Zaman: 05 May 2024 04:42

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010 21:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
http://img17.imageshack.us/img17/7374/1000238l.jpg

Valla route 66 Türkiye'de çok kötü diye duydum.. POI fakiri.. zaten harita olarak da başarsoft değil.. kendi verisini kendi oluşturuyor.. Görsellik de yok, işlevsellik de.. Sen bilirsin..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010 21:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
hero bak gördün mü? ben de dedim sana ben çok bilgi sahibi değilim diye. Az daha gazıma geliyordun. SynTheSizer hocam sana daha iyi yardımcı olur. (bombayı SynTheSizer'ın kucağına attık)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2010 17:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
:D ben birazdan yola çıkıyorum. Hepinize hayırlı forumlar. Pazar günü görüşmek üzere. Bana şans dileyin :) ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2010 15:55 
Kullanıcı avatarı

Bu gece saat 02:45'te tam olarak arabamı stop ettim ve yatağıma girdim :)

İstanbul hikayem ise şu şekilde oldu. Cuma akşamı saat 17:00'de yola çıkmayı planlarken saat 18:00'de ancak yola çıkabildim. Buna etken olarak yeni aldığım Piranha Explorer GPS'in cam vantuzuna yerleştiremem olmasıydı. Ve bir kaç yol hazırlığı yapmam oldu. GPS'i ilk gün cam vantuzunun yuvasına güzelce oturttum. Ama nedense yola çıkmadan evel bir türlü oturmadı o mekanizma. O kadar zorladım ki artık kırılacak gibi oldu. Sinir oldum kısaca. Yaklaşık 30 - 40 dakika bu şekilde uğraştıktan sonra tekrar eve çıktım. 2 tane küçük lastik aldım ve bu lastikler vasıtasıyla cihazı cam vantuzuna yerleştirdim. Bu şekilde yola çıktım. Giderken bir çok yerde özellikle Balıkesir'e kadar yol çalışması nedeniyle ayrılmış yoldan tek şerit gidiş geliş sağlanıyordu. Akşam gün batana kadar 90 - 100 km hızlarda kullandım aracı. Saat 21:00'de sanırım Susurluk'ta yakıt alıp birşeyler yedim. Yakıt alırken yakıta gene 0.06 TL zam geldiğini öğrenmiş oldum. Buna rağmen yol bilgisayarından baktığımda aldığım mazot ile gene 0.169 TL gibi km başına bir tüketim gerçekleştirmiştim :) Neyse ben birşeyler yiyip hareket edene kadar hava iyice karardı. Susurluktan sonra biliyorsunuz Bursa'ya kadar ip gibi dümdüz yol :) 100 - 110 km'den aşağı bir hızla gitmedim. Navigasyonda Susurluk'tan çıktıktan 30 dakika kadar sonra camdan yere düştü. Nedenini anlamadım. O kadar çukur yolda yoktu.
Bursa'dan sonra navigasyona uyduğum için ana hatlar yerine beni Yalova'dan sonra tepelere tırmandırdı. Gece saat oldu 00:00. İnsan geçmeyen yollardan gidiyorum. Allah'ıma dualar ederek yola devam ettim :lol: Neyse yaklaşık 1 Saat bu şekilde yol aldım. Ara yollardan falan taa tepelere çıktım, havada dolunay, denizde yakamoz görüntüsü mükemmel bir atmosfer ve hava sıcaklığı 14 C'ydi. Daha sonra İzmit'e inmeye başladım. Sanırım tepelere çıkarken 1000 metrelik bir rakıma ulaşmıştım. Aşağıya 2. vites sürekli fren yaparak indim. İnişin bitmesine 5 dakika kala el freni lambası yandı ve sesli uyarı verdi. Hiç bilmediğim ücra yerlerde aracın sorun yaratmaması için dua etmeye başladım :) Neyse İzmit sahil yoluna indim. Kırmızı ışıkta beklerken el freni lambası söndü. Sanırım balatalar çok ısındığı için yanmıştı lamba. Yola devam ederken saat 02:00 sıralarında İstanbul Otobanına girdim. Uykusuzluğun verdiği yorgunlukla zar zor araç kullanırken bir anca yolun bitmesi için gaza baya yüklendim. 150 - 160 km hızlarla otobandan çıktım E-5 e girdim. Şunu anladım ki otobanda araç kullanırken uyumamak gerçekten zor birşeymiş. E-5'te Ümraniye taraflarına giderken. Bir benzinliğe uğrayıp ihtiyaç molası verdim. 02:45 gibi istediğim yere navigasyon sayesinde sorunsuzca ulaştım. Her ne kadar lastiklerle de monte etmiş olsamda beni mahcup etmedi bu cihaz. Hemde aldığımın ertesi günü ilk defa İstanbul yolunda test ettim :D Daha önce kendi mahallemde bile denememiştim :D

Sabah 07:00 civarında arkadaşımla Bakırköy'den yola çıktık. İlk önce Bakırköy Sahili'nde oturduk yürüdük. Sonrasında ise navigasyona Gülhane Park'ını girip Ayasofya, Sultan Ahmet ve Gülhane parkını gezdik. Sonrasında Bayrampaşa civarına gittik. Lunapark aradık durduk. Navigasyon sayesinde 3 tane Lunapark bulduk ama 3'de çalışmıyordu :D Neyse zaten bu benim fikrim değildi o yüzden çok umursamadım. Bayrampaşa'dan Kız Kulesi'ne gittik. :) Gene navigasyon sayesinde hiç zorlanmadan elimde koymuş gibi istediğim noktaya uğradım. Kız Kulesi'ne gidip döndükten sonra öğle yemeği için tekrar Bakırköy'e dönüp birşeyler yedik. Sonra Sahilde birşeyler yürüdük. Saolsun çingenelerden ve diğer satıcıları terslemekten ben bıktım onlar terslenmeden bıkmadı. Mübarek köprü gişesi her gittiğin yerde karşına çıkıyorlar. Neyse Bakırköy'de aracımı BEDAVA park ettiğim bir sokak arasından alıp yola çıktıktan sonra İstanbul Caddesi'nde baktım direksiyonum sağa çekiyor. Acaip bir şekilde hemde. Trafiğin o kadar sıkışık olduğu ve gıdım gıdım ilerlediği yolda aracı zar zor sağa çektim. Lastiğin patladığını anlamıştım. İndim araçtan herkes sanki ben körmüşçesine "Ustam lastik gitmiş yaa." gibi söylenerek geçip gitti. Neyse bagajda 10 - 15 gün kadar önce "ne işine yarayacak bırak böyle şeyleri" diyen ve bana gülen iş arkadaşlarıma rağmen aldığım lastik şişirici ve tamir edici sprey vardı. Çıkardım onu siboba bastım. Gelen geçen şaşırtıcı bir olay izlercesine aval aval suratıma bakarak geçmeden edemiyordu. Spreyi basmaya başladıktan 1 dakika kadar sonra lastikteki deliğin bir kursun kalemin yarısı kadar büyük olduğunu gördüm ve bu halde beklersem lastiğin en fazla 5 dakika beni idare edeceğini anladım. Neyse bütün şişeyi boşalttım. Navigasyondan en yakın lastik tamircisine baktım. 5 km gösteriyordu. Ben ise bu lastikle o kadar gidemiyeceğimi hele ki o trafikte hiç gidemiyeceğimi biliyordum. Dörtlüleri yakıp korna çalarak sanki arabada hasta varmışçasına ilerledim. 2,5 km gittim ki lastiğin havası gene azaldı. Tamamen inmek üzereyken karşı şeritteki benzin istasyonuna ilk kavşaktan dönüp girdim. Yeniden havayı fulledim ve son gaz dörtlüler yanık bir şekilde lastikçiye vardım. Lastikçiye geldiğimde lastiğin havası tamamen bitmesede sıfıra yakın bir noktadaydı :lol: Neyse lastikçi bir fitil atarak olayı halletti. Sen dedi nasıl geldin buraya. Navigasyon ile dedim. Meraklı gözlerle navigasyonu incelediler. Beğendiler :D Lastikçiden çıktım. Küçükçekmece'ye gittim. Orda da biraz oturduktan sonra Büyükçekmece Atirus'da arkadaşımla ayrıldık. Saat 19:00 falandı sanırım. Direk Kadıköy'de bir arkadaşımın yanına uğradım. Kısa bir süre görüştükten sonra fazla geçe kalmadan yola çıktım. Saat 20:00 gibi İstanbul'u terk etmeye başladım. Balıkesir'de tekrar yakıt aldım. Toplam 765 km yol yapmıştım ve 127 TL'lik yakıt ile depoyu fulledim. Hesaba vurduğumuzda km başına 0.166 TL gibi bir rakama denk geliyor. Ki İstanbul içinde gaza o kadar yüklendim ki :D İnşallah ceza yememişimdir diye dualar ediyorum sürekli :D Balıkesir'e gelene kadar hiç hız kesmedim hep 120 - 140 km hızlarla seyrettim. Gece yolcuğunu bundan dolayı seviyorum. Susurluk'ta da son molamı verdikten sonra gene son gaz eve ilerledim. Bugün 02:45 gibi eve geldim :) 45 dakikayı yolda yemek alışveriş yakıt diye çıkarsam İstanbul'dan İzmir'e 6 saat gibi bir sürede geldim. Bence gayet seri :lol:

Aracımın uzun yol izlenimlerim ise şöyle:
Gerçekten insanı yormayan ve rahat bir kullanımı olduğuna inandım bir kere daha. yol tutuşu virajlarda çok iyi fren mesafesi çok iyi. Ön cam çok kandırıkçı :( Yavaş gidiyorum sanıyorum bir bakıyorum 120 km hıza çıkmışım. Bu aracı başkası kullanırken arka koltukta olmak isterdim. Amortisörlerin yaylanması harika süper derece de uyku bastırıyor insanı, bilhassa otobanda.

İstanbul ile ilgili yorumlarım:
Şehir tarihi açıdan gerçekten çok harika gezmek için ideal. Fakat trafik köprüler hariç tam benlik :D Hani konvoy halinde ilerlerken sağdan soldan ani çıkışlar ani sollamalar süper :) en azından benim hoşuma gidiyor. Herkes tin tin giderken sizin herkese fark atmanız güzel. İstanbul'da yakıt tüketimi hesabı yapanların köprü geçiş ücretlerini de hesaba katmaları gerekir :) Sanırım 20 TL köprü geçiş ücreti verdim. 5 TL otopark parası verdim. Trafik çok yoğun. İzmir'de trafik berbat dediğim yerler şimdi hiç canımı sıkmayacak :) İstanbul'da yol boşken hız sınırına pek uyan yok. Şahsen E-5'te akşam Anadolu yakasına geçerken 120 - 140 - 160 km hızlarla seyreden adete birbirleriyle yarışan bir çok araç gördüm. Şehir içindeyse bu EDS denilen denetleme sistemi çok canımı sıktı. 50 km hızla git dediği yerde 70'den aşağı inmedim. Kamerayla takip falan ediliyor mu bilmiyorum da... İstanbul'da navigasyon şart bence :)

Sonuç olarak git gel 1320 km yol yaptım. Bugün aracıma sahip olalı tam bir ay oluyor :) Toplam yaptıpım yol 3400 km :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2010 16:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

aga iyi gezmişsin yav. Ben istanbulluyum toplasan bu kadar gezmişimdir. (yok artık)
Navigasyon seni saçma sapan gezdirdi ise seçeneklerden en kısa mesafe seçili kalmış filandır. bir de bunun en hızlı süre ya da anayollardan ayrılma filan gibi seçenekleri oluyor. benim bir arkadaşa adresi vermiştim Sabiha gökçen hava alanından çengelköye (40 km) öyle saçma sapan yerlere sokmuş ki sorma. onun alette de en kısa mesafe seçiliymiş.

Sen 1-2 ay kal istanbulda bakalım o trafikten zebk alacak mısın?
EDS yazısına çok takılma zaten hepsinde eds yok. bir de yazının olduğu yerden (emniyet şeridi vs) geçersen fotoğraf çekiyor. yoksa yol üzerinde bişi olmaz. tabi kırmızıda filan geçtiysen o nanay.

Lastik için geçmiş olsun kardeş.

Dediğim hiç bir yere gitmemişsin bu arada. bir de amma git gel yapmışsın. bir oraya bir buraya. bozulma ama çok iyi planlamamışsın sanırım istanbul içi geziyi. ha anlık olarak karar verdiysen ona bişi diyemem. öylesi daha zevkli oluyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2010 17:53 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
aga iyi gezmişsin yav. Ben istanbulluyum toplasan bu kadar gezmişimdir. (yok artık)
Navigasyon seni saçma sapan gezdirdi ise seçeneklerden en kısa mesafe seçili kalmış filandır. bir de bunun en hızlı süre ya da anayollardan ayrılma filan gibi seçenekleri oluyor. benim bir arkadaşa adresi vermiştim Sabiha gökçen hava alanından çengelköye (40 km) öyle saçma sapan yerlere sokmuş ki sorma. onun alette de en kısa mesafe seçiliymiş.

Sen 1-2 ay kal istanbulda bakalım o trafikten zebk alacak mısın?
EDS yazısına çok takılma zaten hepsinde eds yok. bir de yazının olduğu yerden (emniyet şeridi vs) geçersen fotoğraf çekiyor. yoksa yol üzerinde bişi olmaz. tabi kırmızıda filan geçtiysen o nanay.

Lastik için geçmiş olsun kardeş.

Dediğim hiç bir yere gitmemişsin bu arada. bir de amma git gel yapmışsın. bir oraya bir buraya. bozulma ama çok iyi planlamamışsın sanırım istanbul içi geziyi. ha anlık olarak karar verdiysen ona bişi diyemem. öylesi daha zevkli oluyor.

Navigasyon seçimim en hızlıydı. Başka birşey seçmedim zaten. Kırmızı ışık ihlalini sadece lastik patlakken benzinliğe gireceğim kavşakta yaptım. Daha fazla duramazdım çünkü kavşağın ortasında kalabilirdim. Neyse ceza yediysekte canımız saolsun. Pek kurallara uymadım trafikte lambalar hariç :) Dolmuşçunun biriyle kavga ediyorduk az daha. Ana yoldan gidiyorum. Ara sokaktan pat diye çıktı. babasının yolu sanki. bende korna çaldım. Durdu yolcu kapısını açtı. Ne oldu diyor. dedim yol her zaman ana yoldan gelenindir. Baktım tin tin gidiyor önümde buna bir sol çektim :D önüne geçtim kısa mesafe de :D deli oldu :lol: İstanbul'un manyak dolmuşçusuyla da kapıştım yaa daha ne diyeyim :)

Bahsettiğiniz yerleri gezmeyi inanın çok istedim ama biliyorsunuz ki kararı ben tek başıma veremem :) Hani verdiğim kararın yanındaki kişinin canını sıkmaması için onun kararlarına saygı duymayı yeğlerim. O nedenle o kadar gitgel yaptık. sonuç itibariyle güne erken başladığımız için zaman sıkıntı hiç çekmedik.
Nasipse bir dahaki sefere biraz daha kuzeye takılmayı düşünüyorum :lol:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2010 18:34 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
yaz zamanı daha kuzey iyidir :)

Baba yaa napalım ben İstanbul'u hiç bilmem navigasyon saolsun her yeri gezdim :D Bir sonraki gelişimde daha kuzeye de gideceğim inşallah :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2010 19:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

aman diyim dolmuşçulara hiç bulaşma. Hepsi manyak. Dolmuşçu olan tanıdığı sevidiği olan varsa onlar da kusura bakmasın fikrim bu konuda sabit. ne sinyal ne bişi. Yolun ortasında filan yolcu indir bindir için dururlar ışıkta geçerler. Ama yine de fazla bulaşmaya gelmez. Adamlar sana kaza da yaptırır isterlerse, inip bir güzel sopa da çekebilirer.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2010 21:43 
Kullanıcı avatarı

Valla helal olsun süper macera yaşamışsın.. Ben İstanbul'u az çok bilmeme rağmen sadece navigasyona güvenip çıkamazdım heralde :) Bir de çok tenha yerlere yönlendirirse alternatif çizdiğinden düzgün yoldan gitmek de işimizi çözebilir belki..

Şuan işe giderken en kısa ve en akıcı güzergahda gidiyorum. Navi benim seçtiğim yollara hiç yönlendirmiyor. O yüzden biraz güvenim sarsıldı açıkçası. Ama şu var hiç bilmediğin bir yere de en kısa yoldan gitmesen de olabilir.

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2010 23:04 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
aman diyim dolmuşçulara hiç bulaşma. Hepsi manyak. Dolmuşçu olan tanıdığı sevidiği olan varsa onlar da kusura bakmasın fikrim bu konuda sabit. ne sinyal ne bişi. Yolun ortasında filan yolcu indir bindir için dururlar ışıkta geçerler. Ama yine de fazla bulaşmaya gelmez. Adamlar sana kaza da yaptırır isterlerse, inip bir güzel sopa da çekebilirer.

Onlar manyak da benim de pek akıllı olduğum söylenemez :D Akıllı olsam evdekilere Manisa'dayım deyip İstanbul'a kaçmazdım :lol: Dolmuşçu iflit oldu bana :D heralde beni hiç unutmaz :D

SynTheSizer yazdı:
Valla helal olsun süper macera yaşamışsın.. Ben İstanbul'u az çok bilmeme rağmen sadece navigasyona güvenip çıkamazdım heralde :) Bir de çok tenha yerlere yönlendirirse alternatif çizdiğinden düzgün yoldan gitmek de işimizi çözebilir belki..

Şuan işe giderken en kısa ve en akıcı güzergahda gidiyorum. Navi benim seçtiğim yollara hiç yönlendirmiyor. O yüzden biraz güvenim sarsıldı açıkçası. Ama şu var hiç bilmediğin bir yere de en kısa yoldan gitmesen de olabilir.

İstanbul'da beni nerelerden götürdü hiç bilmiyorum. Sadece gideceğim yeri yazdım ve gittim. En hızlı modunu seçmiştim.
Biraz önce bir akrabamıza gitmek için onların evin adresini girdim. Sorunsuz bir şekilde gittim. Ordan ablama gitmek için itfaiye yazdım. Beni bir dolandırdı hiç bilmediğim yerlerden ara sokaklardan. Bir yerde eğimi sanırım en az %45 olan bir yokuş bile çıktım. Arka tekerlek yere inerken de çamurluğu sürttük %)

Dönüşte de hiç uymadım valla bildiğim yoldan bastım geldim. :D ama şu bir gerçek bilmediğiniz bir şehirde navigasyon şart :)

İstanbul içinde toplam 200 km yaptım :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2010 23:14 
Kullanıcı avatarı

İtfaiye mi? hangi semtte?

Eski Colt'çu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2010 23:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERKAN
Araç: 3008
Meslek: PERFÜZYONİST
Kan grubu: ARH+
hadi gecmiş olsun sana.valla benim altı aydakı km yapmışsın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2010 08:10 
Kullanıcı avatarı

SynTheSizer yazdı:
İtfaiye mi? hangi semtte?

İstanbul'da değil İzmir Bornova'da :D
COLT_74_INSYTLE_1.5 yazdı:
hadi gecmiş olsun sana.valla benim altı aydakı km yapmışsın.

Ben bu aracı gezmek için aldım. Bu yaz ne gezdiysem gezdim :) Önümüzdeki sene zaten askerim :) Babam sağolsun, bana birşey olmaz. :lol:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: