatarı

Parça tanımında MR417977 Remote Control Mirror Switch for Mitsubishi Pajero IO Outlander Lancer şeklinde açıklama ile var. Parçanın fiziken üzerinde ise 183570 şeklinde bir numara var. Aynı parçaya ait ilanlarda uyumlu araç olarak belirttikleri araçlar yelpazesi sürekli farklılık arzediyor. Satıcıya soru sordum yanıt bekliyorum.

Eğer uygun derse çıkmasını 100 liraya adamın ayağına kadar gidip almaktan yada üstüne bir de kargo parası ödemektense 80 liraya ücretsiz gönderili yenisini almış olacağım.

Ücretsiz gönderili ilanlara ilişkin aliexpress linki:
https://tr.aliexpress.com/wholesale?min ... eedQuery=n

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 15:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

cevabı bekleyelim ama bazan cevap sorumluluk üstlenmeyecek şekilde oluyor: uysa bile "servisinizden bilgi alın denebiliyor".
bence aliexpress makul görünüyor: lancer ile çoğu parçalarımız uyumlu . ilanda da lancer yazısı var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 15:43 
Kullanıcı avatarı

Outlanderin anahtarlarını mitsubishi çok kötü yapıyor beğenmiyorum yakışmıyor böyle bir arabaya eski modelleri de aynı yeniler de .
Uzaktan kumandanın dışı anahtara halkayla bağlayalım derken kırılmış yapıştırılmış dış kabını aliexpressten sipariş ettim bakalım uygun bir şekilde anahtara bağlayabilirsem süper olacak. https://tr.aliexpress.com/item/2-BUTTON ... 0.0.0D1gdp

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 15:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bütçeyi toparlayınca şunu alacağım
https://tr.aliexpress.com/item/Dashmats ... 61914.html

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 16:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

şöyle bir başlık açtım:
viewtopic.php?f=31&t=12711

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017 10:19 
Kullanıcı avatarı

Üzerindeki parça kodu ve resmi de aynı olduğu için bugün şu ürünü sipariş etmeye karar verdim. Outlander için diye yazmasa da başka ilanlarda outlander için diye de geiyor. Güncel kurla kargo dahil 65 liraya gelecek. Uymazsa burda tekrar yazarım. Ama bi terslik çıkacağını da sanmıyorum. https://tr.aliexpress.com/item/Power-Mi ... eLevelAB=0

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017 11:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
av.ilhami yazdı:
bütçeyi toparlayınca şunu alacağım
https://tr.aliexpress.com/item/Dashmats ... 61914.html

bu bildiğiniz göğüs üzeri örtü değil mi ? Başka bir numarası yoksa oto döşemeciler istediğiniz renk işleme ile yapar ve arzu ederseniz yapıştırtırda. Ben accentime yaptırmıştım, hatta köşesine marka basalımmı dediler yok dedim, ben yapıştırtmıştım... 100 tl ye yapmışlardı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017 16:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ben ses yalıtımına katkısı olsun diye düşündüm. bi de geçici olarak gözlük vs. koyunca kaymasın diye.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2017 23:02 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bugün itibariyle ayna ayar düğmem geldi. Sipariş ettiğim ürün birebir aynı ürün ve düzgün bir şekilde çalışıyor.
Sıfır ürün saçma sapan 500-600 liraya satanlar da vardı. Çıkmacılarda 100 liradan aşşağıya da bulamamıştım ikinci elini. O da arızalı mı değil mi yada düzgün çalışsa da daha ne kadar gider belli değildi. 16 dolara yaklaşık 65 liraya orjinalini temin etmiş oldum. Pahalı nadir bulunan ürünlerin yurt dışı alternatif satıcılarını özellikle aliexpressten kontrol etmenizi öneririm.

Bu arada gelelim ürünün nasıl sökülüp takılacağına.
1- Ayna ayar düğmesinin çapraz altındaki gözü açın elinizle hafif zorlayarak kendinize çekin. Kolayca tamamen dışarı çıkacaktır.
2- Ayna ayar düğmesini alttan biraz zorlayıp bastırın içeri doğru yerinden çıkacaktır.
3- Az önce çıkardığınız gözden elinizi sokarak ayna ayar düğmesini hafiften dışarı çıkartın. Tırnağına bastırarak kablolarını sökün ve yeni düğmeye takın.
Ve tekrar içerden geriye oturtarak, gözü de yerine takın. işlem tamam :D

Bugün tam da herşey tamam derken far aşağı yukarı ayar düğmesinin çalışmadığını farkedip sinir oldum . O da kalsın artık heralde tüvtürkten problem etmezler. :shy:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: