Zaman: 28 Nis 2024 21:28

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 40 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: yaz gezisi için harita belli
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 10:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: Mitsubishi COLT 1.5 Instyle
Kan grubu: BRh
arkadaşlar ilk gezimi mümkünse adıyaman -şanlıurfa- kahramanmaraş olarak belirledim toplam yol ve gezilerle beraber 2700 km. ilk gezimde annem ve babam hanım çocuk arabanın keyfini çıkartmak istedim hayırlısı bakalım safranbolu gezisi düşünüyordum ama bu gezi daha ağır bastı.konu biraz erken oldu ama gezi fotoları ve manzaraları sitede paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 12:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Landili Colt 1.3 İnvite
Meslek: Mali Müşavir
Kan grubu: aRH+
oyyy oyyy ne güzel. bende bıktım otele kapalı kalmaktan. Allah izin verirse bu yaz tokat-giresun-doğukaradeniz dönüştede kayseri-nevşehir turu yapmayı planlıyorum. Ama öncesinde kankimin düğününü yapmam gerek tek şöför çekilmez iki aile gitmek en mantıklısı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 15:51 
Kullanıcı avatarı

tek şöför olarak baya uzun bir yolculuk olacak ama olsun yavaş yavaş kısmetse ilk gezimizi yapacaz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 16:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Yaa şöyle konuları görünce; arabama binip depoyu fulledikten sonra rastgele uzun yollara gitmek istiyorum. :) Kazasız belasız planlar ve geziler diliyorum arkadaşlar. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 17:10 
Kullanıcı avatarı

Amin Ali bey,

Cihan bey her ne kadar seyahat tecrübem olmasada uzun vadeli seyahatlerde tek şöfor çok yorucu olur. Düşünsenize ne zaman uyuyacağınızı, tek yapacağınız millet bi yerleri gezerken sizin uyumanız oda siizn için iyi olmaz. bence planın detayını iyi yapın göreceksiniz sıkıntıyı.

Vardır bu sitede seyahat edenler (melih bey gibi) umarım bize karşılaşabileceğimiz sorunlar hakkında yol gösterirler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 17:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
c!h@n... yazdı:
arkadaşlar ilk gezimi mümkünse adıyaman -şanlıurfa- kahramanmaraş olarak belirledim toplam yol ve gezilerle beraber 2700 km. ilk gezimde annem ve babam hanım çocuk arabanın keyfini çıkartmak istedim hayırlısı bakalım safranbolu gezisi düşünüyordum ama bu gezi daha ağır bastı.konu biraz erken oldu ama gezi fotoları ve manzaraları sitede paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

ah safranbolu ah, geçen hafta oradaydım ama burnumda tütüyo şimdiden :(

arkadaşlar safranboluya giden olursa konaklama açısından yardımcı olabilecek tanıdıklarım var haberiniz olsun :) ve giderseniz mutlaka çevrik köprüde kuyu kebabı yiyin+amasraya balık yemeye gidin:D

cihan bey sizede iyi geziler.tadını alarak yavaş yavaş dura dura gidin :) yormayın kendinizi :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 17:53 
Kullanıcı avatarı

mesuttgur yazdı:
Amin Ali bey,

Cihan bey her ne kadar seyahat tecrübem olmasada uzun vadeli seyahatlerde tek şöfor çok yorucu olur. Düşünsenize ne zaman uyuyacağınızı, tek yapacağınız millet bi yerleri gezerken sizin uyumanız oda siizn için iyi olmaz. bence planın detayını iyi yapın göreceksiniz sıkıntıyı.

Vardır bu sitede seyahat edenler (melih bey gibi) umarım bize karşılaşabileceğimiz sorunlar hakkında yol gösterirler.

Tek önerim geziyi mesai saati gibi düşünün. Yani sabahtan yola çıkıp akşam 6'ya kadar araç kullanın. Sonra bir yerlerde konaklayın. Bir gece duraksadıktan sonra tekrar yola çıkın. Şahsen bu yaz 1000 km yol gittim. 450 km yol yaptıktan sonra bir yerde oturduk çay falan içtik. 30 dk sohbet muhabbet derken geçti. Tekrar yola çıktım. Daha sonrasında da 2 yerde 5'er dakikalık duraksamalar yaptım. Dönüşte de aynı şekilde geldim. Ama arabadan inince yorulduğunuzu farkediyorsunuz :D
Bu arada sakın uykunuzu almadan yola çıkmayın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 20:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Allah kazasız belasız ve cezasız gidip gelmeyi nasip etsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 22:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Be bu yaz Karadeniz'e gittim Colt ile..

4 kişiydik ve normalde arkadaşa da vericektim arabay ama 7 gün süren yolculukta kimseye vermedim arabayı :D

Sakarya - Bolu - Samsun (1 gece konaklama) - Giresun - Ordu - Trabzon (1gece) - ÇAykara (1 gece) - Rize Ayder Yaylası (2 gece)

Rize - Amasya (1 gece) - Bolu (finish) :D

En zoru Rize Amasya yolu oldu çünkü sabah namazıyla yola çıkıldı.. Öğlen Fırtına deresinde 2 saat rafting yapıldı ve yola öyle devam edildi.. Rafting olayından sonra zaten kollar tutmuyordu.. Arabada millet mışıl mışıl uyurken ben Samsun'a varmıştım :D

Samsun - Amasya arası ise otobüs ve tırlar yüzünden ve deniz manzarasından yoksun olduğundan can sıkıcıydı..

Haa.. Eğer navigasyonum olmasa bu yolculuk çok kötü geçerdi.. Ben en iyisi bir gezi albümü oluşturayım.. :D

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 22:27 
Kullanıcı avatarı

Doğan hocam muhtemelen güzergahım sizinkiyle aynı olacak. Ben memleketim tokat ve çok görmek istediğim ardeşen rize taraflarınada gitmek istiyorum, araç konusunda siizn kadar cimri davranmayabilirim :) navigasyon olayını söylemeniz güzel oldu haklısınız benimde yol bilgim yok yardımcı olacaktır mutlaka.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2010 23:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: DAYIOĞLU
Araç: Colt 1.3 iNVİTE
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: Arh+
Temmuz ayının (2011) başına kadar Rize'de olurum... Gelmek isteyen arkadaşları memnuniyetle ağırlarız...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2010 00:23 
Kullanıcı avatarı

Teşekkür ederim DAYIOĞLU umarım görüşmek nasip olur, Haziran temmuz gibi gelmek istiyorum çünkü bende. Mutlaka yarıdmınıza ihtiyacımız olcaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2010 11:26 
Kullanıcı avatarı

Temmuz başından itibaren Ağustos ayına kadar ki bir tarihte Amasya'ya gideceğim :) Hepimiz Karadeniz'de buluşma yapalım :P

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2010 11:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
c!h@n... yazdı:

Hocam safranboluya gitmende fayda görüyorum miiiisss gibi tarihi soluyorsun içine ve bugünde 1800-1900'lü yılları yaşıyorsun... Harika birşey ama sana tavsiyem turizm zamanı gezme sakin bir zamanda git çünkü o sokaklarda gezinirken karşına senin gibi birilerinin çıkması aldığın keyfi azaltıyor. Rüya gibi biryer her an karşına eski insanlardan biri çıkacak gibi yada zabitlerle karşılaşacakmışsın gibi geliyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2010 19:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: DAYIOĞLU
Araç: Colt 1.3 iNVİTE
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: Arh+
hero4262321 yazdı:
Temmuz başından itibaren Ağustos ayına kadar ki bir tarihte Amasya'ya gideceğim :) Hepimiz Karadeniz'de buluşma yapalım :P

ÇAMLIHEMŞİN- AYDER buluşmasına seve seve ev sahipliği yapılır...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2010 01:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Bu yaz bende Ankara - karabük - tosya - inebolu - sahil yolundan (yani cide kurucaşile...) amasra - devrek - yeniçağa - otobandan istanbul - izmit - bilecik - bozüyük kütahya - uşak - afyon ve ANKARA yaptım, toplamda 2520 km yol yapmışım, tadına doyamadım ve etkisinden bir süre kurtulamadım valla :D
Özellikle hayran olduğum Karadeniz ve İnebolu - Amasra arası şahaneydi, sahil yolu tek şerit ve yollar aşırı virajlı olsada mükemmel manzaralıydı, bi ara fotoğrafları bende paylaşayım bari :)

Bu sene için ise henüz plan yapmadık, ama karadenizi komple gezmek istiyorum, 2 hafta buna yetmez ama nasıl yaparım bilmiyorum, özellikle Orduyu çok beğeniyorum gerçi Karadenizde beğenilmeyecek yer varmıki :)

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2010 13:00 
Kullanıcı avatarı

AYNDAL yazdı:
hero4262321 yazdı:

ÇAMLIHEMŞİN- AYDER buluşmasına seve seve ev sahipliği yapılır...

Abi valla Ayder hayatımda gitmek istediğim yerlerden biri. Fakat ben Amasya'dan oraya gelsem 8 saat yol sürecek(600 km) :Search: 1 gün içinde orda ne yapılır bilmiyorum. Dönüşü aynı gün yapabilirim fakat zevk alamam heralde. Zor gibi görünüyor. Gene de o zamanki zaman ve şartlara göre durum değişebilir. kefu'nun yanına bi uğrayayım da :D Gerisi de hallolur inşallah :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2010 15:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: yaşar
Araç: mitsubishi
Meslek: başteknisyen
Kan grubu: 0+
mesuttgur yazdı:
oyyy oyyy ne güzel. bende bıktım otele kapalı kalmaktan. Allah izin verirse bu yaz tokat-giresun-doğukaradeniz dönüştede kayseri-nevşehir turu yapmayı planlıyorum. Ama öncesinde kankimin düğününü yapmam gerek tek şöför çekilmez iki aile gitmek en mantıklısı?

kayserili ve kayseriye yolu düşenler ile görüşmek isterim.

”Kim olduğun değil, kiminle olduğun önemlidir...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2010 01:02 
Kullanıcı avatarı

[/quote]Hocam safranboluya gitmende fayda görüyorum miiiisss gibi tarihi soluyorsun içine ve bugünde 1800-1900'lü yılları yaşıyorsun... Harika birşey ama sana tavsiyem turizm zamanı gezme sakin bir zamanda git çünkü o sokaklarda gezinirken karşına senin gibi birilerinin çıkması aldığın keyfi azaltıyor. Rüya gibi biryer her an karşına eski insanlardan biri çıkacak gibi yada zabitlerle karşılaşacakmışsın gibi geliyor...[/quote]

düşünücem zaten kararsızım :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2011 11:53 
Kullanıcı avatarı

eee yaz geldi. Planları şekillendirelim millet.. daha ayder buluşması yapacuuk :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 40 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: