Zaman: 29 Mar 2024 08:31

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2013 07:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
:D valla öyle, adamın koltuğu benimkinden konforlu; olsun varsın.
hocam benim aldığım koltuk linkte, fiyatı da orada yazdığı gibi: http://www.e-bebek.com/recaro-monza-nov ... 1482120766 bu ürünün distribütörlüğünü de e-bebek yaptığından başka bir yerde bulmanız mümkün değil. Ama internet sitelerine yanlış girmişler, bu ürün 9-36 kg kapsayan Grup 1/2/3 ürünüdür.
Açıkçası ben epey araştırdım, özelikle 9-36 grubundaki ürünleri yerinde görmeye, denemeye, oğlanın tepkilerini izlemeye çalıştım. O kapsamda düşüncelerimi paylaşayım.
İlkin, isofix önemli ancak isofix eşittir güvenlik demek doğru olmaz. ADAC 2013 çarpışma testlerine baktığımızda örneğin Römer'in 2013 yılında piyasaya sürdüğü isofixli Xtensafix modelinin (ki fiyatı 1500 liradır) isofixsiz birçok ürünün gerisinde kaldığını görebilirsiniz. (buradan bakılabilir: http://www.adac.de/infotestrat/tests/ki ... sitz-test/ )Yine başka bir yerden Römer'in diğer kilo gruplarındaki birçok isofixsiz ürünü, aynı gruptaki isofixli modellerden daha çok övgüyü hak ediyor. Yani isofix, önemli bir güvenlik elamanı ama, bir koltuğun güvenli olabilmesi için bunun çok daha ötesinde güvenlik detaylarına ihtiyaç var. Ama isofix'in arabaya takması çıkarması çok kolay. ben iki hatta bazen üç arabada bu koltuğu kullanacağımdan, hanımın da kolayca söküp takabileceği bir ürün arıyordum. bunu güvenlikle birlikte düşününce isofix kaçınılmaz oldu. (coltların artık isofix+ olarak nitelendirilen top tether özelliğini de isofix yanında sağladığını bu noktada belirteyim.)
Öte yandan 9-36 grubunda aslında hiç de azımsanmayacak sayıda ürün var. Ama alınan ürünün hem 9 kilodaki hem 36 kilodaki çocuğun güvenlik ve konfor ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için önemli üretim ve tasarım becerilerine sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Bu husus beklentilerle ilgili tabii.
Bu mefhumlar çerçevesinde 9-36 olsun, isofixli olsun, yaslanma özelliği olsun (yatma, güvenlik açısından zaaf olarak değerlendiriliyor; ciddi markaların ancak yaslanma özelliği var), güvenli ve konforlu olsun dediğimde karşıma çıkan ve Türkiye'de de bulunabilecek ürünler şunlar: Recaro Monza Nova IS, Cybex Pallas 2-fix, Kiddy Guardianfix Pro 2. Kağıt üstünde hepsi nitelikli, son derece güvenli, üst düzey ürünler; hepsi alınabilir. Ancak şöyle bir önemli detay var: ADAC çarpışma testlerinden yüksek puanlarla geçen bu ürünlerin üçü de bariyerli olarak tabir edilen modeller; bu bariyer, allah korusun olası bir kaza esnasında çocuğun kafası için bir hava yastığı işlevi görerek sarsıntıyı minimize ediyor, güvenlik açısından harika. ancak bazı çocukları bu bariyer sıkabiliyor, rahatsız edebiliyor, en nihayetinde çocuk oturmak istemiyor. Örneğin forumlardan okuduğum kadarıyla Cybex marka ürünü sırf bu nedenle çocuk 15 kg'ya gelinceye kadar kullanamayan (15 kg'dan sonra bariyer kalkıyor zira), alıp da iade eden çok sayıda insan var. Nitekim ben de tam internetten bu ürünü sipariş edecekken, gidip denemeye karar verdim, oğlanı oturtmamızla bariyeri ittirmeye, husursuzlanmaya başlaması bir oldu; o anda vazgeçtim. Tavsiyem oto koltuğunun imkan varsa denenerek alınması yönünde. Ama Recaro'ya oturunca, önünde yine bir bariyer olmasına rağmen aynı tepkiyi vermedi; iki gündür sırf koltuğa alışsın diye boşa benzin yakıyorum, oturmasıyla uyuması bir oluyor keratanın. Ürünün detaylarını incelersiniz zaten, ama ben bu tercihimden dolayı çok memnunum. Recaro konuşturmuş koltuktaki ustalığını. Adam hoparlör koymuş kulağın yanına kendi müziğini dinlesin diye, kafasının arkasında ayarlanabilir/pompalı hava yastığı falan var vb.
Bariyersiz ve isofixli bir ürün bulamaz mıyız dediğinizi duyar gibiyim. İki ürün var benim incelediğim: Heyner Capsula Multifix Aero ve Koala İnofix. Heyner bir alman markası olmasından dolayı görece malzeme kalitesi iyiyse de, bu ürünlerin güvenlik detaylarına ilişkin elimizde hiçbir veri yok. Koala için, piyasada Römer'in altmarkası denilse de alakası yok, Britax-Römer'in Türkiye ithalatçısının kendi markası, yerli üretim. Bir bakılabilir, ama malzemesi kalitesi beni hiç tatmin etmedi.
Son olarak sizin de belirttiğiniz gibi, Mothercare'in muhtemelen fason olarak ürettirdiği bir koltuğu var ama isofixsiz. Chicco'nun 9-36 grubunda ADAC testlerinden de makul bir puan almış Venus modeli var ama o da isofixsiz. Ama isofixli de olsa Chicco'nun bu kapsamdaki bir ürününün 700 lirayı hakedebileceği kanaatinde değilim. Isofix'siz düşünülürse yine Recaro'nun tüm dünyada 1 milyondan fazla satmış young sport modeli var, o da incelenebilir.
Yok, 9-36 değil de 9-18 düşünülecekse ilk başta, o tarafta da Römer, Maxi Cosi ve Be Safe markalarının yoğunlukla tavsiye edildiğini kullanıcılar tarafından biliyorum.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Olursa soru, konuşuruz yine. kolaylıklar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2013 10:38 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Gökhan Hocam maşallah döktürmüşsün, bu güzel bilgilerden mutlaka baba adayı arkadaşlar yararlanacaktır.

9-18 için biz Römer aldık, memnunuz...
18'den sonra ne yapacağız henüz düşünmedim açıkcası.

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2013 14:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Ben peg perego almıştım. Ama coltta denenedim. Baya hayvani birşey o yüzden on koltuk sıkıntı olabilir.

Resim

Note 2 ile gönderildi

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2013 15:06 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Mitsubishi Colt 2005 1.3 Instyle
Meslek: Filolog
Biz Colt'ta Ada için ana kucağı olarak Concord sonrasında Britax Römer kullandık. Şimdi Chicco kullanıyoruz. Hepsinin de bağlanmasında veya kullanımında bir sorun yaşamadık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2013 11:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ö.ÖLMEZ
Araç: Colt AMT
Meslek: Tekstil M
Kan grubu: A +
ekhnaton yazdı:
:D valla öyle, adamın koltuğu benimkinden konforlu; olsun varsın.
hocam benim aldığım koltuk linkte, fiyatı da orada yazdığı gibi: http://www.e-bebek.com/recaro-monza-nov ... 1482120766 bu ürünün distribütörlüğünü de e-bebek yaptığından başka bir yerde bulmanız mümkün değil. Ama internet sitelerine yanlış girmişler, bu ürün 9-36 kg kapsayan Grup 1/2/3 ürünüdür.
Açıkçası ben epey araştırdım, özelikle 9-36 grubundaki ürünleri yerinde görmeye, denemeye, oğlanın tepkilerini izlemeye çalıştım. O kapsamda düşüncelerimi paylaşayım.
İlkin, isofix önemli ancak isofix eşittir güvenlik demek doğru olmaz. ADAC 2013 çarpışma testlerine baktığımızda örneğin Römer'in 2013 yılında piyasaya sürdüğü isofixli Xtensafix modelinin (ki fiyatı 1500 liradır) isofixsiz birçok ürünün gerisinde kaldığını görebilirsiniz. (buradan bakılabilir: http://www.adac.de/infotestrat/tests/ki ... sitz-test/ )Yine başka bir yerden Römer'in diğer kilo gruplarındaki birçok isofixsiz ürünü, aynı gruptaki isofixli modellerden daha çok övgüyü hak ediyor. Yani isofix, önemli bir güvenlik elamanı ama, bir koltuğun güvenli olabilmesi için bunun çok daha ötesinde güvenlik detaylarına ihtiyaç var. Ama isofix'in arabaya takması çıkarması çok kolay. ben iki hatta bazen üç arabada bu koltuğu kullanacağımdan, hanımın da kolayca söküp takabileceği bir ürün arıyordum. bunu güvenlikle birlikte düşününce isofix kaçınılmaz oldu. (coltların artık isofix+ olarak nitelendirilen top tether özelliğini de isofix yanında sağladığını bu noktada belirteyim.)
Öte yandan 9-36 grubunda aslında hiç de azımsanmayacak sayıda ürün var. Ama alınan ürünün hem 9 kilodaki hem 36 kilodaki çocuğun güvenlik ve konfor ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için önemli üretim ve tasarım becerilerine sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Bu husus beklentilerle ilgili tabii.
Bu mefhumlar çerçevesinde 9-36 olsun, isofixli olsun, yaslanma özelliği olsun (yatma, güvenlik açısından zaaf olarak değerlendiriliyor; ciddi markaların ancak yaslanma özelliği var), güvenli ve konforlu olsun dediğimde karşıma çıkan ve Türkiye'de de bulunabilecek ürünler şunlar: Recaro Monza Nova IS, Cybex Pallas 2-fix, Kiddy Guardianfix Pro 2. Kağıt üstünde hepsi nitelikli, son derece güvenli, üst düzey ürünler; hepsi alınabilir. Ancak şöyle bir önemli detay var: ADAC çarpışma testlerinden yüksek puanlarla geçen bu ürünlerin üçü de bariyerli olarak tabir edilen modeller; bu bariyer, allah korusun olası bir kaza esnasında çocuğun kafası için bir hava yastığı işlevi görerek sarsıntıyı minimize ediyor, güvenlik açısından harika. ancak bazı çocukları bu bariyer sıkabiliyor, rahatsız edebiliyor, en nihayetinde çocuk oturmak istemiyor. Örneğin forumlardan okuduğum kadarıyla Cybex marka ürünü sırf bu nedenle çocuk 15 kg'ya gelinceye kadar kullanamayan (15 kg'dan sonra bariyer kalkıyor zira), alıp da iade eden çok sayıda insan var. Nitekim ben de tam internetten bu ürünü sipariş edecekken, gidip denemeye karar verdim, oğlanı oturtmamızla bariyeri ittirmeye, husursuzlanmaya başlaması bir oldu; o anda vazgeçtim. Tavsiyem oto koltuğunun imkan varsa denenerek alınması yönünde. Ama Recaro'ya oturunca, önünde yine bir bariyer olmasına rağmen aynı tepkiyi vermedi; iki gündür sırf koltuğa alışsın diye boşa benzin yakıyorum, oturmasıyla uyuması bir oluyor keratanın. Ürünün detaylarını incelersiniz zaten, ama ben bu tercihimden dolayı çok memnunum. Recaro konuşturmuş koltuktaki ustalığını. Adam hoparlör koymuş kulağın yanına kendi müziğini dinlesin diye, kafasının arkasında ayarlanabilir/pompalı hava yastığı falan var vb.
Bariyersiz ve isofixli bir ürün bulamaz mıyız dediğinizi duyar gibiyim. İki ürün var benim incelediğim: Heyner Capsula Multifix Aero ve Koala İnofix. Heyner bir alman markası olmasından dolayı görece malzeme kalitesi iyiyse de, bu ürünlerin güvenlik detaylarına ilişkin elimizde hiçbir veri yok. Koala için, piyasada Römer'in altmarkası denilse de alakası yok, Britax-Römer'in Türkiye ithalatçısının kendi markası, yerli üretim. Bir bakılabilir, ama malzemesi kalitesi beni hiç tatmin etmedi.
Son olarak sizin de belirttiğiniz gibi, Mothercare'in muhtemelen fason olarak ürettirdiği bir koltuğu var ama isofixsiz. Chicco'nun 9-36 grubunda ADAC testlerinden de makul bir puan almış Venus modeli var ama o da isofixsiz. Ama isofixli de olsa Chicco'nun bu kapsamdaki bir ürününün 700 lirayı hakedebileceği kanaatinde değilim. Isofix'siz düşünülürse yine Recaro'nun tüm dünyada 1 milyondan fazla satmış young sport modeli var, o da incelenebilir.
Yok, 9-36 değil de 9-18 düşünülecekse ilk başta, o tarafta da Römer, Maxi Cosi ve Be Safe markalarının yoğunlukla tavsiye edildiğini kullanıcılar tarafından biliyorum.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Olursa soru, konuşuruz yine. kolaylıklar.

Tamamdır hemen siparişi veriyorum :D
Hocam eline ağzına sağlık, çok iyi araştırmışsın çok da güzel özetleyip anlatmışsın. Benim açımdan açıkta kalan hiçbir nokta kalmadı teşekkür ederim. Bazı noktalarda kafamdakini okumuş dediğim oldu. (Mesela Chicco da yatış pozisyonunun güvenlikte dezavantaj olarak gelmesi gibi) 9 – 36 seçeneğini ise açıkçası ben hiç düşünmemiştim ama uyum ve konfor özellikleri, markanın güvenilirliği ve adac sonucu ile düşününce (tabii ki duygusallıkta var) benim için de en uygun seçenek oluyor.
Şunu da itiraf etmeliyim ki bu konuyu açışınızdan beri başlığı sinsi bir şekilde takip ettim :D
E bayaa da sabrettim, sabrın sonu selametmiş :) Yine ne varsa :MCT: de var diyorum.
Bakınırken denk gelmiştim, başka forumlarda bilen de yazmış bilmeyende, insan gereksiz bir sürü şey okumak zorunda kalıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2013 02:05 
Kullanıcı avatarı

ZGRYDMR yazdı:
Tamamdır hemen siparişi veriyorum :D
Hocam eline ağzına sağlık, çok iyi araştırmışsın çok da güzel özetleyip anlatmışsın. Benim açımdan açıkta kalan hiçbir nokta kalmadı teşekkür ederim. Bazı noktalarda kafamdakini okumuş dediğim oldu. (Mesela Chicco da yatış pozisyonunun güvenlikte dezavantaj olarak gelmesi gibi) 9 – 36 seçeneğini ise açıkçası ben hiç düşünmemiştim ama uyum ve konfor özellikleri, markanın güvenilirliği ve adac sonucu ile düşününce (tabii ki duygusallıkta var) benim için de en uygun seçenek oluyor.
Şunu da itiraf etmeliyim ki bu konuyu açışınızdan beri başlığı sinsi bir şekilde takip ettim :D
E bayaa da sabrettim, sabrın sonu selametmiş :) Yine ne varsa :MCT: de var diyorum.
Bakınırken denk gelmiştim, başka forumlarda bilen de yazmış bilmeyende, insan gereksiz bir sürü şey okumak zorunda kalıyor.

Afiyet olsun :D
Forumlardaki dağınıklık içler acısı, herkes deneyimleri ışığında subjektif bir değerlendirme yapıyor zorunlu olarak. ADAC testleri özellikle bu konuda objektif bir veri sağlıyor. O açıdan önemli. 9-36 konusunda araştıranlar olursa, burada kapsayıcı bir şekilde ele almış olduk. Bir de tabii normal zamanlarda her oto koltuğu bir şekilde -beklenti düzeyine de bağlı olarak- tatmin ediyor zaten kullanıcıyı. Ama fark kriz anlarında ortaya çıkacak. Kesintisiz herkesten uzak olsun o kriz anları...

ps. Bir de şu yatış pozisyonu meselesi bizim toplumsal alanımızla ilgili bir konu; biz bebeğin yatmasını istiyoruz. Türkiye'de ciddi pazar payı olan firmalar ya da yerli üreticiler de bu beklentiyi dikkate alarak ona göre üretim yapıyorlar. İlanlarda öne çıkarılan "bilmem kaç kademeli yatış pozisyonu var", vurgusu bu ilişkinin bir sonucu. Ama akıl, olası bir olumsuz senaryonun sonuçları hakkında da bize bir şeyler söylüyor. Tabii buradaki güvenlik muammasının tam karşıt noktası da, bir konfor muammasını beraberinde getiriyor. Örneğin bir Fransız markası olan, Ferrari marka çocuk koltukların da lisansını elinde bulunduran Nania markasının koltukları da ancak tek bir pozisyonda kullanılabiliyor; bu sefer çocuk uyuduğunda kafası öne düşüyor vb. Bu nedenle konfor ve güvenlik konusunda optimum bir çözüme ihtiyaç var, yukarıda yazdıklarım ve dillendirdiğim marka isimleri bu doğrultuda değerlendirilmeli. Son olarak şunu da yineleyeyim: oto koltuğu mümkünse denenerek alınmalı. Deneyin, sonra gelin internetten sipariş verin :LOL:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2013 10:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ö.ÖLMEZ
Araç: Colt AMT
Meslek: Tekstil M
Kan grubu: A +
ekhnaton yazdı:

Afiyet olsun :D
Forumlardaki dağınıklık içler acısı, herkes deneyimleri ışığında subjektif bir değerlendirme yapıyor zorunlu olarak. ADAC testleri özellikle bu konuda objektif bir veri sağlıyor. O açıdan önemli. 9-36 konusunda araştıranlar olursa, burada kapsayıcı bir şekilde ele almış olduk. Bir de tabii normal zamanlarda her oto koltuğu bir şekilde -beklenti düzeyine de bağlı olarak- tatmin ediyor zaten kullanıcıyı. Ama fark kriz anlarında ortaya çıkacak. Kesintisiz herkesten uzak olsun o kriz anları...

ps. Bir de şu yatış pozisyonu meselesi bizim toplumsal alanımızla ilgili bir konu; biz bebeğin yatmasını istiyoruz. Türkiye'de ciddi pazar payı olan firmalar ya da yerli üreticiler de bu beklentiyi dikkate alarak ona göre üretim yapıyorlar. İlanlarda öne çıkarılan "bilmem kaç kademeli yatış pozisyonu var", vurgusu bu ilişkinin bir sonucu. Ama akıl, olası bir olumsuz senaryonun sonuçları hakkında da bize bir şeyler söylüyor. Tabii buradaki güvenlik muammasının tam karşıt noktası da, bir konfor muammasını beraberinde getiriyor. Örneğin bir Fransız markası olan, Ferrari marka çocuk koltukların da lisansını elinde bulunduran Nania markasının koltukları da ancak tek bir pozisyonda kullanılabiliyor; bu sefer çocuk uyuduğunda kafası öne düşüyor vb. Bu nedenle konfor ve güvenlik konusunda optimum bir çözüme ihtiyaç var, yukarıda yazdıklarım ve dillendirdiğim marka isimleri bu doğrultuda değerlendirilmeli. Son olarak şunu da yineleyeyim: oto koltuğu mümkünse denenerek alınmalı. Deneyin, sonra gelin internetten sipariş verin :LOL:
[/quote]

:D
Bende aynı şekilde önce deniyim sonra netten sipariş veriyim dedim ama maalesef Bursa daki ebebek lerde yanlız monza nova ve young sport modelleri var, monza nova is gelmemiş. Gelmişken Cybex Pallax 2 yi deneyelim dedik ama sağolsun bizim cadı hiç yanaşmadı, arkadaşların kulak sağlığı açısından bende pek ısrarcı olamadım. Mağazadakilerle konuştum getiremeyiz ancak netten sipariş verebilirsiniz dediler. Mecbur netten sipariş vericem, gerekirse iade edicem aklıma başka bişey gelmiyo.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2014 23:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Üzeyir
Araç: 2009 COLT 1.3 INVITE AMT
Meslek: öğretmen
Bi güncel çekeyim konuya.
Ocak 2015 de ailemizin yeni bir bireyi olacak inşallah. Araba araştırma işi haliyle bana düştü. Burda yazılanları hiç yoktan On kere okumuşumdur. Kafamda mamas papas armadillo bebek arabası almak var. Hafifliği ve kapandığında kapladığı yer açısından. Bir de Maxi cosi yada cybex aton ana kucağı ile takım yapacağım. Ilk başlarda baston tipi kapanan arabalardan bakıyordum. Sonra aklıma bir arkadaşımızın cybex baston bebek arabasını sığdıramadığım aklıma geldi. Tabi bagajda ekstra eşyalarda vardı.
Düşüncem bu şekilde piyasada envai çeşit araba var hele kocaman lastikliler falan Colta sığacak cinsten değil. Bu konuda fikirleriniz varsa değerlendirmek isterim tecrübelerinizi daha zaman var.

Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LPG Kiti: WentGAS (25.000 km'de takıldı.)
Araç km: 50.000 km

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2014 00:14 
Kullanıcı avatarı

Öncelikle hayırlı olsun hocam. Birçok değişken var bebek arabaları konusunda, ancak colt söz konusu olunca bagaj meselesi de dahil oluyor. Bu mineralde şu ürünü bir araştırmanızı öneririm: http://www.ayhancocuk.com/travel-sistem ... -2013.html. Biz 1,5 seneden beri kullanıyoruz, çok memnunuz. Kolay gelsin.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2014 01:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: ömer
Araç: 2006 1.3 Invite AMT
Casual Atlantis bebek arabası kullanıyoruz. Hafif ve 2 kez katlanıyor. Arka koltuğun arkasına yapışacak şekilde sığdırıyorum. Pandizot iptal oluyor yanına bir büyük valiz de rahat sığıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2014 16:41 
Kullanıcı avatarı

ekhnaton yazdı:
Öncelikle hayırlı olsun hocam. Birçok değişken var bebek arabaları konusunda, ancak colt söz konusu olunca bagaj meselesi de dahil oluyor. Bu mineralde şu ürünü bir araştırmanızı öneririm: http://www.ayhancocuk.com/travel-sistem ... -2013.html. Biz 1,5 seneden beri kullanıyoruz, çok memnunuz. Kolay gelsin.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Teşekkür ederim. Ilk başta bakmıştım ama 3 teker denge problemi yaratabilir diye eledik.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014 02:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: ozaN
Araç: 2011 CoLT 1.3 AmT
Meslek: memur
Merhabalar Arkadaşlar,

Kısmetse biz de 1-1,5 aya kadar kızımızı kucağımıza alacağız. Oto koltuğu ve bebek arabası meselesi benim de kafamı uzun süredir meşgul ediyor.

Oto koltuğu konusunda 0,1,2 gup koltukları ayrı ayrı mı almalıyım yoksa 0-18, 15-36 veya 0-13, 9-36 şeklindeki kombinasyonlardan birini mi tercih etmeliyim hala karar veremedim.

Bebek arabası seçiminde tam yatar baston mu yoksa çift yönlü normal bebek arabası mı, o da ayrı bir muamma... Bastonlar ince ama uzun olduklarından illa ki çapraz konacak değil mi? Hal böyle olunca bagajı komple iptal edecek gibi geliyor. Onun yerine normal bebek arabası alsak dik bir şekilde bir kenarda dursa en azından yanına bir kaç parça bir şeyler konabilir diye düşünüyorum. Haksız mıyım?

E-bebekte Joie diye bir marka var. Fiyatı uygun kaliteli ürünlere benziyor. http://www.e-bebek.com/joie-juva-travel ... 0926POP000 Bebek arabasının katlı ölçüleri: l 34 x w 46 x h 95cm. Travel sistem olarak kullanılabiliyor. Ana kucağı da fiyata dahil. Bunun üzerine bir de 9-36kg oto koltuğu patlatırsam bir süre sonra cybex pallas 2 fix / Kiddy Guardian Fix Pro 2 / RECARO Monza Nova IS Seatfix (Isofix)'den herhangi birini, defteri kapatmış olurum diye düşünüyorum. (böylelikle adac'tan geçmiş bir oto koltuğu almış olurum uzun süre kullanım için)

Ya da travel sistem olayına girmeden, colt bagajına uygun tavsiye edebileceğiniz bir bebek arabası alarak. İlk etapta 0-18 kg ardından 15-36 kg oto koltuğu alacağım. 0-18 için adac'tan geçmiş alternatifler ki çok pahalılar, cybex sirona ve bebeconfort(maxi-cosi) milofix, 15-36 için CHICCO Oasys 03.02 Fixplus (Isofix) ve CYBEX Solution X2-fix...

bir de bu joie markasının 0-18 kg'ı var... http://www.e-bebek.com/arama?f_maincate ... &instock=1 göreniniz bileniniz var mı? etrafınızda kullanan eden?

değerli yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014 14:12 
Kullanıcı avatarı

http://www.hizlial.com/casual-atlantis- ... e/10345541

Tavsiye ederim az yer kaplıyor.

Şu şekilde arka koltuğun sırtına yapıştırıyorum biraz çapraz olacak biçimde. Geriye bagaj alanı kalıyor.

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2014 06:25 
Kullanıcı avatarı

Ömer Bey, arka koltukları öne çekmeden yapıyorsunuz değil mi? sizin kasada koltuklar kızaklıydı diye biliyorum. benim öyle bir şansım olmadığı için koltuklar normal pozisyonundayken rahatça sığıdığından emin olmak için soruyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2014 08:09 
Kullanıcı avatarı

Şöyle örnek vereyim. Öne çekersem büyük boy bir valiz dik olarak sığıyor tekerlerleklerin olduğu tarafa diğer kısım da baya alıyor. Tabiki pandizot iptal. Şimdilerde koltuk en arka pozisyonda az da olsa yine yer kalıyor. Pazarlık, market alışverişi orta boy çantalar rahat sığıyor. Bir ara resim çekip koymaya çalışırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2014 19:13 
Kullanıcı avatarı

Zahmet olacak ama memnun olurum.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2015 11:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: KAAN
Araç: CZ3
Meslek: SMMM
Kan grubu: A Rh
Nasip olursa ekim sonu gibi kızımız doğacak, şimdiden arayışlara başladık. Malum herkesin en kıymetlisi kendi bebeği.

Bu yüzden en güzelini almak ister CZ3 ümüzde kullanmak üzere kullanan arkadaşlarımdan tavsiye istiyorum.

Seyahat sistemi gibi de olur, ayrı ayrı da olur. Önemli olan kullanıp memnun kalan ve tavsiye eden arkadaşlarımın yorumları.

MCT destek olsun bize de bu konuda :)

Rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın.

Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2015 12:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: selim
Araç: lancer glx
Meslek: bilişim
Öncelikle gözünüz aydın, çok tatlı telaşlar bunlar.
Şimdi işyerindeyim, eve geçtiğimde unutmazsam inşallah 1,5 sene kadar önce yaptığım araştırmaları,edindiğim tecrübeleri,aldığım, iyi ki almışım,çok gereksizmiş keşke almasaymışım dediğim şeyleri paylaşmak isterim.

LG-P880 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2015 13:23 
Kullanıcı avatarı

tolga_kaan_ yazdı:
Nasip olursa ekim sonu gibi kızımız doğacak, şimdiden arayışlara başladık. Malum herkesin en kıymetlisi kendi bebeği.

Bu yüzden en güzelini almak ister CZ3 ümüzde kullanmak üzere kullanan arkadaşlarımdan tavsiye istiyorum.

Seyahat sistemi gibi de olur, ayrı ayrı da olur. Önemli olan kullanıp memnun kalan ve tavsiye eden arkadaşlarımın yorumları.

MCT destek olsun bize de bu konuda :)

Rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın.

Resim

Bebek arabası mamas papas armadillo.
Uzun yolda koltuğun arasına atıyorum. Hatta şuan yoldayım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2015 14:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: KAAN
Araç: CZ3
Meslek: SMMM
Kan grubu: A Rh
scream3057 yazdı:
Öncelikle gözünüz aydın, çok tatlı telaşlar bunlar.
Şimdi işyerindeyim, eve geçtiğimde unutmazsam inşallah 1,5 sene kadar önce yaptığım araştırmaları,edindiğim tecrübeleri,aldığım, iyi ki almışım,çok gereksizmiş keşke almasaymışım dediğim şeyleri paylaşmak isterim.

LG-P880 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesaj ve ilgi için çok teşekkürler, malum çok tecrübesiziz bu konuda gelecek tüm yardımlara açığız.

Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye