Zaman: 28 Mar 2024 13:15

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Outlander alarm eklenmesi
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2017 19:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Arkadaşlar outlander 2003 aracıma alarm eklemeyi düşünüyorum.

Coltta bunu yaptım ancak arada sırada şöför kapısı ile diğer kapıları ters açıp kapıyor tekrar aç kapa yapınca düzeliyor. O yüzden kafama göre bir alarm taktırıp sonrasında böyle abuk subuk şeyler yaşamak istemiyorum.

2003 kasa outlander Merkezi kilidiyle uyumlu + daha uzaktan tanıyıp çalışacak bir alarm sistemi kurmak istiyorum. Hem uyumlu hem de sonra sıkıntı çıkarmayacak bir şey olsun istiyorum.

Ayrıca 2011 outlanderlarda üzerinde alarm bulunuyor mu ? Varsa alarm ışığı da ekleyip bu özelliği açtırmak istiyorum.

Bu yukarda saydığım iki model araç için Ankarada yada Kocaelinde bunları yaptırabileceğimiz iyi bir oto elektrikçi bilen var mı ?
Tecrübesi olan arkadaşlar oto alarm marka modeli ve usta iletişim bilgileriyle paylaşabilirse çok memnun olurum.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Outlander alarm eklenmesi
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017 09:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Ben sütten ağzım yandığı için ve de ihtiyaç duymadığımdan bu tip elektriksel şeyleri araca takmaktan uzak duruyorum.
Sanırım İba otomotiv yardımcı olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017 09:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
av.ilhami yazdı:
Ben sütten ağzım yandığı için ve de ihtiyaç duymadığımdan bu tip elektriksel şeyleri araca takmaktan uzak duruyorum.
Sanırım İba otomotiv yardımcı olur.

Üstad sütten ağzım yandı derken. Şu bobin işlerinden başka bi mevzu mu oldu ? Alarm yada kapı kilitleri ile ilgili ? Bunlarda olsa olsa memnuniyetsizlik olur, bağlantı hataları olur, algılama sorunu olur veya en kötüsü çok akım çeker aküyü bitirir bi hafta dursa...
Başka ne olabilir ki ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017 10:12 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
aynen: bobine vuran yanlış elektrik bağlantısı. benim başıma lpg bağlantısından geldi ama başka bağlantılardan da olabilirdi. ustamın anlattığına göre birisi teyp bağlatmış bağlayan da tutmuş otomatik şanzımandan elektrik alma bağlantısı yapmış ve sürekli şanzıman arızalanmış olayı çözene kadar. bu yüzden basit bile olsa kolay kolay elektrikli cihaz takmıyorum. takılacaksa da sadece kontak anahtarından elektrik alacak şekilde olmalı: montaj kolaylığı oluyor diye bobin, devir sensörü, şanzıman vs. olmamalı.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: