Zaman: 13 May 2024 05:20

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2013 00:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Arkadaşlar 8-10 gün sonra yola çıkıp Antalya'ya gidicem 1 hafta kadar finikede kalmayı planlıyorum,daha sonra ege turu yaparak İstanbul'a geri dönücem.

Geri dönerken Ege'de tavsiye edeceğiniz noktalarda birer ikişer gün konaklayarak devam etmek istiyorum, çok hoşuma giden bir yer olursa daha fazlada kalabilirim.

Öncelikle Antalya'da 1 hafta akrabamızın evinde kalıcaz, hergün arabayla çıkıp yeni yerler görmek istiyorum şurayı mutlaka görmelisin dediğiniz yerler neresi? Aklımda sadece düden şelalesi var.

Geriye dönerken Ege'de 3 noktada konaklamak istiyorum, bunlarda birincisi Akyaka fakat 2. ve 3. noktayı henüz belirlemedim.
Bilinçsizce gidip boşu boşuna dolanıp durmak istemiyorum.

Denizi güzel olsun ama konaklayacağım yer denize yakın olmasada olur, sadece eşim ve ben gece uyumak için kullanacağımız için konaklamaya fazla para vermek istemiyorum bütün gün dışarda olucaz yeme içme hep dışarda olucak.

Bölgeyi bilen arkadaşlar varsa bi el atsınlarda rotayı netleştirelim.
Çok ön plana çıkmış yerler olmasada olur küçük köy ve kasabada olabilir.

Antalya için Cihat hocamdan Ege içinde Melih Abiden beklentim yüksek. :)

En son toşu tarafından 08 Tem 2013 15:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2013 04:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
Geçen sene Balıkesir tarafında ufak bir tatil yaptım. Bol bol gezdim.
Balıkesir'de Ayvalık, Ören Burhaniye, Akçay, (Hasanboğuldu'ya uğrayın) , Behramkale (ASSOS) yani kıyı boyu gezin derim.
Balıkesir'den dönerken vaktiniz olursa bir de Çanakkale'ye uğrayıp Gelibolu'yu gezmenizi öneririm.
Denizli Pamukkale'ye uğrayın. Antalya'da zira çok gezilecek yerler var.
Bir kaç fotoğraf ekleyeceğim. Tabi o tarafları bilenler daha iyi bilgi verebilirler.

Hasanboğuldu
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 6929_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 0681_n.jpg

Güre
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 9625_n.jpg

Şeytan Sofrası
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 2804_n.jpg

Assos (Behramkale)
http://www.ozcamping.net/Galeri/galerib ... Liman.jpeg

Ayvalık
http://www.haberinpesinde.com/upload/ay ... ozen-,.jpg

Aklıma geldikçe konuya yazarım. İyi tatiller.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2013 09:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
Kan grubu: 0rh+
hakanım gitmeden önce telefonla konuşalım mutlaka sana bi kaç öneri de bulunabilirim. Bu arada Ayvalık ta konaklama yapacaksan Cunda adasındaki Nesos oteli tavsiye ederim. 12 odalı ufak şirin bir otel. Özellikle otelin bahçesine bayılıyorum ben, Ayvalık tarafına gittiğim zaman mutlaka uğrarım, Otelin işletmecisi Bülent bey e benim selamımı iletirsen fiyat konusunda ve bölgede gidilecek yerler konusunda yardımcı olur. Cunda adasın da da patriça koyunu ve tabiat parkını tavsiye ederim. Bir de yel değirmenlerinin oraya gidersen cunda adasını yukardan seyretmiş olursun. Kuşadası tarafına uğrayacaksan da Şirince ye mutlaka uğra...konaklama konusunda orda da bir butik otel tavsiye edebilirim sana:) hem de otelin altında şarap evi var kullanıyormusun bilmiyorum ama gidersen orda da şarap tatmış olursun :) bu arada Kuşadasına gittiğinde eğlenmek istiyorsan mutlaka adaland aquapark a uğra...Türkiye nin en büyük Avrupanın da sayılı büyük aquaparklarından. Girişi biraz pahalı ama gittiğine değer...Bu arada Akyaka ya uğrarsan da mutlaka Gökova da günlük tekne turuna çık :) aklıma gelenler şimdilik bunlar telefonda daha detaylı anlatabilirim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2013 10:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Harun
Araç: 2009 1.5 LANCER İNFORM düz vites
Meslek: Tıp Doktoru
Antalya'da finike taraflarında kemeri geçince tahtalı dağı teleferiği var.mutlaka öneririm.yaklaşık 2300 m yüksekliğe çıkıp kuşbakışı antalyayı izleyebiliyorsunuz.kumluca taraflarında çıralı-olimpos uğranılabilecek yerlerden.finikeyi geçince demre ilçesi geliyor.noel baba kilisesini gezebilir ve tekne turu ile kekova gezisi yapabilirsiniz.demreden sonra kaş ilçesi geliyor.kaş doğal güzellik olarak enfes.kaşı geçince kalkan beldesine gelmeden ünlü kaputaş plajını görmelisiniz.kalkanı geçince patara plajı da görülmesi gereken yerlerden.kalkanı geçince kınık beldesinde letoon antik kenti görülebilir.saklıkent kanyonu turistlerin çok tercih ettiği yerlerden.kınıktan saklıkente geçebilirsiniz.devamında fethiyede ölüdeniz görülebilir.benden bu kadar :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2013 11:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: ergün
Araç: Astra H
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
Kuşadası'na gelmişken Efes'i görmeden gitmek olmaz
Ayrıca Didim'de Apollon tapınağını mutlaka görün derim
Didim den aşağısına gitmedim ama izmirden yukarısı için
gökberk arkadasımızın dediği güzergahın Assos hariç tamamını 2011yazında gezdik çok güzel yerler
Kuşadası'na bekliyorum bu arada bana uğramadan da gitmek olmaz:-)
Koray bu sene geldi ama malesef ben istanbuldayım görüşemedik

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2013 11:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: koray
Araç: colt amt 2009 yeni kasa
Meslek: turizmci
ergunp yazdı:
Kuşadası'na gelmişken Efes'i görmeden gitmek olmaz
Ayrıca Didim'de Apollon tapınağını mutlaka görün derim
Didim den aşağısına gitmedim ama izmirden yukarısı için
gökberk arkadasımızın dediği güzergahın Assos hariç tamamını 2011yazında gezdik çok güzel yerler
Kuşadası'na bekliyorum bu arada bana uğramadan da gitmek olmaz:-)
Koray bu sene geldi ama malesef ben istanbuldayım görüşemedik

kısmet artık önümüzdeki günlere ergun belki eylül ekim gibi bi kere daha kaçarım o tarafa ama bu sefer şirince de kalmayı düşünüyorum...bu arada meryem ana, st jean ve yedi uyurlar da ziyaret edilebilir. Özdere gümüldür tarafında da denize girilebilir mesela :) didim yolu üzerinde biraz içerde kalıyor ancak tarihi yerlere meraklı isen priene antik kenti de görülebilir....ege nin hemen hemen her yerinde bir tarihi kalıntıya rastlamak mümkündür....Bu arada Assos tarafına gidersen de iki tane yol var birisi küçükkuyu çıkışından sol tarafa giriyorsun ve kaz dağlarını tırmanmadan Assos a gidiyorsun ben kışın geçtim ordan dar ve delik değişikti bir yoldu ancak yolunu kısaltır baya ve kaz dağlarını tırmanırken olası kamyon arkasında kalıp sinir katsayını yükseltme ihtimalini azaltır. Yok ben kaz dağlarını da tırmanıyım dersen burda da iki yol mevcut. birisi ayvacık a gelmeden 1-2 km önce assos tabelasından içeri girmek. Bu yol dümdüz ve düzgün baya basar gidersin...eğer biraz da köy içlerinden gidiyim farklı yerler göreyim dersen ayvacık merkeze girip burdan köy yolları üzerinden assos a gidebilirsin...Bu yol biraz dardır ve zaman açısından seni geciktirir. Assos a gittiğinde mutlaka Behramkale ye uğra, Kadırga koyun da denize gir :) Assos tan çıkıp Çanakkale üzeri İstanbul a gelmeyi planlıyorsan eğer Ezine de Kardeşler Et Mangal Rest. var mutlaka uğra... Fiyatları uygundur. Kendi kestikleri etleri satıyorlar aynı zamanda kasaplar da...tarif istersen de Ayvacık-Çanakkale istikametinde Ezinenin girişindeki ikinci ışıklardan (otogar sapağından) ''u''' dönüşü yaparsan mekan 200 mt sonra sağ tarafında kalıyor... üç seneden beri o taraflar da çok geziyorum. aklına takılan birşey olursa ara mutlaka...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2013 17:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Bu yerlere gidecekseniz Antalyadan çıkınca Muğla akyaka güzargahından sonra rotanızı Denizliye çevirin ve Denizlide Pamukkale Hierapolis antik kenti Karahayıt kırmızı su kaplıcaları (bu üçü aynı yerde sayılır). Laodikya Antik Kenti gibi birçok gezilecek antik kent var. Pamukkale civarında birçok turistik otel motel pansiyon vardır.Ayrıca şehirmerkezindede uygun konaklama alanlarıda var. Muğladan gelirken Tavas ilçesinde ballı cevizli tahinli pidenin ve Bağlı kokoreçte kokorecin , Denizli merkezde kaleiçinde fırın kebabının tadına kesinlikle bakmalısınız. Denizliden sonra Aydın,İzmir gidersiniz...

Bu lezzetler kaçmaz Braderim...

Ballı tahinli pide 28. dakikadan itibaren
http://www.kure.tv/aktualite/486-haberi ... lum/96418/

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2013 23:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
akyakaya gelmeden önce yada sonra fark etmez mutlaka dalyan sarıgerme ve iztuzu bölgesini görmenizi tavsiye ederim. özellikle sarıgermede 2 km uzunluğunda ve 800 metre genişliğinde bir plaj var. bunun dışında akyakadan muğla istikametine devam edip yatağndaki stratonikeia antik kentini mutlaka yarım saatte olsa görmenizi öneririm...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2013 01:34 
Kullanıcı avatarı

Oy oy oy.
Benden başka herkes bölgeye baya hakim.
Tam istediğim gibi bilgiler geldi, şimdi hepsine bi göz atıp rota belirlemeye çalışıcam.
Tavsiyelerde bulunan ve yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2013 03:09 
Kullanıcı avatarı

*4g92p
Gökberk kardeşim verdiğin bilgiler çok değerli fakat sanırım Antalya'dan Kuşadası'na kadar gidip orada tatilimi sonlandırıp direk İstanbul'a geçicem.
Sizin anlattığınız bölge için 1-2 gün yetmez gibi geliyor bana sanki 1 hafta sadece o bölgede kalıp rahat rahat her yeri görmek gerekli diye düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda 1 tatili sadece o bölgeye ayırıcam. Teşekkür ederim.

*rebeldeath
Koray kardeş kuşadasına kesin uğricam gibi, sanırım orada birkaç gün kalıp tatili sonlandırıcam, şirince ve adaland aquaparkı aklımın bi köşesine yazdım. Ayrıca gezinin bir bölgesinde tekne turuna zaten çıkmak istiyordum tavsiyen uyarak tekne turunu Gökova'da aradan çıkartırım artık.
Ayrıca konaklama için kesinlikle irtibata geçerim seninle şimdiden teşekkür ederim.

*haruncolak
Haruncum hepsini not aldım teleferik ve olimposa kesin uğricam, kaputaş plajınına gitmeye çalışıcam.
Fethiyeye birkaç kez gittiğim için saklı kent ve ölüdenizi gördüm o yüzden tekrar gitmem ama güzel öneriydi.
Teşekkür ederim.

*ergunp
Ergüncüm Kuşadasına gelince kesin arıyorum seni tavsiyelerini yüzyüze anlatırsın artık. :)
Kuşadasından İstanbula dönerken Efese uğrayıp biraz vakit geçirerek birkaç fotoğraf çekip devam ederim diye düşünüyorum.
Görüşücez inşallah...

*yba_05
Yusuf biraderim, Akyaka dan Denizliye ayrılacak olsam söylediğin yerlere uğramak ve seninlede tanışmak çok isterdim fakat sahil şeridinden İzmire kadar devam edicem gibi görünüyor, pamukkaleyi görmeyi çok isterdim ama biraz içeride kalıyor, başka zaman inşallah.
Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

*militar
Fatihcim, Finikeden Akyakaya geçerken sarıgerme ve iztuzu neredeyse yol üstünde olduğu için mutlaka uğranacaklar listesine ekliyorum,
Google dan incelemeye çalıştım gerçekten güzel yerlere benziyorlar özellikle iztuzu ilginç geldi bana.
Ayrıca Akyakada konaklamayı planladığım için stratonikeia antik kentine mutlaka giderim, çok yakın gibi görünüyor, çok güzel fotoğraflar çıkarırım oradan. :) "Buna çok sevindim"
Teşekkür ederim.

*opeth
Vedatım seninde söylediğin gibi biraz ters kalıyor sanırım, aslında aklımdaki yerlerden biriydi ama yol üstü gibi değil google amcaya sordum Akyakadan 2 saat sürer dedi 2 saatte dönüş 4 saat biraz fazla sanırım.
Yinede teşekkür ederim.

Sonuç...
Finikede 1 hafta kalıp tahtalı dağı teleferiği görülecek düden şelalesine gidilecek olimpos ve yakın mekanlar gezildikten sonra yola çıkılacak. Akyakaya giderken sarıgerme ve iztuzu görülecek.

Akyakada konaklarken stratonikeia antik kenti gezilecek ve Gökovada tekne turuna çıkılacak.

Birkaç gün Kuşadasında konaklanacak şirince ve adaland aquaparkına gidilecek Ergün ile çay içilecek.

Hoşuma giden heryerde denize gidilecek ve sık sık Koray aranıp konaklama için tavsiye alınacak. :)

Şimdilik bukadar 3. bir nokta daha belirlemek istiyorum Didim tarafı olabilir bakıcaz artık.

Tavsiyede bulunan herkese tekrar teşekkür ederim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2013 14:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkan
Araç: lancer
Meslek: sağlık memuru
Kan grubu: 0 +
militar yazdı:
akyakaya gelmeden önce yada sonra fark etmez mutlaka dalyan sarıgerme ve iztuzu bölgesini görmenizi tavsiye ederim. özellikle sarıgermede 2 km uzunluğunda ve 800 metre genişliğinde bir plaj var. bunun dışında akyakadan muğla istikametine devam edip yatağndaki stratonikeia antik kentini mutlaka yarım saatte olsa görmenizi öneririm...

sarıgermeye mutlaka gidin. pamukkaleye gitmemişseniz görmeye değerdir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2013 16:29 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
toşu yazdı:

Öncelikle Antalya'da 1 hafta akrabamızın evinde kalıcaz, hergün arabayla çıkıp yeni yerler görmek istiyorum şurayı mutlaka görmelisin dediğiniz yerler neresi? Aklımda sadece düden şelalesi var.
:)

Arkadaşlar gerekenleri yazmışlar Abi ama şelale olarak Kurşunlu Şelalesini de listene al...Döner Gazinodan Antalya sahiline bakılabilir...Kent ormanında yapay şelale şırıltısında Antalya şehrine kuşbakışı bakılabilir yanında semaver çay ve nargile seçenek olarak mümkün :) ... Antalyalı olunca bu saydığın yerlere kaç kere ya da hangı sıklıkla gidiyorsun dersen cevabım şu : :shy: :Rose:

Antalyada en önemlisi bacey ziyareti yapılır yaw :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 16:02 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
toşu yazdı:

:)

Arkadaşlar gerekenleri yazmışlar Abi ama şelale olarak Kurşunlu Şelalesini de listene al...Döner Gazinodan Antalya sahiline bakılabilir...Kent ormanında yapay şelale şırıltısında Antalya şehrine kuşbakışı bakılabilir yanında semaver çay ve nargile seçenek olarak mümkün :) ... Antalyalı olunca bu saydığın yerlere kaç kere ya da hangı sıklıkla gidiyorsun dersen cevabım şu : :shy: :Rose:

Antalyada en önemlisi bacey ziyareti yapılır yaw :)

Orası Allahın emri...
Sen İstanbul'a geldiğinde sonradan görüp çok üzülmüştüm, bizim dükkanın önünde dolanıp durmuşsun. :(
sefer tanışmak nasip olur inşAllah.
Gerçi yıllardır tanışıyoruz gibi hissediyorum kendimi. :friends:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 18:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
Listene almana sevindim.gördükten sonra foto paylaşırsan sevinirim..bu arada benim de foto merakım var.bol bol cekiyorum bende...iyi fotolar çıkaracağına eminim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 19:27 
Kullanıcı avatarı

Bu şekilde tatil yapmak istememin temel sebebi daha fazla yer görüp daha fazla fotoğraf çekebilmek.
Daha çok yeniyim ama çok seviyorum fotoğraf çekmeyi, gezmek yeni yerler görmek daha anlamlı hale geldi artık, çektiğim fotoğrafları yüklerim inşallah... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2013 16:57 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
bu mitsunun burcu herhalde yengeç: kullanıcıları genelde yengeç özelliği gösteriyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2013 14:33 

teleferiğe çıkacağını düşünürsek... phaselis büyük koyda denize girmek güzel olur.. dalgasız,kum,sığ..

gökovadan marmarise geçerken sedir adası ve incekum yazan yerden dönüp tekneyle sedir adasına geçebilirsin... ilk tekne ile gitmeni tavsiye ederim. sonradan kalabalıklaşacak.. 2 saat keyfini çıkarsan yeter.. yalnız adaya giriş ücretli. tabi tekne de... tekneye binmez de sahilden biraz devam edersen incekum traktörünün kalktığı yere gelirsin.. çocuklu aile isen burası sana göre.. denizin kıyısı çam ağaçları.. gölge. deniz dalgasız. dibi incekum adı üstünde.. altında araç varsa... marmaris yolundan ayrıldıktan sonra geçtiğin köyden.. domates ekmek ve büyük kırmızı erik al...

çeşme güney sahili- altınkum denilen yeri de tavsiye ederim.. bodruma hiç gitmedim. kuşadası denizi long-beach'te dalgalı ve bulanık.. ama dilek yarımadası milli park denizi güzel..

40 derecelerde antik kentler çekilmez be üstad... ephesus- afrodisias-laodikya illa gezilecekse..... yeme-içme olayı zaten farklı bir boyut...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2013 14:37 

finike'den fethiye'ye sahil geçiş tamam keyifli.. fakat çok sıcak havada bunaltabilir.. birileri ne işin var o virajlarda.. kaş'ta, demre'de özellikle duracağın yerler yoksa.. çık yayladan git diyebilirler... elmalı yaylasından çıkınca.. sanki korkuteli-söğüt üzerinden fethiye'ye inmek daha mantıklı gibi.. elmalı'dan kestirme bir dağ yolu söyleyebilirler ama motor su kaynatmasın sonra o ıssız yerlerde.. bunları da hesapla..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2013 15:40 
Kullanıcı avatarı

Off valla konu üzerine düşündükçe iyice kafam karışıyor, heryeri görücem derken dağılmak istemiyorum.
En korktuğum şey motorun su kaynatması, malum şuanda 2000 model clio var altımda bütün yolculuğu onunla yapıcam ne kadar güven olur bilinmez. :( O yüzden dağ yolları çok mantıklı gelmiyor.

phaselis büyük koy dediğin yeri bi araştıralım bakalım dalgasız,kum ve sığ olması nedeniyle denize girmek keyifli olabilir...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2013 22:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Benim önerim
Muğla da Gökova ve Marmaris'te birer gün geçirin. Fethiye'de sabah erken saatlerde safari turları var. Gitmedim daha önce ama bir dahaki fethiye gezimde mutlaka katılacağım. İzmir'de Çeşme'ye uğrayıp kumru yiyin :D Fazla takılmayın ama, gezdiğiniz yerler arasında en tuzlu fiyatlara rastlayabilirsiniz :D Şirince'ye gidin Mutlaka kahvaltı yapın. Hatta ergün abilerle gidin. Sonra Efes'e falan uğrayın diyeceğim de şemsiye almadan gitmeyin pişersiniz...

İyi tatiller...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: