Zaman: 27 Nis 2024 23:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 66 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2013 16:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Evet arkadaşlar,

düşündüm taşındım ve kararımı vererek linkini verdiğim websitesinden ilgili ürünü elstra 100 TLlik indirimimle almış bulunmaktayım...Ürün kargosu geldi, henüz kutuda, bugün montajını yaptırmayı düşünüyorum...

http://www.n11.com/salcano-hector-v-26- ... -P11433139

Başarabilirsem, ayağımı gazdan pedala doğru çevireceğim...ettiğim tasarrufla da arabaya daha bir keyifle binmeyi planlıyorum...Hoş tasarruf ettik diye gaza "bariz" basıp ettiğim tasarrufu üfletirim ama neyse...

bakalım 188 TLlik bisikleti kaç ayda amorti edeceğim :LOL:

herkese dertsiz sürüşler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2013 16:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: ozaN
Araç: 2011 CoLT 1.3 AmT
Meslek: memur
Ben de 2011 baharından beri aktif bir şekilde kulanıyorum bisikleti. Hatta işe gidip gelirken yolu uzatıp günde 30 km kullanıyorum. Oldukça keyifli. Özellikle de uzun turlara çıkıyorsanız. Sizin orası da bu tip faliyetler için biçilmiş kaftan. Gezip görecek o kadar yer var ki. İnanın arabadan çok farklı. arabayla gezerken görmediğiniz o kadar çok şeyi fark ediyorsunuz ki... Aaa burda bu da mı varmış diyorsunuz sürekli :grin: keyifli bol pedallamalar...

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 09:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Kan grubu: A+
ben bisiklette acemiyim. ben de yürüyeyim :) ; bisikletle fark edilemeyenleri de görürüm....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 10:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ö.ÖLMEZ
Araç: Colt AMT
Meslek: Tekstil M
Kan grubu: A +
Hocam bisikletin resmini araçtan önce gördük artık bisiklete de bir inceleme yazarsın,
vites geçişleri falan nasıl... :D

Hocam resim falan koymuyon bari rengini söyleseydin şu aracın yaw :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 10:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
ben en çok yol tutuşunu merak ediyorum:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 10:46 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Çok güzel bir iş yapmışsın, hayırlı olsun güle güle kullan dostum... :)

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 10:50 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

gommes yazdı:
Ben de 2011 baharından beri aktif bir şekilde kulanıyorum bisikleti. Hatta işe gidip gelirken yolu uzatıp günde 30 km kullanıyorum. Oldukça keyifli. Özellikle de uzun turlara çıkıyorsanız. Sizin orası da bu tip faliyetler için biçilmiş kaftan. Gezip görecek o kadar yer var ki. İnanın arabadan çok farklı. arabayla gezerken görmediğiniz o kadar çok şeyi fark ediyorsunuz ki... Aaa burda bu da mı varmış diyorsunuz sürekli :grin: keyifli bol pedallamalar...

EyvAllah Kardeşim,

günde 30 km dedin ya gaza geldim, bisikleti montajı için servise bıraktıktan sonra eve bisikletle geleyim dedim...Poyraz da vardı, dilim damağım kurudu eve zor attım kendimi :D hamlamışız doğrusu...o değil de benim alt takımlarda biraz sorun oldu, boş bisiklette ayakta yolculuk edeceğim neredeyse :LOL: zamanla alııacağız inş.

av.ilhami yazdı:
ben bisiklette acemiyim. ben de yürüyeyim :) ; bisikletle fark edilemeyenleri de görürüm....

BEn şimdilik diğer araçların beni farketmesi ile ilgileniyorum Abi :D

Bu arada yol tutuş fena değil ön balatalar janta sürtüyor, hız limitleyicisi var :ROFL:

ZGRYDMR yazdı:
Hocam bisikletin resmini araçtan önce gördük artık bisiklete de bir inceleme yazarsın,
vites geçişleri falan nasıl... :D

Hocam resim falan koymuyon bari rengini söyleseydin şu aracın yaw :D

Abi fotoyu MCT facebooka koydum...renk siyah :)

Evo34 yazdı:
Çok güzel bir iş yapmışsın, hayırlı olsun güle güle kullan dostum... :)

Sağolasın Abi... 6. sınıftayken neredeyse 1 yıl okula bisikletle gidip gelmiştim, yakın da sayılmazdı hani :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 10:55 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Yalnız sele ve gidonu daha dik oturuş pozisyonlusundan seçebilirmişsin...
Uzun süreli yolculuklarda ağrı yapmasın dağ bisikleti :)

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 11:06 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Benim de aklıma düşürdü şimdi, ben de alayım bi bisiklet. Akşamları 1 saat Ada Park' a gider spor yapmış olurum.

Bisiklet seçimi konusunda önerisi olan var mı? Bizim zamanımızda frenler klasik bmx freni ve asma fren diye ayırt ediliyordu. BMX freni bi halta yaramıyordu, asma fren de jant birazcık eğikse sürtme yapıyordu. Gördüğüm kadarıyla disk frenler filan çıkmış, vay anasını dedim. Vites konusunda ise shimano hala bir numara gibi görünüyor. Bi de falcon vardı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 11:44 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Dostlar Bisiklette bu marka ve modeli tek geçerim,
Çok hızlı hafif ve yormayan bir bisiklettir.

Resim

Teknik Özellikler
Kadro
ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI-ENTEGRE MAŞA YATAĞI
Maşa
28" SUNTOUR SWIFT-140 AMS 1.1/8"
Sele
SELLE ROYAL RIO
Ön Göbek
SHIMANO DİNAMOLU
Vites
SHIMANO ALTUS 24 VİTES
Fren
V-FREN ALÜMİNYUM
Lastik
700X38C 37-622 SİYAH/ REFLEKTÖRLÜ
Jant
28/622X19 FREEWAY ÇİFTKAT ALÜMİNYUM 36H
Fiyat
880 TL
http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=75

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 11:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

akerimoglu yazdı:
Benim de aklıma düşürdü şimdi, ben de alayım bi bisiklet. Akşamları 1 saat Ada Park' a gider spor yapmış olurum.

Bisiklet seçimi konusunda önerisi olan var mı? Bizim zamanımızda frenler klasik bmx freni ve asma fren diye ayırt ediliyordu. BMX freni bi halta yaramıyordu, asma fren de jant birazcık eğikse sürtme yapıyordu. Gördüğüm kadarıyla disk frenler filan çıkmış, vay anasını dedim. Vites konusunda ise shimano hala bir numara gibi görünüyor. Bi de falcon vardı.

benim linkini verdiğim sitede 100 TLlik indirimim var dostum, işine gelen bir model olursa indirim sana feda olsun :)

Erhan Abi,

880 Taale yazıyor orada...ben 188 lira verdim...arada o kadar fark olsun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 11:52 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Benim bir arkadaş bahsettiğim bisikleti 400liraya ikinci el olarak aldı,
Yani Cihat Hocam bindiğinde hakikaten farkı anlıyorsun. Bir pedal atıyorsun bisiklet kendi gidiyor resmen :)
Ama gereksiz pahalı katılıyorum. Bize gelmez şu aşamada :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 12:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Benim de vakti zamanında CAstello Terminatörüm vardı...sürtünme neredeyse 0dı :) CVT şanzıman keyfini onda yaşamıştım :) yağ gibi kayıyordu, SHIMANO şanzıman vardı, koldan vites ve boynuzlu modasını başlatan bisikletti...nasıl bir gövde idiyse artık kuş gibiydi...camiye gitmiştim, hiç kilitlemezdim, olacak ya o gün kilitledim, camiden çıktık bir baktım, ön tekerlek yok :) vidasızdı ön tekerlek, el yordamı ile açılan bir anahtarı vardı...eve kadar o beni sürdü bu kez, sonra ÖSS hazırlık döneminde yattı bisiklet, babam da bakmış bizim oğlan binmiyor, satmış kelepire...oysa şu sınavı atlatayım yeniden bir jant lastik yapayım diyordum...bu da fotosu

http://www.ardadeniz.com/RES/casterminator.jpg

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 13:41 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Çok güzelmiş, renklerde on numara :)
Bende de aynısının Bisan'ı vardı. Oda çok güzeldi.
Herkes bisikletli anılarını anlatsa forum yetmez :)
Hepimizin çok güzel anıları var bisikletle...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 15:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Hayırlı olsun, İstanbul'da olmasam kesinlikle bende alırdım bisiklet fakat İstanbul'da yürümek bile çok zor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 17:39 

Ben alacam vallahi, kafaya koydum. Ulen Cihat.

Şimdi bana münasip bir dağ bisikleti bulmalıyız. İlk etapta şunları gözüme kestirdim,

http://www.n11.com/bianchi-twin-26-jant ... -P13992397

http://www.n11.com/bianchi-speed-4000-2 ... -P11434212

http://www.n11.com/bianchi-speed-3000-2 ... -P11434210

http://www.n11.com/bianchi-speed-1000-2 ... -P11434208

Şu amortisör işi kafama takıldı, benim bisikleti kullanacağım güzergah belli, şehiriçi. Amörtisör avantajlı mı olur dezavantajlı mı? Başka nelere dikkat etmeliyim? 200,00 TL - 500,00 TL gibi bütçe ayırdım bu işe. Tez zamanda almam lazım, kaşıntı başladı.

Evime yakın birçok noktaya arabayla gidemiyorum, park sıkıntısı var. Bisiklet benim için kısa vadede iyi bir çözüm olabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 18:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Neden dağ bisikleti??? Şehir içinde avantaj sağlamaz bence oturuş pozisyonu olsun lastiklerinin dişli ve kalın olması sebebiyle yorar ve ince lastik gibi akmaz bence. Eskiden pinokyolar vardı hatırlarsanız 20" lik. onların oturuş pozisyonuna hastayım. çok keyiflidir....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 21:44 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar öncelikle çift amortisörlü bisikletlerden uzak durmanızı tevsiye ederim. Hem ağırlık hem de sürüş konforu açısından... Onlar genelde down hill denen dağ bayır inişleri için... Ön amortisör ise sadece şehir içinde asfalt üzerine kullanacağım derseniz gereksiz ama ben yeri gelir şehir dışı da kullanırım derseniz yada şehir içiniz bizim burdaki gibi kırsal alandan bile kötü ise o zaman ön amortisörün kilitlenebilir modellerinden almanızı tavsiye ederim. Dağ bisikletimi yoksa şehir bisikletimi konusunda gelince artık hibrit bisikletler var hem dayanıklı kadroya sahip hem de ince tekerlere. Bence sedona nın 321,331 modellerine bakmalısınız. Fren olarak disk yada hidrolik alıp fazladan para vermenize gerek yok çünkü v fren dediğimiz pabuç sistemi oldukça başarılı ve sorunsuz. Bisiklette ergonomi için önemli olan şey vücut ölçülerinize uygun kadro boyunda bisiklet almak ve sele yüksekliği, hizası gibi ayarları doğru yapmak. Fiyatlar biraz yüksek gelebilir ama inanın bisikletten keyif alırsınız.. Bisikletcilerde nakite güzel indirimler oluyor genelde. En son eşime aldığım bisikletin liste fiyatı 830 iken bize 720 gibi bir fiyata geldi. Ben iki sene önce 575 olan bisikleti 500 e almıştım. Çoğunuz büyük şehirlerdesiniz birebir görüp pazarlık yapma şansınız çok. Önce görüp beğendikten sonra internetten uygun kampanyada bakabilirsiniz. Gitti gidiyor kartlara puan kampanyası filan...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 21:50 
Kullanıcı avatarı

bacey yazdı:
gommes yazdı:

EyvAllah Kardeşim,

günde 30 km dedin ya gaza geldim, bisikleti montajı için servise bıraktıktan sonra eve bisikletle geleyim dedim...Poyraz da vardı, dilim damağım kurudu eve zor attım kendimi :D hamlamışız doğrusu...o değil de benim alt takımlarda biraz sorun oldu, boş bisiklette ayakta yolculuk edeceğim neredeyse :LOL: zamanla alııacağız inş.

Aman diyim bu kritik aşama alt takımlar yüzünden sakın ola pes etme :grin: olması bir süre pedli tayt lardan giyebilirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2013 22:12 

Ozan Bey açıklamalarınız çok güzel. Tam da aklımdaki sorulardı bunlar. Ön amortisörün kilitlenme özelliğini diğer forumlardan da okudum bugün. Şu an için tespit ettiğim bana hitap edebilecek modeller,

Kron xc 250 V fren veya disc fren (bir türlü karar veremedim, V fren almak isterim fakat jantın akordu bozulduğu zaman çok uğraştırıyor)
Kron xc 500
kron xc 750
Kron TOURER 24 V-Fren

Gönül hesaplı fiyatı ile Kron xc 250 der ama ön amortisörü kilitli değil.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 66 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 72 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye